Oblastní odbočka Příbram

 
Adresa:

Žežická 193, 261 01 Příbram 7

 

Provozní hodiny:

Odborné sociální poradenství - ambulantní služba

Pondělí

8:00 - 12:00 a 12:30 - 15:30

Úterý

10:00 - 15:00 

 

Odborné sociální poradenství - terénní služba

Středa

8:00 - 12:00 (dle domluvy)

Čtvrtek

8:00 - 12:00 (dle domluvy)

Pátek

8:00 - 12:00 (dle domluvy)

 

Sociálně-aktivizační služby - ambulantní služba

Pondělí

8:00 - 12:00 a 12:30 - 15:30

Středa

12:30 - 15:30

 

Sociálně-aktivizační služby - terénní služba

Středa

8:00 - 12:00 (dle domluvy)

Čtvrtek

12:30 - 16:30 (dle domluvy)

Pátek

8:00 – 13:00 (dle domluvy)

 

Pozor: posledního návštěvníka našich služeb přijmeme 30 minut před ukončením provozních hodin.

Kontakt na jednotlivé pracovníky:

vedoucí pracoviště, sociální pracovnice: Radka Lienertová, DiS.
tel.: 775 438 194, mail: lienertova@sons.cz

sociální pracovnice: Andrea Hlaváčková, DiS. 
tel.: 778 702 405, mail: hlavackova@sons.cz

asistentka, redaktorka Informátoru: Jana Dvořáčková
tel.: 770 197 299, mail: dvorackova@sons.cz

 

Naši činnost podporují: Jana Šestáková s.r.o., Biopekárna Zemanka s.r.o.

logo sest www.janasestakova.cz  

Zemanka

 www.biopekarnazemanka.cz 

           

 

Tento projekt byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje:

Středočeský kraj            
Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška 
         

Počítadlo zobrazení: 6187

Příspěvky

Publikováno 01.06.2018 14:44, Příbram Odbočka

Černá kavárna v D-klubu v Příbrami 2018

Obrázek

 

SONS ČR, z. s., Příbram ve spolupráci s Divadlem A. Dvořáka v Příbrami představí zábavnou formou veřejnosti svět nevidomých. Akce proběhne pod záštitou sbírky Bílá pastelka.


Datum: 09.06.2018 10:00
Kde: D-klub Příbram

 

Publikováno 01.06.2018 12:13, Příbram Odbočka

Informátor Příbram- červen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 31.05.2018 12:16, Příbram Odbočka

Program akcí SONS Příbram na červen 2018

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 právě se Vám do rukou dostává náš pravidelný informátor pro aktuální měsíc. Rádi bychom Vás seznámili s plánem aktivit na tento již letní měsíc. Teploty se nám pomalu ale jistě šplhají k letním hodnotám, ale mi přesto nepolevíme a dále se budeme věnovat cvičení s Kristinou a Fitseniorem, abychom zůstali v kondici. Zahálet tentokrát nebude ani knihovna, kde se sejdeme hned dvakrát a zaposloucháme se do audioknih. Čeká nás také tradiční rozloučení před letním odpočinkem a letní opékání buřtů. Tentokráte vše neproběhne na půdě knihovny Jana Drdy. Vybrali jsme pro Vás jinou lokaci v Rožmitále pod Třemšínem. Nadále je třeba se také věnovat relaxaci, aby nás shon dnešní uspěchané doby nedohonil, o to se pokusíme v solné jeskyni. Čeká nás také herní odpoledne. V neposlední řadě nás opět navštíví nevidomý masér Jirka. Květnový termín byl poměrně rychle naplněn, tak se v případě zájmu hlaste co nejdřív. V informátoru, který si můžete stáhnout, jsme si pro Vás připravili také jednu novinku. Rádi bychom Vám prostřednictvím zprostředkovali informace o Braillově bodovém písmu. V prvním dílu tohoto seriálu, který jsme nazvali bodování, se budeme věnovat jen tomu, jak vše funguje a řekneme si něco málo o historii. Příště bychom Vám přinesli první písmenka a představíme Vám takto postupně celou abecedu. V rubrice o pomůckách si přečtete o haptických mapách a v právní poradně se dozvíte něco o bílé holi.

                                                                         Váš SONS Příbram 

Publikováno 02.05.2018 15:37, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - květen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 02.05.2018 15:06, Příbram Odbočka

Program akcí SONS Příbram na květen 2018

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Duben je za námi snad i se svým aprílovým počasím, kdy jsme žádný den nevěděli, jak se vlastně obléci a jestli s sebou vláčet deštník nebo větrovku. Všechno krásně kvete a Příbram je plná jarních barev stejně jako náš květnový informátor akcí. Na co se tedy můžete těšit? Poslední kurz keramiky máme úspěšně za sebou a bylo opravdu plno. Všechny lekce se velmi vydařily a po hlíně se nám bude stýskat. Nezoufejte však. Když všechno dobře dopadne, čeká nás na podzim pokračování. Vypálené sošky koček spolu se všemi vázičkami a květináči z poslední lekce se v Domě dětí a mládeže ještě nějakou dobu zdrží a to až do 13. června, kdy proběhne výstava, a poté si je budete moci odvézt a těšit se s nimi doma. Pravidelné zdravotní cvičení dostane v květnu trochu na frak a to díky dvěma státním svátkům, které vychází letos právě na úterky. Zato nás čekají hned tři návštěvy solné jeskyně, bohužel však pro tento měsíc odpadají literární odpoledne v knihovně. Stejně jako se tvrdí, že máj je lásky čas, stejně tak platí i to, že se probudila nejen příroda, ale také nadšení pro sportovní aktivity. Za sebou máme další turnaj v Showdownu. Čeká nás herní odpoledne se šipkami, vypravíme se protáhnout těla na cvičební stroje a projdeme se po Svaté Hoře, ze které se necháme svézt turistickým vláčkem.V poradně se tentokrát dozvíte zajímavé informace o poštovních a telekomunikačních službách.

 

Váš SONS Příbram 

Publikováno 04.04.2018 13:29, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - duben 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Přejeme Vám veselé Velikonoce a bohatou pomlázku! Snad brzy zasvítí i sluníčko a jaro se už nebude nadále schovávat za vracející se mrazíky. Než se pustíte do velikonočního hodování, prolistujte si náš dubnový Informátor, ať víte, co Vás po svátcích čeká v SONS Příbram.

Na posledním kurzu keramiky se na Vás těší vypálené sošky koček a nový úkol, tentokrát se vrhneme i na hrnčířský kruh. Tentokrát proběhne keramika v jinou hodinu, začneme až v půl páté.

Cvičení Fit senior bude probíhat každý týden, vypravíme se i do solné jeskyně a do knihovny a pro zahřátí si po dlouhé době zahrajeme Showdown, který nám v březnu nevyšel.
Pokud rádi pečete a vaříte, v dubnu si na naší odbočce můžete vyzkoušet česky mluvící kuchyňskou váhu, kterou Vám představíme i v tomto Informátoru.

V poradně se tentokrát dozvíte podrobnější informace o průkazech pro osoby se zdravotním postižením a výhodách, které přinášejí.

 Váš SONS Příbram 

Publikováno 13.03.2018 16:52, Příbram Odbočka

Výroba mýdel

Obrázek

Šikovné ruce členů příbramské odbočky SONS se tentokrát pustily do výroby mýdel. Velikonoční jarmarky se blíží, a tak vyrábíme, seč můžeme. Po svíčkách přišla na řadu voňavá mýdla. Nebránili jsme se ani různým barevným kreacím. Tvořili jsme z mléčné mýdlové a průhledné glycerinové hmoty. Proces výroby zahrnoval rozehřátí hmoty, vmíchání požadované barvy a parfému do kosmetiky. Když jsme vyladili požadovaný poměr, nalili jsme horkou hmotu do různorodých silikonových formiček. Mezi nejoblíbenější určitě patřily květy růží, mořské hvězdice, lasturky, srdíčka či jahody. Došlo ale i na méně tradičního velblouda, kočičku Hello Kitty ve všech možnách pozicích a dokonce i dinosaura. Mýdla se už jen zabalí do celofánových pytlíků, zaváží pořádnou mašlí a hurá na jarmark!Počet obrázků: 10

 

Publikováno 05.03.2018 10:25, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - březen 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Snad nejstudenější období této zimy máme za sebou. Únor se pro celou naši republiku nesl ve znamení odvetného úderu zimy, jak jsme asi všichni pocítili. Doufáme, že i vy jste přežili třeskuté mrazy ve zdraví a svoji přízeň nám zachováte i v dalším měsíci, kdy se budeme pomalu probouzet ze zimního spánku. Pořekadlo však praví: „Březen za kamna vlezem.“ Usaďte se tedy pohodlně u roztopených kamen nebo alespoň u sálajících radiátorů a přečtěte si, co jsme pro Vás v SONS připravili na měsíc březen.

Čekají nás opět tvořivé dílny. Tentokrát se musíme činit a připravit zásobu voňavých mýdel na Velikonoční jarmark.

Zahálet nebude ani keramická dílna, kde dotvoříme sošky koček do finální podoby a vrhneme se tentokrát i na hrnčířský kruh. Cvičení Fit senior bude probíhat každý týden kromě 6.3., vypravíme se i do solné jeskyně a do knihovny a pro zahřátí si po dlouhé době zahrajeme Showdown.

V březnu si na naší odbočce můžete zkontrolovat, jestli Vám z těch mrazů příliš nestoupl tlak. K dispozici na vyzkoušení Vám bude nová pomůcka, kterou můžete zakoupit v Tyflopomůckách, mluvící tlakoměr. V poradně se dozvíte pokračování o kompenzačních pomůckách. Neváhejte a stáhněte si březnový Informátor.

 

Váš SONS Příbram 

Publikováno 05.02.2018 10:21, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - únor 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Únor bílý, pole sílí. Stejně jako my byste určitě byli rádi, kdyby se toto přísloví stalo pro letošní zimní čas příhodné.  Zatím jsme si v Příbrami moc té bílé peřiny neužili, doufejme tedy, že se to ještě změní, příroda si konečně pořádně odpočine a mráz vyhubí všechny viry a bacily, které nás sužují.

V lednu úspěšně proběhl další kurz keramiky, kde jsme vyráběli děrované misky na česnek nebo třeba svíčku. Tři hodiny uběhly při soustředěné ruční práci jako nic. Skvělou náladu a příjemnou atmosféru s námi sdíleli dva šikovní lektoři Věrka a Michal. Pokud jste nemohli přijít, čekají nás ještě tři lekce, tak se neváhejte přihlásit tentokrát.

 

Úspěšně jsme také odstartovali cvičení FiT Senior s Kristýnkou, která se k nám po mateřské vrátila. Nahradila tak Lucku, které tímto gratulujeme k narození krásného zdravého chlapečka, Ondry!

A teď se pojďme společně podívat na to, co nás v únoru čeká, přečtěte si nový článek z naší sociálně-právní poradny a pozornost věnujte i představení stolní hry Rohaté domino. Neváhejte a stáhněte únorový Informátor.

Váš SONS Příbram 

Publikováno 05.01.2018 10:03, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - leden 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Jak na Nový rok, tak po celý rok. To je asi nejznámější věta, kterou jste možná jako my slyšeli na Silvestra vícekrát, než by Vám bylo milé. Avšak úspěšně jsme vstoupili do nového roku 2018 a doufáme, že i letos se budeme scházet minimálně stejně často jako v roce minulém. Čeká na nás spousta nových akcí, na které bychom Vás rádi pozvali. Těší se na nás, ale hlavně na Vás, úžasné paní knihovnice, které znáte z pravidelných setkání, instruktorky cvičení a keramiky, ale také zcela noví lidé.

 

 

Vánoce a konec roku jsou ve znamení návštěv rodiny a přátel. Jistě Vás ty návštěvy už zmohly, a tak tu pro Vás máme následující pořekadlo, které možná napadlo nejednoho z Vás:  Host první den zlato, druhý stříbro a třetí med. Honem domu jeď…

A tak se pojďme společně podívat na to, co nás v lednu čeká a pojďme společně prožít další rok plný zážitků. Neváhejte a stáhněte si náš lednový Informátor!

Váš SONS Příbram 

Publikováno 04.12.2017 09:55, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - prosinec 2017

 

Vážení členové a příznivci SONS,

 

Už je zima, už je mráz, kam se ptáčku kam schováš?
 Jestliže si kladete podobnou otázku, přijďte se schovat nejlépe

k nám do tepla klubovny. Tento měsíc se budeme těšit na Ježíška a to aktivně. Chystáme se ozdobit stromeček, aby nás našel nejen Ježíšek, ale v novém roce také tři králové. Pravou Vánoční atmosféru nám navodí nejen domácí cukroví, koledy a zdobení stromečku, ale také vánoční teplá griotka. Jinak se v zimním období můžete již tradičně zahřát na cvičení každou středu od 9:30 do 11:30 a od předvánočního shonu si můžete odpočinout

v solné jeskyni. Zima si  nás v SONS nepřijde. Přejeme pohodový předvánoční čas, užívejte si svátků pohody, klidu a míru a naberte spoustu sil do Nového roku, abychom mohli příští rok navázat  na naše aktivity.

 Krásné Vánoce a šťastný Nový rok (to pro ty, s kterými se již do konce roku neuvidíme) přeje Radka Lienertová, Andrea Hlaváčková a vodící pes Kanto 

Publikováno 01.11.2017 13:49, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - listopad 2017

 

Vážení členové a příznivci SONS,

opět jsme zde s dalším programem na následující měsíc a s novinkami ze světa nevidomých a slabozrakých. Babí léto letos trvalo opravdu dlouho a tak doufáme, že jste si jej užili stejně jako my. Je však již v nedohlednu ztraceno. S nastupujícími studenými dny se zdá jako nejlepší nápad usadit se k teplému čaji, nebo jako v našem případě raději k teplému svařáku a pustit si třeba nějakou zvukovou knihu, poslouchat dění ve světě prostřednictvím televize, nebo jen tak relaxovat a těšit se na Ježíška. A abychom Vám to čekání zatím trochu zpříjemnili, podívejte se na akce, které pro Vás plánujeme. 

Publikováno 02.10.2017 10:35, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - říjen 2017

 

Vážení členové a příznivci SONS,

Začátek října se nese ve znamení babího léta. Na hlavy se nám snáší spousta barevných lístků, sluníčko příjemně hřeje a SONS Příbram pro Vás připravuje spoustu akcí. Účastníci cvičení s Luckou si už pomalu zvykli na ranní stávání a středeční dopolední cvičení se zabíhají. V prvním týdnu v říjnu si, bohužel, musíte zacvičit doma a od 11. 10. zase pokračujeme.  6. 10. nás čeká alespoň návštěva Solné jeskyně. Těšit se můžete na novou akci v knihovně v Křižáku. Smích je zdravý, a tak jsme pro Vás připravili odpoledne s českými komiky, nebude chybět ani posezení s audioknihami. Tvořivá dílna nebude v říjnu zahálet. Hned 9. 10. si přijďte vyrobit voňavou svíčku pro radost i na jarmarky.  Pozornost věnujte také pozvánce na oslavy výročí SVVP v Jinonicích, kdy Vám Středisko výcviku vodicích psů otevře dveře. Říjen s sebou také již tradičně přináší celorepublikovou sbírku Bílá pastelka, která letos slaví 18 let. I v Příbrami vyjdou do ulic dvojice a budou prodávat pastelky. Polovina příbramského výtěžku poté poputuje na činnost našeho centra a druhá polovina na další programy SONS, jako je výcvik vodicích psů, digitalizace dokumentů, zpřístupňování techniky zrakově postiženým a další služby.

  

Publikováno 04.09.2017 10:26, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - září 2017

 

Vážení členové a příznivci SONS,

dny se nám krátí, rána začínají být chladná a stejně jako k nám pomalu a nenávratně přichází podzim, tak se vrací i pravidelné akce do našeho centra. Čeká Vás opět cvičení Fit Senior s Luckou, proběhne však změna v čase! Cvičení již nebude probíhat v pondělí, ale přesouvá se na středu od 09:30 do 10:30 a následně samozřejmě dostanete za odměnu kávu, jak je dobrým zvykem. Pravidelně se můžete těšit i na páteční návštěvy Solné jeskyně a čtvrteční posezení v knihovně s audioknihami. Blíží se také další turnaj v šipkách nebo showdownu, bowling, tvořivé dílny a přednáškové akce. V plánu toho pro Vás máme spoustu a ještě něco navíc. Tak se pohodlně usaďte, dejte si třeba svařák na zahřátí a přečtěte si náš zářijový Informátor.

  

Publikováno 28.06.2017 10:37, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - červenec-srpen 2017

 

Milí přátelé a členové SONS,

 

dostává se Vám do ruky vydání našeho Informátoru na měsíc červenec a srpen. Dvouměsíčník je to především proto, že v letních měsících je provoz našeho centra značně omezen. V úředních dnech (v pondělí a ve středu) nás v kanceláři bohužel nezastihnete. Pravidelné aktivity jako Solná jeskyně, cvičení Fit Senior a literární odpoledne v knihovně budou po dobu července a srpna pozastaveny a včas se v zářijovém Informátoru dozvíte, kdy opět startují.

Nezoufejte však, kromě prvního týdnu v červenci, kdy jsme všichni na dovolené, Vám budeme přes léto i v omezeném provozu k dispozici, ale pouze po předchozí domluvě. Sociálně právní poradna bude otevřena od 10.7. do 3.8. Schůzku si domluvte buď na telefonním čísle 778 702 405, nebo pište na e-mail hlavackova@sons.cz.

Základní poradenství, osobní návštěvy, případně jiné aktivizační činnosti si s námi můžete domluvit od 4.8. na telefonním čísle 775 438 194 nebo na e-mailu lienertova@sons.cz. K dispozici Vám po celou dobu bude i náš odbočkový e-mail: pribram-odbocka@sons.cz

Pokud budete cokoli potřebovat, volejte nám nebo pište maily a můžeme si domluvit i osobní schůzku.

Na dalších stránkách jsme pro Vás připravili informace z právní poradny a samozřejmě nechybí ani okénko do světa kompenzačních pomůcek. Přečtěte si také, jak dopadla benefiční akce Černobílý svět a co nás od září čeká. 

Publikováno 27.05.2017 10:36, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - červen 2017

 

Milí přátelé a klienti,

sluníčka a tepla máme tedy opravdu dost a dost. Pokud jste se nerozhodli trávit svůj volný čas jen a pouze u vody, máme pro Vás opět připraveny akce až do začátku letních prázdnin. Na co se tedy můžete těšit? Většina z Vás si již vyzkoušela zvukovou střelbu, kterou nám na čas zapůjčila firma Spektra. Abyste zúročili nově nabyté schopnosti, chystáme u nás v centru malý turnaj. Pravidelné zdravotní cvičení probíhá až do konce června a jelikož budeme mít dva měsíce pauzu nenechte si ujít ani poslední setkání v knihovnicemi, tentokrát na zahradě ve staré Příbrami, kde budeme opékat buřty. (Pokud nám to tedy hoké počasí dovolíJ) Čekají nás také ještě dvě návštěvy solné jeskyně. A samozřejmě musím zmínit naši velkou benefiční akci pro veřejnost s názvem Černobílý svět, která proběhne před divadlem v neděli 18.června. 

Publikováno 25.04.2017 10:34, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - květen 2017

 

Milí přátelé a klienti,

Po chladném dubnu všichni doufáme, že květen nám přinese konečně trochu tepla a sluníčka. U nás v centru  však akce probíhají, ať už je venku jakákoli čina.  Na co se tedy můžete těšit? Firma Spektra, která u nás předvedla 20. dubna své pomůcky, nám na na nějaký ten měsíc zanechala v centru simulovanou zvukovou střelbu. Jste-li zvědaví a máte chuť vyzkoušet něco nového, přijďte si k nám zastřílet, stačí se s námi předem domluvit. Pravidelné zdravotní cvičení dostane v květnu trochu na frak a to díky dvěma státním svátkům, které vychází letos právě na pondělí. Ale nezoufejte, v květnu nás čekají hned dvě návštěvy solné jeskyně a dvakrát se setkáme i v knihovně. V plánu je také již historicky druhý turnaj v Showdownu. 

Publikováno 27.03.2017 10:26, Příbram Odbočka

Informátor Příbram - duben 2017

 

Milí přátelé a členové SONS,

začátek dubna byl ve znamení téměř letních teplot. Vyhnulo se nám i  příslovečné aprílové počasí. A jelikož my v centru SONS také příliš aprílům neholdujeme, zcela vážně Vám můžeme slíbit, že se tento měsíc máte opět na co těšit. Máme v plánu především prezentaci firmy Spektra, která nám však tentokrát přiveze kromě pomůcek pro zrakově postižené, také dlouho vysněnou simulovanou zvukovou střelbu. Dokonce nám zde firma zvukovou střelbu zanechá na delší dobu takže minimálně následující měsíc se budete moci této kratochvíle aktivně účastnit, kdykoli přijdete do naší kanceláře. Nezůstane však jen u zvukové střelby. Další aktivity budou například pravidelné zdravotní cvičení, návštěvy solné jeskyně i poslech audioknih v knihovně. Skupinka klientů se chystá na prohlídku pražského muzea a na konci dubna všichni společně vyrazíme na exkurzi do záchranné stanice zvířat v Hrachově. 

Publikováno 06.03.2017 18:13, Příbram Odbočka

Řád stížností SONS Příbram


 

Publikováno 06.03.2017 18:11, Příbram Odbočka

Provozní řád pracoviště Příbram


 Zobrazena stránka 10 z 11 (celkem 213 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Počítadlo zobrazení: 6187