Aktuality

 

Příspěvky

Publikováno 20.04.2017 09:56, Hanková Jarmila

Dvě haptické výstavy

Dvě pozvánky na haptické výstavy

Galerie Chodovská tvrz a Okamžik si vás dovolují pozvat na výstavu Starý zákon v umění rukama nevidomých sochařů.

Výstava reliéfů a soch ze šamotové hlíny od nevidomých výtvarnic Boženy Přikrylové, Alice Horné, Libuše Petrašové a dalších je tematicky sjednocena a inspirována Starým zákonem. Výstava je interaktivní a hapticky přístupná pro všechny – tedy nejen nevidomé – návštěvníky.

kdy: 13. 4. - 13. 5. 2017
kde: Chodovská tvrz, Malá galerie, Ledvinova 9/86, Praha 4 - Chodov 
Vstupné: 50/30 Kč 
www.chodovskatvrz.cz
Kontakt na kurátorku výstavy: Mgr. Pavla Vaňková, pavla.vankova@chodovskatvrz.cz, tel.: 775 163 405.

Dále Vás zveme na DŘEVĚNOU VÝSTAVU MARTINA PATŘIČNÉHO
Co jste ze dřeva neviděli? Zjistíte u nás! A třeba i rukama.
Dřevěné řemeslo, dřevěná hra, dřevěný „kumšt“...
Martin Patřičný je výtvarník a autor řady knih - Velká kniha o dřevě a Všecky krásy dřeva. Byl spoluautorem scénáře a provázel diváky 26-ti díly televizního dokumentu Kus dřeva ze stromu. Má za sebou přes sto výstav v tuzemsku i v zahraničí. Výstava je interaktivní a hapticky přístupná nejen pro nevidomé návštěvníky.

kdy: 6. 4. - 13. 5. 2017
kde: Chodovská tvrz, Velká galerie, Ledvinova 9/86, Praha 4 - Chodov 
Vstupné: 50/30 Kč 
www.chodovskatvrz.cz
Kontakt na kurátorku výstavy: Mgr. Pavla Vaňková, pavla.vankova@chodovskatvrz.cz, tel.: 775 163 405. 

Publikováno 20.04.2017 00:01, Brašna František

Nevidomí a kolejiště pražského metra - zpráva o akci

Obrázek

(Zdroj dpp.cz)

Nevidomí si během výluky prozkoumali prostředí metra 

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil spolu se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR) a s Konzervatoří Jana Deyla (KJD) edukativní instruktáž „Nevidomí v metru" – seznámení se s kolejištěm a dalším zázemím pražského metra pro nevidomé. V pátek 14. dubna 2017 během výluky zamířilo do stanice pražského metra Vltavská několik desítek nevidomých.


Počet obrázků: 11
Začátek: 14.04.2017 08:00
Konec: 14.04.2017 14:30
Kde: stanice metra Vltavská

 

Publikováno 18.04.2017 13:53, Hanková Jarmila

Pozvánka na výstavu Zakuklete se, prosím...

Zakuklete se, prosím...

Botanická zahrada Praha-Troja

14.4.2017 - 1.5.2017

...aneb Co nevíte o motýlech - výstava pro všechny smysly 
Výstavní sál
duben 9:00 – 18:00, květen 9:00 – 20:00
Letos pro vás pořádáme již dvacátý první ročník speciální hmatové výstavy. Tentokrát jsme ji věnovali křehkým motýlům. Expozice, kterou je možné si prohlížet doslova všemi smysly, přiblíží jak vidomým tak i nevidomým návštěvníkům život a jedinečnost tohoto hmyzu. 

Doplní ji speciální zvukový průvodce, díky kterému se prohlídka změní v neobvyklý zážitek. 
Výstava je pro vás otevřena denně od 9 do 18 hodin ve výstavním sále v Ornamentální zahradě.

Další ročník výstavy, na které využijete všechny smysly, vás seznámí s životem motýlů od vajíčka po dospělce. Vystavených exponátů je dovoleno se nejen dotýkat, ale některé budete moci i ochutnat nebo si k nim přivonět. Opět nebude chybět zvukový průvodce a popisky v Braillově písmu. 
K dispozici je i průvodcovská služba. 
Akce doplňuje výstavu tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana.

Rezervace pro skupiny předem na e-mail: amalie.balastikova@botanicka.cz 

Publikováno 13.04.2017 16:19, Šváb Radek

Setkání zaměstnanců Seznam.cz s charitativními partnery

Ve středu 12. 4. 2017 proběhlo v sídle společnosti Seznam.cz setkání zaměstnanců této společnosti s charitativními partnery. Tohoto setkání se také zúčastnila SONS ČR, z. s., jako hlavní pořadatel veřejné sbírky Bílá pastelka. Zaměstnanci si mohli vyzkoušet simulační brýle představující některá zraková postižení a také chůzi s bílou holí.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 10.04.2017 14:42, Volejník Rudolf

EET a nevidomí

SONS již od ledna intenzivně jedná s Ministerstvem financí o uzpůsobení technických prostředků EET pro nevidomé uživatele. MF je od počátku vůči našim námětům vstřícné. V současné době jednáme po dvou liniích: zavedení dočasného zproštění povinnosti vést EET pro osoby nevidomé, prakticky nevidomé a hluchoslepé a zpřístupnění technických a programových prostředků EET; pak může být výjimka zrušena. Ministerstvo financí, SONS a NRZP vydaly dnes k tomuto tématu tiskovou zprávu. 

Publikováno 08.04.2017 15:27, Hluší Zdeněk

Žena Královéhradeckého kraje

Obrázek

V soutěži "Žena regionu" se nevidomá Renata Moravcová z Dobrušky umístila v Královéhradeckém kraji na prvním místě. Za svoji práci si toto ocenění plně zaslouží. Máme tu čest, že Renata Moravcová je předsedkyní zrovna našeho klubu. Renatě srdečně blahopřejeme a děkujeme všem, kteří pro ni hlasovali. 

Publikováno 17.03.2017 08:42, Chlanda Luboš

Obdiv a přátelské setkání

Obrázek

V měsíci únoru členové vsetínské odbočky SONS zavítali do sousedního moravskoslezského kraje za účelem poznání neobyčejných věcí a ojedinělých setkání.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 08.03.2017 17:02, Volejník Rudolf

EET a nevidomí podnikatelé

Hrozba nebo bouře ve sklenici vody? Elektronická evidence tržeb zná dosud jen málo výjimek a nevidomé OSVČ mezi ně nepatří. Jak si v době úsilí o zpřístupňování prostředí elektronické komunikace dokáží poradit s pokladnami opatřenými němým a dotykovým displejem? 

Publikováno 02.03.2017 15:01, Šváb Radek

Bílá pastelka na Orea Comics Party v Hotelu Pyramida

Obrázek

Ve čtvrtek 2. 2. 2017 proběhla v pražském hotelu Pyramida akce s názvem Orea Comics Party. Akce byla určena především zaměstnancům sítě hotelů Orea Hotels & Resorts a jejich obchodním partnerům, nicméně setkali jsme se zde také s hrdiny světa komiksů, jakými jsou např. Superman, Spiderman, Hulk, Catwoman a další. Naše organizace zde prezentovala sbírku Bílá pastelka, jejíž výtěžek je používán na financování speciálních služeb pro nevidomé. Krátké vystoupení měl pan Zdeněk Bajtl, který hostům představil službu Navigačního centra SONS ČR, z.s. nazvanou Remote Assistant. Hosté se také podívali na krátké video věnované sbírce Bílá pastelka, na které se můžete podívat i Vy na facebooku Bílé pastelky - https://www.facebook.com/bilapastelka/.

 


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 01.03.2017 15:39, Hanková Jarmila

Za Miroslavem Emmerem

Zemřel zakladatel odbočky Svazu invalidů Karlovy Vary pan Miroslav Emmer.

S velkým smutkem v srdci oznamujeme všem, kdo jste ho znali nebo o něm slyšeli (hlavně dřívější ročníky), že nás navždy opustil 15. ledna ve svých 89 letech zakládající a dlouholetý předseda odbočky Karlovy Vary. 

Publikováno 01.03.2017 15:25, Hanková Jarmila

DĚČÍNSKÝ ZÁMEK - DOTÝKATI SE POVOLENO

Zámek Děčín pro novou sezónu připravil projekt, který má usnadnit zrakově postiženým zájemcům a milovníkům historie i památek prohlídku. 

Publikováno 28.02.2017 01:01, Brašna František

Nevidomí a kolejiště pražského metra

Obrázek

Z popudu pracovníků a studentů Konzervatoře Jana Deyla nabízí Dopravní podnik hlavního města Prahy i dalším zrakově znevýhodněným zájemcům nevšední akci – seznámení se s kolejištěm a dalším zázemím pražského metra. Protože to je možné jen v době mimo provoz metra, je dohodnut termín 14. dubna 2017 (Velký pátek!!), na stanici pražského metra Vltavská, kdy bude na části linky C probíhat údržba a opravy.

 

 


Začátek: 14.04.2017 08:30
Konec: 14.04.2017 16:30
Kde: Praha - stanice metra Vltavská

 

Publikováno 23.02.2017 15:48, Hanková Jarmila

Akce v Dopravních podnicích hl. m. Prahy

Milí přátelé,
z popudu pracovníků a studentů Konzervatoře Jana Deyla nabízí Dopravní podnik hlavního města Prahy i dalším zrakově znevýhodněným zájemcům nevšední akci - seznámení se s kolejištěm a dalším zázemím pražského metra. Protože to je možné jen v době mimo provoz metra, přichází v úvahu termín 14. dubna 2017 (Velký pátek!), na stanici Vltavská, kdy bude na části linky C probíhat údržba a opravy.
Pracovníci metra Dopravního podniku hl. m. Prahy umožní prohlídku kolejiště a dalšího zázemí, podají potřebné informace a odpoví na všetečné dotazy. Ukáží rovněž opatření pro snadnější a bezpečnější užívání metra zrakově znevýhodněnými cestujícími. Akce bude též zajištěna hasiči metra. Pro očekávaný větší zájem veřejnosti doporučujeme nevidomým účast se svým průvodcem.
Z organizačních důvodů je nutno předem vědět počet účastníků takové atraktivní akce, a proto se na veřejnost zrakově znevýhodněných obracíme s výzvou, aby svůj zájem oznámili do 15. března 2017 e-mailem s předmětem: Vltavská na adresu bariery@sons.cz. Uveďte jméno a e-mailový, popřípadě i telefonický kontakt na sebe, kolik vás bude a zda budete mít průvodce. Organizátoři ze strany SONS Vám pak včas sdělí hodinu i přesné místo, kde se účastníci akce shromáždí před hromadným odchodem na nástupiště stanice.
Zprávu za Metodické centrum odstraňování bariér SONS ČR podává František Brašna a Viktor Dudr. 

Publikováno 20.02.2017 15:42, Hanková Jarmila

Pozvánka na výstavu do Brna

Naše Zora slaví stovku nejen koncertem a literární soutěží. Svým nemalým dílem přispívá i slepecké oddělení Technického muzea v Brně, které už brzy otevře nesmírně zajímavou výstavu z historie slepeckého tisku v českých zemích. Určitě si najděte čas a přijeďte se podívat. Tahle výstava jako ostatně každá akce, kterou připraví Eliška Hluší, bude stát zato. 

Publikováno 18.01.2017 11:42, Hanková Jarmila

HAPTICKÁ VÝSTAVA A HAPTICKÉ EDUKAČNÍ AKTIVITY

HAPTICKÁ VÝSTAVA A HAPTICKÉ EDUKAČNÍ AKTIVITY

Galerie hlavního města Prahy Vás srdečně zve na mimořádnou lednovou  HAPTICKOU VÝSTAVU A HAPTICKÉ EDUKAČNÍ AKTIVITY (trvá do 29. 1. 2017, út–ne 10:00–20:00 h) spojenou s prohlídkami, výtvarnými workshopy a dílnami.

 

Tento výjimečný projekt je doprovodnou akcí k VÝSTAVĚ J. HOREJCE v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí 605/13, Praha 1 - Staré Město.

 

Je určen nevidomým i vidoucím návštěvníkům, školám i široké veřejnosti.

 

Návštěvníci mají jedinečnou možnost dotýkat se například autorských kopií soch J. Horejce, dále kopií jeho soch vytvořených absolventy VŠUP, vzorků dalších sochařských materiálů - detailů a úlomků soch ze souboru veřejné plastiky GHMP apod. 

 

Kromě toho se zájemci mohou zapojit do speciálních haptických  workshopů nebo si je objednat spolu s prohlídkou přímo pro svojí skupinu - tzn. akci přímo koncipovanou pro konkrétní skupinu (termínově, časově, tematicky, úrovní náročnosti atd.).

 

Vstupné na všechny akce je zdarma. 

Nutné jsou objednávky a rezervace programů zde: edukace@ghmp.cz 

Publikováno 17.01.2017 16:27, Chlanda Luboš

ČERNÁ JE BARVA

Obrázek

Dne 11.1.2017 se uskutečnila  charitativní akce hokejového týmu VHC  ROBE ze Vsetína, která přinesla pomoc pro oblastní odbočku SONS Vsetín ve výši 40 000, - Kč a přispěla tak na finančně náročnou  speciální kompenzační pomůcku  pro nevidomé a těžce slabozraké osoby. 

Publikováno 17.01.2017 10:42, Šváb Radek

Termín letošního ročníku sbírky Bílá pastelka

Obrázek

Letošní ročník veřejné sbírky Bílá pastelka se bude konat ve středu 11. 10. 2017. Chcete nám pomoci s její přípravou nebo se jí přímo zúčastnit? Ozvěte se, prosím, na tel. 778 487 419 nebo e-mailem na polnarova@sons.cz. Rádi Vás uslyšíme. 

Publikováno 16.01.2017 11:01, Hanková Jarmila

Napsali o nás


 

Publikováno 13.01.2017 11:13, Chlanda Luboš

Slavnostní koncert ZORA 100

Začátek: 26.01.2017 18:30
Konec: 26.01.2017
Kde: Lichtenštejnský palác, Praha

 

Publikováno 11.01.2017 10:53, Chlanda Luboš

PROJEKT ČERNÁ JE BARVA MÍŘÍ DO CÍLOVÉ ROVINKY

Obrázek

Šlágr kola mezi Vsetínem a Porubou startuje ve středu v 17:30, tímto utkání také finišuje charitativní projekt VHK ROBE Vsetín a SONS, jenž má za cíl pomoci zmíněné organizaci, která se věnuje péči o zrakově postižené. Po skončení utkání si budou fanoušci moci zakoupit speciální černé dresy, cena jednoho dresu činí 900,-Kč. I z těchto získaných prostředků SONS zakoupí speciální čtecí zařízení READ EASY pro nevidomé a slabozraké. Pořízení takovéhoto speciálního zařízení není levnou záležitostí, jelikož cena přesahuje 50 000 Kč. Zakoupení dresu tak jistě pomůžete skvělé věci. Utkání můžete sledovat také prostřednictvím online přenosu, který připravuje redakce VHK ROBE Vsetín. Zobrazena stránka 8 z 12 (celkem 237 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12