Aktuality v pobočkách (odbočkách)

 

Zobrazit pouze články, novinkyakce a nebo zobrazit stručný program akcí či archiv akcí.

Příspěvky

Obrázek Počet obrázků: 5

 

Publikováno 11.06.2025 10:22, Havlíčkův Brod Pobočka

ARBORETUM A HRAD KOŠUMBERK, NAŠE "SRDCOVKA"

Obrázek

Stalo se už tradicí, že každé jaro jedeme do arboreta Hamzovy léčebny v Luži Košumberku. 

Loni jsme si užili dopoledne s panem doktorem Václavem Větvičkou, letos s paní Zavřelovou. Ta pro nás připravila neméně poutavý a zajímavý program. Povídání o rostlinách a praktické ukázky větviček, plodů, listů a květů k osahání, očichání..

Na obědě jsme byli v krásných starobylých prostorách penzionu pod hradem, jmenuje se to tu Holubník statečných žen králových a moc se nám tam líbilo a chutnalo nám.

Navštívili jsme i hrad Košumberk, poseděli na nádvoří, prošli komnaty, popovídali, nachodili pěkných pár tisíc kroků a užili si hezký den.

A na červenec už plánujeme další výlet! Těšíte se na fotky a povídání? :-)

 


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 11.06.2025 10:17, Havlíčkův Brod Pobočka

OPÉKÁNÍ BUŘTŮ V DLOUHÉ VSI

Obrázek

Už delší dobu jsme se chystali do Dlouhé Vsi, která leží nedaleko od Havlíčkova Brodu. Jednak jsme se domlouvali na opékačce buřtů, kterou perfektně zajistil náš člen Jirka, za což mu patří velké díky! A také nás lákala návštěva zdejšího kostela a kostnice. O tom, že tu nějaká kostnice vůbec je, jsme povětšinou neměli ani ponětí. 

Více se dočtete v červencovém časopise Paprsek :-) 


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 10.06.2025 09:07, Kroměříž Odbočka

Výlet do Rožnova pod Radhoštěm.

Obrázek

První červnové dny od 2.6. do  4.6. jsme uskutečnili s našimi členy vícedenní  poznávací  výlet do Rožnova pod Radhoštěm. 


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 09.06.2025 11:20, Kolín Odbočka

letní Informátor OO Kolín

Obrázek
 

Publikováno 08.06.2025 19:37, Opava Odbočka

Informátor - červen 2025

Obrázek

Vážení členové, milí přátelé a příznivci, 

přinášíme vám červnový odbočkový měsíčník INFORMÁTOR ve všech připravovaných formátech.

 

Najdete v něm například pozvánku na další zajímavou besedu z právní oblasti, na relaxační pobyt v lázních  Poděbrady nebo na pravidelné aktivity.

 

Věnujte prosím zvýšenou pozornost  nejen termínům přihlášení na jednotlivé akce, ale také kontaktním osobám, které jsou uvedeny u jednotlivých příspěvků

Hlaste se včas, abychom s vámi mohli počítat.

 

Přeji vám klidné dny plné pohody a sluníčka.

 

Lenka Martínková 

administrativní pracovnice

INFORMÁTOR ČERVEN 2025 pdf 

INFORMÁTOR ČERVEN 2025 docx 

INFORMÁTOR ČERVEN 2025 txt

 



 

Publikováno 08.06.2025 16:28, Opava Odbočka

Talk show s Martinou a Lindou

Obrázek

Tématem tohoto dílu podcastu s Martinou a Lindou je komunikace při setkání s člověkem se zrakovým postižením. Obě dámy se vážně i nevážně zamýšlejí nad daným tématem.🧑‍🦯



 

Publikováno 08.06.2025 16:08, Opava Odbočka

Městský zpravodaj HLÁSKA

Obrázek

Vážení přátelé,

předkládám vám červnový městský zpravodaj HLÁSKA ve formátu doc.

 

Pravidla pro zveřejnění článků a inzerci a také zpravodaj ve formátu PDF ke stažení najdete na přiloženém odkazu:

https://www.opava-city.cz/cz/nabidka-temat/media/hlaska2/#top

 

Inspirativní čtení a pohodové dny Vám přeje

Lenka Martínková 

administrativní pracovnice



 

Publikováno 05.06.2025 15:02, Nový Jičín Odbočka

Oznámení o omezení provozu

Z provozních důvodů (organizace koncertů DUN) budou ve čtvrtek dne 19. 06. 2025 provozní hodiny odbočky SONS v Novém Jičíně omezeny.



 

Publikováno 05.06.2025 12:56, Trutnov Odbočka

Turistika - okolo Trutnova

Obrázek

Tento měsíc jsme za cíl naší turistické vycházky zvolili blízké okolí Trutnova.


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 04.06.2025 11:46, Karel Novotný

Výlet Průhonice - 14. 5. 2025

Obrázek

Zámecký park u zámku Průhonice je jeden z nejvýznamnějších zámeckých parků v Česku. Od roku 2010 je národní kulturní památkou. Park a jeho sbírky rostlin byly ve stejném roce zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Průhonický park a zámek vlastní a spravuje Botanický ústav Akademie věd ČR, který je jedním z hlavních center botanického výzkumu v republice.


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 04.06.2025 00:22, Opava Odbočka

Státní příspěvky na služby od O2

Obrázek

Kdo má na státní příspěvek nárok?

➢ Držitel průkazu ZTP/P

➢ Držitel průkazu ZTP z důvodu úplné nebo praktické hluchoty

(průkaz s piktogramem přeškrtnutého ucha)

 

➢ Držitel průkazu ZTP (bez piktogramu přeškrtnutého ucha)

s doložením lékařské zprávy o oboustranné praktické

hluchotě, kde se rozumí celková ztráta sluchu dle Fowlera

85% a více, více než 70 dB

➢ Osoba závislá na pomoci jiné fyzické osoby se stupněm

závislosti II., III. Nebo IV. (prokazuje se rozhodnutím nebo

oznámením o příspěvku na péči)

 

Příspěvek můžete využít na:

➢ Mobilní tarif

➢ Pevný a mobilní internet

➢ Pevná linka

Příspěvek neplatí pro Oneplay.



 

Publikováno 03.06.2025 16:09, Opava Odbočka

Olomoucká oftalmoložka patří ke špičkovým lékařům

Obrázek

Doktorka Klára Marešová je přední česká oftalmoložka, která působí jako přednostka Oční kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Pochází z významné lékařské rodiny, její dědeček, profesor Vanýsek jako první v tehdejším Československu implantoval umělou nitrooční čočku.



 

Publikováno 03.06.2025 14:53, Kyjov Odbočka

Přehled aktivit na měsíc červen

Obrázek

ROZPIS PLÁNOVANÝCH AKCÍ

 Červen  

2. 6. 10:00 hodin

Literární setkání

 

 2. 6. 14:00 hodin

Klubové setkání

 

 4. 6. 14:00 hodin

Vystoupení pěveckého sboru Pastelky na DPS Kyjov

 

9. 6. 14:00 hodin

Klubové setkání

 

9. 6. 14:15 hodin

Beseda s panem Bendou.

 

10. 6. 10:00 hodin

Trénink paměti

 

 11. 6. 09:30 hodin

Fit club

 12. 6. 14:30 hodin

Výtvarná dílna

 

12. 6.

Turistika-Luhačovice

 

 14. 6. 8:30 hodin

 22.setkání zrakově postižených v Kyjově. 

 

 16. 6. 14:00 hodin

Klubové setkání

 

16. 6. 14:30 hodin

 Beseda s kosmetičkou Bárou

 

17. 6. 8:34 hodin

 Exkurze Strážnice 

 18. 6.

Vystoupení pěveckého sboru Pastelky v Havlíčkově Brodě.

 

23. 6. 14:00 hodin

Klubové setkání      

 

24. 6. 14:30 hodin

Výtvarná dílna  

 

25. 6. 09:30 hodin

Fit club

 

26. 6.

Turistika – Smdraďavka

 

30. 6. 14:00 hodin

Klubové setkání



 

Publikováno 03.06.2025 14:47, Kyjov Odbočka

Vzpomínky na Afriku

Obrázek

V rámci pondělních klubových setkání jsme měli jedinečnou příležitost poslechnout si cestovatele Františka Šrámka, který měl tu možnost navštívit Afriku, konkrétně Tanzánii.


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 03.06.2025 13:20, Vsetín Odbočka

Pravidelné sportovní utkání uživatelů ve Vsetíně

Obrázek

V závěru měsíce s uživateli služby pravidelně navštěvujeme Smetanovu obchodní galerii ve Vsetíně za účelem sportu. Uživatelé rádi hrají bowling a svědčí o tom pokaždé hojná účast. Přítomní si chodí zasportovat, ale také se setkat s přáteli, sdílet své potřeby a dozvědět se novinky z oblasti aktivit či sociálního poradenství.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 03.06.2025 13:20, Opava Odbočka

Interaktivní výstava v Karlovicích

Obrázek

Vzdělávací a informační centrum VÍCE Ve mlýně Karlovice připravilo interaktivní výstavu "Jeseníky všemi smysly" a doprovodné výstavy fotografií. Jejím cílem je předat návštěvníkům informace o přírodě, krajině a historickém vývoji Jeseníků a zdejšího regionu.

 

 



 

Publikováno 03.06.2025 13:07, Vsetín Odbočka

Turistická vycházka kolem přehrady Bystřička

Obrázek

22. květen byl ve znamení turistické vycházky okolo přehrady Bystřička. Na místo jsme se s uživateli služby dopravili vlakem a autobusem. Na hrázi jsme společně sledovali kapry a poté už jsme se vydali kolem zmiňované přehrady. Cestou jsme s uživateli poznávali různé druhy květin, keřů a stromů. 


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 03.06.2025 12:55, Vsetín Odbočka

Zábavné odpoledne se zpěvem, harmonikami a kvízy podruhé

Obrázek

Již podruhé se uskutečnilo zábavné odpoledne se zpěvem, harmonikami a soutěžními kvízy ve Vsetíně. Aktivita byla zahájena připravenou soutěží. Přítomní byli rozděleni na dvě skupiny, které se pojmenovaly vesele - Berušky a Veverky. Uživatelé si při soutěži trénovali svou paměť. Témata kvízů byla pestrá a uživatelé se při soutěži pobavili. Po vyhodnocení výsledků zvítězila skupina Berušky.

Poté začali uživatelé služby zpívat své oblíbené lidové písničky při harmonikách. Harmonikářky hrály také na přání uživatelů.


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 03.06.2025 12:31, Opava Odbočka

TyfloCentrum Ostrava pomáhá už 25 let

Obrázek

V posledních květnových dnech oslavili pracovníci  TyfloCentra Ostrava ,již dvacet pět let od svého založení.

"Pomáháme lidem se zrakovým postižením aby mohli vést plnohodnotný, nezávislý život a začlenili se do společnosti,“ přiblížila činnost organizace její ředitelka Petra Ďurková. 

 



 



Zobrazena stránka 19 z 289 (celkem 5771 záznamů)
Jít na stránku: 1 .. 10 .. 17 18 19 20 21 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100 .. 110 .. 120 .. 130 .. 140 .. 150 .. 160 .. 170 .. 180 .. 190 .. 200 .. 210 .. 220 .. 230 .. 240 .. 250 .. 260 .. 270 .. 280 .. 289