Oblastní odbočka Kroměříž

 

Adresa:

Velehradská 625, 767 01 Kroměříž

Telefon: 573 335 340

E-mail: kromeriz-odbocka@sons.cz

Kontaktní den: pondělí  9–12 a 14-16:30 hodin

 

Kontakty:

Vedoucí a sociální pracovnice: Mgr. Erika Hanzalová, e-mail: hanzalova@sons.cz, mob.: 775 085 129

Pracovnice v sociálních službách: Jana Maňoušková, mobil: 778 702 408, e-mail: manouskova@sons.cz

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce:

Jan Kurek, mobil: 777 479 495, e-mail: kurek@sons.cz

Předseda odbočky: Jan Kurek, mobil: 777 479 495, e-mail: kurek@sons.cz

Najdete nás i na našich facebookových stránkách: Facebook

 

 

Za podporu děkujeme:

  Město Holešov
logo města Kroměříž  logo města Holešov

 

Sociální partneři:

logo Sociální služby města Kroměříže

 

Mediální partneři:

logo radia Kroměříž

 

 

 

 


Počítadlo zobrazení: 3022

Příspěvky

Publikováno 28.08.2017 09:29, Odbočka Kroměříž

Výlet do Chropyně

Obrázek

S pomalu se blížícím koncem prázdnin jsme se ve středu 23. srpna vypravili na výlet do Chropyně, kde pro nás pracovníci Muzea Kroměřížska připravili prohlídku tamního zámku.

Tentokrát nám počasí opravdu přálo a cesta autobusem z Kroměříže do Chropyně trvala jen chvíli. Na zámku jsme se přivítali s naší milou průvodkyní paní Matouškovou, která nás nejprve krátce seznámila s jeho historií. V Rytířském sále, vyzdobeném kazetovým stropem s mnoha erby Fürstenbergů a dalších spřízněných rodů a s početnou sbírkou zbraní z období třicetileté války jsme si mohli během výkladu paní průvodkyně hmatem „prohlédnout“ některé exponáty vojenské výstroje a vyzkoušet si, jak by nám šla práce s kordem. V hostinské jídelně, ve které se nachází intarziemi zdobený stůl, stále prostřený pro krále Ječmínka, jsme si sáhli na majoliková kamna ze 17. století.

V dalších místnostech nás paní Matoušková provedla expozicí o místním zemědělství a lidové kultuře. V části věnované rybníkářství pak vyzkoušela nejmladší účastníky našeho výletu ze znalosti vodních ptáků. Ti obstáli na jedničku. Během prohlídky jsme se dotýkali některých vystavovaných předmětů a zkoušeli uhádnout jejich účel. Zajímavá byla například pastička na myši.

Ve druhém patře zámku jsme navštívili památník slavného místního rodáka, malíře, sochaře a grafika Emila Filly (1882 – 1953) a v sousedním krbovém pokoji a ložnici si prohlédli a hmatem prozkoumali vystavovaný dobový nábytek ze sbírek muzea.

Než jsme se po prohlídce rozloučili, poděkovali jsme paní průvodkyni za to, jak mile a ochotně nás provedla zámkem a jak pečlivě se na naši návštěvu připravila.

V sousedství zámku jsme vystoupali na dřevěnou vyhlídku a prohlédli si Chropyňský rybník, který je národní přírodní památkou a jeho okolí. Po skupinovém fotografování jsme si dopřáli oběd v restauraci U Rybníka a výlet do Chropyně zakončili sladkou tečkou u kávy v místní cukrárně.

Strávili jsme společně pěkný letní den a těšíme se na nové zážitky při dalších poznávacích výletech.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 23.08.2017 15:23, Odbočka Kroměříž

Prázdninové koulení...

Obrázek

Ve středu 16. srpna jsme se sešli na pravidelném bowlingovém turnaji ve Sportcentru Paráda v Kroměříži.

Tentokrát mezi nás přišel i nový člen naší oblastní odbočky pan Lukáš Uher v doprovodu paní Nicol a jejích dětí - staršího Vojty a mladší Veroniky

Vojta s Veronikou se turnaje zúčastnili jako čestní hosté a od začátku hráli naplno a nikoho nešetřili.  Turnaj byl napínavý až do konce a v časovém limitu se nám podařilo odehrát jen devět kol.

Vítězství vybojoval Vojta s 66 body, o druhé místo se s 59 body podělily paní Nicol s paní Janou, třetí byla Veronika s 41, pátý Jan s 38 body, dále pak pan Lukáš s 26 a paní Pavla se 14 body.

 Všem blahopřejeme a těšíme se v září, kdy si po bowlingu dopřejeme i relaxaci ve vířivce.


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 21.08.2017 14:22, Odbočka Kroměříž

Klubové odpoledne s předvedením kompenzačních pomůcek

Obrázek
 
2. srpna patřilo středeční odpoledne našemu pravidelnému klubovému setkání. Po organizačním úvodu nás vedoucí odbočky paní Hanzalová společně s paní Fridrichovou seznámily s plánovanými akcemi na měsíce srpen a září. V srpnu to budou: 16. 08. bowlingový turnaj ve sport centru Paráda, 23. 08. výlet do Chropyně s návštěvou a prohlídkou zámku a 30. 08. exkurze spojená s ochutnávkou v čokoládovně a pivovaru Černý orel v Kroměříži.
Poté se nám představil nový klient a snad i budoucí člen pan Lukáš Uher. Zúčastní se i bowlingového turnaje a zdá se, že bude ostatním hráčům zdatným soupeřem.
Srpnovým hostem klubového odpoledne byl pan Kachel ze společnosti Sagitta, který nám za pomoci své asistentky a s pohoštěním předvedl některé technické novinky v oblasti kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené a odpovídal na dotazy našich členů.
 

Počet obrázků: 6

 

Publikováno 01.08.2017 13:55, Odbočka Kroměříž

Poděkování firmě PROMINENT, spol. s r.o.

Obrázek

Rádi bychom touto cestou poděkovali firmě Prominent, spol. s r. o., za finanční dar pro naši organizaci. Darovací smlouvu svým podpisem stvrdila jednatelka společnosti Ing. Hana Brázdová, přítomen byl také předseda naší odbočky pan Roman Miklík.

 

Velmi si Vaší podpory vážíme. I díky tomuto příspěvku můžeme plánovat další poznávací výlety a společné akce.

 

Ještě jednou ze srdce děkujeme! 

Publikováno 01.08.2017 12:12, Odbočka Kroměříž

Informátor 8-9 2017

Informace nejen o plánovaných akcích na měsíc srpen a září 2017 v textové podobě. 

Publikováno 31.07.2017 11:45, Odbočka Kroměříž

Návštěva lázní Luhačovice

Obrázek

 

Ve středu 26. července jsme společně s našimi přáteli z Oblastní odbočky Přerov navštívili perlu Moravy - lázně Luhačovice.

Z Kroměříže vedla naše cesta nejprve do Hulína, kde jsme přestoupili do vlaku s čekajícími „Přerováky“ mířícího k cíli výletu.

Pohodlná cesta vlakem příjemně ubíhala, i když z nás ti lépe zrakově vybavení při pohledu z oken každou chvíli s obavami hlásili, jak se na obloze stahují černé mraky.

Na nádraží v Luhačovicích jsme se přivítali s naší průvodkyní paní Stejskalovou a povzbuzeni tím, že stále ještě neprší, nastoupili jsme do přistaveného vláčku, který nás odvezl do lázeňského centra. Odtud jsme se vydali na poznávací procházku s návštěvou a ochutnávkou zdejších minerálních pramenů, u kterých nás paní průvodkyně seznámila s jejich původem a léčebným využitím, s krásným prostředím lázní a jejich okolím i architekturou a účely lázeňských domů a hotelů.

Poté, co nám paní Stejskalová na kolonádě u pramene Vincentka, který jsme mohli ochutnat studený nebo ohřívaný, povyprávěla podrobněji o založení lázní, jejich historii i současnosti, jsme se seřadili do fronty, a v místním obchůdku postupně vykoupili všechny zásoby lázeňských oplatek. Při následné cestě vláčku městem, při které jsme míjeli další lázeňské hotely a penziony, se k nám nesla vzduchem vůně dráždící smysly a chuťové buňky dávající tušit, že nová dodávka oplatek je již na cestě.

Po návštěvě a koštu pramene Aloiska jsme si dopřáli oběd v restauraci Ve Dvoře,  po obědě  se pak  pomalu chystali k návratu domů. Cestou možná některé z výletníků napadlo, jak příjemné by bylo strávit v Luhačovicích alespoň pár dnů a při nějakém tom wellness či relaxačním pobytu se nechat opečovávat a hýčkat v půvabném prostředí zdejších lázní.

Výlet se všem zúčastněným velmi líbil a už nyní se těšíme na další společnou akci.


Počet obrázků: 14

 

Publikováno 31.07.2017 10:37, Odbočka Kroměříž

Pravidelný bowlingový turnaj

Obrázek

Ve středu 12. července se konal pravidelný bowlingový turnaj ve sportovním centru Paráda v Kroměříži.

Tentokrát se nás sice sešlo méně než obvykle, ale i tak jsme si hru pěkně užili. Nemuseli jsme příliš pospíchat a mohli se na hru lépe soustředit.

Nejvíce se dařilo paní Ludmile Fridrichové, která s malou pomocí paní Jany Varaďové uhrála 95 bodů. V pořadí druhá paní Varaďová 73 bodů, paní Alena Řezníčková na třetím místě 39 bodů a Jan Kurek bodů 29.

Blahopřejeme a těšíme se příště.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 04.07.2017 11:13, Odbočka Kroměříž

Velmi rádi představujeme další posilu našeho pracovního týmu

Obrázek
Pan Kurek je nejen úžasný člověk a skvělý kolega, který s nadhledem a espritem sobě vlastním píše výstižné komentáře k našim akcím a výletům, ale pro mě osobně je také velkou inspirací. Je mi ctí a potěšením s ním pracovat.
Erika Hanzalová
 
Přeji dobrý den,
jmenuji se Jan Kurek, mám 39 let a jsem nevidomý.
Od svých jedenácti let se léčím s cukrovkou, která mi za ta léta přinesla i řadu komplikací, ke kterým patří také glaukom a diabetická retinopatie. V roce 2009 jsem po dvou letech léčení a několika operacích přišel o zrak. Ze dne na den jsem ztratil zaměstnání a můj život se převrátil vzhůru nohama. Během následujícího roku jsem se duševně srovnal s novou životní situací do té míry, že přišla potřeba začít ji nějakým způsobem řešit. Nejprve nebylo jednoduché získat potřebné informace o možnostech, které se zrakově postiženým nabízely. Až paní doktorka v diabetologické ordinaci mě informovala o službách, které zrakově postiženým poskytuje Tyfloservis, o. p. s.
Kontaktoval jsem pracoviště Tyfloservisu ve Zlíně. Během telefonátu a následující osobní schůzky jsem si ujasnil na základě nabízených sociálních služeb své potřeby, a společně jsme si stanovili priority naší práce. Protože mi samoobslužnost a pohyb a orientace v domácím prostředí nečinily potíže, mohli jsme ihned začít s nácvikem prostorové orientace a chůze s bílou holí v místě mého bydliště a jeho okolí. Postupně jsem byl schopen samostatně navštívit místní obchod, obecní úřad, poštu a zdravotní středisko. Současně jsme se věnovali také nácviku psaní na klávesnici a já si tak mohl brzy zažádat o příspěvek na počítač s hlasovým výstupem, který se pro mne stal důležitým pomocníkem k získávání informací a pro komunikaci s okolním světem. Kromě počítače mě pracovníci Tyfloservisu seznámili s řadou dalších kompenzačních pomůcek, usnadňujících život se zrakovým postižením a pomohli s jejich obstaráním. S výukou prostorové orientace jsme se následně přesunuli do Kroměříže, kde stále nacvičujeme trasy nové, opakujeme trasy už zvládnuté a vzájemně je propojujeme. Pomalu také končím s výukou Braillova bodového písma, takže jsem schopen nejen psát, ale především sám číst, což mi velmi scházelo, a nejsem odkázán jen na zvukové knihy. Nácvik každé nové dovednosti mě naplno zaměstnává a její zvládnutí mě posouvá o krok dál v této životní etapě a vede k větší samostatnosti.
Před dvěma lety jsem se stal členem Oblastní odbočky SONS v Kroměříži a později i Oblastní rady. Zúčastňuji se pravidelných klubových setkávání i se svou rodinou a nejrůznějších akcí pořádaných naší odbočkou. Připravujeme nebo navštěvujeme besedy a přednášky, zveme si zajímavé hosty, jezdíme na poznávací výlety a pořádáme kulturní a sportovní akce a setkáváme se s lidmi z jiných odboček. Tyto aktivity nám přináší spousty zážitků a můžeme při nich dokázat sami sobě i našemu okolí, že i s vážným zrakovým postižením se dá žít plnohodnotný život.
Na jaře letošního roku mi byla vedoucí naší odbočky nabídnuta příležitost pro ni pracovat. Zvážil jsem svou připravenost k takovému kroku a nabídku přijal. A tak od 1. dubna pracuji v Oblastní odbočce Kroměříž jako administrativní pracovník v sociálních službách, a mohu se tak podílet na přípravách našich aktivit. Těším se na spolupráci se svými kolegyněmi a setkávání s našimi členy při společných akcích se spoustou krásných zážitků, navazování nových přátelství a spolupráce s ostatními odbočkami.
Jan Kurek

Počet obrázků: 2

 

Publikováno 04.07.2017 10:36, Odbočka Kroměříž

Informátor červenec 2017

Informace nejen o plánovaných akcích na měsíc červenec v textové podobě. 

Publikováno 03.07.2017 14:22, Odbočka Kroměříž

Výlet do Holešova – komentovaná prohlídka zámku a synagogy

Obrázek

V plánu akcí na měsíc červen nám zůstala volná středa 28. 6., a tak jsme na tento den připravili výlet do Holešova s návštěvou barokního zámku a Šachovy synagogy.

Po příjezdu do Holešova se naše desetičlenná výprava vydala pěšky k zámku. Tam jsme se ohlásili u pokladny a čekali na našeho průvodce u nádrže s fontánou. Silný vítr rozprašoval kolem fontány vodu, která v horku příjemně osvěžovala.

Prohlídku zámku jsme začali v sala terreně s bohatou štukovou výzdobou, kde nás náš průvodce pan Leoš Thomayer seznámil s historií a stavebním vývojem zámku od 13. do 20. století v souvislosti se střídajícími se majiteli panství. Zajímavý a podrobný výklad nám pan průvodce zpestřil i malým klavírním koncertem ve své vlastní interpretaci.

Ze sousedních prostor sala terreny jsme pak vystoupali po schodišti do prvního patra se  zámeckou kaplí, velkým sálem a dalšími reprezentačními sály s bohatou štukovou výzdobou a krásnými lunetovými klenbami s mytologickými výjevy, které jsou inspirovány Ovidiovými Proměnami. Přesto, že není zámek vybaven mobiliářem, dokázal nám pan Thomayer poutavým vyprávěním přiblížit jak jeho historii, tak i osobní život jeho majitelů, doplněné i o pár pikantních historek.

Po obědě, který jsme si dopřáli v restauraci V podzámčí, nás čekala ještě prohlídka Šachovy synagogy. Slunce pražilo, silný vítr foukal a my jsme se usadili u synagogy ve stínu sice příjemně vonících, ale jak se ukázalo později, až zákeřně kvetoucích stromů.

Zčásti úmorným vedrem a zčásti pylovou alergií schvácené nás na svém kole přijel zachránit správce synagogy pan Vratislav Brázdil, který odemkl dveře a laskavě nás vpustil do chladných prostor synagogy.

V předsíni a modlitebním sále nám osvětlil její historii a význam a přiblížil i popsal vybavení interiéru. Šachova synagoga stojí od roku 1560 a patří k nejstarším v České republice. Její významnost souvisí se zdejším působením rabína Šabataje Kohena, jednoho z dvaceti nejvýznamnějších rabínů židovského národa, který je pohřben na místním hřbitově.

Proto se synagoga stala jakýmsi poutním místem, kam přijíždějí Židé z celého světa, aby modlitbami uctili památku tohoto rabína.

V prvním patře synagogy se nachází „ženská galerie“ s expozicí Židé a Morava, která v období mezi dvěma sv. válkami sloužila jako byt židovské rodiny Bergmanovy, ve druhém patře pak náboženská studovna s památníkem rabína Šacha, kde se mohou návštěvníci seznámit s jeho dílem.

Během prohlídky s velmi zajímavým výkladem, při kterém se nám pan Brázdil svěřil i s osobními zážitky s některými návštěvníky, ubíhal čas rychle a najednou bylo třeba myslet na návrat. Protože sluneční žár nepolevoval, udělali jsme si cestou k autobusu malou přestávku a zastavili se na porci zmrzliny.

Z výletu jsme se vrátili bohatší o spoustu nových zážitků.

Jan Kurek


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 26.06.2017 10:28, Odbočka Kroměříž

Setkání zrakově postižených v Kyjově

Obrázek

V sobotu 17. června jsme se společně vypravili na pozvání tamní Oblastní odbočky SONS do Kyjova na tradiční setkání zrakově postižených.

Cesta autobusem, který nás postupně sbíral na své trase, nebyla náročná a k naší dobré náladě přispěly i komické situace způsobené několika cestujícími.

Na autobusovém nádraží v Kyjově na nás čekala průvodkyně, takže jsme se spolehlivě přesunuli k radnici, kde se setkání uskutečnilo.

Letošní ročník navštívili, mimo místní, zrakově postižení z Brna, Opavy, Semil, Bratislavy a ani naše desetičlenná výprava se mezi nimi neztratila.

V zasedací síni nás přivítali vedoucí Oblastní odbočky v Kyjově paní Hana Vrtková, která vzpomněla také naši členku paní Marii Kročilovou, pravidelnou účastnici těchto setkání, která se tentokrát z vážných zdravotních důvodů nemohla zúčastnit, a předsedu odbočky pana Pavla Švorbu. Členové odbočky společně s tamními dobrovolníky napekli a připravili pohoštění, k němu také uvařili dobrou kávu a čaj.

Místostarosta Kyjova pan Antonínem Kuchař nás vstřícně přivítal jménem Města a seznámil nás s jeho historií i současností. Připravil nám komentovanou prohlídku budovy radnice s reprezentačním salonkem a obřadní síní, dále připomněl Kyjov jako centrum folklórních tradic a slavností, v neposlední řadě zmínil Kyjovsko jako vinařský kraj.

Dalším bodem v programu setkání byla návštěva s prohlídkou barokního zámku v Miloticích.

Rozděleni do dvou skupin jsme s průvodci vyrazili na prohlídkový okruh zámkem. Pro naši slečnu průvodkyni byla prohlídka zámku se zrakově postiženými novou zkušeností, ale brzy svou nejistotu překonala a snažila se nám vše, co bylo k vidění, slovy co nejvíce přiblížit a popsat. Měli jsme také možností dotýkat se některých exponátů. A tak se stalo, že nás druhá skupina brzy začala dohánět. Její členové nám také obohatili prohlídku pěveckým vystoupením souboru Pastelky za klavírního doprovodu pana předsedy Švorby.

Z Milotic jsme se vrátili zpět do Kyjova na oběd v IP restaurantu u vlakového nádraží. Po dobrém obědě v příjemném prostředí přišel čas poděkovat našim hostitelům za krásně prožitý den a rozloučit se s nimi i dalšími účastníky setkání, jehož smyslem je navazování nových přátelství, spolupráce a sdílení nejrůznějších zkušeností a zážitků. S našimi kolegy s Kyjovské odbočky se těšíme brzy na shledanou a doufáme, že jim jejich pohostinnost budeme moci v budoucnu oplatit.

Jan Kurek


Počet obrázků: 14

 

Publikováno 26.06.2017 10:14, Odbočka Kroměříž

Pravidelné bowlingové klání

Obrázek

Ve středu 14. června jsme se sešli ve sportcentru Paráda na pravidelném bowlingovém turnaji.

Tentokrát se zdála být bowlingová dráha jako zakletá a během hry se úspěšné hody střídaly s těmi méně úspěšnými.

Nakonec turnaj skončil s těmito výsledky: 1. Roman Miklík 74 b., 2. Jana Varaďová 59 b., 3. Alena Řezníčková 36 b., 4. Pavla Poláková a Jan Kurek 33 b..

S našimi sportovci se těšíme na shledanou při příštím turnaji.

Jan Kurek


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 26.06.2017 09:53, Odbočka Kroměříž

Klubové odpoledne s MUDr. Kamilou Raškovou

Obrázek

Ve středu 7. června jsme se ve 14 hodin sešli na pravidelném klubovém odpoledni.

V informačním úvodu nás vedoucí odbočky paní Hanzalová s paní Fridrichovou seznámily s plánem akcí na měsíc červen.

Kromě pravidelného bowlingu to budou: v sobotu 17. června setkání zrakově postižených pořádané odbočkou v Kyjově spojené s výletem na zámek v Miloticích, ve středu 28. června výlet do Holešova s návštěvou zámku a Šachovy synagogy.

Červnovým hostem klubového odpoledne byla dermatoložka Kroměřížské nemocnice MUDr. Kamila Rašková, která nás navštívila s přednáškou - aktuální pro nadcházející roční období - na téma: Kožní novotvary, ochrana kůže a možnosti diagnostiky.

Po přednášce paní doktorka Rašková zodpověděla několik dotazů týkajících se tématu. Poté měli naši členové možnost nechat se v soukromí dermatoskopicky vyšetřit, čehož mnozí také využili.

Jan Kurek


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 05.06.2017 11:01, Odbočka Kroměříž

Představení nové pracovnice SONS Kroměříž Ludmily Fridrichové

Obrázek

Začala jsem pracovat na odbočce SONS v Kroměříži od května a chtěla bych se Vám krátce představit.

Jmenuji se Ludmila Fridrichová a bydlím v Zahnašovicích nedaleko Holešova. Jsem zdravotní sestra, pracovala jsem v nemocnici na chirurgickém oddělení a naposledy v Charitě Holešov jako terénní sestra. S manželem jsme vychovali 4 děti a jsme spolu přes 30 let. Ze zdravotních důvodů jsem musela fyzicky náročnou práci v Charitě opustit a zůstala jsem bez práce, která byla smyslem mého života. Jsem moc ráda, že mi úřad práce nabídl místo v SONS Kroměříž a s radostí jsem je přijala. Měla jsem trochu obavy, ale slečna Hanzalová mi dodala odvahy k zvládání neznámého. Doufám, že všichni budeme spolu dobře vycházet a zažijeme pěkné okamžiky při setkávání i společných akcích. Jsem ráda, že se naučím nové věci z oblasti, která mě velmi zajímá, a poznám řadu nových lidí, kteří svůj hendikep tak bravurně překonávají.

Těším se na spolupráci s Vámi.

 

Ludmila Fridrichová 

Publikováno 01.06.2017 10:31, Odbočka Kroměříž

Informátor červen 2017

Informace o plánovaných i již uskutečněných akcích OO SONS Kroměříž v textové podobě. 

Obrázek

Dne 18. května se uskutečnil v rámci 23. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě  v prostorách Základní umělecké školy v Kroměříži koncert pořádaný naší Oblastní odbočkou SONS Kroměříž za finanční podpory Města Kroměříže a Zlínského kraje.

V programu koncertu vystoupili zrakově postižení hudebníci a zpěváci Alena Schutová a Miroslav Orság, absolventi Deylovy konzervatoře v Praze, kteří do svého vystoupení zařadili výběr z klasické hudby, např. z písňové a operní tvorby Antonína Dvořáka, několik lidových písní a závěrem i muzikálových melodií.

Více než hodinu skvěle bavili posluchače svými výkony i vzájemným špičkováním. Po celou dobu udržovali kontakt s publikem, které i rozezpívali.

Zlatou tečkou programu pak bylo nečekané vystoupení studentů Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž, kteří nám sborově zazpívali pod vedením Mgr. Jablunky, a tím přispěli k úžasné atmosféře celého koncertu.

Rádi bychom poděkovali účinkujícím umělcům, kteří nám ukázali s chutí a elánem, že i se zrakovým postižením se dá žít plnohodnotný život, a připravili pro nás báječný kulturní zážitek.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na podporu sociálně aktivizačních služeb pro zrakově postižené pořádané naší odbočkou.


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 15.05.2017 10:28, Odbočka Kroměříž

Bowlingový turnaj

Obrázek

Ve středu 10. 05. proběhl ve Sportcentru Paráda v Kroměříži náš květnový bowlingový turnaj. Tentokrát se sešlo více hráčů a konkurence byla silnější. Náš team nově posílili paní Ludmila Fridrichová a pan Vít Řezníček. Paní Ludmila bude, jak se ukázalo v průběhu hry, zdatnou soupeřkou našim nejlepším borcům.
Hra byla napínavá a rychlá, protože jsme hráli na dvou dráhách. Hráči se snažili ze všech sil, až se dopracovali k následujícím výsledkům:
Jakub Varaďa 83 bodů,
Jana Varaďová 76 bodů,
Ludmila Fridrichová 66 bodů,
Roman Miklík 48 bodů,
Alena Řezníčková 36 bodů,
Pavla Polákoá 33 bodů,
Jan Kurek 32 bodů,
Vít Řezníček 27 bodů.
Všem hráčům blahopřejeme a těšíme se na červnové klání.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 12.05.2017 16:34, Odbočka Kroměříž

Dny umění nevidomých na Moravě

Obrázek

Jelikož se rychle blíží termín našeho koncertu pořádaného v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě (dne 18. května v 11 hodin dopoledne v koncertním sále Základní umělecké školy v Kroměříži), a počet zájemců o návštěvu koncertu narůstá, rádi bychom upozornili naše příznivce a případné zájemce o návštěvu koncertu, že je možné rezervovat si místa předem telefonicky na tel. čísle: 573 335 340 nebo mailem: hanzalova@sons.cz.

Těšíme se na Vaši účast a příjemný kulturní zážitek. 

Publikováno 09.05.2017 13:42, Odbočka Kroměříž

Klubové odpoledne s MUDr. Rumpovou

Obrázek

Ve středu 2. května ve 14 hodin jsme se sešli na pravidelném klubovém odpoledni, kterému předcházela schůzka Oblastní rady naší odbočky.

Po organizačním úvodu, během kterého nám paní Hanzalová představila novou pracovnici odbočky paní Ludmilu Fridrichovou, jsme přivítali našeho hosta, kterým byla MUDr. Dagmar Rumpová. Paní doktorka si pro nás připravila přednášku o příčinách a léčbě chronických, poúrazových a dlouhodobých a intenzivních bolestí spojených se zhoubným i nezhoubným onemocněním.

Po přednášce pak MUDr. Rumpová odpovídala na otázky účastníků přednášky, které byly směřovány zejména na užívání a dávkování konkrétních léčiv.

V průběhu odpoledne nás vedoucí odbočky seznámila i s akcemi plánovanými na měsíc květen, o kterých se můžete dočíst více v květnovém Informátoru Kroměřížské odbočky (viz. níže).


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 03.05.2017 12:32, Odbočka Kroměříž

Informátor květen 2017

Informace o plánovaných i již uskutečněných akcích OO SONS Kroměříž v textové podobě. Zobrazena stránka 8 z 11 (celkem 203 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11