Oblastní odbočka Příbram

 

Vážení členové, vážení uživatelé našich sociálních služeb a vážená veřejnosti, v souvislosti s vyhlášením omezeného pohybu obyvatelstva Vládou ČR oznamujeme, že pracovníci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. (dále jen „SONS“) budou výkon svých činností zajišťovat převážně z domova. Telefonické a elektronické konzultace zajišťují pracovníci, jejichž kontakty naleznete níže. Platí od 1. 3. 2021 do odvolání. 

Děkujeme za pochopení.

 

Adresa:

Žežická 193, 261 01 Příbram 7

Telefon: 775 438 194

E-mail: pribram-odbocka@sons.cz

 

Kontaktní den: Pondělí 9:00 - 12:00 a 13:00 - 16:30 hodin

 

Vedoucí pracoviště a sociálních služeb: Radka Lienertová, DiS. (775 438 194, lienertova@sons.cz)

Předsedkyně odbočky, sociální pracovnice: Andrea Hlaváčková, DiS. (778 702 405, hlavackova@sons.cz)

Asistentka, redaktorka Informátoru: Jana Dvořáčková, (770 197 299, dvorackova@sons.cz)

 

Tento projekt byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje.

Středočeský kraj


Počítadlo zobrazení: 1764

Příspěvky

Publikováno 05.01.2018 10:03, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - leden 2018

Obrázek

 

Vážení členové a příznivci SONS Příbram,

 

Jak na Nový rok, tak po celý rok. To je asi nejznámější věta, kterou jste možná jako my slyšeli na Silvestra vícekrát, než by Vám bylo milé. Avšak úspěšně jsme vstoupili do nového roku 2018 a doufáme, že i letos se budeme scházet minimálně stejně často jako v roce minulém. Čeká na nás spousta nových akcí, na které bychom Vás rádi pozvali. Těší se na nás, ale hlavně na Vás, úžasné paní knihovnice, které znáte z pravidelných setkání, instruktorky cvičení a keramiky, ale také zcela noví lidé.

 

 

Vánoce a konec roku jsou ve znamení návštěv rodiny a přátel. Jistě Vás ty návštěvy už zmohly, a tak tu pro Vás máme následující pořekadlo, které možná napadlo nejednoho z Vás:  Host první den zlato, druhý stříbro a třetí med. Honem domu jeď…

A tak se pojďme společně podívat na to, co nás v lednu čeká a pojďme společně prožít další rok plný zážitků. Neváhejte a stáhněte si náš lednový Informátor!

Váš SONS Příbram 

Publikováno 04.12.2017 09:55, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - prosinec 2017

 

Vážení členové a příznivci SONS,

 

Už je zima, už je mráz, kam se ptáčku kam schováš?
 Jestliže si kladete podobnou otázku, přijďte se schovat nejlépe

k nám do tepla klubovny. Tento měsíc se budeme těšit na Ježíška a to aktivně. Chystáme se ozdobit stromeček, aby nás našel nejen Ježíšek, ale v novém roce také tři králové. Pravou Vánoční atmosféru nám navodí nejen domácí cukroví, koledy a zdobení stromečku, ale také vánoční teplá griotka. Jinak se v zimním období můžete již tradičně zahřát na cvičení každou středu od 9:30 do 11:30 a od předvánočního shonu si můžete odpočinout

v solné jeskyni. Zima si  nás v SONS nepřijde. Přejeme pohodový předvánoční čas, užívejte si svátků pohody, klidu a míru a naberte spoustu sil do Nového roku, abychom mohli příští rok navázat  na naše aktivity.

 Krásné Vánoce a šťastný Nový rok (to pro ty, s kterými se již do konce roku neuvidíme) přeje Radka Lienertová, Andrea Hlaváčková a vodící pes Kanto 

Publikováno 01.11.2017 13:49, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - listopad 2017

 

Vážení členové a příznivci SONS,

opět jsme zde s dalším programem na následující měsíc a s novinkami ze světa nevidomých a slabozrakých. Babí léto letos trvalo opravdu dlouho a tak doufáme, že jste si jej užili stejně jako my. Je však již v nedohlednu ztraceno. S nastupujícími studenými dny se zdá jako nejlepší nápad usadit se k teplému čaji, nebo jako v našem případě raději k teplému svařáku a pustit si třeba nějakou zvukovou knihu, poslouchat dění ve světě prostřednictvím televize, nebo jen tak relaxovat a těšit se na Ježíška. A abychom Vám to čekání zatím trochu zpříjemnili, podívejte se na akce, které pro Vás plánujeme. 

Publikováno 02.10.2017 10:35, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - říjen 2017

 

Vážení členové a příznivci SONS,

Začátek října se nese ve znamení babího léta. Na hlavy se nám snáší spousta barevných lístků, sluníčko příjemně hřeje a SONS Příbram pro Vás připravuje spoustu akcí. Účastníci cvičení s Luckou si už pomalu zvykli na ranní stávání a středeční dopolední cvičení se zabíhají. V prvním týdnu v říjnu si, bohužel, musíte zacvičit doma a od 11. 10. zase pokračujeme.  6. 10. nás čeká alespoň návštěva Solné jeskyně. Těšit se můžete na novou akci v knihovně v Křižáku. Smích je zdravý, a tak jsme pro Vás připravili odpoledne s českými komiky, nebude chybět ani posezení s audioknihami. Tvořivá dílna nebude v říjnu zahálet. Hned 9. 10. si přijďte vyrobit voňavou svíčku pro radost i na jarmarky.  Pozornost věnujte také pozvánce na oslavy výročí SVVP v Jinonicích, kdy Vám Středisko výcviku vodicích psů otevře dveře. Říjen s sebou také již tradičně přináší celorepublikovou sbírku Bílá pastelka, která letos slaví 18 let. I v Příbrami vyjdou do ulic dvojice a budou prodávat pastelky. Polovina příbramského výtěžku poté poputuje na činnost našeho centra a druhá polovina na další programy SONS, jako je výcvik vodicích psů, digitalizace dokumentů, zpřístupňování techniky zrakově postiženým a další služby.

  

Publikováno 04.09.2017 10:26, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - září 2017

 

Vážení členové a příznivci SONS,

dny se nám krátí, rána začínají být chladná a stejně jako k nám pomalu a nenávratně přichází podzim, tak se vrací i pravidelné akce do našeho centra. Čeká Vás opět cvičení Fit Senior s Luckou, proběhne však změna v čase! Cvičení již nebude probíhat v pondělí, ale přesouvá se na středu od 09:30 do 10:30 a následně samozřejmě dostanete za odměnu kávu, jak je dobrým zvykem. Pravidelně se můžete těšit i na páteční návštěvy Solné jeskyně a čtvrteční posezení v knihovně s audioknihami. Blíží se také další turnaj v šipkách nebo showdownu, bowling, tvořivé dílny a přednáškové akce. V plánu toho pro Vás máme spoustu a ještě něco navíc. Tak se pohodlně usaďte, dejte si třeba svařák na zahřátí a přečtěte si náš zářijový Informátor.

  

Publikováno 28.06.2017 10:37, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - červenec-srpen 2017

 

Milí přátelé a členové SONS,

 

dostává se Vám do ruky vydání našeho Informátoru na měsíc červenec a srpen. Dvouměsíčník je to především proto, že v letních měsících je provoz našeho centra značně omezen. V úředních dnech (v pondělí a ve středu) nás v kanceláři bohužel nezastihnete. Pravidelné aktivity jako Solná jeskyně, cvičení Fit Senior a literární odpoledne v knihovně budou po dobu července a srpna pozastaveny a včas se v zářijovém Informátoru dozvíte, kdy opět startují.

Nezoufejte však, kromě prvního týdnu v červenci, kdy jsme všichni na dovolené, Vám budeme přes léto i v omezeném provozu k dispozici, ale pouze po předchozí domluvě. Sociálně právní poradna bude otevřena od 10.7. do 3.8. Schůzku si domluvte buď na telefonním čísle 778 702 405, nebo pište na e-mail hlavackova@sons.cz.

Základní poradenství, osobní návštěvy, případně jiné aktivizační činnosti si s námi můžete domluvit od 4.8. na telefonním čísle 775 438 194 nebo na e-mailu lienertova@sons.cz. K dispozici Vám po celou dobu bude i náš odbočkový e-mail: pribram-odbocka@sons.cz

Pokud budete cokoli potřebovat, volejte nám nebo pište maily a můžeme si domluvit i osobní schůzku.

Na dalších stránkách jsme pro Vás připravili informace z právní poradny a samozřejmě nechybí ani okénko do světa kompenzačních pomůcek. Přečtěte si také, jak dopadla benefiční akce Černobílý svět a co nás od září čeká. 

Publikováno 27.05.2017 10:36, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - červen 2017

 

Milí přátelé a klienti,

sluníčka a tepla máme tedy opravdu dost a dost. Pokud jste se nerozhodli trávit svůj volný čas jen a pouze u vody, máme pro Vás opět připraveny akce až do začátku letních prázdnin. Na co se tedy můžete těšit? Většina z Vás si již vyzkoušela zvukovou střelbu, kterou nám na čas zapůjčila firma Spektra. Abyste zúročili nově nabyté schopnosti, chystáme u nás v centru malý turnaj. Pravidelné zdravotní cvičení probíhá až do konce června a jelikož budeme mít dva měsíce pauzu nenechte si ujít ani poslední setkání v knihovnicemi, tentokrát na zahradě ve staré Příbrami, kde budeme opékat buřty. (Pokud nám to tedy hoké počasí dovolíJ) Čekají nás také ještě dvě návštěvy solné jeskyně. A samozřejmě musím zmínit naši velkou benefiční akci pro veřejnost s názvem Černobílý svět, která proběhne před divadlem v neděli 18.června. 

Publikováno 25.04.2017 10:34, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - květen 2017

 

Milí přátelé a klienti,

Po chladném dubnu všichni doufáme, že květen nám přinese konečně trochu tepla a sluníčka. U nás v centru  však akce probíhají, ať už je venku jakákoli čina.  Na co se tedy můžete těšit? Firma Spektra, která u nás předvedla 20. dubna své pomůcky, nám na na nějaký ten měsíc zanechala v centru simulovanou zvukovou střelbu. Jste-li zvědaví a máte chuť vyzkoušet něco nového, přijďte si k nám zastřílet, stačí se s námi předem domluvit. Pravidelné zdravotní cvičení dostane v květnu trochu na frak a to díky dvěma státním svátkům, které vychází letos právě na pondělí. Ale nezoufejte, v květnu nás čekají hned dvě návštěvy solné jeskyně a dvakrát se setkáme i v knihovně. V plánu je také již historicky druhý turnaj v Showdownu. 

Publikováno 27.03.2017 10:26, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - duben 2017

 

Milí přátelé a členové SONS,

začátek dubna byl ve znamení téměř letních teplot. Vyhnulo se nám i  příslovečné aprílové počasí. A jelikož my v centru SONS také příliš aprílům neholdujeme, zcela vážně Vám můžeme slíbit, že se tento měsíc máte opět na co těšit. Máme v plánu především prezentaci firmy Spektra, která nám však tentokrát přiveze kromě pomůcek pro zrakově postižené, také dlouho vysněnou simulovanou zvukovou střelbu. Dokonce nám zde firma zvukovou střelbu zanechá na delší dobu takže minimálně následující měsíc se budete moci této kratochvíle aktivně účastnit, kdykoli přijdete do naší kanceláře. Nezůstane však jen u zvukové střelby. Další aktivity budou například pravidelné zdravotní cvičení, návštěvy solné jeskyně i poslech audioknih v knihovně. Skupinka klientů se chystá na prohlídku pražského muzea a na konci dubna všichni společně vyrazíme na exkurzi do záchranné stanice zvířat v Hrachově. 

Publikováno 06.03.2017 18:13, Odbočka Příbram

Řád stížností SONS Příbram


 

Publikováno 06.03.2017 18:11, Odbočka Příbram

Provozní řád pracoviště Příbram


 

Publikováno 20.02.2017 10:22, Odbočka Příbram

Informátor Příbram - leden-březen 2017

 

 Vážení členové SONS Příbram,

dostává se Vám do rukou nový Informátor našeho příbramského centra. Předem se omlouváme za odmlku během ledna a února. Naše pracoviště prošlo řadou změn a také jsme neodolali epidemiím, které se prohnali začátkem roku i přes Příbramsko. O zajímavých akcích, které proběhli v loňském roce Vám budeme referovat v časopise KUDY?. Nyní se ale budeme věnovat věcem, které nás čekají. Začátkem února se můžeme těšit na výlet do muzea hraček na Dobříši. Dáme si do těla při cvičení, šipkách a při turnaji v Showdownu. Nechybí ani novinka ze světa kompenzačních pomůcek a pozornost věnujte i článku o Mapách bariér. Tentokrát Vám přinášíme opět jednu zajímavost spojenou s pozvánkou do pražského metra. 

Publikováno 02.11.2016 16:28, Odbočka Příbram

Informátor listopad


 

Publikováno 30.09.2016 16:24, Odbočka Příbram

Informátor říjen


 

Publikováno 14.09.2016 10:41, Odbočka Příbram

Informátor SONS Příbram září

  

Publikováno 25.07.2016 11:57, Odbočka Příbram

Informátor SONS Příbram červenec - srpen


 

Publikováno 23.05.2016 11:20, Odbočka Příbram

KUDY?

Obrázek

3. číslo občasníku příbramské odbočky SONS 

Publikováno 13.05.2016 09:09, Odbočka Příbram

Informátor SONS Příbram

Obrázek

  

Publikováno 13.05.2016 08:45, Odbočka Příbram

Černá kavárna podruhé

Obrázek

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS Příbram)

a D-Klub Příbram Vás zvou do jiného světa, do světa ve tmě.


Počet obrázků: 1
Datum: 14.05.2016 10:00
Kde: D-klub Příbram

 

Publikováno 11.05.2016 10:22, Odbočka Příbram

KUDY?

Obrázek

2. číslo občasníku příbramské odbočky SONS Zobrazena stránka 4 z 5 (celkem 82 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 5