HVĚZDNÉ SETKÁNÍ V PRAŽSKÉ HVĚZDĚ
Setkání to bylo opravdu veselé. Představte si 13 labradorů, z toho 9 vodicích a 2 štěňata v předvýchově, 2 vodicí pudly, jednu sheltii a jednu welsh corgi pembroke. Posledně jmenované plemeno je neodmyslitelně spjato s britskou královskou rodinou, a tak jsme na malou Bellu byli zvědaví hlavně my, kdo jsme četli knihu „Pes Jejího Veličenstva a jeho mise“ - v KTN je dostupná pod odkazem
https://biblio.oui.technology/biblio/catalog/narrator/396/26773
Protože je cesta od brány k letohrádku rovná, lemovaná trávníkem, drželi jsme se buď vodicí linie nebo průvodců, zatímco psi měli volno.
Občas jsme na ně samozřejmě zavolali, a to se neobešlo bez vtipných situací. Když se ozvalo: „Uno!“, ohlédl se jak černý pudlík, tak osmiměsíční labradoří štěně. A když někdo hledal Liu, musel upřesnit, jestli chce tu čtyřnohou nebo dvounohou – stejné jméno totiž nese jak Klárčina černá pomocnice, tak panička hnědého Caspera. Na toho se přišel podívat i bráška Cyrano, který se kariéře vodicího psa nevěnuje. Sešli se tu i „mathildí Háčkové“ Hanny a Harry, jejich bratránek Cedrik a Cedrikova nevlastní sestřička Grace. Zatímco oni mají stejného tátu, sestřičkami po mamince jsou Lia a Omega zvaná Maggie.
Tu můžete sledovat na její vlastní stránce @Víc srdcem – světlo na konci vodítka.
A kde je Maggie, tam často najdete i blonďatou Beeu. A byl s námi i @Quenty - vodicí hrdina v akci – tak se jmenuje jeho FB stránka.
Nechyběla ani černá Flow, která Simče pomáhá s předvýchovou – momentálně dohlíží na malého Una, trpělivá sheltie Misty a corgi Bella, o které už byla řeč.
Aby byl výčet úplný, jmenujme ještě nejstaršího psího účastníka – rozvážného pudla jménem Henssey, a toho nejmladšího – černého rošťáka Woodyho.
A bylo tu ještě jedno setkání, i když ne psí. Po víc než 50 letech se sešly Světlana a Stáňa, aby si popovídaly a zavzpomínaly na školu pro slabozraké v Koperníkově ulici, kterou svého času obě navštěvovaly.
#KDVPclenove
Obrázky









