Oblastní odbočka Kroměříž

 

Adresa:

Velehradská 625, 767 01 Kroměříž

Telefon: 573 335 340

E-mail: kromeriz-odbocka@sons.cz

Kontaktní den: pondělí  9–12 a 14-16:30 hodin

 

Kontakty:

Vedoucí a sociální pracovnice: Mgr. Erika Hanzalová, e-mail: hanzalova@sons.cz, mob.: 775 085 129

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce:

Ludmila Fridrichová, mobil: 778 702 408, fridrichova@sons.cz

Jan Kurek, mobil: 777 479 495, e-mail: kurek@sons.cz

Předseda odbočky: Jan Kurek, mobil: 777 479 495, e-mail: kurek@sons.cz

Najdete nás i na našich facebookových stránkách: Facebook

 

 

Za podporu děkujeme:

  Město Holešov
logo města Kroměříž  logo města Holešov

 

Sociální partneři:

logo Sociální služby města Kroměříže

 

Mediální partneři:

logo radia Kroměříž

 

 


Počítadlo zobrazení: 1659

Příspěvky

Publikováno 09.05.2017 13:42, Odbočka Kroměříž

Klubové odpoledne s MUDr. Rumpovou

Obrázek

Ve středu 2. května ve 14 hodin jsme se sešli na pravidelném klubovém odpoledni, kterému předcházela schůzka Oblastní rady naší odbočky.

Po organizačním úvodu, během kterého nám paní Hanzalová představila novou pracovnici odbočky paní Ludmilu Fridrichovou, jsme přivítali našeho hosta, kterým byla MUDr. Dagmar Rumpová. Paní doktorka si pro nás připravila přednášku o příčinách a léčbě chronických, poúrazových a dlouhodobých a intenzivních bolestí spojených se zhoubným i nezhoubným onemocněním.

Po přednášce pak MUDr. Rumpová odpovídala na otázky účastníků přednášky, které byly směřovány zejména na užívání a dávkování konkrétních léčiv.

V průběhu odpoledne nás vedoucí odbočky seznámila i s akcemi plánovanými na měsíc květen, o kterých se můžete dočíst více v květnovém Informátoru Kroměřížské odbočky (viz. níže).


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 03.05.2017 12:32, Odbočka Kroměříž

Informátor květen 2017

Informace o plánovaných i již uskutečněných akcích OO SONS Kroměříž v textové podobě. 

Publikováno 02.05.2017 11:56, Odbočka Kroměříž

Pozvánka na 23. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě

Obrázek

 

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s., Oblastní odbočka Kroměříž si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na koncert pořádaný v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, který pořádáme dne 18. května v 11 hod dopoledne v koncertním sále Základní umělecké školy v Kroměříži (Jánská 31, 767 01 Kroměříž).

Prostřednictvím dobrovolného vstupného můžete přispět na sociálně aktivizační služby pro zrakově postižené v Kroměříži.

V programu vystoupí a zazpívá paní Alena Schutová za klavírního doprovodu hudebníka a skladatele Miroslava Orsága - absolventa Konzervatoře Jana Deyla v Praze.

 

 

 

Program koncertu:

Klasická část:

  1. Caccini - Ave Maria
  2. Dvořák - Biblická píseň 4
  3. Dvořák - Biblická píseň 5
  4. Dvořák - Biblická píseň 10
  5. Dvořák - Cigánská píseň 6
  6. Janáček - Lavečka
  7. Joplin - Country Club

 

Část lidových písní:

Prší, prší...

Rožnovské hodiny

Ej lásko, lásko

Lásko, Bože, lásko

Až tady pojedeš

Bazalička

 

Populárnější část písní:

Vondráčková - Světla ramp

My Fair Lady – Plácek

Změna programu vyhrazena.

Tento koncert se uskuteční za finanční podpory Města Kroměříže a Fondu Zlínského Kraje – sekce kultura. Naše poděkování patří také vedení ZUŠ Kroměříž za, jako již v minulých letech, laskavé poskytnutí prostor školy k uspořádání koncertu.

Přijďte si společně s námi vychutnat kulturní zážitek, díky kterému můžete přispět k lepšímu zvládání těžké životní situace zrakově postižených spoluobčanů.

 


Začátek: 18.05.2017 11:00
Konec: 18.05.2017 12:30
Kde: Koncertní sál ZUŠ Kroměříž

 

Publikováno 02.05.2017 11:28, Odbočka Kroměříž

Bowlingový turnaj

Obrázek

Srdečně Vás zveme na pravidelné utkání v bowlingu na Sportcentru Paráda Kroměříž. Setkání účastníků je ve 13:45 hod. před sportovním centrem, na místě samém pak máme k dispozici dvě bowlingové dráhy. V příjemném prostředí můžeme po sportovním výkonu také posedět a pobesedovat u dobré kávy nebo čaje. Neváhejte a přidejte se k nám!


Začátek: 10.05.2017 08:45
Konec: 10.05.2017 09:45
Kde: Sportcentrum Paráda Kroměříž

 

Publikováno 24.04.2017 12:20, Odbočka Kroměříž

Dubnové bowlingové klání

Obrázek

Ve středu 19. dubna jsme uspořádali další z pravidelných bowlingových turnajů.

I přes menší počet hráčů byl turnaj od začátku až do samotného konce velmi napínavý.

S každým dalším kolem bylo jasnější, že dojde ke konečnému zápasu o první místo mezi paní Janou Varaďovou a panem Romanem Miklíkem.

Po tvrdém boji se nakonec štěstí přiklonilo na stranu paní Varaďové, která s 94 body zvítězila.

Blahopřejeme však všem zúčastněným a těšíme se na další sportovní zážitky. 

Celkové skóre:

Varaďová Jana  94

Miklík Roman      88

Varaďa Jakub    60

Kurek Jan         31

Poláková Pavla  24


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 23.04.2017 13:21, Odbočka Kroměříž

Komentovaná vycházka historickým centrem Brna

V úterý 18. 4. 2017 bylo cílem našeho dubnového výletu město Brno. Cesta autobusem společnosti Arriva trvala díky ucpané dálnici déle, a proto jsme dorazili o hodinu později, než bylo v plánu. Po přepravě šalinou směrem k Dominikánskému náměstí jsme se přivítali s Ing. Marinou Sedlákovou, která nám připravila komentovanou procházku historickým centrem města.
Na trase jsme postupně navštívili dům pánů z Kunštátu a sousedící „Schmetterhaus“ s renesančními arkádami a pavlačovými ochozy a starou radnici s kolem a brněnským drakem, abychom se před jedenáctou hodinou přesunuli na Náměstí svobody a stihli tak odbíjení hodinového stroje „brněnského orloje“.
Další zastávkou na cestě byl kostel sv. Jakuba. Paní Ing. Sedláková nás uvnitř příjemně sluncem vyhřátého kostela seznámila s jeho historií a stavebním vývojem. Při prohlídce interiéru si nevidící mohli ohmatat části vybavení kostela, některé architektonické prvky stavby a kamenné náhrobní desky. U kostela sv. Tomáše na Moravském náměstí jsme si prohlédli soubor čtyř uměleckých děl, představujících čtyři symboly Platónovy ústavy. Jsou to: haptický model starého Brna z dob 30. Leté války symbolizující prozíravost, kašna s vodou, jako symbol umírněnosti, socha z krychlí představující spravedlnost a jezdecká socha markraběte Jošta symbolizující odvahu.
Protože jsme byli na kost promrzlí, dopřáli jsme si v pivnici U zelené kočky dobrý oběd a rozloučili se s upřímným poděkováním za příjemnou a poučnou procházku plnou zážitků s naší průvodkyní.
Po kávě, k níž bylo nutné dát si i něco sladkého, jsme se vydali pomalu cestou přes Zelný trh k autobusu, který nás už bez zdržení dopravil zpět do Kroměříže. A tak to byl, i přes rozmary dubnového počasí příjemný, na zážitky bohatý výlet.

Jan Kurek 

Publikováno 13.04.2017 09:30, Odbočka Kroměříž

Kroměříž bez hranice

Obrázek

Na pozvání Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž jsme se 21. března aktivně zapojili do akce „Kroměříž bez hranic“.


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 28.03.2017 16:39, Odbočka Kroměříž

Expozice PRINCIP BAŤA – Dnes fantazie, zítra skutečnost

Obrázek

Dne 15. 3. 2017 jsme navštívili Muzeum JV Moravy ve Zlíně.  Ve 14 budově baťovského areálu na nás dýchlo něco z tehdejší monumentálnosti baťovského koncernu. Expozice mapuje nejen zrod koncernu v roce 1894, průřez jeho vývoje až do poválečného období, zahrnuje také další významná témata z oblasti filmu a cestovatelství.


Počet obrázků: 14

 

Publikováno 07.03.2017 11:07, Odbočka Kroměříž

Kroměříž bez hranic

Obrázek

Rádi bychom Vás srdečně pozvali na akci pořádanou Vyšší odbornou školou pedagogickou a sociální a Střední pedagogickou školou Kroměříž - Kroměříž bez hranic. K účasti na této zajímavé benefici byla letos přizvána i naše organizace.

Mezigenerační den pořádaný pod názvem Kroměříž bez hranic v úterý 21. března 2017 přinese celodenní program pro seniory ve věku 60+, školní děti a mládež i širokou veřejnost.

Kroměříž bez hranic nabízí nejen dopolední a odpolední zábavně edukační část, v níž se prolnou senioři a školáci se širokou veřejností. Důležitou součástí celého dne je benefiční představení v divadelním sále Domu kultury v Kroměříži se začátkem v 18.00 hod. V duchu letošního tématu organizátoři připravili nevšedně komponovaný pořad pod názvem „Moderato“, jenž představí pěvecké soubory různých generací – folklorní soubor Malý Hanáček dětí z MŠ Kollárova Kroměříž, populární soubor ZeSrandy i rockový pěvecký sbor Ladies BuDu z Buchlovic, jehož zpěváci přesvědčí všechny v sále, že i seniorské pěvecké sdružení může být energií nabité. V průběhu večera budou na podiu rozprávět osobnosti známé z různých uměleckých oborů – fotograf Jindřich Štreit, malíř Libor Vojkůvka, zpěvačka s kouzlem filmové Saxany Petra Černocká a další. Zájemci o jedinečné benefiční představení v divadelním sále Domu kultury Kroměříž v úterý 21. 3. 2017 v 18.00 získají rezervaci místa prostřednictvím VOŠPS a SPgŠ Kroměříž, kontaktní osoba: Andrea Dittrichová, tel. 732 912 091, e-mail: a.dittrichova@ped-km.cz

Druhý ročník akce Kroměříž bez hranic prostřednictvím benefičního představení opět podpoří dobrou věc a získané finanční prostředky věnuje na výstavbu nového petangového hřiště na Hanáckém náměstí v Kroměříži. Toto sportoviště pak bude sloužit nejen seniorům, ale i široké veřejnosti. Záměr podpořila také kroměřížská radnice.


Začátek: 21.03.2017 09:00
Konec: 21.03.2017 20:00
Kde: Dům kultury Kroměříž

 

Publikováno 23.02.2017 10:05, Odbočka Kroměříž

Sportujeme pravidelně…

Obrázek

Stalo se dobrou tradicí, že každý měsíc věnujeme jedno odpoledne bowlingovému turnaji na Parádě v Kroměříži. Poslední sportovní klání se uskutečnilo po návštěvě výstavy kamélií dne 22. 2. 2017, a  i přes dopolední program měli účastníci bowlingu dost sil na skvělé herní výkony. Při plném nasazení hráčů tak únorový turnaj skončil s následujícími výsledky:
1. Jana Varaďová 85,
2. Jan Kurek 42,
3. Pavla Poláková 27,
4. Alena Řezníčková 25.
Provozovatelka bowlingu si pro nás navíc připravila milé překvapení - nové osvětlení tmavých schodů, jež zejména slabozrakým působily při samostatném pohybu značné obtíže. Děkujeme!


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 22.02.2017 12:48, Odbočka Kroměříž

KAMÉLIE – KRÁLOVNA PLESOVÝCH KVĚTIN

Obrázek

Výstava kamélií ve Velkém a Palmovém skleníku Květné zahrady v Kroměříži.

22. února 2017


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 30.01.2017 11:17, Odbočka Kroměříž

Expozice Karla Kryla v Kroměříži

Obrázek

Návštěva EXPOZICE KARLA KRYLA. 


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 16.01.2017 09:45, Odbočka Kroměříž

První bowlingový turnaj v letošním roce

Obrázek

Navzdory mrazivému počasí jsme se i v lednu sešli při bowlingu ve Sportovínm centru Paráda v Kroměříži.


Počet obrázků: 9

 

Publikováno 09.01.2017 10:44, Odbočka Kroměříž

Klubové odpoledne

Obrázek

Jako již tradičně, sešli jsme se navzdory mrazivému počasí i první středu v tomto roce na klubovém odpoledni. Společné posezení nám tentokrát výbornými domácími vanilkovými rohlíčky zpříjemnil náš nový člen – pan Cagášek. U sladké degustace jsme předběžně naplánovali akce, které nás čekají v prvním čtvrtletí. Již zavedené plavání a bowling v lednu obohatíme návštěvou EXPOZICE KARLA KRYLA, 15. 2. 2017 se můžeme těšit na výstavu „Kamélie královna plesových květin“, 15. 3. 2017 se pojedeme podívat do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a 22. 3. 2017 s námi můžete prohřát tělo v termálních bazénech ve Velkých Losinách.

Srdečně zveme!


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 02.01.2017 09:01, Odbočka Kroměříž

Plán aktivit Oblastní odbočky Kroměříž

Obrázek

Plán aktivit na 1. čtvrtletí 2017.


Začátek: 02.01.2017
Konec: 31.03.2017

 

Publikováno 23.12.2016 14:16, Odbočka Kroměříž

PF 2017

Obrázek
 

Publikováno 19.12.2016 09:34, Odbočka Kroměříž

Bowling a wellness ve Sportovním centru Paráda

Obrázek

Ve středu 13. 12. 2016 jsme uspořádali poslední bowlingový turnaj v tomto roce. Po sportovním výkonu jsme se odměnili vířivkou.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 19.12.2016 09:17, Odbočka Kroměříž

Klubové odpoledne se společností Adaptech

Obrázek

Ve středu 7. prosince se naši členové opět sešli na pravidelném klubovém odpoledni. Tentokárt bylo naše setkání spojeno s předvedením nových kompentačních pomůcek, které nám představil pan Kavan ze společnosti Adaptech.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 29.11.2016 14:49, Odbočka Kroměříž

Bowling ve Sportovním centru Paráda

Obrázek

Dnes jsme opět společně navštívili Sportovni centrum Paráda, kam pravidelně chodíme hrát bowling. Naše řady tentokrát rozšířily v rámci své odborné praxe na pracovišti SONS také studentky VOŠ Pedagogické v Kroměříži. Děvčata si kromě průvodcovství vyzkoušela hru samotnou. S klapkami na očích to ovšem nebylo až tak jednoduché...:)


Počet obrázků: 9

 

Publikováno 28.11.2016 13:03, Odbočka Kroměříž

Bílá pastelka - máme spočítáno!

Obrázek

Ve středu 12. října 2016 se uskutečnil u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 17. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Její výtěžek, který bude věnován na podporu speciálních služeb pro těžce zrakově postižené poskytované v celé ČR, letos činil 2 068 481,42 Kč. Děkujeme!


Počet obrázků: 4

 Zobrazena stránka 7 z 9 (celkem 165 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9