Oblastní odbočka Kyjov

 
Adresa:
Komenského 617, 697 01 Kyjov

Provozní hodiny:
Pondělí - Pátek 8:00 - 16:30


Kontakt na jednotlivé pracovníky:

vedoucí, sociální pracovnice: Vrtková Hana
tel.: 737 721 504, mail: vrtkova@sons.cz

pracovnice v sociálních službách, volnočasové aktivity, koordinátorka dobrovolníků: Aneta Vaďurová
tel.: 737 100 635, mail: horakova@sons.cz

předseda: Pavel Švorba
tel.:  603 253 615, mail: svorba@sons.cz

facebook: https://www.facebook.com/sonskyjov

Líbí se Vám naše činnost?
Chcete podpořit naše aktivity?

Můžete využít přiložený QR kód, který je směrován
na sbírkový účet Bílé pastelky, číslo účtu: 8888332222/0800
s variabilním symbolem naší odbočky-196.
Předvyplněná částka je 50 Kč, kterou lze upravit.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Bílá pastelka

 

    V roce 2022 naši činnost podpořili:

logo     města:

   Kyjov           dubňany 
    Kyjov                   Dubňany             


 obce:   

 Velká_nad_Veličkou         Svatobořice-Mistřín              vacenovice              Lužice           žarošice          Stavesice             sobůlky                                          
Velká nad          Svatobořice-        Vacenovice        Lužice          Žarošice         Stavěšice          Sobůlky         

Veličkou           Mistřín

  Strazovice               Prusanky                Zadovice_CoA_CZ                     Žeravice                vřesovice               Šardice

Stražovice            Prušánky               Žádovice              Žeravice                   Vřesovice             Šardice  

         

čejkovice_1

Čejkovice

 


Počítadlo zobrazení: 12051

Příspěvky

Publikováno 24.07.2020 00:50, Kyjov Odbočka

Ze zákulisí...

Obrázek

Prý aj každý pražák zná Kateřinu Tučkovou a Žítkovské bohyně...to netvrdím já. Rozhodně místo, kde žily a působily bohyně ze Žítkové, vědmy a kořenářky, které nahrazovaly lékaře, je od nás blížeji.

A my se do domu poslední z nich, Irmy Gabrhelové, vydali. Autobusem. Prý je to magické místo, naplněné tajemnou silou, snad i černou magii...kdo ví, protože...


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 23.07.2020 18:49, Kyjov Odbočka

Objevujeme...

Obrázek

Je léto, jsou prázdniny, dovolené. V tuto dobu se snažíme našim členům nabídnout zajímavá místa formou jednodenních zájezdů. Ale nyní tomu bylo trochu jinak.

 


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 23.07.2020 00:22, Kyjov Odbočka

ATM

Obrázek

ATM neboli Axmanova technika modelování je mezinárodně uznávanou metodou modelování a slouží všem lidem, kteří kvůli zdravotnímu handicapu nemohou absolvovat klasické řemeslné nebo výtvarné vzdělání. Vznikla původně pro potřeby nevidomých lidí a založena je na základě převedení vizuálních proporcí do hmatové matematiky, kdy jeho jednotkou je hmatový had. Ten udává jak vysokou nádobu postavit, odkud kam udělat dekor, jak umístit symetricky uši nádoby a používá se i při tvorbě obličejů, hlav, figur, reliéfů. 
Zázemí pro tuto činnost poskytuje Sochařská škola Aliterra z Tasova, jejíž zakladatel je absolvent uherskohradišťské Střední uměleckoprůmyslové školy Štěpán Axman.

A právě zde, v Uherském Hradišti, probíhala plně haptická výstava pro vidomé i nevidomé, absolventů ATM, s názvem Podoby vína. Jelikož náš člen je jedním z žáků Axmanovy školy a na této výstavě měl svá díla, byl to důvod výstavu navštívit v jeho doprovodu a od něj si nechat popsat, jak vznikají z hmatových hadů umělecká díla inspirovaná vínem - jeho chutí a vůní.

A nejen to, následně jsme pro naše členy na klubovém setkání uspořádali besedu, na které nám František popsal a názorně předvedl jak se s hmatovými hady pracuje a my na obřím plátně dataprojektoru představili jeho výrobky v časové posloupnosti. Opět jsme dali příležitost, aby si naši členové odprezentovali, jak svůj handicap zvládají nejen v každodenním životě, ale jak jej dokáží využít k zhmotnění svých různorodých dovedností, v tomto případě na poli uměleckém.


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 03.07.2020 22:34, Kyjov Odbočka

Na měsíc červenec jsme pro vás připravili:

Obrázek

 

 

 

 

 

2.7.                   Turistika

Jestřabice

Odjezd z Kyjova autobusem v 9:10 hodin.

 

3.7.                   v 08:07 hodin

Levandulová farma-Starovičky

 

8.7.                   v 10:00 hodin

Trénink paměti

 

9.7.                   v 16:00 hodin

Zkouška Pěveckého sboru Pastelky

 

13.7.          ve 14:00 hodin

Klubové setkání v Kyjově

 

14.7.          v 08:35 hodin

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Podoby vína - Ateliér hmatového sochařsví

 

16.7.          Turistika

Vlkoš- okolo vinných sklepů. Odjezd autobusem z Kyjova v 9:40 hodin (nástupiště č. 10), Hodonín v 9:05 hodin.

 

16.7.          ve 14:00 hodin

Vystoupení pěveckého sboru Pastelky na DPS Kyjov

 

17.7.          v 8:35 hodin

Zámek Uherský Ostroh

 

20.7.          ve 14:00 hodin

Klubové setkání v Kyjově

 

20.7.          ve 14:30 hodin

Beseda s Františkem Koplíkem na téma - Hmatové modelování

 

22.7.          v 08:30 hodin

Zájezd - Žítková a Velká Skalka

Muzeum poslední žítkovské bohyně a poutní místo na Slovensku s jeskyní sv. Benedikta.

 

27.7.          ve 14:00 hodin

Klubové setkání v Kyjově

  

Publikováno 03.07.2020 22:30, Kyjov Odbočka

INFORMÁTOR č. 7/2020

Obrázek

 

 

 

 

 

časopis červenec 2020 

Publikováno 03.07.2020 15:29, Kyjov Odbočka

Trénujeme chůzi s bílou holí a orientaci v terénu

Obrázek

Poněvadž i nadále, začátkem měsíce  června, trvá epidemiologická situace Plánu rozvolnění opatření v souvislosti s řešením pandemie v oblasti sociálních služeb, je nutno dodržovat veškerá preventivní opatření a skupinové aktivity je možné provozovat při nižším počtu osob a hlavně v terénu, pokračují naše aktivity tímto směrem. Zaměřili jsme se na trénink chůze s bílou holí a orientací v prostoru.  K tomu nám posloužili společné vycházky s poznáváním míst v našem okolí.

První z nich byla vycházka do Motýlího ráje.
Není u nás mnoho míst, kde žije pohromadě celá polovina druhů našich denních motýlů. V blízkosti města Ždánice se zachovaly přírodovědně nesmírně cenné plochy, kde lze si tento zážitek  vyzkoušet na vlastní oči, v našem případě pouze zachycením mírného, jemného pohybu něčeho, kolem nás.
Název Motýlí ráj se vžil pro dvě údolí Šraňky a Habrůvky, která navazují na severní okraj města. Samotné označení vymysleli Angličami. Ti od roku 2008 pravidelně jezdí pomáhat se záchranou území s lesostepním charakterem, které mnoho let pomalu ale jistě zarůstalo náletovým křovím a invazním stromem trnovníkem akátem. Pro britské dobrovolníky, kteří jsou z domova zvyklí na pouhých padesát druhů denních motýlů, je přírodovědná diverzita ždánických údolí neskutečná. Jednou přijel televizní štáb natočit reportáž o dobrovolnické práci a britský kolega nadšeně rozhovor zakončil památnou větou: „This is the Butterfly paradise!“ A tak byl pro nejširší veřejnost objeven Motýlí ráj.

Druhou navštívenou oblastí byly Mutěnické rybníky.
Ty jsou tvořeny několika desítkami oddělených vodních ploch, některé z nich byly obnoveny a z velké části byly nově vybudovany až po druhé světové válce. My se zde ocitli po deštivém dni, takže jsme se museli potýkat s překážkami a to nás vedlo k nácviku chůze v nepříznivém terému -  vedení nevidomého v závěsu a podobně. Ale odměnou nám byly nepřetržité zvuky orchestru mnoha ptačích hrdel a vodních živočichů, která zde sídli. Není divu, že do této chráněné oblasti v posledních letech jezdí ornitologové a milovníci přírody z celé republiky. My sice slyšeli ten nádherný zpěv, ale  ty tvorečky jsme neměli šanci zahlédnout. Tady nám byl nápomocen náš průvodce, který dobře zná mísní lokalitu a vždy nám popsal majitele toho hlásku, pověděl nám jak dotyčný žije, čím se živý a nějakou zajímavost o něm.

 

 


Počet obrázků: 9

 

Publikováno 29.06.2020 05:11, Kyjov Odbočka

Poznáváme Veselí

Obrázek

Veselí nad Moravou leží půl hodiny vlakem od Kyjova. Nikdo z nás tam nebyl poprve. Naši bowlinkáři ve Veselí pravidelně trénují, jednou měsíčně jsme na místní DPS mívali poradenské místo, na přístavišti jsme také několikrát byli, ale zamluvit si průvodkyňi a projít historická místa, to hned získáte nový rozměr známého města. A hlavně nám, zrakově postiženým se stává, že sice známe svoji oblíbenou, nebo nutnou trasu, ale už nepostřehneme, že třeba za tím ošumtělým plotem, za tou zarostlou cestičkou, na nádvoří toho domu... je ukryto něco ukrutně hezkého, zajímavého.

Paní průvodkyně nás seznámila nejen s historii města, poznali jsme i zrekonstruovaný Panský dvůr, krásné místo pro různá setkávání. Toto místo bylo původně postaveno na předměstí Veselí a dnes je přímo v jeho centru. Poznali jsme místní zajímavost na nádvoří Městského úřadu, který sídlí v bývalém klášteře servitů. S bývalým klášterem mají společný dvorek, který je zdí rozdělen na dvě přesné poloviny a to tak, že dělící zeď prochází středem kašny. Taktéž každá polovina dvorku má své sluneční hodiny.

Celou plánovanou trasu jsme ani nestihli projít, díky našim všetečným dotazům a nadšeně vyprávějící paní průvodkyňi, takže ještě jedno poznávací kolečko městem plánujeme.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 18.06.2020 13:57, Kyjov Odbočka

Otevření sociálně aktivizačních služeb v terénní formě

Obrázek

Měsíc červen byl už přívětivý k realizování některých aktivit pro vymezené členy naší odbočky, ale pouze terenní formou. Počasí bylo taky přívětivé, nic už nebránilo s realizací pobytu v jarní přírodě.

První došly na řadu tandemy a brázdění okolních cyklostezek. Nejdříve zlehka po rovince a pak už i nějaký ten kopeček byl zvládnut.

Kupovidu na avizovanou turistiku zřejmě nemělo odvahu přijít se seskupovat mnoho lidí, ale důležité je začít, vše se časem poddá.

Stejně tak tomu bylo i na projížďce Ratíškovickou drezínou, po bývalé Baťově trati, kterou se dopravovalo uhlí. Nyní, tyto historické, šlapací drezíny jsou takovou příjemnou atrakcí. Na jednu drezínu se vejde šest lidí. Dvá z toho musí šlapat, jinak se nehnete z místa, jeden ovládá ruční brzdu a tří se pohodlně vezou. Na konci trati, která je dlouhá 1,5 km se šlapadla musí demontovat a nasadit na druhou stranu a pokud jsou ochotni odpočatí spolucestující šlapat, tak je tomu jenom dobře. Zpáteční cesta, logicky dlouhá 1,5 km, je totiž mírně do kopce a věřte, sedátka jsou nekonfortně nepohodlná. Takže v závěru vás nebolí nožky, ale sedinka.

Další naší vycházkou, za účelem poznávání krás našeho okolí byl menší výšlap Moravským Toskánskem. A tady přišla velká zrada v počasí, které se hned poránu tvářilo nevlídně. Takže se rozvrněly telefony na všechny strany a krásná akce se rušila. Jenže...jak už to bývá, počasí si s náma laškovně pohrálo a zachvíli začalo být krásně. I opět telefony vyzváněly všem přihlášeným zájemcům, že...
jdeme na to, ale odjezd se odkládá na odpolední čas. Bohužel, ne všem tato změna vyhovovala, ale i přesto krásnou, zvlněnou krajinou, kterou nenajdete už nikde v republice, kam za účelem úlovku co nejkrásnějších fotografii se  sjíždějí lidé z celého světa, se nás sešlo dost. Poznali jsme další zajímavost moravského Slovácka.


Počet obrázků: 12

 

Publikováno 15.06.2020 01:56, Kyjov Odbočka

STARTUJEME

Obrázek

Začátkem června jsme začali naše prostory pomalu připravovat k poskytování nejdříve služeb sociálního poradenství a o něco později aktivizační služby formou terenní služby.

Instalovali jsme nové, kvalitnější ozvučení našich prostor, dělali jsme pořádek v šanonech, dokumentech, na řadu přišly i velké úložné prostory, krabice s dekoracemi a podobně. Nadále probíhaly všechny soutěže a testy formou rozesílaných emailů. Na aktivizační služby v terenní formě jsme se začali připravovat údržbou tandemů, sháněním dobrovolníků-vodičů. Hned jak jsme kola otestovali, odstranili jsme veškeré nedostatky, které se nám při testovací jizdě vyskytly.

Z vedení naší organizace jsme obdrželi několik desítek lahviček 100 ml desinfekčního prostředku na ruce, které nabízíme svým zrakově postiženým klientům.

A máme hotovo! Už jen rozeslat Informátor s nabídkou služeb a aktivit pro naše členy a těšit se na vzájemná setkání.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 05.06.2020 00:50, Kyjov Odbočka

Na měsíc červen jsme pro vás připravili:

Obrázek

 

 

 

 

 

4.6.                      Turistika

Trasa Kyjov- Bohuslavice

Sraz na autobusovém nádraží v 10:00 hodin.

 

9.6.                      ve 12:50 hodin

Drezínami po Ratíškovické železnici.

Odjezd autobusu z Kyjova ve 12:54, nástupiště číslo 7.

Projedeme se po části staré Baťovy železniční dráhy na šlapací drezíně. Trať sloužila v minulosti k přepravě uhlí z dolů Tomáš a I. Máje do výklopníku v Sudoměřicích, odkud uhlí putovalo po Baťově kanálu do Otrokovic.

Trasa určená pro drezíny je dlouhá 3 km a propojuje dvě vinařské stezky Podluží a Moravskou vinnou.

 

10.6.             ve 14:00 hodin

Výtvarná dílna

 

11.6.             v 9:00 hodin

Společná vycházka

Trasa Stavěšice- Šardice, v délce 5,9 km.

Odjezd autobusu z Kyjova 8:56, nástupiště číslo 4.

Projdeme se Moravským Toskánskem, krajinou ojedinělého rázu, která se nenachází nikde jinde v Česku. Charakteristická jsou pro ni zvlněná pole, která protínají různé linie, remízky a ostrůvky, a zdobí je osamělé kapličky či boží muka. Kopce nejsou příliš vysoké, převýšení se dají zpravidla počítat na desítky metrů a vytváří malebné polní vlny. V Šardicích bude možnost společného obědu v restauraci.

 

12.6.               ve 13:00 hodin

Zkouška pěveckého sboru Pastelky

 

16.6.             v 8:30 hodin

Komentovaná prohlídka města Veselí nad Moravou

Odjezd vlakem z kyjovského nádraží v 8:35 hodin (vlak nestaví na zastávce). Po městě budeme mít průvodkyni a prohlídka potrvá cca 1:30 hod., zakončení spojené s malým osvěžením bude v kavárně V parku, v Zámecké zahradě, popřípadě se můžeme projít na přístav Baťova kanálu.

 

18.6.             Turistika

Trasa Vlkoš- Vracov

Odjezd autobusu z Kyjova v 8:53 hodin, nástupiště číslo 13.

Odjezd autobusu z Hodonína 8:05 hodin.

 

22.6.             v 10:00 hodin

Schůze Oblastní rady

 

22.6.             ve 14:00 hodin

Klubové setkání v Kyjově

 

23.6.             v 9:11 hodin

Společná vycházka

Trasa Ždánice Červený kříž- Ždánice, v délce 5,8 km.

Odjezd autobusu z Kyjova v 9:11 hodin, nástupiště číslo 11.

Navštívíme Naučnou stezku Motýlí ráj, která se nachází na okraji Ždánického lesa, v údolí Šraňky a Habrůvky. Tato oblast má charakter stepí a lesostepí a tudíž zde žije kolem 80 druhů motýlů, taktéž Kudlanky nábožné či náš největší brouk Roháč obecný a uslyšet můžete mnoho ptáků, rovněž flóra tu hýří barvami a tvary. Ve Ždánicích můžeme společně poobědvat v místní restauraci.

 

23.6.              v 16:00 hodin

Zkouška pěveckého sboru Pastelky

 

24.6.             v 10:00 hodin

Trénink paměti

 

24.6.             ve 14:00 hodin

Výtvarná dílna

 

25.6.             v 8:37 hodin

Společná vycházka

Trasa Hodonín Zbrod - Mutěnice, v délce 4,8 km.

Odjezd autobusu z Kyjova v 8:37 hodin, nástupiště číslo 9.

Od autobusové zastávky projdeme nádhernou lokalitou Mutěnických rybníků, k dispozici nám bude průvodce znalý místní flóry a fauny. Tyto rybníky jsou plošně malé a přehledné vodní nádrže, s významným hnízdištěm vodního ptactva. V Mutěnicích bude možné společně poobědvat v místní restauraci.

 

29.6.             ve 14:00 hodin

Klubové setkání v Kyjově 

Publikováno 05.06.2020 00:39, Kyjov Odbočka

INFORMÁTOR č. 6/2020

Obrázek

 

 

 

 

 

časopis červen 2020 

Publikováno 03.06.2020 01:05, Kyjov Odbočka

Audiostop

Obrázek

Audiostop je upravená verze dávné televizní soutěže Videostop. V čem spočívá? Dle ukázky ze zvukové knihy se hádá autor, hlavní postavy či cokoli jiného. Tato soutěž již několikrát v naší odbočce proběhla naživo - soutěžili zrakově postižení se seniorama, či odbočky SONS mezi s sebou. A nyní, v době pandemie, kdy nebylo možné společně provozovat žádné aktivity a naši členi museli zůstat doma, jsme hledali další cestu, jak je vyprovokovat do nějaké činnosti. Pravda, už probíhali 3 podobné aktivity, ale hledali jsme něco i pro tu menšinu, která neoplývá znalostmi tak úžasného pomocníka, jako je PC. A Audiostop se zdálo to pravé ořechové. Úryvek zvukových knih jsme nahráli na flashdisk a poslali našim, převážně seniorům, kterým jsme dali určitou lhůtu na rozluštění, dále termín, kdy měli na daný telefon zavolat správné názvy knih. Ale kupodivu, žádnou díru do světa jsme neučinili, nebyl o tuto službu zájem a tak nahrávky opět skončili pro zájemce s mailovými adresami. Jednu takovou zvukovou ukázku si můžete vyposlechnout níže, snad poznáte o jakou knihu jde. Hádáte název knihy a jejího autora.


Počet mp3: 1

 

Publikováno 03.06.2020 00:59, Kyjov Odbočka

Fit club

Obrázek

Jelikož Fit club je jednou z našich pravidlených aktivit, nehodlali jsme zahálet ani v době, kdy jsme díky koronaviru museli zůstat doma a nemohli se setkávat. Opět jsme ocenili že víc jak polovina našich členů má mailovou poštu a do ní pravidelně dostávali cvičební sestavy, které jsme amatérsky natáčeli, střihali, formátovali a distriubovali. Nejdříve jsme natočili komentovanou sestavu Pozdrav Slunci, kterou jsme se na posledním setkání Fit clubu učili a pak následovala sada základních cviků na zahřátí, protažení těla, i za pomocí sportovního nářadí či plyšáků - to když jsme si na pomoc přizvali děti.
Sestavu Pozdrav Slunci můžete shlédnout níže a popřípadě si ji taktéž každé ráno zacvičit - doporučuje se alespoň 6x opakovat. Tak mnoho zdaru!


Počet videí: 1

 

Publikováno 02.06.2020 01:57, Kyjov Odbočka

INFORMÁTOR č. 5/2020

Obrázek

 

 

 

 

 

 

časopis květen 2020 

Publikováno 02.06.2020 00:06, Kyjov Odbočka

Trénink paměti

Obrázek

Trénink paměti u nás na odbočce rénujeme snad více jak deset let. Za tu dobu se prostřídali lektoři a také někeří trénující. Ale pointa zůstává stejná - vše je přizpůsobeno zrakově postiženým lidem, celý trénink probíhá mluveným slovem. A když jsme zůstali doma, odříznutí od pravidelných aktivit, tak není divu, že jsme hledali další možnost navázání spojení s našimi členy a hlavně, smysluplně jim vyplnit dlouhé, volné chvíle, Nejdříve jsme prostřednictvím mailu posílaji hlášky ze známých filmů a hned na to se zrodila další pravidelná aktivita - mailoý trénink paměti, jehož zadání dostal každý majitel emailové schránky každý den, bez rozdílů svátků, víkendů. Vždy obden pak s novým zadáním přišlo i řešení z kola předminulého. Dnes už můžu prozradit, ža tyto úkoly budeme rozesílat každý den až do plné obnovy našich klubových aktivit, celkem to bude 77 kol, kdy v každém kole jsou dva úkoly. Jednoduchým matematickým výpočtem zjistíme, že za dobu pandemie rozešleme 154 úkolů. Těm, kteří budou v závěru ocenění, to bude právem náležet, protože ne vždy byly úkoly jednoduché. Níže můžete mrknout a potrénovat. Opět vybíráme z lehčího ranečku. 

Publikováno 01.06.2020 23:37, Kyjov Odbočka

Literární setkávání

Obrázek

Naše literární setkávání probíhají jednou měsíčně už nějakou řádku let. Je to taková menší, ustálená skupinka zrakově postižených lidí, která má ráda literatůru, kultůru. Vzájemně se inspirujeme zajímavou vyslechnutou knihou, připomeneme si významná výročí v tom daném měsící a někdy odcházíme i s domácím úkolem. A jelikož jsme se ocitli v pandemii, brzy byl hlad po setkávání, po nějakých těch domácích úkolech. A tak slovo dalo slovo, proběhl jeden večerní telefonát a zrodila se mailová aktivita - Hádej, hádej, hadači, literární soutěž, kterou připravuje Marcelka, vedoucí tohoto kroužku. Připraví indicie, podle kterých lze dopárat spisovatele buď našeho či světového a po čtyrech dnech se každý dozví odpověď a novou otázku. O odpovědích soutěžících se vede přísná evidence a až bude finito, určitě dojde na vyhodnocení a ocenění. Pro vaši představu se níže můžete mrknout jak takové indicie vypadají a zkusit najít řešení. Pro vás jsme vybrali celkem lehké. 

Obrázek

 

 

 

 

 

 

1.4.                      ve 14:00 hodin

Výtvarná dílna

 

1.4.                      v 16:00 hodin

Osvětová beseda

 

2.4.                      v 7:28 hodin

Exkurze Tereziás Brno a Fakulty Informatiky MU Brno

 

6.4.                      v 10:00 hodin

Literární setkání

 

6.4.                      ve 14:00 hodin

Klubové setkání Kyjov

 

6.4.                      ve 14:30 hodin

Velikonoční tvoření (přineste si s sebou vyřazenou bavlněnou ponožku)

 

8.4.                      v 8:00 hodin

Návštěva Muzea naftového dobývání a geologie v Hodoníně

 

14.4.             v 10:00 hodin

Fit club

 

15.4.             v 10:00 hodin

Trénink paměi

 

15.4.             ve 14:00 hodin

Výtvarná dílna

 

16.4.             Turistika

Kroměříž - Květná zahrada

 

 20.4.             ve 14:00 hodin

Klubové setkání

 

20.4.             ve 14:30 hodin

Beseda s Karlem Giebischem

 

21.4.-24.4.          

Poznávací pobyt Praha

 

27.4.             ve 14:00 hodin

Klubové setkání

 

27.4.             ve 14:30 hodin

Nostalgie - 10 let nazpět ve fotografii

 

29.4.             v 10:00 hodin

Fit club

 

29.4.             ve 14:00 hodin

Výtvarná dílna 

Publikováno 01.04.2020 01:25, Kyjov Odbočka

INFORMÁTOR č.4/2020

Obrázek

 

 

 

 

 

 

časopis duben 2020 

Publikováno 20.03.2020 01:30, Kyjov Odbočka

eMDéŽet

Obrázek

Členky kyjovské odbočky si zaslouží každičkou příležiost k poděkování, k vyjádření úcty, už jenom proto, že jsou. A jaké jsou, to víme :-)  úžasné!

A jelikož nechceme aby chlapi na ně hleděli skrz prsty, tak je také nevynecháme!

A ne jinak tomu bylo v pondělí, které bylo pouho pouhý jeden den po tolik opěvovaném svátku žen. A co jsme si pro naše srdíčka připravili tentokrát?

Opět něco do břiška. Sice,.... realita se hodně lišila od představy, ale chutilo a to bylo hlavní, i když na vodnatém jablíčku nám moc barevná, voňavá čokoláda z ozdůbkami nedržela, ale vykrojené srdíčko tam bylo!

Tak a budem čekat na další příležitost kdy lze nejen potěšit, ale i poděkovat!


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 18.03.2020 00:54, Kyjov Odbočka

Papírové tvoření

Obrázek

Pokud se pořádně na práci s nevidomou osobou připravíme, poctivě a s rozvahou, lze zvládnout vše. A zdánlivě problematická práce s jehlou a hedvábným papírem se nám celkem dařila. Ale bylo potřeba pečlivé přípravy, s předstihem připravit papírové talíře, do nich vyříznout srdce a po jeho obvodu vyštípnout dostatečně velké otvory, kterými pak lehce protáhli plastovou jehlu s vlněnou přízi v dostatečné délce. A závěsná dekorace vhodná k blížícímu MDŽ byla na světě.

O něco více složitější byla práce s hedvábným papírem, který je přece jenom tenký, proklouzává, ale i jednohuché harmonikové sklánání naši šikulíci zvládli a vyrobili si roztomilé ptáčky nebo motýlky, které se dali použít na jarní dekoraci.


Počet obrázků: 10

 Zobrazena stránka 10 z 28 (celkem 549 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 8 9 10 11 12 .. 20 .. 28

Počítadlo zobrazení: 12051