Oblastní odbočka Jeseník

 
Obrázek

adresa: Tovární 1332/1a, 790 01 Jeseník

telefon: 736 671 586

email: jesenik-odbocka@sons.cz

číslo účtu: 263080540/0300

 

předsedkyně odbočky: Naděžda Sroková

 

vedoucí, sociální pracovnice: Mgr. Petra Trunečková

e-mail: truneckova@sons.cz, mobil 736 671 586

 

pracovník v sociálních službách:

Helena Richterová, mobil 778 412 718

 

pracovník v sociálních službách:

Olga Kalenská, mobil 778 702 415

         

 

poradenské hodiny:

pondělí 8:00 - 16:30 hodin

středa 8:00 - 14:00 hodin

klubová činnost: středa 14:00 - 16:30 hodin

jak nás najdete - mapa http://1url.cz/NXHI

 

 
   

  


Počítadlo zobrazení: 3744

Příspěvky

Publikováno 17.07.2021 15:49, Odbočka Jeseník

POZVÁNKA NA VERNISÁŽ VÝSTAVY ZLATY ZUMROVÉ

Obrázek

V pondělí 2. srpna v 17 hodin jste srdečně zváni na vernisáž výstavy obrazů a janter s názvem „Putování do vnitřního vesmíru“ paní Zlaty Zumrové z Brna. Výstava je pořádána v rámci 27. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, jehož cílem je představit veřejnosti profesionální zrakově postižené umělce. Výstavu pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, oblastní odbočka Jeseník, ve spolupráci s Kinem Pohoda Jeseník, za finanční podpory města Jeseník a Olomouckého kraje. Výstavu můžete navštívit do konce srpna v předsálí Kina Pohoda v Jeseníku. 

Publikováno 16.07.2021 17:16, Odbočka Jeseník

Poznávací pobyt v Sázavě

Obrázek

Od čtvrtka 24. 6. do pondělí 28. 6. se vydalo šest členů jesenické odbočky na poznávací pobyt v Sázavě, pořádaný 4 odbočkami SONS – Třinec, Nový Jíčín, Jeseník a Benešov. Celkově se nás sešlo téměř 50 účastníků. Bydleli jsme v krásném hotelu v městečku Sázava. Každý den jsme měli možnost účastnit se organizovaného večerního programu s názvem „večer s“. Prvním večerem nás svým úžasným zpěvem a mluveným slovem provedl nevidomý zpěvák Radek Žalud. Druhý večer patřil dalšímu nevidomému zpěvákovi a muzikantovi Honzovi Jarešovi. Připravil si hudební pásmo s písněmi Osvobozeneckého divadla J. Voskovce a J. Wericha. Třetí večer byl sportovně laděný, o sportech pro zrakově postižené nám povídal účastník paraolympiády v Atlantě v goalbalu pan Karel Novotný. Poslední večer patřil benešovským Dnům umění nevidomých na Moravě. Zúčastnili jsme se vernisáže fotografií Lubomíra Pavelčáka a koncertu Musica pro Sancta Cecilia v Sázavském klášteře. Během výletů jsme navštívili zámek Konopiště a přilehlou růžovou zahradu plnou rozkvetlých a nádherně vonících růží, město Kutná Hora s chrámem sv. Barbory a kostnicí v Sedlci, v městečku Sázava jsme navštívili Sázavský klášter s krásnou zahradou a tvořivou dílničku s programem gravírování skla. Povídání o tomto pobytu bylo tématem prvního středečního červencového klubu. Zpestřením bylo promítání fotek a sdílení zajímavých zážitků z cest.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 16.07.2021 17:06, Odbočka Jeseník

Plán akcí na léto

Obrázek

Plán akcí na léto se vám zobrazí po rozkliknutí následujícího odkazu: plán akcí na léto 2021  

Publikováno 16.07.2021 15:00, Odbočka Jeseník

Červen v odbočce

Obrázek

Dva červnové úterky patřily tradičně keramice, kde jsme vyráběli andílky, misky, keramická písmenka a další drobnosti pro potěšení.

Ve středu 16. 6. slavila organizace SONS 25. výročí od svého založení. Naše odbočka se připojila ke slavení pořádnou narozeninovou oslavou. Společně jsme si připravili bramborové placky a hodovali jsme, co nám síly stačily. I na pivo na dobré trávení došlo! U dobrého jídla a pití se nám také výborně povídalo. Byl to velmi milý společný čas.

Ve čtvrtek se nám podařilo po dlouhé koronavirové odmlce relaxovat v Solné jeskyni Solvita v Priessnitzových léčebných lázních. V pátek 18. 6. jsme se s mnohými z vás potkali na farmářských trzích v Jeseníku, kde má naše odbočka již tradiční zastoupení svým informačním stánkem.

Ve středu 23. 6. odbočku navštívil pan Špacír z firmy EquipaID a představil nám novou firmu na českém trhu nabízející pomůcky pro zrakově postižené. Měli jsme možnost si osobně a detailně vyzkoušet kamerové lupy Zoomax a OrCamMyEye v kombinaci s náramkem SunuBand. Poslední červnový středeční klub patřil vaření. Připravili jsme si halušky se zelím a uzeným. Chutnaly skvěle!


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 24.05.2021 16:15, Odbočka Jeseník

TĚŠÍME SE NA VÁS NA ČERVNOVÝCH AKCÍCH ODBOČKY!

Obrázek

Milí členové, příznivci, uživatelé, s radostí vám oznamujeme, že se chod odbočky vrací do běžného režimu. Srdečně zveme na červnové akce, které jsme pro vás naplánovali. Plán akcí se vám zobrazí rozkliknutím tohoto odkazu plán akcí na červen 

V kanceláři odbočky jsme k zastižení každé pondělí a středu od 8 do 16.30 h. V jiné dny na základě telefonické domluvy na tel. 736 671 586.

Nadále dodržujeme aktuálně platná protiepidemická opatření. Chybí-li vám desinfekce nebo respirátory, zrakově postiženým nabízíme zdarma k vyzvednutí v kanceláři odbočky, díky štědrému daru Nadace profesora Vejdovského. 

Publikováno 13.04.2021 08:38, Odbočka Jeseník

DAR NADACE PROFESORA VEJDOVSKÉHO - RESPIRÁTORY A DESINFEKCE

Obrázek

V úterý 13. 4. 2021 jsme na odbočce v Jeseníku obdrželi dar od Nadace profesora Vejdovského získaný prostřednictvím ústředí SONS ČR, z. s. - RESPIRÁTORY pro naše členy, ale i zrakově postižené z řad veřejnosti . Za dar děkujeme, velmi si vážíme. Každý zájemce má možnost získat 3 ks zdarma. Respirátory jsou vyrobené českou firmou Good Mask. 

Pro zájemce jsou stále k dispozici DESINFEKCE zdarma, které nám také darovala Nadace profesora Vejdovského. 

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na telefonu 736 671 586. Rádi si s Vámi domluvíme termín osobního předání.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 05.03.2021 18:35, Odbočka Jeseník

FUNGOVÁNÍ ODBOČKY OD 1. 3. 2021 DO ODVOLÁNÍ

Obrázek

Vážení členové, vážení uživatelé sociálních služeb a vážená veřejnosti, v souvislosti s vyhlášením omezeného pohybu obyvatelstva Vládou ČR oznamujeme, že pracovníci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. (dále jen „SONS“) budou výkon svých činností zajišťovat převážně z domova.

 

V kanceláři odbočky jsme vám k dispozici KAŽDÉ PONDĚLÍ od 8 do 12 hodin a od 12.30 do 16.30 hodin. 

 

V jiné dny jsme k dispozici na telefonu či e-mailu:

Mgr. Petra Trunečková, sociální pracovnice, mobil 736 671 586, e-mail: truneckova@sons.cz

Helena Richterová, pracovnice v sociálních službách, mobil 778 412 718

 

Děkujeme za pochopení. 

Publikováno 15.01.2021 08:59, Odbočka Jeseník

FUNGOVÁNÍ V NOVÉM ROCE

Obrázek

Vládní nařízení nám stále neumožňují společná klubová setkání, ale hledáme cesty, jak být s vámi v kontaktu!

PONDĚLÍ je den, kdy nás osobně zastihnete v kanceláři odbočky v době od 8 do 16.30 hodin. Chystáte-li se k nám, prosím, nejprve nás kontaktujte telefonicky. 

CO NABÍZÍME:

Sociální poradenství (pomoc s vyřízením příspěvku na pomůcku, pomoc s vyřešením nepříznivé rodinné či osobní situace, podporu ve zvládání současné situace, apod.).

Zrakově postiženým uživatelům nabízíme desinfekci ZDARMA (v malých 150 ml a 100 ml lahvičkách s aplikátorem - gel, sprej), jednorázové roušky. K vyzvednutí v odbočce po telefonické dohodě.

Od úterý 23. února máme zapůjčen prezentační kufřík s optickými lupami od firmy Spektra. Lupy si můžete bezplatně vyzkoušet a budou-li vám vyhovovat, je možné si konkrétní typ lupy hned objednat.

Osobní setkání v kanceláři odbočky – u kafe, čaje, jen tak, nebo při nějaké společenské hře (pořídili jsme nové hry uzpůsobené pro zrakově postižené – např. piškvorky, lodě, hmatovou hru Olé! – rozlišování tvarů), nebo při trénování paměti, čtení časopisu pro zrakově postižené Zora.

Telefonickou podporu - snažíme se zůstat s vámi alespoň v telefonickém kontaktu. Chcete-li být s námi v častějším telefonickém kontaktu, ozvěte se nám! 

Společnou procházku/výlet městem/v okolí města za dodržení potřebných hygienických nařízení.

Setkání on-line skrze WhatsApp, Skype, Teams. Zájemci, prosím, nahlaste se! V jiných odbočkách se takto setkávají ve stejném složení jako při osobních setkáních na klubech a funguje to. Pokud žádnou z uvedených aplikací neumíte obsluhovat, pomůžeme vám/zaučíme vás, stačí nás kontaktovat. 

Publikováno 18.12.2020 18:55, Odbočka Jeseník

PODĚKOVÁNÍ ZA FINANČNÍ PODPORU V ROCE 2020

Obrázek

V roce 2020 odbočku SONS ČR, z. s., OO Jeseník finančně podpořili:

 

Olomoucký kraj                                www.olkraj.cz

město Jeseník                                  www.jesenik.org

město Zlaté Hory                             www.zlatehory.cz

obec Bělá pod Pradědem                  www.bela.cz

obec Česká Ves                               www.cves.cz

obec Písečná                                   www.pisecna.cz

obec Mikulovice                               www.mikulovice.cz

obec Hradec-Nová Ves                     www.hradec-novaves.cz

firma Adaptech, s. r. o.                     www.adaptech.cz

 

Finanční podpory si velmi vážíme a děkujeme za ni! Věříme ve vzájemnou spolupráci i v dalším roce.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 18.12.2020 18:52, Odbočka Jeseník

VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

Obrázek

Vážení a milí, přejeme Vám příjemné prožití adventu, krásné a klidné Vánoce, v roce 2021 jen to nejlepší, především pevné zdraví a lásku, a mnoho osobních i pracovních úspěchů.  

Děkujeme Vám za dosavadní podporu a přízeň, za společně strávené chvíle, zážitky i milá setkání. Vážíme si vybudovaných vztahů a věříme, že nám svoji přízeň zachováte i nadále.  

Publikováno 18.12.2020 18:15, Odbočka Jeseník

Prosinec v odbočce

Obrázek

V první polovině prosince byla zmírněna vládní opatření a my jsme měli možnost sejít se na dvou středečních odpoledních klubech. První klub jsme nachystali překvapení pro našeho člena, který slavil na konci října kulatiny. Připravili jsme pro něj narozeninovou oslavu s občerstvením. Všichni jsme měli radost ze společného setkání a povídání, sdíleli jsme také zkušenosti z prožívání druhé vlny epidemie koronaviru. V druhém klubu jsme trénovali paměť. Klub jsme zahájili hudebními hádankami – názvy koled podle melodie. Poté jsme procvičili hmat určováním předmětů z košíku bez kontroly zraku. Paměť jsme pocvičili slovním fotbalem na poslední písmeno a slabiku, vytvářením slov ze slabik, násobilkovým slovním fotbalem a zapamatováním si detailů z přečteného příběhu „co všechno měli kluci v kapsách“. Na závěr jsme si zasoutěžili v zapínání knoflíků košile bez kontroly zraku na čas a správnost. Při této činnosti jsme si užili spousty legrace. V pátek 18. 12. jsme se ještě sešli na předvánoční oblastní radě, kde jsme zhodnotili činnost odbočky za uplynulý rok. Prostřednictvím e-mailu nám zaslala naše členka fotografie z jejího domácího adventního a vánočního tvoření, inspiraci naleznete na fotkách přiložených k článku.


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 07.11.2020 16:02, Odbočka Jeseník

Balet Globa v Jeseníku - VYSTOUPENÍ ZRUŠENO

Obrázek

Pokud epidemiologická situace dovolí, v úterý 1. prosince v 19 hodin se v Divadle Petra Bezruče v Jeseníku uskuteční baletní vystoupení nevidomého tanečníka pana Aleše Příborského pod vedením profesionálního baletního páru z Baletu Globa Olomouc, doplněné o vystoupení dalších tanečníků. Vystoupení se uskuteční v rámci 26. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, jehož cílem je představit veřejnosti nadané profesionální zrakově postižené umělce.

  

Publikováno 07.11.2020 15:54, Odbočka Jeseník

PODĚKOVÁNÍ - SBÍRKA BÍLÁ PASTELKA

Obrázek

Děkujeme za Vaše příspěvky na speciální služby pro zrakově postižené! Vážíme si!

Celkový výtěžek letošní sbírky činí 1 110 109,- Kč. Ve sbírkové dny bylo možné přispět dobrovolníkům v ulicích do papírových či virtuálních kasiček, do konce října prostřednictvím QR kódů, formou DMS či převodem na účet.

 

  

Publikováno 07.11.2020 15:35, Odbočka Jeseník

Co jsme ještě stihli v říjnu

Obrázek

Z klubové činnosti jsme zvládli potrénovat paměť  (hudebními hádankami, číselnou spojovačkou, vymýšlením slov z předem daných písmen a kimovku) a zahrát si netradiční stolní hry (ber-neber, hmatové a sluchové pexeso na čas a spoustu legrace jsme si užili u dávné hry z dětství "kdo, kde, kdy, jak..."). Také se nám podařilo vypravit do keramiky.

  

Publikováno 26.10.2020 11:49, Odbočka Jeseník

OMEZENÍ CHODU ODBOČKY od pondělí 26. 10. 2020

 

V návaznosti na usnesení Vlády ČR bude odbočka SONS ČR, z. s., OO Jeseník

DOSTUPNÁ V OMEZENÉM PROVOZU.

 

Kontaktním dnem odbočky je PONDĚLÍ. Potřebujete-li u nás něco vyřídit nebo se o něčem poradit, prosíme, nejprve nás telefonicky kontaktujte a v případě potřeby si domluvíme osobní schůzku. 

Jsme připraveny Vám pomoci prostřednictvím telefonních konzultací na tel. číslech:

736 671 586 (Petra Trunečková)

778 702 415 (Olga Kalenská).

 

Případně můžete své dotazy směřovat na e-mail: jesenik-odbocka@sons.cz

 

KLUBY I KERAMIKA jsou DOČASNĚ ZRUŠENY.

 

Těšíme se na setkávání s Vámi, jakmile to bude možné!

                                                                                    

Pracovnice SONS ČR, z. s., OO Jeseník

Mgr. Petra Trunečková a Olga Kalenská 

Publikováno 12.10.2020 18:39, Odbočka Jeseník

PŘISPĚT MŮŽETE I ON-LINE :o)

Obrázek

Od pondělí 12. do středy 14. října můžete v ulicích Jeseníku potkat dobrovolníky celostátní sbírky Bílá pastelka. Může se však stát, že se s nimi minete nebo se ven ze zdravotních důvodů vůbec nechystáte a rádi byste nás podpořili.

Nabízíme 3 možnosti zaslání příspěvku:

  • pomocí QR kódu (přednastavená cena příspěvku je 100,- Kč, výši můžete libovolně změnit)
  • bezhotovostní platbou na sbírkový účet 8888332222/0800, VS 2080
  • formou dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS PASTELKA 30, DMS PASTELKA 60 NEBO DMS PASTELKA 90 (cena DMS je 30 Kč, 60 Kč nebo 90 Kč. Organizace obdrží 29 Kč, 59 Kč nebo 89 Kč)

Více informací o sbírce naleznete na www.bilapastelka.cz

DĚKUJEME! 

Publikováno 29.09.2020 12:59, Odbočka Jeseník

Pozvánka na říjen

Obrázek

Plán akcí rozkliknete následujícím odkazem: pozvání na akce v říjnu 

Publikováno 29.09.2020 12:48, Odbočka Jeseník

Vernisáž výstavy "A tak to vidím já"

Obrázek

Ve středu 2. 9. v 17 h. byla zahájena vernisáž výstavy kreseb s názvem „A tak to vidím já“ autora Mgr. Milana Linharta z Ostravy. Vedoucí odbočky, Petra Trunečková, přivítala všechny přítomné, starostku města Jeseník paní Mgr. Zdeňku Blišťanovou a vedoucího kina pana Mgr. Pavla Bednaříka. Ze zdravotních důvodů se z vernisáže omluvil autor výstavy, podpořit nás přišli alespoň členové jeho turistického oddílu, paní Erika Posseltová a pan Milan Šindelka. Vernisáž hudebně doprovázela paní učitelka Anna Beťáková ze ZUŠ v Jeseníku hrou na elektronické klávesy a zpěvem, se svým prakticky nevidomým žákem (a naším členem) panem Zdeňkem Janečkem, který zazpíval a zahrál na kytaru. Pan Linhart je nejen autorem kreseb, ale také kresleného humoru a povídek. Ty mají na výstavě také své zastoupení. Zpestřením výstavy je pár ukázek reliéfních kreseb, které si můžete „hmatem přečíst“. Závěr vernisáže patřil bohatému občerstvení a vzájemnému sdílení.

Výstava je pořádána v rámci 26. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, jehož cílem je představit veřejnosti profesionální zrakově postižené umělce. Výstavu pořádá SONS ČR, z. s., OO Jeseník ve spolupráci s Kinem Pohoda Jeseník, za finanční podpory města Jeseník a Olomouckého kraje. Výstavu je možné navštívit do 31. října 2020, vždy hodinu před filmovým promítáním, nebo v jiný čas po telefonické domluvě s paní Adlovou (mobil 773 588 002).


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 29.09.2020 12:44, Odbočka Jeseník

Září v odbočce

Obrázek

Středu 2. 9. jsme zahájili klubem vaření, kde jsme pečlivě připravili spoustu jednohubek na vernisáž výstavy, na kterou jsme se potom společně vypravili. V dalším středečním klubu jsme si zahráli stolní hry a společně si povídali. Máme radost z každého společného setkání a sdílení s vámi! Předposlední středeční klub patřil prezentační akci firmy Adaptech. Pan Kavan nás seznámil s novinkami v jejich elektronických optických pomůckách, zodpověděl četné dotazy a pomohl s nastavením mobilního telefonu. V posledním klubu jsme si společně uvařili různé dobroty z jablek. V pátek 18. 9. přálo počasí a mohli jsme se zúčastnit farmářských trhů. Díky pomoci tří našich členů mohla mít i naše odbočka informační a propagační stánek na jesenickém náměstí. Nabízeli jsme informační letáky o našich službách a činnosti, ale také výrobky z klubu tvoření (bylinkové pytlíky – s mátou, meduňkou, levandulí, lípou a také s kořením – oreganem a libečkem), dále zdobené květináče se sazeničkami fialek, rýmovníku a muškátu a také výrobky z keramiky.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 25.08.2020 15:48, Odbočka Jeseník

Pozvánka na září

Obrázek

Plán akcí rozkliknete následujícím odkazem: pozvánka na akce 9-2020

Od září se vracíme k běžnému režimu poradenských hodin v kanceláři odbočky: v pondělí jsme k dispozici od 8 do 16.30 h., ve středu od 8 do 14 h. Rádi přivítáme každého z Vás! Ať už při neformálním osobním setkání nebo při potřebě rady či pomoci. V jiný čas je možné domluvit schůzku na telefonu 736 671 586. Zobrazena stránka 1 z 11 (celkem 211 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11