Oblastní odbočka Příbram

 

Vážení členové, vážení uživatelé našich sociálních služeb a vážená veřejnosti, v souvislosti s vyhlášením omezeného pohybu obyvatelstva Vládou ČR oznamujeme, že pracovníci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. (dále jen „SONS“) budou výkon svých činností zajišťovat převážně z domova. Telefonické a elektronické konzultace zajišťují pracovníci, jejichž kontakty naleznete níže. Platí od 1. 3. 2021 do odvolání. 

Děkujeme za pochopení.

 

Adresa:

Žežická 193, 261 01 Příbram 7

Telefon: 775 438 194

E-mail: pribram-odbocka@sons.cz

 

Kontaktní den: Pondělí 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:30 hodin

 

Vedoucí pracoviště a sociálních služeb: Radka Lienertová, DiS. (775 438 194, lienertova@sons.cz)

Předsedkyně odbočky, sociální pracovnice: Andrea Hlaváčková, DiS. (778 702 405, hlavackova@sons.cz)

Asistentka, redaktorka Informátoru: Jana Dvořáčková, (770 197 299, dvorackova@sons.cz)

 

Tento projekt byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje.

Středočeský kraj


Počítadlo zobrazení: 1764

Příspěvky

Publikováno 01.02.2019 16:11, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - únor 2019 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 21.12.2018 16:10, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - leden 2019 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 29.11.2018 08:59, Lienertová Radka

Informátor Příbram - prosinec 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 02.11.2018 14:42, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - listopad 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 01.10.2018 14:40, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - říjen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 03.09.2018 14:38, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - září 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 27.07.2018 13:31, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - srpen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 26.07.2018 13:33, Odbočka Příbram

Program akcí SONS Příbram srpen 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram, 

dostává se Vám do ruky vydání našeho letního Informátoru. V červenci a srpnu je provoz našeho centra omezen. V srpnu již fungují úřední pondělky, ale provoz sociálně právní poradny je během srpna omezen. Schůzky s poradkyní si můžete domlouvat až od 6.8. na telefonním čísle 778 702 405, nebo prostřednictvím e-mailu: hlavackova@sons.cz. Pravidelné aktivity jako Solná jeskyně, cvičení Fit Senior a literární odpoledne v knihovně budou po dobu srpna pozastaveny a včas se v zářijovém Informátoru dozvíte, kdy opět startují. I v srpnu pro Vás máme připravený termín, kdy nabízíme hromadné setkání. Více se dočtete v programu. K dispozici Vám je stále náš odbočkový e-mail: pribram-odbocka@sons.cz a pokud budete cokoli potřebovat, volejte nám nebo pište e-maily a můžeme si domluvit i osobní schůzku mimo úřední hodiny.

Stále krásné léto Vám přeje SONS Příbram! 

Publikováno 02.07.2018 12:42, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - červenec 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 01.07.2018 12:44, Odbočka Příbram

Program akcí SONS Příbram na červenec 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

V červenci a srpnu je provoz našeho centra omezen. V úředních dnech 9.7. a 16.7. nás v kanceláři bohužel nezastihnete. Sociálně právní poradna bude během července zcela uzavřena. Schůzky s poradkyní si můžete domlouvat až od 6.8. na telefonním čísle 778 702 405, nebo prostřednictvím na e-mailu hlavackova@sons.cz. Pravidelné aktivity jako Solná jeskyně, cvičení Fit Senior a literární odpoledne v knihovně budou po dobu července a srpna pozastaveny a včas se v zářijovém Informátoru dozvíte, kdy opět startují. V létě pro Vás máme připravené dva termíny, kdy nabízíme hromadné setkání. Více se dočtete v programu. K dispozici Vám od 23. července bude náš odbočkový e-mail: pribram-odbocka@sons.cz a pokud budete cokoli potřebovat, volejte nám nebo pište maily a můžeme si domluvit i osobní schůzku mimo úřední hodiny. V Informátoru jsme pro Vás připravili informace z právní poradny a samozřejmě nechybí ani okénko do světa kompenzačních pomůcek. V nové rubrice Bodování Vám tentokrát přinášíme pozvánku na podzimní soutěž v čtení a psaní Braillova písma. Pokud ještě písmo neovládáte, třeba se tak necháte nalákat k jeho studiu. Přečtěte si také, jak dopadla v červnu akce Černá kavárna a na co se můžete těšit od září.


                                                    Krásné léto Vám přeje SONS Příbram! 

Publikováno 18.06.2018 12:28, Odbočka Příbram

Černá kavárna 2018 v Příbrami se opět vydařila

Obrázek

Vážení přátelé, 

Už počtvrté pořádala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) Příbram společně s příbramským divadlem Černou kavárnu. Jak se celá akce povedla, se můžete dočíst v článku. 


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 01.06.2018 14:44, Odbočka Příbram

Černá kavárna v D-klubu v Příbrami 2018

Obrázek

 

SONS ČR, z. s., Příbram ve spolupráci s Divadlem A. Dvořáka v Příbrami představí zábavnou formou veřejnosti svět nevidomých. Akce proběhne pod záštitou sbírky Bílá pastelka.


Datum: 09.06.2018 10:00
Kde: D-klub Příbram

 

Publikováno 01.06.2018 12:13, Odbočka Příbram

Informátor Příbram- červen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 31.05.2018 12:16, Odbočka Příbram

Program akcí SONS Příbram na červen 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 právě se Vám do rukou dostává náš pravidelný informátor pro aktuální měsíc. Rádi bychom Vás seznámili s plánem aktivit na tento již letní měsíc. Teploty se nám pomalu ale jistě šplhají k letním hodnotám, ale mi přesto nepolevíme a dále se budeme věnovat cvičení s Kristinou a Fitseniorem, abychom zůstali v kondici. Zahálet tentokrát nebude ani knihovna, kde se sejdeme hned dvakrát a zaposloucháme se do audioknih. Čeká nás také tradiční rozloučení před letním odpočinkem a letní opékání buřtů. Tentokráte vše neproběhne na půdě knihovny Jana Drdy. Vybrali jsme pro Vás jinou lokaci v Rožmitále pod Třemšínem. Nadále je třeba se také věnovat relaxaci, aby nás shon dnešní uspěchané doby nedohonil, o to se pokusíme v solné jeskyni. Čeká nás také herní odpoledne. V neposlední řadě nás opět navštíví nevidomý masér Jirka. Květnový termín byl poměrně rychle naplněn, tak se v případě zájmu hlaste co nejdřív. V informátoru, který si můžete stáhnout, jsme si pro Vás připravili také jednu novinku. Rádi bychom Vám prostřednictvím zprostředkovali informace o Braillově bodovém písmu. V prvním dílu tohoto seriálu, který jsme nazvali bodování, se budeme věnovat jen tomu, jak vše funguje a řekneme si něco málo o historii. Příště bychom Vám přinesli první písmenka a představíme Vám takto postupně celou abecedu. V rubrice o pomůckách si přečtete o haptických mapách a v právní poradně se dozvíte něco o bílé holi.

                                                                         Váš SONS Příbram 

Publikováno 02.05.2018 15:37, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - květen 2018 ke stažení

Obrázek
 

Publikováno 02.05.2018 15:06, Odbočka Příbram

Program akcí SONS Příbram na květen 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Duben je za námi snad i se svým aprílovým počasím, kdy jsme žádný den nevěděli, jak se vlastně obléci a jestli s sebou vláčet deštník nebo větrovku. Všechno krásně kvete a Příbram je plná jarních barev stejně jako náš květnový informátor akcí. Na co se tedy můžete těšit? Poslední kurz keramiky máme úspěšně za sebou a bylo opravdu plno. Všechny lekce se velmi vydařily a po hlíně se nám bude stýskat. Nezoufejte však. Když všechno dobře dopadne, čeká nás na podzim pokračování. Vypálené sošky koček spolu se všemi vázičkami a květináči z poslední lekce se v Domě dětí a mládeže ještě nějakou dobu zdrží a to až do 13. června, kdy proběhne výstava, a poté si je budete moci odvézt a těšit se s nimi doma. Pravidelné zdravotní cvičení dostane v květnu trochu na frak a to díky dvěma státním svátkům, které vychází letos právě na úterky. Zato nás čekají hned tři návštěvy solné jeskyně, bohužel však pro tento měsíc odpadají literární odpoledne v knihovně. Stejně jako se tvrdí, že máj je lásky čas, stejně tak platí i to, že se probudila nejen příroda, ale také nadšení pro sportovní aktivity. Za sebou máme další turnaj v Showdownu. Čeká nás herní odpoledne se šipkami, vypravíme se protáhnout těla na cvičební stroje a projdeme se po Svaté Hoře, ze které se necháme svézt turistickým vláčkem.V poradně se tentokrát dozvíte zajímavé informace o poštovních a telekomunikačních službách.

 

Váš SONS Příbram 

Publikováno 04.04.2018 13:29, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - duben 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Přejeme Vám veselé Velikonoce a bohatou pomlázku! Snad brzy zasvítí i sluníčko a jaro se už nebude nadále schovávat za vracející se mrazíky. Než se pustíte do velikonočního hodování, prolistujte si náš dubnový Informátor, ať víte, co Vás po svátcích čeká v SONS Příbram.

Na posledním kurzu keramiky se na Vás těší vypálené sošky koček a nový úkol, tentokrát se vrhneme i na hrnčířský kruh. Tentokrát proběhne keramika v jinou hodinu, začneme až v půl páté.

Cvičení Fit senior bude probíhat každý týden, vypravíme se i do solné jeskyně a do knihovny a pro zahřátí si po dlouhé době zahrajeme Showdown, který nám v březnu nevyšel.
Pokud rádi pečete a vaříte, v dubnu si na naší odbočce můžete vyzkoušet česky mluvící kuchyňskou váhu, kterou Vám představíme i v tomto Informátoru.

V poradně se tentokrát dozvíte podrobnější informace o průkazech pro osoby se zdravotním postižením a výhodách, které přinášejí.

 Váš SONS Příbram 

Publikováno 13.03.2018 16:52, Odbočka Příbram

Výroba mýdel

Obrázek

Šikovné ruce členů příbramské odbočky SONS se tentokrát pustily do výroby mýdel. Velikonoční jarmarky se blíží, a tak vyrábíme, seč můžeme. Po svíčkách přišla na řadu voňavá mýdla. Nebránili jsme se ani různým barevným kreacím. Tvořili jsme z mléčné mýdlové a průhledné glycerinové hmoty. Proces výroby zahrnoval rozehřátí hmoty, vmíchání požadované barvy a parfému do kosmetiky. Když jsme vyladili požadovaný poměr, nalili jsme horkou hmotu do různorodých silikonových formiček. Mezi nejoblíbenější určitě patřily květy růží, mořské hvězdice, lasturky, srdíčka či jahody. Došlo ale i na méně tradičního velblouda, kočičku Hello Kitty ve všech možnách pozicích a dokonce i dinosaura. Mýdla se už jen zabalí do celofánových pytlíků, zaváží pořádnou mašlí a hurá na jarmark!Počet obrázků: 10

 

Publikováno 05.03.2018 10:25, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - březen 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Snad nejstudenější období této zimy máme za sebou. Únor se pro celou naši republiku nesl ve znamení odvetného úderu zimy, jak jsme asi všichni pocítili. Doufáme, že i vy jste přežili třeskuté mrazy ve zdraví a svoji přízeň nám zachováte i v dalším měsíci, kdy se budeme pomalu probouzet ze zimního spánku. Pořekadlo však praví: „Březen za kamna vlezem.“ Usaďte se tedy pohodlně u roztopených kamen nebo alespoň u sálajících radiátorů a přečtěte si, co jsme pro Vás v SONS připravili na měsíc březen.

Čekají nás opět tvořivé dílny. Tentokrát se musíme činit a připravit zásobu voňavých mýdel na Velikonoční jarmark.

Zahálet nebude ani keramická dílna, kde dotvoříme sošky koček do finální podoby a vrhneme se tentokrát i na hrnčířský kruh. Cvičení Fit senior bude probíhat každý týden kromě 6.3., vypravíme se i do solné jeskyně a do knihovny a pro zahřátí si po dlouhé době zahrajeme Showdown.

V březnu si na naší odbočce můžete zkontrolovat, jestli Vám z těch mrazů příliš nestoupl tlak. K dispozici na vyzkoušení Vám bude nová pomůcka, kterou můžete zakoupit v Tyflopomůckách, mluvící tlakoměr. V poradně se dozvíte pokračování o kompenzačních pomůckách. Neváhejte a stáhněte si březnový Informátor.

 

Váš SONS Příbram 

Publikováno 05.02.2018 10:21, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - únor 2018

Obrázek

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Únor bílý, pole sílí. Stejně jako my byste určitě byli rádi, kdyby se toto přísloví stalo pro letošní zimní čas příhodné.  Zatím jsme si v Příbrami moc té bílé peřiny neužili, doufejme tedy, že se to ještě změní, příroda si konečně pořádně odpočine a mráz vyhubí všechny viry a bacily, které nás sužují.

V lednu úspěšně proběhl další kurz keramiky, kde jsme vyráběli děrované misky na česnek nebo třeba svíčku. Tři hodiny uběhly při soustředěné ruční práci jako nic. Skvělou náladu a příjemnou atmosféru s námi sdíleli dva šikovní lektoři Věrka a Michal. Pokud jste nemohli přijít, čekají nás ještě tři lekce, tak se neváhejte přihlásit tentokrát.

 

Úspěšně jsme také odstartovali cvičení FiT Senior s Kristýnkou, která se k nám po mateřské vrátila. Nahradila tak Lucku, které tímto gratulujeme k narození krásného zdravého chlapečka, Ondry!

A teď se pojďme společně podívat na to, co nás v únoru čeká, přečtěte si nový článek z naší sociálně-právní poradny a pozornost věnujte i představení stolní hry Rohaté domino. Neváhejte a stáhněte únorový Informátor.

Váš SONS Příbram Zobrazena stránka 3 z 5 (celkem 82 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5