Státní zámek Velké Losiny

Publikováno 19.02.2019 10:00 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Státní zámek Velké Losiny

Aktualizováno: 22.02.2019

Lokalita:  mapa  

Státní zámek Velké Losiny se nachází v lázeňské obci Velké Losiny, v krásném parku, kolem kterého se vine ulice Zámecká a blízko autobusové i vlakové zastávky Velké Losiny Zámek.

Možnosti prohlídky:

Komentovaná prohlídka zámku s průvodcem, s haptickou prohlídkou 1,2 m vysokých soch trpaslíků na nádvoří a dalších předmětů. 3D model zámku je umístěn ve vstupní hale naproti pokladny. Vedle modelu se nachází jeho popis v Braillově písmu. Možnost promítání filmu o zámku s doprovodným slovem a hudbou. Volně je přístupný park s naučnou stezkou o stromech. Je možno hapticky zkoumat jejich kůru, listy, jehličí i semena. V parku je možno si též hapticky prohlédnout sochy: Herkules a Pitón roztrhán lvy. V parku, vlevo od vchodu do zámku, se nachází cukrárna s venkovním posezením.   

Objednávání: Komentované prohlídky zámku jen po telefonickém objednání pro skupinu 10 až 30 osob včetně průvodců. Zámecký park s naučnou stezkou, sochami a cukrárnou je přístupný volně.

Kontakt: tel.: 770 160 361, 724 663 750 pro objednávání komentovaných prohlídek pro skupiny v době úterý – pátek 9.00 – 15.00. e-mail zámku  velkelosiny@npu.cz   tel. zámku 420 583 248 380

Otevírací doba:

duben a říjen sobota, neděle 9:00 – 15:00,

květen, červen, září  úterý – neděle 9:00 – 16:00,

červenec, srpen   úterý – neděle 9:00 – 17:00.

listopad – březen zavřeno, otevřeno dle aktuální nabídky na webu Návštěvní doba /advent,Velikonoce/.

Vstupné: ZTP 90 Kč, ZTP/P 90 Kč, doprovod 90 Kč.

Trasa:

Po vystoupení z vlaku na zastávce Velké Losiny Zámek se vydáte proti směru jízdy. Hned odbočíte vpravo na zpevněnou cestu, po které dojdete až na rušnou silnici. Zde odbočíte vlevo a minete autobusové zastávky pro příjezd i odjezd s označením „Velké Losiny Zámek“. Pro cestu autobusem vystoupíte právě zde. Dále půjdete kolem již zmíněných autobusových zastávek v přímém směru a na dalším rozcestí se dáte vpravo. Po této cestě, která pokračuje přes parkoviště u zámku se stánkem rychlého občerstvení dojdete až před samotný zámek, kde se po pravé straně nachází hlavní vchod. Za vstupními vraty vlevo vejdete do místnosti, kde se vlevo nalézá haptický model zámku a v přímém směru na konci vpravo pokladna a prodejna suvenýrů (po stranách vstupu do pokladny stojí dva velcí kamenní lvi, které je možno osahat).

Web objektu:

Státní zámek Velké Losiny

Web s informacemi o objektu: 

obec Velké Losiny-Státní zámek

Státní zámek Velké Losiny na Wikipedii                               

Přístupnost webových stránek je prověřena programem JAWS a NVDA. Přístupnost vyhovující. 

Poznámka:

Do zámku může vodicí pes po předchozí dohodě.
WC je volně přístupné v rámci otevírací doby nádvoří zámku. Toalety jsou bez obsluhy, bezbariérově přístupné na nádvoří zámku. WC pro invalidy je vybaveno tlačítkem pro přivolání pomoci v nouzi.

Přístupnost WC, viděno od hlavního vchodu do zámku: Po projití průjezdu vstoupíte na nádvoří, zde se dáte vpravo podél podloubí a opět vpravo na konci se nachází dveře do prostor toalet. Vlevo dámy, vpravo páni. Uprostřed, přímo proti vstupním dveřím je toaleta pro invalidy.

Fotogalerie: Zonerama

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Státní zámek Velké Losiny audiopozvánka