Rubriky


Oblastní odbočky Olomouckého kraje

 

● Jeseník

● Olomouc

● Prostějov

● Přerov

● Šumperk

mapa Olomoucký kraj

 

 

Příspěvky

Publikováno 19.06.2018 11:14, Odbočka Olomouc

Benefiční bleší trh

Obrázek

BENEFIČNÍ BLEŠÍ TRH 

 

Velmi si vážíme dlouholeté příjemné spolupráce s bratry kapucíny, kteří se rozhodli pro nás tuto akci uspořádat. Rádi bychom vás pozvali do podzemí pod terasou kapucínského kláštera u kostela "Zvěstování Panny Marie" v Olomouci.

KDY: v pondělí 18. června 2018 - od 15:00 do 17:00 a pak celé léto, denně od 15:00 do 17:00 hodin (kromě nedělí).

KDE: Vstup do podzemí je z olomouckého Dolního náměstí vedle vchodu do kapucínského kostela.


Začátek: 18.06.2018
Konec: 31.07.2018
Kde: Dolní náměstí, Olomouc

 

Obrázek

VERNISÁŽ VÝSTAVY „BAREVNÉ POHLAZENÍ“

V úterý 10. 7. 2018 v 17 hodin proběhne vernisáž výstavy „Barevné pohlazení“ zrakově postižené grafičky Mgr. Markéty Evjákové. Výstava bude probíhat v předsálí jesenického kina Pohoda, je realizována v rámci 24. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, za finanční podpory Ministerstva kultury, Olomouckého kraje a města Jeseník. Paní Evjáková se věnuje moderní počítačové grafické tvorbě. Její grafiky jsou optimistické a pozitivně laděné.  

Publikováno 11.06.2018 15:10, Odbočka Olomouc

Recitál zrakově postiženého klavíristy a akordeonisty Petra Bazaly

Obrázek

Oáza nejen pro uši, ale i duši

I tak by se dal nazvat koncert Petra Bazaly, který byl překrásný a zanechal obrovský dojem v každém z nás.

Petr Bazala je prakticky nevidomý fenomenální hudebník, který svůj talent dokáže prodat prostřednictvím hry na klavír, akordeón a violoncello. Kromě krásného hraní nás Petr Bazala zasvětil také do svého života a prostřednictvím krátkého promítání nám povídal nejen o svých úspěších na nejrůznějších soutěžích, ale také o svém velkém koníčku - cestování.

 


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 06.06.2018 10:35, Odbočka Olomouc

Komentovaná prohlídka Radíkovské pevnosti - Fortu Radíkov

Obrázek

Ve čtvrtek 31. 5. jsme se v rámci Klubu setkávání vydali na prohlídku Radíkovské pevnosti – Fortu č. II. Radíkov.

Pod článkem o naší prohlídce naleznete také stručnou historii Radíkovské pevnosti.

 


Počet obrázků: 12

 

Publikováno 04.06.2018 08:37, Odbočka Přerov

Návštěva Botanické zahrady v Prostějově

Obrázek

Procházka zahradou byla i přes velké horko velmi příjemná, zajímavá a poučná


Počet obrázků: 6

 

Publikováno 04.06.2018 08:15, Odbočka Jeseník

Zakončení výstavy DUN p. Pavelčáka v IC Katovna

Obrázek

V pátek 1. 6. bylo původně naplánováno setkání s p. Pavelčákem (křeslo pro hosta), ale z organizačních důvodů musel autor setkání posunout na sobotu 2. 6. Pro neúčast zájemců bylo toto setkání také zrušeno. V souvislosti s odinstalováním výstavy se za odbočku přišla rozloučit naše paní předsedkyně Hanka Vernerová a Vlaďka Mrňková. Pan Pavelčák nám podepsal společnou fotku z vernisáže, která bude zdobit odbočkovou kancelář. Od nás dostal na památku přání s básničkou od Vlaďky Mrňkové. Pan Pavelčák se s námi podělil o dojmy z knihy vzkazů z jesenické výstavy. Je v ní mnoho povzbudivých slov, za což jsme moc rádi. Díky zápisům víme, že na výstavu nezavítali jen místní, ale i lidé z daleka - z Prahy, Ostravy, Opavy, apod. Zajímavou poznámkou v knize  bylo, že pro pana Pavelčáka by fotoaparát měl být plně hrazenou kompenzační pomůckou :o)


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 01.06.2018 09:05, Odbočka Přerov

Zpravodaj SONS Přerov červen 2018

Obrázek Červnové číslo s informacemi ze sociální oblasti a termínech aktivit pořádané přerovskou odbočkou

 

Publikováno 01.06.2018 08:50, Odbočka Jeseník

Červnové akce

Obrázek

akce červen

POZVÁNÍ NA JEDINEČNOU AKCI

V úterý 12. 6. od 10 do 16 hodin se sejdou na jesenickém náměstí organizace, které se věnují pomoci lidem. Nabízí se vám tak možnost odhalit, co se skrývá například pod zajímavými názvy organizací jako je Maltézská pomoc, Centrum sociálních služeb, atd. atd. Co je však jedinečnou možností, bude k nalezení v přízemí jesenické radnice. Přijedou zde tři firmy, věnující se digitálním optickým pomůckám – Spektra, Adaptech a Sagitta. Z Olomouce přijedou také zástupci z Tyflocentra. Pro zrakově postižené to bude unikátní možnost vyzkoušet si různé typy pomůcek během pár chvil na jednom místě. Proto prosím neváhejte a přijďte se podívat! I naše odbočka bude mít na náměstí informační stánek o námi nabízených službách. Budeme rádi, když se třeba jen stavíte nás pozdravit :o)

Na pódiu se můžete těšit na kulturní vystoupení umělců ze zúčastněných organizací. Naši odbočku bude zastupovat hudebním vystoupením pan Pavel Jura (kytara, zpěv), pan Zdeněk Janeček (kytara, zpěv) a pan Radomil Zapletal (vystoupí i s celou kapelou Sjetej křeček). Vlaďka Mrňková přednese pásmo vlastních autorských básniček.

KOKTEJL-BRANÍ S ADAPTECHEM

Ve středu 13. 6. ve 14 hodin začne v kanceláři odbočky zajímavá akce. Pan Kavan z firmy Adaptech si pro nás připravil netradiční program. Přiveze s sebou různé netypické příchutě ovocných džusů a alkoholických nápojů a naším úkolem bude namíchat naprosto originální nápoj/koktejl a je jen na nás, zda alko či nealko :o) Nejlepší koktejl bude vybrán pečlivě zvolenou odbornou porotou, obdrží drobný dárek od společnosti Adaptech a postoupí do celorepublikového kola. Vítěz celorepublikového kola (respektive odbočka SONS, ze které pochází), obdrží pro svou organizaci sponzorský dar.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NAŠÍ ODBOČKY

Po celou středu 13. 6. v době od 8 do 17 hodin bude probíhat v jesenické odbočce den otevřených dveří. Pro neznalé naší činnosti je to jedinečná možnost seznámit se s našimi službami. Zájemci budou mít možnost seznámit se s pomůckami pro zrakově postižené a v případě zájmu si je i vyzkoušet v praxi, zahrát si nějakou společenskou hru upravenou pro zrakově postižené (šachy, člověče, nezlob se, apod.), projít se s bílou holí nebo si třeba napsat své jméno v Braillově písmu na Pichtově psacím stroji. Srdečně zveme Vás i Vaše známé! 

Publikováno 31.05.2018 11:32, Odbočka Olomouc

Jarní Oblastní shromáždění

Obrázek

Jarní Oblastní shromáždění

  

Čas plyne jako voda a další Oblastní shromáždění je za námi.

Čekala nás jedna velká změna, kdy jsme po několikaleté spolupráce byli nuceni z důvodu zavření U-klubu hledat nové prostory. Nakonec se nám to naštěstí podařilo a naše shromáždění se mohlo konat v Domě armády na ulici 1. Máje. Nejen, že se nám zde sál a jeho zázemí moc líbilo, ale ještě navíc se objekt nachází ve skvěle dostupné lokalitě v centru města.

Shromáždění proběhlo v poklidu podle předem daného programu. Kromě již tradičního kulturního pásma, o které se postarali žáci ze Základní umělecké školy, nás čekala také řada formálních povinností a záležitostí v podobě volby nové Oblastní rady, kontrolní a revizní komise, přečtení zprávy o hospodaření odbočky, zprávy revizní komise apod. V závěru nechyběla ani oblíbená tombola, kde si většina účastníků nějakou drobnost odnesla i domů.

Děkujeme Domu armády za poskytnutí prostor, všem dobrovolníkům za pomoc a v neposlední řadě Vám všem, kteří jste přišli.

Těšíme se na další setkání.

Pracovníci Oblastní odbočky SONS Olomouc.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 31.05.2018 08:36, Odbočka Jeseník

Květnové události

Obrázek

Květen jsme zahájili vernisáží fotografií (cwaků a brejlovek) s názvem „Nevidět neznamená nevnímat“, prakticky nevidomého autora Lubomíra Pavelčáka z Ostravy. Výstava byla realizována v rámci 24. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě a měla velmi pozitivní ohlas u veřejnosti. Po delší odmlce jsme se v úterý 15. 5. vypravili do keramiky v SVČ Duha Jeseník. Zpod rukou nám vyrostly různé druhy hříbků. 16. 5. jsme ve středečním klubu společně oslavili Den matek. Pro příchozí jsme nachystali občerstvení a všechny maminky byly obdarovány kytičkou. Slavnostní atmosféru doplnil zpěvem a hrou na kytaru náš člen, pan Pavel Jura. V pátek 18. 5. se naše odbočka zúčastnila Farmářských trhů na náměstí v Jeseníku. Kolemjdoucí měli možnost seznámit se s naší činností a službami.

V úterý 22. 5. jsme zahájili novou společenskou aktivitu – posezení na zahrádce. Cílem je podělit se s ostatními o radost ze své zahrádky, o zahradnické úspěchy, sdílet dobré zkušenosti, popřípadě nabídnout vlastní výpěstky. První návštěva proběhla u paní Miroslavy Hejné v Jeseníku a o inspiraci jistě nebyla nouze. Byl čas i na společné povídání, pohoštění a společnou písničku u kytary.

Do křesla pro hosta usedla ve středu 23. 5. paní Vlaďka Mrňková s tématem „Jak se žije básnířkám“. Vlaďka nám přednesla své básně a odpovídala na zvídavé otázky četného publika. V rámci tohoto klubu s námi oslavila své narozeniny paní Kaminská.

V pátek 25. 5. byl naplánován výlet do šumperské odbočky na showdown a zvukovou střelbu, ale pro neúčast byl zrušen. Poslední květnový den proběhla oblastní rada, kdy jsme hodnotili uplynulé akce, plánovali další a vyslechli si školení o ochraně osobních údajů.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 30.05.2018 09:18, Odbočka Olomouc

OLOMOUCKÝ INFORMÁTOR č. 6/2018

Vážení návštěvníci našich stránek,

předkládáme Vám nové vydání Olomouckého Informátoru na měsíc červen.
Na setkávání s Vámi se těšíme i v letních měsících.

Pracovníci oblastní odbočky SONS Olomouc 

Publikováno 21.05.2018 14:25, Odbočka Olomouc

Komentovaná prohlídka radíkovské pevnosti (Fort Radíkov)

Obrázek

 

Oblastní odbočka SONS Olomouc Vás srdečně zve na 

 

KOMENTOVANOU PROHLÍDKU RADÍKOVSKÉ PEVNOSTI

KDY: čtvrtek 31. května 2018 

 

 

Pojďte s námi navštívit jednu z největších fortifikačních staveb v České republice!

Snahou stavitelů bylo tento rozsáhlý objekt co nejvíce utajit před zraky dobyvatelů. My Vám jej však ukážeme přehledně prostřednictvím plastického modelu. Budete mít možnost si na model sáhnout. Jeho velmi členitou a důmyslnou konstrukci spatříte také díky projekci dokonalé vizualizace. Po těchto ukázkách se podíváte přímo do terénu. Na prohlídkové trase nemineme ani náš unikát. Tím je zrekonstruovaná Poterna, tedy podzemní spojovací chodba o délce 64 metrů.

 

SRAZ ÚČASTNÍKŮ: 13:20 na Hlavním nádraží, na zastávce MHD bus č. 11, stanoviště D 

PŘIHLÁŠKY: do 30. května, vstupné 30 Kč.
 

Držitelé průkazu ZTP/P musí mít svého průvodce. Na včasné vyžádáni se Vám ho pokusíme zajistit.

 

Na setkání se těší

Klára Nádvorníková a Klára Kočí

Tel.: 773 793 042, e-mail: nadvornikova@sons.cz
Tel.: 770 101 441, e-mail: koci@sons.cz


Datum: 31.05.2018 13:20
Kde: Fort Radíkov

 

Publikováno 16.05.2018 18:41, Odbočka Šumperk

Pozvánka do Šumperka na koncert Radka Žaluda a Filipa Moravce

Obrázek

Pozvánka na koncert nevidomého zpěváka Radka Žaluda s kytarovým doprovodem Filipa Moravce


Počet obrázků: 1
Začátek: 06.06.2018 17:00
Konec: 06.06.2018 18:15
Kde: Klášterní kostel v Šumperku

 

Publikováno 07.05.2018 20:03, Odbočka Šumperk

Na zahradě Městské knihovny v Šumperku proběhne Kávový dýchánek

Obrázek Počet obrázků: 1
Začátek: 24.05.2018 14:00
Konec: 24.05.2018 18:00
Kde: Zahrada Městské knihovny Šumperk

 

Publikováno 04.05.2018 10:55, Odbočka Olomouc

S bílou holí pro bílou pastelku

Obrázek

Oblastní odbočka SONS ČR, z. s. Olomouc - srdečně zve všechny známé i neznámé na zážitkovou akci

S bílou holí pro bílou pastelku

v rámci Veletrhu sociálních služeb
v opátek 18. 5. 2018, 10 - 17 hod.
na Horním náměstí v Olomouci

A na co se můžete těšit? Čeká Vás devatenáct metrů dlouhá překážková dráha, při které si vyzkoušíte, jak se chodí ve tmě.
Každý je vítěz a zaslouží si odměnu. Nechte se překvapit!


Počet obrázků: 3
Datum: 18.05.2018
Kde: Olomouc, Horní náměstí

 

Publikováno 03.05.2018 11:27, Odbočka Olomouc

Recitál zrakově postiženého klavíristy a akordeonisty Petra Bazaly

Obrázek

Oblastní odbočka SONS Olomouc ve spolupráci s Domovem pro seniory Pohoda Olomouc – Chválkovice Vás srdečně zve na

Recitál zrakově postiženého klavíristy
a akordeonisty PETRA BAZALY

Recitál se koná v prostorách Domova pro Seniory POHODA, Olomouc – Chválkovice na adrese Švabinského 3, Olomouc
dne 8. června 2018, od 13:00, Společenský sál, pavilon C

 


Počet obrázků: 2
Datum: 08.06.2018 13:00
Kde: Domov pro seniory POHODA, Olomouc - Chválkovice, Společenský sál, pavilon C

 

Publikováno 03.05.2018 10:32, Odbočka Jeseník

VÝSTAVA „NEVIDĚT NEZNAMENÁ NEVNÍMAT“

Obrázek

Ve středu 2. 5. 2018 v 17 hodin proběhla vernisáž fotografií prakticky nevidomého autora, pana Lubomíra Pavelčáka z Ostravy. Výstava je pořádána v rámci 24. ročníku festivalu „Dny umění nevidomých na Moravě“. Cílem festivalu je představení profesionálních umělců z různých oborů – výtvarníků, fotografů, herců a hudebníků. Výstavu pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek, oblastní odbočka Jeseník ve spolupráci s MKZ Jeseník, za finanční podpory Ministerstva kultury, Olomouckého kraje a města Jeseník. Výstavu je možné navštívit v průběhu celého měsíce května ve výstavní síni Informačního centra Katovna v Jeseníku. Součástí výstavy je informační koutek o službách SONS ČR, z. s. a konkrétní činnosti jesenické odbočky. Doprovodným programem výstavy fotografií pana Lubomíra Pavelčáka je výstava kreslených vtipů s názvem „Vidění nevidění – i vidění“ (ve slovenštině „Videnie nevidenia – i videnia“) – s podtitulem „Humor o lidech, kterým zrak úplně či částečně chybí, ale i o zraku jako takovém“.


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 02.05.2018 10:58, Odbočka Jeseník

AKCE V KVĚTNU

 

Publikováno 30.04.2018 09:08, Odbočka Jeseník

DUBNOVÉ UDÁLOSTI

Obrázek

Ve středečních klubech jsme se věnovali v klubu vaření přípravě sushi (a oslavě narozenin naší členky paní Hejné), do křesla pro hosta usedl pan Juraj Miťko a připravil si pro nás povídání o mezilidských vztazích, ve čtenářském klubu jsme si osvěžili dubnové pranostiky a zaposlouchali se do vyprávění o životě našeho člena pana Benčíka. V klubu tvoření a vaření jsme připravovali potřebné drobnosti k benefičnímu koncertu a výstavě. Podařilo se nám nachystat nádherné a chutné studené mísy – jednohubky různých chutí. Za relaxací jsme vyrazili do solné jeskyně Solvita v Priessnitzových léčebných lázních. Zúčastnili jsme se trhů v Jeseníku, kde jsme nabízeli služby naší organizace SONS ČR, z. s. Bylo možné vyzkoušet si různé pomůcky pro zrakově postižené, k dispozici byly informační materiály o SONS ČR, z. s., a ke zhlédnutí byly výrobky našich členů z klubu tvoření. Někteří z nás se vypravili přivítat jaro na akci Park žije! v Jeseníku ve Smetanových sadech. Byla možnost zapojit se do zdobení Morany a zvyku vynášení Morany. Připojili jsme se ke komentované výpravě po pramenech parku, kterou nás provedl pan Lukáš Abt, autor knihy Atlas jesenických pramenů. Poslední dubnovou akcí, které jsme se zúčastnili, bylo stavění májky a rej čarodějnic v areálu Veterán klubu v České Vsi.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 27.04.2018 13:28, Odbočka Olomouc

OLOMOUCKÝ INFORMÁTOR č. 5/2018

Vážení členové a příznivci oblastní odbočky SONS Olomouc! 

Předkládáme vám Olomoucký informátor na měsíc květen.
Zvukovou verzi si můžete stáhnout z odkazu:

www.uschovna.cz/zasilka/YH524ZE22WZ8MJMN-S7Z

nebo

https://1drv.ms/u/s!AgztvmJnEASAmh9PxwVYas2vK6ck

A na co se můžete těšit?

V úvodu se vám představí nová kolegyně v naší odbočce.
Jako vždy jsme pro vás připravili širokou nabídku aktivit na příští týdny, najdete zde také celou řadu pozvánek na zajímavé akce a také na jarní Oblastní shromáždění.
Nepřehlédněte Poradenské okénko s důležitou informací týkající se změn v právních předpisech ve vztahu k finančnímu příspěvku na kompenzační pomůcky, také prodejna Tyflopomůcek informuje o novinkách ve svém širokém sortimentu.
V závěru zpravodaje jsou to opět Střípky z akcí a blahopřání našim jubilantům.

Připomínáme, že zvuková verze nabízí rozsáhlejší informace a také jako bonus zvukovou zajímavost, tentokráte ukázku ze sbírky poezie Barevné tóny, vydané přesně před deseti lety TyfloCentrem Olomouc.

Přejeme vám všem příjemné čtení a ničím nerušený poslech!
 

Vaši pracovníci Oblastní odbočky SONS Olomouc Zobrazena stránka 1 z 21 (celkem 403 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 21

Podpora

Technické informace

681984 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2018 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.