Oblastní odbočka Jeseník

 
Obrázek

adresa: Tovární 1332/1a, 790 01 Jeseník

telefon: 736 671 586

email: jesenik-odbocka@sons.cz

 

předsedkyně odbočky: Naděžda Sroková

 

vedoucí, sociální pracovnice: Mgr. Petra Trunečková

e-mail: truneckova@sons.cz, mobil 736 671 586

 

sociální pracovnice, sociálně aktivizační služby:

Bc. Yvona Wrožynová

e-mail: wrozynova@sons.cz, mobil 778 412 718

 

pracovník v sociálních službách:

Olga Kalenská, mobil 778 702 415

         

 

poradenské hodiny:

pondělí 8:00 - 16:30 hodin

středa 8:00 - 14:00 hodin

klubová činnost: středa 14:00 - 16:30 hodin

 

jak nás najdete - mapa http://1url.cz/NXHI

 

 
   

  


Počítadlo zobrazení: 1806

Příspěvky

Publikováno 16.12.2019 18:46, Odbočka Jeseník

Akce v lednu

 

Publikováno 16.12.2019 18:19, Odbočka Jeseník

Provoz odbočky - Vánoce, Nový rok

Obrázek

Z důvodu čerpání dovolené bude odbočka v období od čtvrtka 19. 12. 2019 do pátku 3. 1. 2020 uzavřena. Děkujeme za pochopení a v novém roce se na Vás opět těšíme! 

Publikováno 16.12.2019 18:01, Odbočka Jeseník

Vánoční přání

Obrázek

Přejeme pohádkově krásné 

prožití Vánoc 

a radostný vstup 

do Nového roku 2020. 

 

SONS ČR, z. s., OO Jeseník

 

 

 „VÁNOCE JSOU OPĚT TADY,
SETKÁME SE S KAMARÁDY.
PŘÍJEMNĚ JE V KOSTELE
NA DUCHU I NA TĚLE. 
KRÁSNÉ TÓNY KOLEM ZNÍ,
TY NÁM DUŠI NAPLNÍ. 
LIDÉ Z TOHO RADOST MAJÍ,
VZÁJEMNĚ SI POMÁHAJÍ.
POMOC VE VÁNOČNÍM ČASE
POTOM DVOJNÁSOBNOU ZDÁ SE.
V PROSTŘEDÍ, KDE SRDCE TAJE,
SMUTEK NIKDY NEVYHRAJE.
NA STROMEČKU SVÍČKY HOŘÍ,
VŠECHEN ŽAL A SMUTKY BOŘÍ.
PRÁVĚ TAKHLE MÁ TO BÝT,
LÁSKA, RADOST, MÍR A KLID.“

autorka básně: Vlaďka Mrňková,

členka SONS ČR, z. s., OO Jeseník 

Publikováno 13.12.2019 18:15, Odbočka Jeseník

Prosincové události

Obrázek

V prosinci jsme se dvakrát sešli při tvoření v keramice. První prosincový klub jsme si povídali o svátcích, které předchází Vánocům. Dozvěděli jsme se spoustu informací o svátku sv. Mikuláše, sv. Lucie a sv. Barbory. Trénovali jsme paměť vyplněním křížovky, která byla malou zkouškou toho, co jsme si z povídání zapamatovali. Za dobrodružstvím jsme se vydali vytištěným mikulášským bludištěm. Na závěr klubu došlo i na mikulášskou nadílku. Ve čtvrtek 5. 12. jsme nabírali síly při relaxačním pobytu v solné jeskyni. V pátek 6. 12. a v sobotu 7. 12. jsme se zúčastnili adventních trhů, které pořádalo Vlastivědné muzeum Jesenicka. Nabízeli jsme výrobky z keramiky a informační materiály o službách a činnosti naší organizace. Akce byla velmi zdařilá. Poslední klub v roce 2019 byl již tradičně vánočně laděný. Olga připravila výtečný sladký Míša řez a bramborový salát. Na obojím jsme si moc pochutnali. Na klubu jsme vytvořili papírové ozdoby na náš „vánoční stromeček“ z jedlových větví. Pouštěli jsme lodičky se svíčkou z ořechových skořápek, zapálili prskavky, předali dárečky a začali se těšit na Vánoce, které už jsou opravdu za dveřmi.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 30.11.2019 18:07, Odbočka Jeseník

Listopadové události

Obrázek

Listopad jsme zahájili zimním a vánočním tvořením v keramice. V klubu vaření jsme smažili cuketové placky, v dalším klubu jsme tvořili adventní věnce a dekorace a v posledním listopadovém klubu jsme se seznámili s novinkami v elektronických optických pomůckách firmy Sagitta. První listopadový čtvrtek jsme vyjeli do Domova s pečovatelskou službou do České Vsi, kde jsme uživatele domova seznámili se sociálními službami a činností naší odbočky. V úterý 12. 11. se konala v Šumperku krajská koordinační rada SONS ČR, z. s. V pátek 15. 11. se konaly na jesenickém náměstí poslední farmářské trhy v roce 2019 a v sobotu 16. 11. poslední Restaurant Day. Obou akcí jsme se zúčastnili. Poslední listopadový týden byl velmi bohatý na odbočkové akce. V úterý 26. 11. jsme se vypravili na prodejní vánoční výstavu do Domova Sněženka v Jeseníku, kde jsme se příjemně vánočně naladili a inspirovali. Ve čtvrtek 28. 11. jsme se zaposlouchali do poutavého povídání o cestování po Novém Zélandu, které si připravila naše bývalá členka paní Bronya Gill (dřívějším jménem Bronislava Hyvnarová). V pátek 29. 11. jsme si připravili besedu pro 3. třídu ZŠ Zlaté Hory o životě se zrakovým postižením, které se zúčastnil také nevidomý kytarista – pan Radomil Zapletal ze Zlatých Hor.


Počet obrázků: 2

 

Obrázek

13. listopad - mezinárodní den nevidomých - jsme v Jeseníku oslavili hned třemi akcemi najednou. Uskutečnilo se oblastní shromáždění jesenické odbočky SONS ČR, z. s. Podpořit nás přišlo 19 členů a 3 hosté - prezident SONS ČR, z. s. Mgr. Václav Polášek s doprovodem a paní Mgr. Dagmar Dvorská z olomouckého Tyfloservisu. Jednání probíhalo v krásných nových prostorách Centra společenských aktivit v Jeseníku. Vedoucí odbočky shrnula odbočkovou činnost v uplynulém roce, předložila zprávu o hospodaření a plány na další rok. Zvolili jsme delegáta a náhradníka na celostátní shromáždění, které se bude konat v květnu příštího roku v Táboře. Po skončení jednání oblastního shromáždění následovala beseda s p. Dvorskou o službách a činnosti Tyfloservisu Olomouc a praktická ukázka pomůcek pro zrakově postižené. V 16 hodin si pro nás připravila komentovanou prohlídku Centra společenských aktivit, koordinátorka centra, paní Kristýna Weiserová. Umožnila nám prohlídku Knihovny Vincenze Priessnitze - oddělení pro děti i dospělé, hudebního salónku, počítačové učebny, recepce a projektové místnosti. Prostory CSA jsou nově zrekonstruované, krásné a funkční. 


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 01.11.2019 16:38, Odbočka Jeseník

Program akcí na listopad a prosinec

Obrázek

Seznam akcí naleznete po rozkliknutí následujícího odkazu: listopad 2019

POZVÁNKA NA OBLASTNÍ SHROMÁŽDĚNÍ

Vážení členové, příznivci SONS ČR, z. s., OO Jeseník, přijměte pozvání na jednání oblastního shromáždění ve středu 13. listopadu 2019 v prostorách Centra společenských aktivit v Jeseníku. Jednání začíná ve 13.30 hod. prezencí účastníků. Plánované body jednání - shrnutí činnosti odbočky v uplynulém roce, zpráva o hospodaření, plány na další rok. Předpokládaný závěr jednání je v 16 hod. Hostem bude paní Mgr. Dagmar Dvorská z olomouckého Tyfloservisu a seznámí nás se službami a činností Tyfloservisu. Přiveze s sebou aktuální novinky z olomouckých Tyflopomůcek. Pro zájemce v 16 hod. komentovaná prohlídka nově otevřených prostor Centra společenských aktivit. Těšit se můžete na bohaté občerstvení a společné setkání. 

  

Publikováno 31.10.2019 17:55, Odbočka Jeseník

Říjnové události

Obrázek

Říjen jsme zahájili podzimním tvořením v keramice. V prvním klubu jsme se setkali s vedoucím odboru dopravy a silničního hospodářství v Jeseníku, panem Ing. Josefem Liberdou. Diskutovali jsme o přístupnosti dopravy pro zrakově postižené a bezpečném pohybu osob se zrakovým postižením na Jesenicku a možnostech zlepšení. V klubu vaření jsme se nechali inspirovat receptem Hanky Vernerové a společně jsme připravili těstovinový salát s majonézou, houbami a kuřecím masem na octě. Výsledek byl vynikající! Další klub vyšel na termín Bílé pastelky, takže jsme se věnovali sbírce. Následující středu k nám zavítal pan Jaroslav Kavan a představil novinky z elektronických optických pomůcek firmy Adaptech. Zájem o vyzkoušení jednotlivých pomůcek byl velký. Ve zbývajícím klubovém čase jsme si zahráli turnaj ve zvukové střelbě a ve hře Qardo. Poslední říjnový klub jsme tvořili dušičkové věnce a dekorace, které nám udělaly velkou radost.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 30.09.2019 18:48, Odbočka Jeseník

Události v září

Obrázek

Září jsme zahájili klubem vaření, ve kterém jsme si připravili letní lečo. S krájením, dušením i jezením pomohli téměř všichni, a moc nám chutnalo. V klubu křeslo pro hosta jsme měli možnost shlédnout fotografie z výpravy do překrásných italských Dolomit. V klubu tvoření jsme měli původně v úmyslu přesazovat květiny, ale přednost jsme dali utkání ve zvukové střelbě, společné hře Qardo a povídání o národním Qardo turnaji v Praze s naší stříbrnou medailistkou. Je vidět, že pravidelné hraní této hry na klubech přineslo své ovoce. Na klubu trénování paměti jsme vyzkoušeli novinky od trenéra paměti pana Václava Posoldy.  Úkolem bylo zapamatovat si 50 obrázků a poznat, když se v nové sérii objevil jeden nový.  A skutečně ho většina lidí poznala. I další test dvojic obrázků se změnou jsme hravě zvládli. Objevili jsme, že paměť se dá trénovat opravdu nezvyklými způsoby. Ve čtvrtek 12. 9. v podvečer se někteří členové vypravili do kina na českou komedii Teroristka, kdy měli možnost využít slevu na Seniorpasy. V pátek jsme prezentovali odbočkové služby na farmářských trzích v Jeseníku. Na konci září jsme se vypravili do solné jeskyně a užili si pohodový relax, i když venku zrovna hezky nebylo.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 18.09.2019 18:51, Odbočka Jeseník

Společně pomáháme a den otevřených dveří v jesenické odbočce

Obrázek

Rok se s rokem sešel a opět jsme měli možnost nabízet sociální služby naší odbočky na veletrhu sociálních služeb „Společně pomáháme“, který se konal ve čtvrtek 12. 9. 2019. Jedná se o celodenní akci organizovanou sociálním odborem MěÚ Jeseník na náměstí v Jeseníku. Přizváni jsou všichni poskytovatelé sociálních služeb na Jesenicku – tedy každá organizace, která nějakým způsobem nabízí pomocnou ruku lidem v různých životních situacích. Veřejnost tak má jedinečnou šanci nalézt informace o možných formách potřebné pomoci. Na letošní veletrh přizvala naše odbočka také prodejní stánek olomouckých tyflopomůcek, který se těšil velkému zájmu.

Chtěla bych vyjádřit velké poděkování vám všem, kteří jste se přišli podívat, a také nám pomoci na akci Společně pomáháme na jesenické náměstí. Ve stánku jsme byly od půl deváté až do 4 hodin odpoledne. Zájem o naše služby byl veliký i ze strany školních dětí, které přišly mezi 10 a 12 hodinou dopoledne. Vyzkoušet si simulační brýle, Pichtův psací stroj, prohlédnout si a zahrát si hry pro nevidomé - to vše širokou veřejnost zajímalo. O příjemnou atmosféru na celé akci se postarali kulturním programem naši členové - Vlaďka Mrňková autorským přednesem básní, Zdeněk Janeček se svým krásným zpěvem, pan Radomil Zapletal a Pavel Jura přispěl hrou na kytaru a zpěvem. Yva

V úterý 17. 9. od 8 do 16.30 hodin navázal na veletrh sociálních služeb Den otevřených dveří v naší odbočce. Zájemci si mohli prohlédnout prostory organizace, získat informační materiály, vyzkoušet si zvukovou střelbu, zahrát Qardo a podívat se na večerníček Krkonošské pohádky opatřený audiopopisem pro zrakově postižené. 


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 13.09.2019 11:49, Odbočka Jeseník

Sbírka Bílá pastelka - také u nás v Jeseníku!

Obrázek

Bílá pastelka pomáhá nevidomým

Veřejná sbírka Bílá pastelka, která se letos koná již 20. rokem, podporuje aktivity, díky nimž mohou nevidomí vést plnohodnotný život. Příspěvky dárců putují například na výcvik vodicích psů, navigační centrum pro nevidomé, výuku práce s náročnými kompenzačními pomůckami, vydávání časopisů v Braillově písmu či zvukové podobě a další speciální služby pro zrakově postižené.

Ve sbírkový den, který letos připadá na 16. říjen, vyrazí do ulic stovky dobrovolníků s kasičkami. Za drobnou částku si od nich můžete koupit bílou pastelku, symbol světa nevidomých. Přispět můžete i bezhotovostně, a to prostřednictvím QR kódů umístěných přímo na kasičkách, zasláním daru na sbírkový účet nebo pomocí DMS. Za veškeré dary děkujeme.

A proč Bílá pastelka? Bílá čára, kterou pastelka otiskne na papír, je očím neviditelná. Podobně "vidí" svět kolem sebe nevidomí. Je pro ně jakýmsi bílým obrázkem, jehož obrysy a tvary však vnímají a vychutnávají ostatními smysly. Bílá pastelka je tak symbolem rovnosti vidících a nevidomých.

DMS ve tvaru DMS PASTELKA 60 zašlete na telefonní číslo 87 777, cena DMS je 60 Kč, sbírka obdrží 59 Kč; více informací na www.darcovskasms.cz.

Číslo účtu  8888332222/0800

www.bilapastelka.cz

 

  

Publikováno 02.09.2019 09:22, Odbočka Jeseník

Program odbočkových akcí v září

 

Publikováno 30.08.2019 09:26, Odbočka Jeseník

Srpnové události

Obrázek

V průběhu srpna jsme navštívili poskytovatele sociálních služeb – Dům s pečovatelskou službou Soužití 2005 Mikulovice, o. p. s. a chráněné bydlení pro seniory na ul. Jar. Ježka v Jeseníku (při CSS). V obou zařízeních jsme se setkali s obyvateli domovů, seznámili je s činností odbočky a nabídkou našich služeb. Velmi milé bylo setkání s našimi členy, kteří využívají služeb obou domovů.

V rámci klubové činnosti jsme se v prvním srpnovém klubu věnovali letním variacím nápojů smoothie. Vyzkoušeli jsme různé kombinace banánu, meruněk a kanadských borůvek. Vznikly chuťově zajímavé nápoje. V klubu tvoření jsme chystali pytlíčky z bylinek, které jste přinesli do odbočky. Naše básnířka Vlaďka vymyslela veršíky pro mátu i levanduli. 21. srpna, v klubu trénování paměti, jsme vzpomínali, jak každý z nás prožil tento den před 51 lety. K dispozici byly i dobové noviny a my jsme mohli číst autentické zprávy z těchto dnů. Bylo to velmi živé setkání, mnozí z nás tehdy byli ještě děti, ale tento den se nedá zapomenout. Poslední středu v měsíci jsme si poslechli velmi zajímavé povídání o Tunisku a Itálii v klubu křeslo pro hosta. Vše bylo doplněno krásnými fotkami. Poslední akcí prázdnin byla návštěva zahrádky v České Vsi, kde jsme grilovali zeleninu i špekáčky.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 31.07.2019 10:13, Odbočka Jeseník

Červencové události

Obrázek

Červenec jsme zahájili vernisáží výstavy pana Fanty – Praha z přelomu tisíciletí, v předsálí jesenického kina. V rámci středečních klubů jsme si v klubu vaření připravili dva druhy letních salátů – celerový a ovocný. V klubu trénování paměti jsme trénovali přísloví, znalosti dat z historie našeho národa a zahráli jsme si pexeso a Qardo. V klubu tvoření jsme zpracovávali levanduli, kterou jsme dostali darem od p. Faksy. V klubu křeslo pro hosta jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o Kanadě. Povídání bylo proloženo promítáním fotek. V posledním červencovém klubu jsme si prohlédli fotky z činnosti odbočky za poslední dva měsíce, povídali jsme si o všem, co jsme prožili v odbočce a společně jsme si poprvé zahráli Qardo bez kontroly zraku.

Během července jsme se vydali za relaxací do solné jeskyně, na výstavu panenek Tonerek naší členky do informačního centra a knihovny v Žulové a také na přátelskou návštěvu do Centra sociálních služeb v Jeseníku. Tam jsme povídali o činnosti a službách naší odbočky, navštívili jsme našeho člena a zahráli jsme si hru Qardo. Využili jsme také příležitosti konání farmářských trhů na náměstí v Jeseníku, kde jsme měli stánek. Na stánku jsme měli pomůcky a společenské hry pro zrakově postižené a také výrobky z klubu tvoření. Zájemcům jsme poskytli informace o naši činnosti a službách.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 03.07.2019 10:53, Odbočka Jeseník

Vernisáž výstavy

Obrázek

Vernisáž výstavy fotografií „Praha z přelomu tisíciletí“ uměleckého fotografa Václava Fanty se uskutečnila v úterý 2. července v 17 hodin v předsálí Kina Pohoda v Jeseníku. Zahájena byla hrou na kytaru a zpěvem našeho člena – pana Pavla Jury. Vernisáže se účastnil autor – pan Mgr. Václav Fanta, se svým doprovodem, šéfredaktorem měsíčníku Zora pro zrakově postižené – panem PhDr. Václavem Senjukem. Svou přítomností nás podpořil 1. místostarosta města Jeseník – pan Tomáš Vlazlo a ředitelka MKZ Jeseník – paní BcA. Petra Fusová, DiS. Na vernisáži zaznělo autorské čtení básně, kterou složila naše členka paní Vlaďka Mrňková, jako poděkování panu Fantovi za výstavu v Jeseníku. Báseň byla oceněna velkým potleskem a v tištěné podobě předána panu Fantovi. Po vernisáži byla zájemcům představena hra Qardo.


Na výstavě si můžete prohlédnout unikátní letecké snímky Prahy z roku 1990, z doby, kdy fotograf přicházel o zrak. Jde o poslední fotografie, které autor nafotil. Po dobu výstavy je možné zakoupit pohlednice vytvořené z vystavovaných fotografií v ceně 35,- Kč za celý soubor fotografií. Výstavu pana Fanty je možné navštívit do 31. srpna vždy hodinu před plánovaným filmovým představením. Výstava je pořádána v rámci 25. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, jehož cílem je představit veřejnosti profesionální zrakově postižené umělce. Výstavu pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek, oblastní odbočka Jeseník, za finanční podpory Olomouckého kraje a města Jeseník, ve spolupráci s MKZ Jeseník.

Závěrem bych chtěla srdečně poděkovat panu Fantovi a Senjukovi, že byli ochotni přijet za námi až do Jeseníku, za jejich otevřenost, skromnost, přijetí a přátelskost. Veliké poděkování patří také členům a naší praktikantce, kteří nám pomohli s organizací vernisáže. Velký dík patří také Vlastivědnému muzeu Jesenicka za bezplatné zapůjčení skleněných klipů.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 28.06.2019 10:29, Odbočka Jeseník

Červnové události

Obrázek

Červen jsme zahájili oslavou Dne dětí - společnou hrou Qardo a jahodovým pohárem se šlehačkou. Vlaďka Mrňková si pro nás přichystala básničku:

„ROK UTEKL, TO TO LETÍ,

JE TU OPĚT SVÁTEK DĚTÍ.

A TAK JIM DNES JDEME PŘÁT,

AŤ SI MAJÍ VŽDY S KÝM HRÁT.

AŤ SE RADUJÍ A SMĚJÍ,

S KAMARÁDY DOVÁDĚJÍ

A JSOU KAŽDOU HODINKOU

ŠŤASTNÉ S TÁTOU, S MAMINKOU.“

Další středeční klub nám pánové usmažili topinky s čatní, na kterých si všichni pochutnali. Na klubu proběhla také dvojí oslava narozenin. Následující středu jsme věnovali tématu odstraňování bariér. Jeseník navštívil pracovník olomouckého Tyflocentra – Mgr. Petr Bradáč. V pátek 21. června jsme prezentovali služby naší odbočky na jesenických farmářských trzích. Na poslední středeční klub dorazil pan Jakub Kachel z firmy Sagitta. Přivezl s sebou novinky v elektronických optických pomůckách tohoto roku. Všechny pomůcky bylo možné vyzkoušet.


Počet obrázků: 6

 

Obrázek

Vernisáž výstavy fotografií „Praha z přelomu tisíciletí“ uměleckého fotografa Václava Fanty se uskuteční v úterý 2. července v 17 hodin v předsálí Kina Pohoda v Jeseníku. Vystaveny budou unikátní letecké snímky Prahy z roku 1990, kdy fotograf přicházel o zrak. Na vernisáži bude možné zakoupit pohlednice vytvořené z vystavovaných fotografií. Po vernisáži bude představena hra Qardo. 

Publikováno 17.06.2019 10:40, Odbočka Jeseník

Dva koncerty souboru Musica pro Sancta Cecilia v Jeseníku

Obrázek

V polovině června jsme měli v Jeseníku úžasnou možnost zaposlouchat se do dvou koncertů vokálně-instrumentálního souboru zrakově postižených umělců Musica pro Sancta Cecilia, který se zaměřuje na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka. Soubor vznikl v roce 1992 na půdě pražské Konzervatoře a ladičské školy Jana Deyla (konzervatoř pro zrakově postižené), dnes v souboru působí 7 absolventů této konzervatoře. Pod současným názvem, který byl vybrán podle patronky hudebníků Svaté Cecílie, Musica pro Sancta Cecilia, soubor vystupuje od roku 1994. Všichni členové se práci v souboru věnují ve svém volném čase, většina z nich vyučuje na hudebních školách v Praze a jejím blízkém okolí.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 03.06.2019 10:32, Odbočka Jeseník

Červnové akce

 

Publikováno 27.05.2019 08:08, Odbočka Jeseník

POZVÁNKA NA KONCERT SOUBORU MUSICA PRO SANCTA CECILIA

Obrázek

Dvakrát během jednoho víkendu budete mít možnost zaposlouchat se do krásné hudby vokálně-instrumentálního souboru zrakově postižených umělců Musica pro Sancta Cecilia, který se zaměřuje především na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka. Soubor vznikl v roce 1992 na půdě pražské Konzervatoře a ladičské školy Jana Deyla (konzervatoř pro zrakově postižené), dnes v souboru působí 7 absolventů této konzervatoře. Pod současným názvem, který byl vybrán podle patronky hudebníků Svaté Cecílie, Musica pro Sancta Cecilia, soubor vystupuje od roku 1994. Všichni členové se práci v souboru věnují ve svém volném čase, většina z nich vyučuje na hudebních školách v Praze a jejím blízkém okolí.

První koncert se uskuteční v sobotu 15. června v 19 hodin v Zrcadlovém sále v Priessnitzových léčebných lázních, druhý v neděli 16. června v 10.30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku (10.30 – 11.15 hodin hudební doprovod při mši svaté, poté koncert s názvem „Liturgický rok a písně“. Vstupné na oba koncerty je dobrovolné.

Koncerty jsou pořádány v rámci 25. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, jehož cílem je představit veřejnosti profesionální zrakově postižené umělce. 

Koncert pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek, oblastní odbočka Jeseník, za finanční podpory Olomouckého kraje, města Jeseník a Římskokatolické farnosti Jeseník, ve spolupráci s Priessnitzovými léčebnými lázněmi. Zobrazena stránka 1 z 9 (celkem 176 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9