Rubriky


Oblastní odbočka Příbram

 

Adresa:

Žežická 193, 261 01 Příbram 7

Telefon: 775 438 194

E-mail: pribram-odbocka@sons.cz

Vedoucí pracoviště: Radka Lienertová (775 438 194, lienertova@sons.cz)

Sociální pracovnice: Andrea Hlaváčková (778 702 405, hlavackova@sons.cz)

Kontaktní dny:

Pondělí 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:30


Počítadlo zobrazení: 365

Příspěvky

Publikováno 29.11.2018 08:59, Lienertová Radka

Informátor Příbram - prosinec 2019 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 02.11.2018 14:42, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - listopad 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 01.10.2018 14:40, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - říjen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 03.09.2018 14:38, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - září 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 27.07.2018 13:31, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - srpen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 26.07.2018 13:33, Odbočka Příbram

Program akcí SONS Příbram srpen 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram, 

dostává se Vám do ruky vydání našeho letního Informátoru. V červenci a srpnu je provoz našeho centra omezen. V srpnu již fungují úřední pondělky, ale provoz sociálně právní poradny je během srpna omezen. Schůzky s poradkyní si můžete domlouvat až od 6.8. na telefonním čísle 778 702 405, nebo prostřednictvím e-mailu: hlavackova@sons.cz. Pravidelné aktivity jako Solná jeskyně, cvičení Fit Senior a literární odpoledne v knihovně budou po dobu srpna pozastaveny a včas se v zářijovém Informátoru dozvíte, kdy opět startují. I v srpnu pro Vás máme připravený termín, kdy nabízíme hromadné setkání. Více se dočtete v programu. K dispozici Vám je stále náš odbočkový e-mail: pribram-odbocka@sons.cz a pokud budete cokoli potřebovat, volejte nám nebo pište e-maily a můžeme si domluvit i osobní schůzku mimo úřední hodiny.

Stále krásné léto Vám přeje SONS Příbram! 

Publikováno 02.07.2018 12:42, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - červenec 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 01.07.2018 12:44, Odbočka Příbram

Program akcí SONS Příbram na červenec 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

V červenci a srpnu je provoz našeho centra omezen. V úředních dnech 9.7. a 16.7. nás v kanceláři bohužel nezastihnete. Sociálně právní poradna bude během července zcela uzavřena. Schůzky s poradkyní si můžete domlouvat až od 6.8. na telefonním čísle 778 702 405, nebo prostřednictvím na e-mailu hlavackova@sons.cz. Pravidelné aktivity jako Solná jeskyně, cvičení Fit Senior a literární odpoledne v knihovně budou po dobu července a srpna pozastaveny a včas se v zářijovém Informátoru dozvíte, kdy opět startují. V létě pro Vás máme připravené dva termíny, kdy nabízíme hromadné setkání. Více se dočtete v programu. K dispozici Vám od 23. července bude náš odbočkový e-mail: pribram-odbocka@sons.cz a pokud budete cokoli potřebovat, volejte nám nebo pište maily a můžeme si domluvit i osobní schůzku mimo úřední hodiny. V Informátoru jsme pro Vás připravili informace z právní poradny a samozřejmě nechybí ani okénko do světa kompenzačních pomůcek. V nové rubrice Bodování Vám tentokrát přinášíme pozvánku na podzimní soutěž v čtení a psaní Braillova písma. Pokud ještě písmo neovládáte, třeba se tak necháte nalákat k jeho studiu. Přečtěte si také, jak dopadla v červnu akce Černá kavárna a na co se můžete těšit od září.


                                                    Krásné léto Vám přeje SONS Příbram! 

Publikováno 18.06.2018 12:28, Odbočka Příbram

Černá kavárna 2018 v Příbrami se opět vydařila

Obrázek

Vážení přátelé, 

Už počtvrté pořádala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) Příbram společně s příbramským divadlem Černou kavárnu. Jak se celá akce povedla, se můžete dočíst v článku. 


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 01.06.2018 14:44, Odbočka Příbram

Černá kavárna v D-klubu v Příbrami 2018

Obrázek

 

SONS ČR, z. s., Příbram ve spolupráci s Divadlem A. Dvořáka v Příbrami představí zábavnou formou veřejnosti svět nevidomých. Akce proběhne pod záštitou sbírky Bílá pastelka.


Datum: 09.06.2018 10:00
Kde: D-klub Příbram

 

Publikováno 01.06.2018 12:13, Odbočka Příbram

Informátor Příbram- červen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 31.05.2018 12:16, Odbočka Příbram

Program akcí SONS Příbram na červen 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 právě se Vám do rukou dostává náš pravidelný informátor pro aktuální měsíc. Rádi bychom Vás seznámili s plánem aktivit na tento již letní měsíc. Teploty se nám pomalu ale jistě šplhají k letním hodnotám, ale mi přesto nepolevíme a dále se budeme věnovat cvičení s Kristinou a Fitseniorem, abychom zůstali v kondici. Zahálet tentokrát nebude ani knihovna, kde se sejdeme hned dvakrát a zaposloucháme se do audioknih. Čeká nás také tradiční rozloučení před letním odpočinkem a letní opékání buřtů. Tentokráte vše neproběhne na půdě knihovny Jana Drdy. Vybrali jsme pro Vás jinou lokaci v Rožmitále pod Třemšínem. Nadále je třeba se také věnovat relaxaci, aby nás shon dnešní uspěchané doby nedohonil, o to se pokusíme v solné jeskyni. Čeká nás také herní odpoledne. V neposlední řadě nás opět navštíví nevidomý masér Jirka. Květnový termín byl poměrně rychle naplněn, tak se v případě zájmu hlaste co nejdřív. V informátoru, který si můžete stáhnout, jsme si pro Vás připravili také jednu novinku. Rádi bychom Vám prostřednictvím zprostředkovali informace o Braillově bodovém písmu. V prvním dílu tohoto seriálu, který jsme nazvali bodování, se budeme věnovat jen tomu, jak vše funguje a řekneme si něco málo o historii. Příště bychom Vám přinesli první písmenka a představíme Vám takto postupně celou abecedu. V rubrice o pomůckách si přečtete o haptických mapách a v právní poradně se dozvíte něco o bílé holi.

                                                                         Váš SONS Příbram 

Publikováno 02.05.2018 15:37, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - květen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 02.05.2018 15:06, Odbočka Příbram

Program akcí SONS Příbram na květen 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Duben je za námi snad i se svým aprílovým počasím, kdy jsme žádný den nevěděli, jak se vlastně obléci a jestli s sebou vláčet deštník nebo větrovku. Všechno krásně kvete a Příbram je plná jarních barev stejně jako náš květnový informátor akcí. Na co se tedy můžete těšit? Poslední kurz keramiky máme úspěšně za sebou a bylo opravdu plno. Všechny lekce se velmi vydařily a po hlíně se nám bude stýskat. Nezoufejte však. Když všechno dobře dopadne, čeká nás na podzim pokračování. Vypálené sošky koček spolu se všemi vázičkami a květináči z poslední lekce se v Domě dětí a mládeže ještě nějakou dobu zdrží a to až do 13. června, kdy proběhne výstava, a poté si je budete moci odvézt a těšit se s nimi doma. Pravidelné zdravotní cvičení dostane v květnu trochu na frak a to díky dvěma státním svátkům, které vychází letos právě na úterky. Zato nás čekají hned tři návštěvy solné jeskyně, bohužel však pro tento měsíc odpadají literární odpoledne v knihovně. Stejně jako se tvrdí, že máj je lásky čas, stejně tak platí i to, že se probudila nejen příroda, ale také nadšení pro sportovní aktivity. Za sebou máme další turnaj v Showdownu. Čeká nás herní odpoledne se šipkami, vypravíme se protáhnout těla na cvičební stroje a projdeme se po Svaté Hoře, ze které se necháme svézt turistickým vláčkem.V poradně se tentokrát dozvíte zajímavé informace o poštovních a telekomunikačních službách.

 

Váš SONS Příbram 

Publikováno 24.04.2018 16:11, Odbočka Příbram

Oznámení o uzavření pracoviště dne 30.4.2018


 

Publikováno 04.04.2018 13:29, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - duben 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Přejeme Vám veselé Velikonoce a bohatou pomlázku! Snad brzy zasvítí i sluníčko a jaro se už nebude nadále schovávat za vracející se mrazíky. Než se pustíte do velikonočního hodování, prolistujte si náš dubnový Informátor, ať víte, co Vás po svátcích čeká v SONS Příbram.

Na posledním kurzu keramiky se na Vás těší vypálené sošky koček a nový úkol, tentokrát se vrhneme i na hrnčířský kruh. Tentokrát proběhne keramika v jinou hodinu, začneme až v půl páté.

Cvičení Fit senior bude probíhat každý týden, vypravíme se i do solné jeskyně a do knihovny a pro zahřátí si po dlouhé době zahrajeme Showdown, který nám v březnu nevyšel.
Pokud rádi pečete a vaříte, v dubnu si na naší odbočce můžete vyzkoušet česky mluvící kuchyňskou váhu, kterou Vám představíme i v tomto Informátoru.

V poradně se tentokrát dozvíte podrobnější informace o průkazech pro osoby se zdravotním postižením a výhodách, které přinášejí.

 Váš SONS Příbram 

Publikováno 13.03.2018 16:52, Odbočka Příbram

Výroba mýdel

Obrázek

Šikovné ruce členů příbramské odbočky SONS se tentokrát pustily do výroby mýdel. Velikonoční jarmarky se blíží, a tak vyrábíme, seč můžeme. Po svíčkách přišla na řadu voňavá mýdla. Nebránili jsme se ani různým barevným kreacím. Tvořili jsme z mléčné mýdlové a průhledné glycerinové hmoty. Proces výroby zahrnoval rozehřátí hmoty, vmíchání požadované barvy a parfému do kosmetiky. Když jsme vyladili požadovaný poměr, nalili jsme horkou hmotu do různorodých silikonových formiček. Mezi nejoblíbenější určitě patřily květy růží, mořské hvězdice, lasturky, srdíčka či jahody. Došlo ale i na méně tradičního velblouda, kočičku Hello Kitty ve všech možnách pozicích a dokonce i dinosaura. Mýdla se už jen zabalí do celofánových pytlíků, zaváží pořádnou mašlí a hurá na jarmark!Počet obrázků: 10

 

Publikováno 05.03.2018 10:25, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - březen 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Snad nejstudenější období této zimy máme za sebou. Únor se pro celou naši republiku nesl ve znamení odvetného úderu zimy, jak jsme asi všichni pocítili. Doufáme, že i vy jste přežili třeskuté mrazy ve zdraví a svoji přízeň nám zachováte i v dalším měsíci, kdy se budeme pomalu probouzet ze zimního spánku. Pořekadlo však praví: „Březen za kamna vlezem.“ Usaďte se tedy pohodlně u roztopených kamen nebo alespoň u sálajících radiátorů a přečtěte si, co jsme pro Vás v SONS připravili na měsíc březen.

Čekají nás opět tvořivé dílny. Tentokrát se musíme činit a připravit zásobu voňavých mýdel na Velikonoční jarmark.

Zahálet nebude ani keramická dílna, kde dotvoříme sošky koček do finální podoby a vrhneme se tentokrát i na hrnčířský kruh. Cvičení Fit senior bude probíhat každý týden kromě 6.3., vypravíme se i do solné jeskyně a do knihovny a pro zahřátí si po dlouhé době zahrajeme Showdown.

V březnu si na naší odbočce můžete zkontrolovat, jestli Vám z těch mrazů příliš nestoupl tlak. K dispozici na vyzkoušení Vám bude nová pomůcka, kterou můžete zakoupit v Tyflopomůckách, mluvící tlakoměr. V poradně se dozvíte pokračování o kompenzačních pomůckách. Neváhejte a stáhněte si březnový Informátor.

 

Váš SONS Příbram 

Publikováno 05.02.2018 10:21, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - únor 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Únor bílý, pole sílí. Stejně jako my byste určitě byli rádi, kdyby se toto přísloví stalo pro letošní zimní čas příhodné.  Zatím jsme si v Příbrami moc té bílé peřiny neužili, doufejme tedy, že se to ještě změní, příroda si konečně pořádně odpočine a mráz vyhubí všechny viry a bacily, které nás sužují.

V lednu úspěšně proběhl další kurz keramiky, kde jsme vyráběli děrované misky na česnek nebo třeba svíčku. Tři hodiny uběhly při soustředěné ruční práci jako nic. Skvělou náladu a příjemnou atmosféru s námi sdíleli dva šikovní lektoři Věrka a Michal. Pokud jste nemohli přijít, čekají nás ještě tři lekce, tak se neváhejte přihlásit tentokrát.

 

Úspěšně jsme také odstartovali cvičení FiT Senior s Kristýnkou, která se k nám po mateřské vrátila. Nahradila tak Lucku, které tímto gratulujeme k narození krásného zdravého chlapečka, Ondry!

A teď se pojďme společně podívat na to, co nás v únoru čeká, přečtěte si nový článek z naší sociálně-právní poradny a pozornost věnujte i představení stolní hry Rohaté domino. Neváhejte a stáhněte únorový Informátor.

Váš SONS Příbram 

Publikováno 05.01.2018 10:03, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - leden 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Jak na Nový rok, tak po celý rok. To je asi nejznámější věta, kterou jste možná jako my slyšeli na Silvestra vícekrát, než by Vám bylo milé. Avšak úspěšně jsme vstoupili do nového roku 2018 a doufáme, že i letos se budeme scházet minimálně stejně často jako v roce minulém. Čeká na nás spousta nových akcí, na které bychom Vás rádi pozvali. Těší se na nás, ale hlavně na Vás, úžasné paní knihovnice, které znáte z pravidelných setkání, instruktorky cvičení a keramiky, ale také zcela noví lidé.

 

 

Vánoce a konec roku jsou ve znamení návštěv rodiny a přátel. Jistě Vás ty návštěvy už zmohly, a tak tu pro Vás máme následující pořekadlo, které možná napadlo nejednoho z Vás:  Host první den zlato, druhý stříbro a třetí med. Honem domu jeď…

A tak se pojďme společně podívat na to, co nás v lednu čeká a pojďme společně prožít další rok plný zážitků. Neváhejte a stáhněte si náš lednový Informátor!

Váš SONS Příbram Zobrazena stránka 1 z 2 (celkem 39 záznamů)
Jít na stránku: 1 2

Podpora

Technické informace

796694 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2018 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.