Oblastní odbočka Jeseník

 
Obrázek

adresa: Tovární 1332/1a, 790 01 Jeseník

telefon: 736 671 586

email: jesenik-odbocka@sons.cz

číslo účtu: 263080540/0300

 

předsedkyně odbočky: Naděžda Sroková

 

vedoucí, sociální pracovnice: Mgr. Petra Trunečková

e-mail: truneckova@sons.cz, mobil 736 671 586

 

pracovník v sociálních službách:

Helena Richterová, mobil 778 412 718

 

pracovník v sociálních službách:

Olga Kalenská, mobil 778 702 415

         

 

poradenské hodiny:

pondělí 8:00 - 16:30 hodin

středa 8:00 - 14:00 hodin

klubová činnost: středa 14:00 - 16:30 hodin

jak nás najdete - mapa http://1url.cz/NXHI

 

 
   

  


Počítadlo zobrazení: 3445

Příspěvky

Publikováno 18.05.2020 17:59, Odbočka Jeseník

PROVOZ ODBOČKY JIŽ V BĚŽNÉM REŽIMU

Obrázek

Od pondělí 18. 5. 2020 se vracíme k běžnému fungování odbočky!!! 

 

V kanceláři nás zastihnete v tyto dny:

PONDĚLÍ    8.00 - 12.00 h.    12.30 - 16.30 h.

STŘEDA     8.00 - 12.00 h.    12.30 - 16.30 h.

 

Osobní jednání v kanceláři ideálně po předchozí telefonické domluvě (pokud nebudete telefonicky ohlášeni, je možné, že budete muset nějakou dobu vyčkat na chodbě, než přijdete na řadu).

Osobní setkání probíhají za dodržení nařízených hygienických opatření (použití roušky a desinfekce u vstupních dveří).

 

KLUBOVÉ AKTIVITY obnovíme od pondělí 22. 6. 2020.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!!! 

Obrázek

Od pondělí 30. 3. 2020 FUNGUJE odbočková kancelář V OMEZENÉM ČASE každé PONDĚLÍ od 9 do 12 hodin. Osobní schůzku je nutné domluvit na telefonním čísle 736 671 586 (Petra Trunečková).

Sociálně aktivizační služby jsou po dobu nouzového stavu POZASTAVENY!

Po dobu trvání vládou vyhlášeného stavu nouze pracujeme z domova a jsme k zastižení na našich telefonních číslech a e-mailových kontaktech. 

Chystáme pro vás nové číslo časopisu Lorňon a další zásilku látkových roušek.  

Publikováno 25.03.2020 09:08, Odbočka Jeseník

AKTUÁLNÍ SHRNUTÍ INFORMACÍ K 25. 3. 2020

Kdy uvažovat o vyšetření na COVID-19? Kam se mám ozvat?

Jak pečovat o ochranné prostředky (roušky, respirátory, rukavice)?

Kde najdu pomoc?

Můžu jít ven na procházku?

Musím pro důchod na poštu?

Kde si mohu objednat oběd domů, které restaurace v Jeseníku vaří polední menu?

Vypršela mi platnost dokladů, musím na úřad?

To vše se dočtete po rozkliknutí článku :o) 

  

Publikováno 20.03.2020 09:02, Odbočka Jeseník

AKTUÁLNĚ Z ODBOČKY

Obrázek

Přinášíme shrnutí aktuální situace s ohledem na vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s epidemií koronaviru Covid-19.

Mimo domov je možné se pohybovat jen v nejnutnějších případech (cesta z a do práce, cesta na nákup, případně k lékaři). Pokud se pohybujete venku, je nezbytné mít na obličeji roušku nebo jinou pokrývku přes ústa a nos (šálu, šátek, nákrčník, apod.), velmi vhodné je také použít ochranné rukavice. Pokud vyrazíte na procházku, zvolte čas a místo, kdy je venku co nejmenší pohyb lidí. Pravidelně si myjte ruce, dezinfikujte domácnost. Pokud možno, pohybujte se pěšky nebo osobním automobilem, co nejméně využívejte MHD, vlaky a autobusy. Pokud potřebujete lékařské ošetření, nejprve kontaktujte lékaře telefonicky a domluvte se na dalším postupu. Telefonická konzultace platí také pro vyřizování na úřadech. Sledujte aktuální zpravodajství.

 

ROUŠKY

V současné době platí povinnost nošení roušek na všech místech mimo domov. Nemáte-li roušku k dispozici a nejste schopni si ji svépomocí zajistit, prosím, ozvěte se na níže uvedený kontakt (Trunečková). Určitý počet roušek jsme schopni zajistit. Jde o doma šité roušky – PRO ZRAKOVĚ POSTIŽENÉ ZDARMA. Zasíláme poštou.

Papírové roušky slouží k jednorázovému použití. Látkové je potřeba po návratu domů vyvařit nebo vyprat, ideálně přežehlit.

 

ZORIENTOVÁNÍ SE V AKTUÁLNÍ SITUACI

Nevíte-li si s čímkoliv rady, potřebujete-li se zorientovat v aktuální situaci, potřebujete-li zajistit nákup, zjistit telefonický kontakt na Vašeho lékaře či další odbornou pomoc, potřebujete-li si s někým promluvit, apod. volejte na níže uvedené kontakty.

 

NÁKUPY V OBCHODECH

Od dnešního dne – tj. pátek 20. 3. je vyhrazen čas nakupování od 7 do 9 hodiny pro seniory nad 65 let věku a držitele průkazů ZTP/P. Tento čas se týká obchodů s potravinami a drogérií. Na lékárny se toto opatření již nevztahuje. Otevřené jsou také optiky, obchody s galanterií a servisy výpočetní a telekomunikační techniky, audio a videopřijímačů, apod.

Pokud můžete, využijte nákup domů jako placenou či dobrovolnickou službu (informujte se u vedení Vaší obce), stejně tak je možné využít služby dovoz obědů.

 

DOPRAVA

Autobusy, vlaky a MHD jezdí v prázdninovém režimu. Ve vlaku nelze zakoupit jízdenku u průvodčího.

 

PRODEJNA TYFLOPOMŮCEK  OLOMOUC

je od středy 18. 3. 2020 do odvolání uzavřena. Dotazy a objednávky řeší pouze telefonicky na číslech 585 415 130, 777 360 348 nebo na e-mailu prodejna-ol@sons.cz

 

ODBOČKOVÁ KANCELÁŘ je až do odvolání uzavřena. Pracovnice jsou k dispozici na telefonu:

Mgr. Petra Trunečková, mobil 736 671 586, e-mail: truneckova@sons.cz

Bc. Yvona Wrožynová, mobil 778 412 718

Olga Kalenská, mobil 778 702 415 

Publikováno 16.03.2020 12:26, Odbočka Jeseník

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z ODBOČKY

Vážení členové, uživatelé služeb a návštěvníci naší odbočky!

 

V souvislosti s vyhlášením karantény a nouzového stavu Vládou ČR, přistupuje SONS ČR, z. s. rozhodnutím prezidenta Mgr. Václava Poláška k dočasným opatřením směřujícím k umožnění výkonu pracovních činností většiny zaměstnanců z domova. 

 

Nepřerušujeme naši činnost, pouze bude probíhat ve změněném režimu - tzn. jsme Vám k dispozici prostřednictvím telefonu a e-mailu:

Mgr. Petra Trunečková

mobil 736 671 586

e-mail: truneckova@sons.cz

 

Z tohoto důvodu bude odbočka SONS ČR z. s., OO Jeseník od 16. 3. do 27. 3. 2020 UZAVŘENA, všechny odbočkové aktivity jsou zrušeny.

 


 

Publikováno 12.03.2020 11:49, Odbočka Jeseník

Co jsme zažili během března před vypuknutím koronavirové epidemie

Obrázek

V první polovině března jsme toho stihli poměrně mnoho. V keramice jsme vykrajovali písmenka z hlíny a připravovali se na Velikonoce. V prvním středečním klubu vaření jsme si usmažili výtečné langoše. Všem nám moc chutnaly! Během klubu nás Honza seznámil se svým novým skvělým pomocníkem – pomůckou OrCamMyEye. Druhý březnový týden byl akcemi přímo nabitý. V úterý 10. 3. se někteří z nás vydali do Šumperku na celodenní akci šumperské odbočky SONS ČR, z. s., s názvem „Když oči nevidí“. Dopoledne bylo určeno školám - proběhl výchovný koncert zpěváka Radka Žaluda za doprovodu kytaristy Filipa Moravce. Žáci si také mohli vyzkoušet různá akční stanoviště, např. chůzi s bílou holí, zavazování bot bez kontroly zraku, nácvik podpisu za pomoci šablony, luštění Braillova písma, apod. Veřejnost mohla navštívit místnost, ve které byly soustředěny všechny firmy nabízející elektronickou optiku pro zrakově postižené v ČR – firma Adaptech, Ergones, Symbio, Spektra, Sagitta. Prezentační akce optických pomůcek se účastnil také pan Giebisch s náramkem SUNU Band, který funguje na principu echolokace (jde o náramek, který na základě ultrazvukového paprsku označuje překážky, které se nachází nad horní polovinou těla, při vyhledání překážky „vrní“). Své zboží vystavily také olomoucké Tyflopomůcky. Všichni účastníci si prezentační akci velmi pochvalovali. Děkujeme šumperské odbočce za pozvání a výbornou organizaci! Ve středu 11. 3. jsme se dopoledne setkali na jednání oblastní rady a na odpoledním klubu jsme procvičovali paměť hraním slovního fotbalu a na příběhu. Ve čtvrtek 12. 3. jsme se ještě stihli naučit další kousek při pletení z pedigu.

 


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 02.03.2020 15:15, Odbočka Jeseník

Co chystáme na březen?

Obrázek

akce březen 2020

 

KAVÁRNA POTMĚ V OLOMOUCI

Kavárna POTMĚ je unikátní koncept plně zatemněné kavárny, v níž obsluhují zrakově postižení již od roku 2006. Projekt přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě a představuje je v jiné roli – v roli těch, kteří se ve tmě orientují sluchem, hmatem, a na které se mohou při pohybu ve tmě plně spolehnout. Návštěvníkům skýtá možnost vyzkoušet si život těch, kteří z role zrakově postižených nevystoupí většinou celý život. Výtěžek putuje na pomoc těžce zrakově postiženým dětem a dospělým. Kavárna POTMĚ získala v průběhu jara a léta 2019 novou podobu.

Máte-li chuť vyrazit na šálek kávy do této jedinečné kavárny, máte příležitost. Ve čtvrtek 2. dubna 2020 vyjedeme vlakem v 7 hodin z Jeseníku. Účast prosím hlaste nejpozději do 6. 3. na tel. 736 671 586. Bližší informace budou sdělovány nahlášeným účastníkům. 

Publikováno 28.02.2020 15:28, Odbočka Jeseník

Jak jsme prožili únor

Obrázek

V měsíci únoru se plně projevil nejen vliv chřipkové epidemie, ale také vrtochy počasí – od silného větru po aprílové počasí (chvíli sněhová vánice a hned zase slunečná obloha) v účasti na odbočkových akcích i na pracovišti. Spousty akcí jsme musely odvolat pro vysokou nemocnost a malou účast.

Únor jsme zahájili středečním klubem vaření, společnou přípravou bramborového guláše. Výsledek byl vydařený a velmi chutný. V klubu procvičování paměti jsme si zahráli slovní fotbal a hledali přesmyčky. Některá slova nám dala dost zabrat, ale nakonec jsme všechny nové významy našli. Během klubu jsme si užili spousty legrace. V posledním středečním klubu křeslo pro hosta nás již podruhé navštívil profesionální hasič – por. Bc. Josef Jelínek, tentokráte s besedou na téma DOPRAVNÍ NEHODA.

V keramice jsme z různých druhů a barev hlíny vykrajovali písmenka abecedy a skládali z nich křestní jména. Úplně nás to nadchlo! Dále jsme vytvářeli keramické kočky, misky a velikonoční vajíčka.

Ve čtvrtečních dopoledních klubech jsme nejprve pletli košíky z papírových ruliček, v dalším klubu jsme se ponořili do reflexních masáží. Během února jsme byli jednou relaxovat v solné jeskyni Solvita v jesenických lázních.


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 10.02.2020 09:23, Odbočka Jeseník

Co nás čeká v únoru?

 

Publikováno 10.02.2020 09:02, Odbočka Jeseník

Lednové události

Obrázek

Lednovou odbočkovou činnost jsme zahájili ranní úterní keramikou. Během ledna jsme vyráběli misky, sluníčka, rybičky a další věci pro radost. Přijďte to zkusit také! Pokud rádi pracujete s hlínou, ale nevíte, co byste s vyrobenými dílky doma dělali, nabízíme možnost vyrábění keramiky pro odbočku.

Odpolední středeční kluby jsme zahájili milou oslavou kulatin a povídáním o prožitých vánočních svátcích. Při procvičování paměti jsme si zahráli slovní fotbal, hledali jsme protiklady a zkusili jsme kvíz z národních pokrmů.  U všeho jsme se dost nasmáli. V klubu tvoření jsme vyráběli přáníčka pro naše oslavence. 

Na přání některých našich členů jsme od ledna zařadili do nabídky odbočkové činnosti čtvrteční dopolední klub. Podobně jako středeční kluby, i ve čtvrtek se bude pravidelně střídat klub tvoření, zdravý životní styl, zdravé vaření a vycházky nebo výlety. Čtvrteční lednové kluby jsme zahájili prvním společným setkáním a přemýšlením, jak bychom rádi tento společný čas využili. Zkoušeli jsme balit papírové ruličky z různých tvrdostí papírů. Na dalším klubu jsme se učili poznávat reflexní body na chodidlech. Díky odbornému výkladu akreditované lektorky - naší členky, jsme zjistili, kterému orgánu nebo svalu odpovídají. Příjemná reflexní masáž přinesla úlevu i osvěžení. V předposledním klubu jsme si uvařili zdravé žampionové rizoto, které jsme také společně v čase oběda snědli. A pro velký zájem jsme si ještě zopakovali reflexní masáže. Ve čtvrtek 23. 1. jsme si odpočinuli a načerpali nové síly v solné jeskyni v jesenických lázních.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 16.12.2019 18:46, Odbočka Jeseník

Akce v lednu

 

Publikováno 16.12.2019 18:19, Odbočka Jeseník

Provoz odbočky - Vánoce, Nový rok

Obrázek

Z důvodu čerpání dovolené bude odbočka v období od čtvrtka 19. 12. 2019 do pátku 3. 1. 2020 uzavřena. Děkujeme za pochopení a v novém roce se na Vás opět těšíme! 

Publikováno 16.12.2019 18:01, Odbočka Jeseník

Vánoční přání

Obrázek

Přejeme pohádkově krásné 

prožití Vánoc 

a radostný vstup 

do Nového roku 2020. 

 

SONS ČR, z. s., OO Jeseník

 

 

 „VÁNOCE JSOU OPĚT TADY,
SETKÁME SE S KAMARÁDY.
PŘÍJEMNĚ JE V KOSTELE
NA DUCHU I NA TĚLE. 
KRÁSNÉ TÓNY KOLEM ZNÍ,
TY NÁM DUŠI NAPLNÍ. 
LIDÉ Z TOHO RADOST MAJÍ,
VZÁJEMNĚ SI POMÁHAJÍ.
POMOC VE VÁNOČNÍM ČASE
POTOM DVOJNÁSOBNOU ZDÁ SE.
V PROSTŘEDÍ, KDE SRDCE TAJE,
SMUTEK NIKDY NEVYHRAJE.
NA STROMEČKU SVÍČKY HOŘÍ,
VŠECHEN ŽAL A SMUTKY BOŘÍ.
PRÁVĚ TAKHLE MÁ TO BÝT,
LÁSKA, RADOST, MÍR A KLID.“

autorka básně: Vlaďka Mrňková,

členka SONS ČR, z. s., OO Jeseník 

Publikováno 13.12.2019 18:15, Odbočka Jeseník

Prosincové události

Obrázek

V prosinci jsme se dvakrát sešli při tvoření v keramice. První prosincový klub jsme si povídali o svátcích, které předchází Vánocům. Dozvěděli jsme se spoustu informací o svátku sv. Mikuláše, sv. Lucie a sv. Barbory. Trénovali jsme paměť vyplněním křížovky, která byla malou zkouškou toho, co jsme si z povídání zapamatovali. Za dobrodružstvím jsme se vydali vytištěným mikulášským bludištěm. Na závěr klubu došlo i na mikulášskou nadílku. Ve čtvrtek 5. 12. jsme nabírali síly při relaxačním pobytu v solné jeskyni. V pátek 6. 12. a v sobotu 7. 12. jsme se zúčastnili adventních trhů, které pořádalo Vlastivědné muzeum Jesenicka. Nabízeli jsme výrobky z keramiky a informační materiály o službách a činnosti naší organizace. Akce byla velmi zdařilá. Poslední klub v roce 2019 byl již tradičně vánočně laděný. Olga připravila výtečný sladký Míša řez a bramborový salát. Na obojím jsme si moc pochutnali. Na klubu jsme vytvořili papírové ozdoby na náš „vánoční stromeček“ z jedlových větví. Pouštěli jsme lodičky se svíčkou z ořechových skořápek, zapálili prskavky, předali dárečky a začali se těšit na Vánoce, které už jsou opravdu za dveřmi.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 30.11.2019 18:07, Odbočka Jeseník

Listopadové události

Obrázek

Listopad jsme zahájili zimním a vánočním tvořením v keramice. V klubu vaření jsme smažili cuketové placky, v dalším klubu jsme tvořili adventní věnce a dekorace a v posledním listopadovém klubu jsme se seznámili s novinkami v elektronických optických pomůckách firmy Sagitta. První listopadový čtvrtek jsme vyjeli do Domova s pečovatelskou službou do České Vsi, kde jsme uživatele domova seznámili se sociálními službami a činností naší odbočky. V úterý 12. 11. se konala v Šumperku krajská koordinační rada SONS ČR, z. s. V pátek 15. 11. se konaly na jesenickém náměstí poslední farmářské trhy v roce 2019 a v sobotu 16. 11. poslední Restaurant Day. Obou akcí jsme se zúčastnili. Poslední listopadový týden byl velmi bohatý na odbočkové akce. V úterý 26. 11. jsme se vypravili na prodejní vánoční výstavu do Domova Sněženka v Jeseníku, kde jsme se příjemně vánočně naladili a inspirovali. Ve čtvrtek 28. 11. jsme se zaposlouchali do poutavého povídání o cestování po Novém Zélandu, které si připravila naše bývalá členka paní Bronya Gill (dřívějším jménem Bronislava Hyvnarová). V pátek 29. 11. jsme si připravili besedu pro 3. třídu ZŠ Zlaté Hory o životě se zrakovým postižením, které se zúčastnil také nevidomý kytarista – pan Radomil Zapletal ze Zlatých Hor.


Počet obrázků: 2

 

Obrázek

13. listopad - mezinárodní den nevidomých - jsme v Jeseníku oslavili hned třemi akcemi najednou. Uskutečnilo se oblastní shromáždění jesenické odbočky SONS ČR, z. s. Podpořit nás přišlo 19 členů a 3 hosté - prezident SONS ČR, z. s. Mgr. Václav Polášek s doprovodem a paní Mgr. Dagmar Dvorská z olomouckého Tyfloservisu. Jednání probíhalo v krásných nových prostorách Centra společenských aktivit v Jeseníku. Vedoucí odbočky shrnula odbočkovou činnost v uplynulém roce, předložila zprávu o hospodaření a plány na další rok. Zvolili jsme delegáta a náhradníka na celostátní shromáždění, které se bude konat v květnu příštího roku v Táboře. Po skončení jednání oblastního shromáždění následovala beseda s p. Dvorskou o službách a činnosti Tyfloservisu Olomouc a praktická ukázka pomůcek pro zrakově postižené. V 16 hodin si pro nás připravila komentovanou prohlídku Centra společenských aktivit, koordinátorka centra, paní Kristýna Weiserová. Umožnila nám prohlídku Knihovny Vincenze Priessnitze - oddělení pro děti i dospělé, hudebního salónku, počítačové učebny, recepce a projektové místnosti. Prostory CSA jsou nově zrekonstruované, krásné a funkční. 


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 01.11.2019 16:38, Odbočka Jeseník

Program akcí na listopad a prosinec

Obrázek

Seznam akcí naleznete po rozkliknutí následujícího odkazu: listopad 2019

POZVÁNKA NA OBLASTNÍ SHROMÁŽDĚNÍ

Vážení členové, příznivci SONS ČR, z. s., OO Jeseník, přijměte pozvání na jednání oblastního shromáždění ve středu 13. listopadu 2019 v prostorách Centra společenských aktivit v Jeseníku. Jednání začíná ve 13.30 hod. prezencí účastníků. Plánované body jednání - shrnutí činnosti odbočky v uplynulém roce, zpráva o hospodaření, plány na další rok. Předpokládaný závěr jednání je v 16 hod. Hostem bude paní Mgr. Dagmar Dvorská z olomouckého Tyfloservisu a seznámí nás se službami a činností Tyfloservisu. Přiveze s sebou aktuální novinky z olomouckých Tyflopomůcek. Pro zájemce v 16 hod. komentovaná prohlídka nově otevřených prostor Centra společenských aktivit. Těšit se můžete na bohaté občerstvení a společné setkání. 

  

Publikováno 31.10.2019 17:55, Odbočka Jeseník

Říjnové události

Obrázek

Říjen jsme zahájili podzimním tvořením v keramice. V prvním klubu jsme se setkali s vedoucím odboru dopravy a silničního hospodářství v Jeseníku, panem Ing. Josefem Liberdou. Diskutovali jsme o přístupnosti dopravy pro zrakově postižené a bezpečném pohybu osob se zrakovým postižením na Jesenicku a možnostech zlepšení. V klubu vaření jsme se nechali inspirovat receptem Hanky Vernerové a společně jsme připravili těstovinový salát s majonézou, houbami a kuřecím masem na octě. Výsledek byl vynikající! Další klub vyšel na termín Bílé pastelky, takže jsme se věnovali sbírce. Následující středu k nám zavítal pan Jaroslav Kavan a představil novinky z elektronických optických pomůcek firmy Adaptech. Zájem o vyzkoušení jednotlivých pomůcek byl velký. Ve zbývajícím klubovém čase jsme si zahráli turnaj ve zvukové střelbě a ve hře Qardo. Poslední říjnový klub jsme tvořili dušičkové věnce a dekorace, které nám udělaly velkou radost.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 30.09.2019 18:48, Odbočka Jeseník

Události v září

Obrázek

Září jsme zahájili klubem vaření, ve kterém jsme si připravili letní lečo. S krájením, dušením i jezením pomohli téměř všichni, a moc nám chutnalo. V klubu křeslo pro hosta jsme měli možnost shlédnout fotografie z výpravy do překrásných italských Dolomit. V klubu tvoření jsme měli původně v úmyslu přesazovat květiny, ale přednost jsme dali utkání ve zvukové střelbě, společné hře Qardo a povídání o národním Qardo turnaji v Praze s naší stříbrnou medailistkou. Je vidět, že pravidelné hraní této hry na klubech přineslo své ovoce. Na klubu trénování paměti jsme vyzkoušeli novinky od trenéra paměti pana Václava Posoldy.  Úkolem bylo zapamatovat si 50 obrázků a poznat, když se v nové sérii objevil jeden nový.  A skutečně ho většina lidí poznala. I další test dvojic obrázků se změnou jsme hravě zvládli. Objevili jsme, že paměť se dá trénovat opravdu nezvyklými způsoby. Ve čtvrtek 12. 9. v podvečer se někteří členové vypravili do kina na českou komedii Teroristka, kdy měli možnost využít slevu na Seniorpasy. V pátek jsme prezentovali odbočkové služby na farmářských trzích v Jeseníku. Na konci září jsme se vypravili do solné jeskyně a užili si pohodový relax, i když venku zrovna hezky nebylo.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 18.09.2019 18:51, Odbočka Jeseník

Společně pomáháme a den otevřených dveří v jesenické odbočce

Obrázek

Rok se s rokem sešel a opět jsme měli možnost nabízet sociální služby naší odbočky na veletrhu sociálních služeb „Společně pomáháme“, který se konal ve čtvrtek 12. 9. 2019. Jedná se o celodenní akci organizovanou sociálním odborem MěÚ Jeseník na náměstí v Jeseníku. Přizváni jsou všichni poskytovatelé sociálních služeb na Jesenicku – tedy každá organizace, která nějakým způsobem nabízí pomocnou ruku lidem v různých životních situacích. Veřejnost tak má jedinečnou šanci nalézt informace o možných formách potřebné pomoci. Na letošní veletrh přizvala naše odbočka také prodejní stánek olomouckých tyflopomůcek, který se těšil velkému zájmu.

Chtěla bych vyjádřit velké poděkování vám všem, kteří jste se přišli podívat, a také nám pomoci na akci Společně pomáháme na jesenické náměstí. Ve stánku jsme byly od půl deváté až do 4 hodin odpoledne. Zájem o naše služby byl veliký i ze strany školních dětí, které přišly mezi 10 a 12 hodinou dopoledne. Vyzkoušet si simulační brýle, Pichtův psací stroj, prohlédnout si a zahrát si hry pro nevidomé - to vše širokou veřejnost zajímalo. O příjemnou atmosféru na celé akci se postarali kulturním programem naši členové - Vlaďka Mrňková autorským přednesem básní, Zdeněk Janeček se svým krásným zpěvem, pan Radomil Zapletal a Pavel Jura přispěl hrou na kytaru a zpěvem. Yva

V úterý 17. 9. od 8 do 16.30 hodin navázal na veletrh sociálních služeb Den otevřených dveří v naší odbočce. Zájemci si mohli prohlédnout prostory organizace, získat informační materiály, vyzkoušet si zvukovou střelbu, zahrát Qardo a podívat se na večerníček Krkonošské pohádky opatřený audiopopisem pro zrakově postižené. 


Počet obrázků: 3

 Zobrazena stránka 2 z 11 (celkem 206 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11