VÝLET DO NERATOVA
Ve čtvrtek 26. března jsme v počtu 12ti výletníků vyrazili vlakem do Hanušovic. O půl deváté jsme již seděli v zájezdovém autobuse spolu se členy šumperské pobočky. V deset hodin jsme absolvovali komentovanou prohlídku neratovského pivovaru, spojenou s bohatou ochutnávkou všech druhů piv, která zde vaří. Asi nejvíce nám chutnal Prorok 11. Posilněni tímto zlatavým mokem jsme se vydali do kopce, na kterém je známý kostel Nanebevzetí Panny Marie s prosklenou střechou. Uvnitř nás čekala paní průvodkyně, která nás seznámila s historií obnovy neratovského poutního místa a činností zdejšího spolku. Sdružení Neratov nabízí práci, ubytování a další služby lidem s mentálním postižením. Kostel má osobitou atmosféru, kterou jsme měli možnost během povídání doslova „nasát“. Prohlídku kostela někteří z nás završili výstupem do věží. Výlet jsme zakončili v místní hospůdce, kde jsme se občerstvili výtečným jídlem.











