Klub držitelů vodicích psů

 
Obrázek

KDVP je garantem této vize:


Vodicí pes – skvělý pomocník a partner vás vrátí do běžného života.”

Klub držitelů vodicích psů sdružuje zrakově postižené držitele vodicích psů, jejich rodinné příslušníky, přátele a i všechny ostatní, kteří projeví zájem o činnost v klubu a chtějí tímto způsobem pomoci zrakově postiženým. Klub byl založen již roku 1985 a od té doby pomáhá hájit zájmy zrakově postižených držitelů vodicích psů.

Klub držitelů vodicích psů se řídí nejen Stanovami SONS, ale také Statutem KDVP .

Složení klubové rady

Soutěže

Jak žádat o vodicího psa

Samostatné stránky klubu - obsahují základní informace o činností KDVP a také něco málo z legislativy, která se dotýká vodicích psů.

Reportáž o KDVP  ve zvukovém časopisu Naše šance (leden 2022).

Najdete nás samozřejmě také na sociální síti 

Kontaktní adresa:

KDVP SONS ČR, z. s.  , Krakovská 21 , Praha 1 , 110 00

E-mail: kdvp@sons.cz 

 


Počítadlo zobrazení: 2952

Příspěvky

Publikováno 15.12.2022 06:52, Zdeněk Hluší

Je tady Advent

Předvánoční období si užíváme všelijak– úklidem, pečením cukroví a sháněním dárků, návštěvou vánočních výstav, trhů a koncertů nebo třeba účastí na charitativních akcích.

Přinášíme vám několik střípků z mozajky různých aktivit našich členů – popisky najdete pod jednotlivými fotografiemi:


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 06.12.2022 07:49, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 8. etapa

Obrázek

57 psích účastníků deseti plemen ze 7 českých a 2 slovenských škol, od štěňat v předvýchově po seniory, našlapalo víc než 12500 km. Někdo absolvoval trasu celou, někdo jen její část. Cestou jsme se museli rozloučit s malým Jogim, který v přípravě na karieru vodicího psa pokračovat nebude; a za duhový most odbočila miloučká seniorka Elisa.

Bylo to pěkných 8 týdnů, které jsme spolu, byť virtuálně, prožili. A určitě se najdou další příležitosti, jak se zase potkat a něco pěkného zažít.


Počet obrázků: 12

 

Publikováno 25.11.2022 09:10, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 7. etapa

Obrázek

Většinu z 1650 km této etapy jsme strávili v nížinách, ba dokonce i pod úrovní mořské hladiny v poldrech chráněných mohutnými hrázemi.


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 21.11.2022 07:33, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 6. etapa

Obrázek

Od té doby, co se k nám přidal pudl Ashley, vládla ve fletí partě mírná nervozita. Ti kudrnáči je počtem dohánějí! Ještě jeden pudlík a budou se o druhé místo, co do zastoupení v našem virtuálním pochodu, muset dělit.

A tak s radostným štěkotem přivítali černého fletíka Geryho, který se s čerstvým vysvědčením za obojkem postavil na start 6. etapy. Galantně přitom pomáhal s košem pamlsků své předchůdkyni Ašence, která chtěla cestou s kamarády oslavit své krásné 14. narozeniny. Při té oslavě jsme zavzpomínali i na její sourozence, kteří s námi v minulém roce pár společných kilometrů naťapali. Sestřička Aisha už raději odpočívá na zahrádce a bráška Plutík - plným jménem Art-Pluto - už žije jenom v našich vzpomínkách.

A co dalšího bylo pro naši psí partu důležité? Černý labrador Charlie získal canisterapeutický certifikát a stal se psem-léčitelem.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 09.11.2022 14:59, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 5. Etapa

Obrázek

 

V Madridu bychom se mohli zdržet hodně dlouho. Vždyť tu sídlí například významná "slepecká" organizace ONCE, nebo nám - byť jen virtuálním poutníkům

- blízká Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO); a těch památek včetně chráněných UNESCO... (Tamní královský palác je desetkrát větší než Buckinghamský palác v Londýně.)


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 03.11.2022 15:14, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 4. Etapa

Obrázek

Z Francie jsme se rozhodli zamířit ještě na Pyrenejský poloostrov. 
Ve Španělsku jsme prošli autonomní Katalánsko, pak na západní polokouli Aragonii a Kastilii, abychom po 1925 km celé etapy dorazili do Madridu, druhého největšího města v EU. 

Publikováno 03.11.2022 15:14, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 4. Etapa

Z Francie jsme se rozhodli zamířit ještě na Pyrenejský poloostrov. 
Ve Španělsku jsme prošli autonomní Katalánsko, pak na západní polokouli Aragonii a Kastilii, abychom po 1925 km celé etapy dorazili do Madridu, druhého největšího města v EU.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 29.10.2022 12:35, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 3. Etapa

Obrázek

Když jsme se po 1916 kilometrech v cíli naší třetí etapy přepočítali, zjistili jsme, že nejen nikdo nechybí, protože Caesar a Clea nás dohonili, ale že máme dokonce o jednoho kamaráda víc. Do pudlí party přibyl krasavec Ashley ze školy Pes pro tebe.


Počet obrázků: 14

 

Publikováno 21.10.2022 13:36, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 2. etapa

V Záhřebu, kde skončilo naše minulé putování, nás čekalo překvapení. Netrpělivě už na nás čekali další kamarádi, kteří nestihli start, a tak nejspíš přicestovali vlakem. Světlý labrador Ryan se pozdravil se svými synky z Mathildího C-týmu, černý Bart se zase hnal ke kamarádce Sany, bez které se mu doma stýskalo, pudl Ricon a kříženka Braila se radostně vítali se všemi.

Rozběhli jsme se každý podle vlastních sil. Až v cíli jsme zjistili, že se nám někde ztratili slovenský kamarád Caesar a nováček Clea. Snad naši stopu najdou a při příštím odpočinku nás dohoní.

 

A kudy jsme to virtuálně ťapali


Počet obrázků: 5
Počet videí: 2

 

Publikováno 14.10.2022 11:21, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou - 1. Etapa

;

 

Po několikaměsíční přestávce jsme se rozhodli vyrazit na další virtuální cestu, během níž navštívíme některé evropské školy vodicích psů, sdružené v mezinárodní organizaci International Guide Dog Federation.

  1. října se na start postavilo 50 psů ze šesti českých a dvou slovenských škol. Na pět rozverných labradořích štěňat v předvýchově slíbyly dokouknout dvě fenky ve výslužbě, jedna zasloužilá matka a jedna obětavá ovčanda, které se přání stát se vodicím psem nesplnilo.

Zkušení cestovatelé mezi sebou přivítali i nováčky - černou labradorku Cleu, jejíž starší jmenovkyně už doputovala za Duhový most, dále fletičku Claire a labradořího sympaťáka Vampa, náhradníka za veselou Kayu. Zavzpomínali jsme na ovčandu Hillary, jejíž cesta už také navždy skončila, potěšily nás pozdravy kamarádů, kteří na nás aspoň vzpomínají, když už s námi putovat nemohou - a vyrazili jsme.


Počet obrázků: 9

 

Publikováno 27.09.2022 08:30, Zdeněk Hluší

Křížem krážem Evropou

Obrázek

 

Při posledním virtuálním pochodu došlo na Severní pól 52 psů. Bude nás tentokrát ještě víc?

 

Klub držitelů vodicích psů SONS a další přátelé vás zvou

na nové virtuální putování s názvem

KŘÍŽEM KRÁŽEM EVROPOU

 


Počet obrázků: 1

 

Publikováno 10.08.2022 14:20, Zdeněk Hluší

Vodicí psi ve Vsetíně

Obrázek

 

Velké akce pro veřejnost se připravují s mnohatýdenním předstihem.

Stejně tomu bylo i u společného programu Oblastní odbočky SONS Vsetín a Masarykovy veřejné knihovny pod názvem „Den pro SONS, knihovnu a pro vás“

 


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 06.06.2022 22:16, Zdeněk Hluší

Turistika s vodicím psem?

Počet obrázků: 3

 

Publikováno 12.05.2022 16:11, Luboš Chlanda

Jak se vydařil Týden vodicích psů?

Obrázek

Poslední středa v dubnu je už řadu let označována za Mezinárodní den vodicích psů. Je to příležitost, jak zviditelnit život a práci našich čtyřnohých pomocníků a odbourávat mýty a předsudky, které ve společnosti stále kolují.

Proto se náš Klub držitelů vodicích psů SONS z.s. rozhodl, že se na osvětu ještě více zaměří a na konec dubna vyhlásil Týden vodicích psů. 

Publikováno 26.03.2022 12:57, Zdeněk Hluší

Noční běh

Obrázek

Pokud máte spolehlivého vodicího psa, můžete se na cestu pustit klidně i v noci.

To vám vzkazuje Bianka, která paničku Martinu doprovázela 24. března na akci „Noční běh pro Světlušku“ v Plzni. 

A vzala s sebou i nevodicí kamarádku, goldenku Clare s paničkou.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 18.03.2022 08:51, Luboš Chlanda

Týden vodicích psů – zapojte se spolu s námi

Obrázek

Na poslední dubnový týden připravuje Klub držitelů vodicích psů SONS ČR zajímavou akci u příležitosti Mezinárodního dne vodicích psů, který letos připadá na 27. duben. Níže najdete přehled všech akcí v rámci Týdne vodicích psů. I vy můžete podpořit povědomí o záslužné a obětavé práci čtyřnohých pomocníků, když se některé z akcí zůčastníte nebo se do Týdne vodicích psů zapojíte s vlastní iniciativou. 

Publikováno 14.03.2022 16:07, Zdeněk Hluší

Vydařená HAF-párty

Obrázek

Zrodil se nápad uspořádat společné venčení vodicích psů, ale trošku jinak. Uskutečnilo se v sobotu 12. března odpoledne v Praze.

celá akce byla pojata jako párty, ale protože hlavními účastníky byli psi, bez kterých by to ani nešlo, dostala akce název HAF-párty.

  

Publikováno 08.03.2022 07:32, Zdeněk Hluší

MDŽ

Obrázek

Nejen naším členkám, ale všem ženám, přejeme všechno dobré k Mezinárodnímu dni žen.

Rada Klubu držitelů vodicích psů SONS ČR, z. s. 

Publikováno 27.02.2022 23:02, Zdeněk Hluší

Výprava na Severní pól - závěr

Milí přátelé!

Během necelých osmi týdnů jsme virtuálně zdolali náročnou cestu na Severní pól a zase zpět. Navzdory rozmarům počasí i různým nemocem se 52 psích kamarádů od štěňat v předvýchově až po psí důchodce a jednoho tátu spousty šikovných vodicích psů postavilo na start a společně zdolalo 10140 kilometrů.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 23.02.2022 14:04, Zdeněk Hluší

Výprava na Severní pól - 8. Etapa ( Návrat )

Za týden, ač končil silnými větry, jsme s našimi psími parťáky nachodili 1360 km. A kudy že?

Čekal nás nenáročný terén, zprvu asi 600 km od jednoho zálivu Baltského moře až ke čtvrtému... pak středem Polska na severní Moravu.


Počet obrázků: 14

 Zobrazena stránka 1 z 5 (celkem 87 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5

Počítadlo zobrazení: 2952