Klub držitelů vodicích psů

 

KDVP je garantem této vize:


Vodicí pes – skvělý pomocník a partner vás vrátí do běžného života.”

Klub držitelů vodicích psů sdružuje zrakově postižené držitele vodicích psů, jejich rodinné příslušníky, přátele a i všechny ostatní, kteří projeví zájem o činnost v klubu a chtějí tímto způsobem pomoci zrakově postiženým. Klub byl založen již roku 1985 a od té doby pomáhá hájit zájmy zrakově postižených držitelů vodicích psů.

Klub držitelů vodicích psů se řídí nejen Stanovami SONS, ale také Statutem KDVP .

Složení klubové rady

Soutěže

Jak žádat o vodicího psa

Samostatné stránky klubu - obsahují základní informace o činností KDVP a také něco málo z legislativy, která se dotýká vodicích psů.

Najdete nás samozřejmě také na sociální síti 

 


Počítadlo zobrazení: 1582

Příspěvky

Publikováno 02.07.2021 20:45, Hluší Zdeněk

Do Tokia na paralympiádu - Jsme u cíle!

Obrázek

Když jsme 1. května v Praze zahajovali naši virtuální cestu do Tokia, nikoho z nás ani nenapadlo, že svého cíle dosáhneme tak brzy. Ale je to tady!

Plánovanou trasu jsme dokonce překonali o více než 700 km.

Projděme se naší poslední etapou, která nás zavede až do Země vycházejícího

slunce.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 01.07.2021 19:21, Hluší Zdeněk

Do Tokia na paralympiádu - 7. etapa

Obrázek

Vedra, která v uplynulých dnech panovala, lákala spíš ke koupání a lenošení u vody než k procházkám. 

Tradičních 1500 kilometrů jsme tentokrát nepřekonali.

 

 


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 18.06.2021 15:23, Hluší Zdeněk

Do Tokia na paralympiádu - 6. etapa

Obrázek

Do šesté etapy jsme vyrazili v mírném oslabení, protože se od nás na dva týdny odpojila černá labradorka Katty. Měla a má plné tlapky práce, aby dohlédla na přípravu paniččina benefičního koncertu. Ten bude vysílat televize Noe ve čtvrtek 17. 6. ve 20:00 hod.

https://www.tvnoe.cz/live

(Harmonické melodie - benefiční koncert Pavly Flámové)

Ostatní putující se snažili Kattynčin výpadek nahradit - a povedlo se -opět jsme překonali vzdálenost 1500 km. Velký podíl na tom má pudlinka Megy, která vytáhla paničku na dovolenou.

Několik účastníků si v pátek 11. června odskočilo do Boskovic na soutěž Cesta ve tmě. Nejúspěšnější z nich byla Krpálkovic ovčanda Hillary, které teď na krku cinká stříbrná medaile.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 11.06.2021 19:03, Hluší Zdeněk

Do Tokia na paralympiádu - 5. etapa - Až za Bajkal

Obrázek

Když jsme se nedávno loučili s Grimmem, který nastupoval do školy, netušili jsme, že si „vyštěká“ malý odklad a ještě chvíli s námi bude putovat. Také obě psí ošetřovatelky Kimmi a Nica už vodí své lidi alespoň na kratší procházky, a tak jsme i tentokrát překonali za týden víc než 1500 km.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 02.06.2021 07:19, Hluší Zdeněk

Do Tokia na paralympiádu - 4. etapa

Obrázek

Rozsáhlou jižní Sibiří tentokrát putovalo opět jen 47 dvojic, neboť Kimmi a Nika se musely starat o své nemocné lidi. V sobotu jsme pak posadili do vlaku statečného Grimma. Přestal být štěnětem v předvýchově a začala mu škola. Za ten měsíc, co s námi putoval, přidal krásných 222 km - a takový výkon nemají ani leckteří dospělí psi! Jeho bráška Gray s námi ještě kousek cesty půjde, i tomu však škola brzy začne. A my se těšíme, že se s oběma časem na nějaké další psí akci opět setkáme. 


Počet obrázků: 9

 

Publikováno 26.05.2021 18:38, Hluší Zdeněk

Do Tokia na paralympiádu - 3. etapa - Z Evropy do Asie

Obrázek

Tentokrát nás putovalo o dva méně: pán černé labradorky Kimmi je v nemocnici a naše čtyřnohá kamarádka tak tráví čas především s malou Eleonorkou; a někde cestou jsme ztratili pudlíka Cézara (vůbec se nám neozývá).

Naštěstí se ale trochu umoudřilo počasí, a tak můžeme s radostí oznámit, že i při menším počtu účastníků jsme výkon z předchozího týdne překonali a připisujeme dalších 1604,5 km.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 20.05.2021 19:04, Hluší Zdeněk

Do Tokia na paralympiádu - 2. etapa

Obrázek

Druhou etapu našeho virtuálního putování bychom klidně mohli nazvat akcí „Mokrý chlup“. Pršelo snad všude. Labradoři se radostně čvachtali v loužích, zato jejich dlouhosrstí kamarádi (a především jejich páníčci) neměli ze splihlých účesů vůbec žádnou radost. Podle toho pak dopadaly výsledky.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 13.05.2021 20:21, Hluší Zdeněk

DO TOKIA NA PARALYMPIÁDU – 1. ETAPA

Obrázek

Vyrazit, byť virtuálně, až do Tokia na zahájení letní paralympiády – to je výzva! Zvládneme to, když teď mnozí páníčci opět mohou pracovat a místo dlouhých procházek čeká pejsky stereotypní cesta na pracoviště a zpět?


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 06.05.2021 12:06, Hluší Zdeněk

Do Tokia na paralympiádu

Obrázek

 

Tak jsme nazvali náš další virtuální pochod, který jsme odstartovali „naživo“ 1. května 2021 před pražským Hlavním nádražím. Sešli se tu zástupci několika psích plemen ze tří výcvikových škol; bylo to 7 psů v činné službě, jedna budoucí a jedna zasloužilá psí máma a 3 nevodící kamarádi.

 

 


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 19.04.2021 21:27, Hluší Zdeněk

OBCHÁZÍME REPUBLIKU – 3. ÚSEK (Zpět do Aše a pak až do Prahy)

Obrázek


Milí přátelé, 
než se dozvíte, jak to s naším putováním bylo dál, musím se omluvit. V článku o 2. etapě jsem chybně uvedla počet kilometrů za týden – ve skutečnosti to bylo 1057,32. K chybě došlo kvůli špatně napsanému dílčímu vzorečku v tabulce. 
 Celkový počet byl ale uveden správně a my jsme skutečně došli do Českých Velenic na kilometru 1625.

Stáňa Krajíčková


Počet obrázků: 5

 

Obrázek

V pondělí 5. dubna pokračovala naše virtuální smečka ve zdolávání dalšího úseku podél hranic republiky. Původní sestavu doplnila maminka řady šikovných vodicích psů Liffi, přidal se i mladý Valda ze Zlivi. Třicetičlenná smečka během týdne překonala vzdálenost 979 km a doputovala až do Českých Velenic.

Vítězem tipovací soutěže se tak stal Pavel Krpálek, který odhadl, kam dojdeme, celkem přesně, a jak to vypadá, splní se mu i předpověď, kdy se nám podaří celou cestu dokončit.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 07.04.2021 09:42, Hluší Zdeněk

OBCHÁZÍME REPUBLIKU – 1. ÚSEK (Z AŠE NA SNĚŽKU)

Obrázek

Smečka, čítající 27 vodicích psů v činné službě a jednoho vysloužilce, vyrazila 1. dubna na pomyslnou cestu kolem republiky. Akci odstartovala černá labradorka Daki z Aše a pak už jsme putovali po hranicích dál a dál.

 


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 02.04.2021 18:56, Hluší Zdeněk

Obejdeme republiku - 2326 km

Obrázek

Klub držitelů vodicích psů SONS vás zve na další virtuální putování s názvem:
OBEJDEME REPUBLIKU

Vzdálenost 2326 km, což je délka naší státní hranice, tentokrát budeme překonávat společně.
Začneme na západě republiky v Ašském výběžku a půjdeme po směru hodinových ručiček.
Zaznamenáme významná místa na  hranicích a poblíž, včetně hraničních přechodů (hp). A pokud někde na trase žijí naši psí kamarádi, pokusíme se je navštívit.

  

Publikováno 09.02.2021 17:47, Hluší Zdeněk

Třináctkrát přeběhnutý kanál

Obrázek

 

Když jsme 31. ledna vyhlásili akci „Přes La Manche suchou tlapkou“, byli jsme trochu na pochybách, kolik dvojic či smeček se zapojí. Po prvním týdnu s radostí oznamujeme, že výzvu přijalo 16 dvojic.

Z toho je 7 členů KDVP a jako vždycky vedou jihočeši se 4 účastníky. 

Publikováno 01.02.2021 13:43, Hluší Zdeněk

Přes La Manche suchou tlapkou

Obrázek

Klub držitelů vodicích psů se nechal inspirovat akcí SenSen (Senzační senioři) a na únor 2021 vyhlašuje akci

PŘES LA MANCHE SUCHOU TLAPKOU

 

Cílem je nachodit se svým psím parťákem během února minimálně 34 Km, což je vzdálenost, kterou je nutno přes proslulý kanál La Manche překonat. 

Publikováno 17.12.2020 17:23, Hluší Zdeněk

Vánoční přání

Všem členům KDVP,  jejich psím miláčkům, všem přátelům a příznivcům Klubu i milovníkům našich chlupatých pomocníků přejeme klidné a spokojené prožití vánočních svátků. V této nelehké době mnoho sil a optimismu a do příštího roku 2021 hlavně hodně zdraví
přeje Klubová rada KDVP 

Publikováno 09.07.2020 11:22, Hluší Zdeněk

S vodicími psy do Zlaté Koruny

Obrázek

V sobotu 13. června se po několikaměsíční nucené přestávce sešla jihočeská parta držitelů vodicích psů a jejich přátel a vyrazila na výlet. Naplánovanou trasu si již předem prošla Petra Šulcová s manželem, takže bylo jasné, že by nemělo dojít k nějakým záludnostem.

Akce se zÚčastnilo pět aktivně sloužících vodicích psů se svými páníčky a dalšími přáteli.

Milým překvapením byla účast pana Jaroslava Havla, bratra nedávno zesnulé dlouholeté členky KDVP Zdenky Jeřábkové, který se teď stará o psí důchodkyni Elsu.

Sraz účastníků byl v Plešovicích, kde bylo možno prohlédnout si miniaturní model jihočeské vesnice. Pak následovala několikakilometrová procházka lesem, která se líbila především čtyřnohým účastníkům.

V klášteře Zlatá Koruna se průvodkyně snažila přizpůsobit výklad tak, aby si co nejvíce zážitků odnesli i nevidomí. Některé předměty bylo možné prohlédnout hmatem, jiné dopodrobna popisovala.

I při této akci se naši čtyřnozí pomocníci chovali vzorně a tak určitě nebude problém, aby tuto památku navštívili i další držitelé vychovaných vodicích psů.

(Z rozsáhlého článku Romana Holíka zpracovala St. Krajíčková)


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 23.03.2020 07:59, Hluší Zdeněk

Pozdrav předsedy KDVP

Pozdrav předsedy KDVP, Petera Schönfelda si můžete přehrát zde:

https://www.facebook.com/pipie2014/videos/2601640386612705/

  

Publikováno 07.10.2019 14:09, Hluší Zdeněk

Týden knihoven v Lovosicích

Obrázek

Pro "Týden knihoven" si naši lovosičtí členové připravili tři soutěžní odpoledne pod názvem TYFLOHRÁTKY aneb HRAJEME SI POSLEPU.
Na děti čekaly různé disciplíny, za jejichž splnění dostávaly body. Ty pak při odchodu směňovali za sladké odměny, věnované Knihovnou.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 04.07.2019 09:50, Hluší Zdeněk

Velké Losiny 2019

Obrázek

I letos jsme se zúčastnili rekreačního pobytu ve Velkých Losinách, pořádaného ve dnech 23. - 29. června OO SONS Brno střed. Zobrazena stránka 1 z 3 (celkem 50 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3