Oblastní odbočky Olomouckého kraje

 

● Jeseník

● Olomouc

● Prostějov

● Přerov

● Šumperk

mapa Olomoucký kraj

 

 

Příspěvky

Publikováno 28.05.2020 08:42, Odbočka Přerov

Zpravodaj červen 2020

Obrázek V červnovém Zpravodaji přerovské odbočky SONS najdete program aktivit přizpůsobený vládnímu opatření, dále informace ze sociální oblasti a úkoly k procvičení paměti

 

Publikováno 26.05.2020 08:35, Odbočka Olomouc

Obnovujeme aktivity oblastní odbočky SONS

Obrázek

Vážení a milí členové naší odbočky!

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a postupné rozvolňování všech dřívějších opatření se i my pomalu, ale jistě můžeme vracet ke své běžné činnosti. 

Publikováno 25.05.2020 10:09, Odbočka Olomouc

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 16

Obrázek

Důležité informace č. 16

pro členy a příznivce OO SONS Olomouc

Vážení přátelé!

V dnešních informacích přicházíme s jedním srdečným přáním, seznamem dalších uvolňovacích opatření v souvislosti s koronavirovou epidemií a také, jak se stalo zvykem, nabídneme vám nové hádanky a opět trochu humoru na aktuální téma.

A taktéž posíláme několik hezkých fotek z přírody, které jsme opět obdrželi  v reakci na naši výzvu.

A ještě dodatek: V nejbližší době vyjde další číslo Olomouckého informátoru, musíme jen doladit připravované aktivity, které díky uvolnění vám již brzy budeme moci nabídnout.

Všechny zdraví a hodně trpělivosti přejí

Vaši pracovníci oblastní odbočky SONS Olomouc


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 15.05.2020 08:53, Odbočka Olomouc

Prodejna Tyflopomůcek od pondělí zpět s běžnou otevírací dobou

Obrázek

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás informovat, že prodejna Tyflopomůcek V Olomouci od pondělí 18. května 2020 opět funguje v běžné otevírací době. 

Otevírací doba:

Po, Út, St 7:00 - 15:30 hod.
Čt 7:00 - 17:00 hod.
Pá 7:00 - 12:00 hod.

Všem přejeme hodně zdraví a těšíme se na vaši návštěvu.

Pracovnice Tyflopomůcek Olomouc 

Publikováno 14.05.2020 15:22, Odbočka Olomouc

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 15

Obrázek

Důležité informace č. 15

pro členy a příznivce OO SONS Olomouc

Vážení přátelé!

Věříme, že se máte dobře, přiměřeně současným uvolňovacím opatřením a že jste se úspěšně vyhnuli virovým nástrahám. Buďte opatrní i nadále, ještě není epidemie stoprocentně zažehnána.

Dnes posíláme několik informací a opět něco pro volné chvíle. Odpovědi na dosavadní hádanky najdete v připravovaném Olomouckém informátoru včetně jmen úspěšných luštitelů. K nim se můžete přidat i vy další, dnes totiž máte příležitost v podobě dvou nových hádanek.

Všechny vás zdravíme, v rámci daných možností si užívejte jarních dní
a společně se můžeme těšit na brzká opětná setkávání.

Vaši pracovníci oblastní odbočky SONS Olomouc

 


Počet obrázků: 6
Počet mp3: 2

 

Publikováno 13.05.2020 10:58, Odbočka Olomouc

PODĚKOVÁNÍ VŠEM, kteří nám pomáhali v krizové situaci

Obrázek

Vážení naši členové a příznivci!

Na stránkách  Mimořádného vydání Olomouckého informátoru a v e-mailových zprávách jste již od začátku března mohli nalézt informace o naší činnosti a hlavně celou řadu „Důležitých upozornění“. Naše články Vám především měly pomoci tuto nelehkou situaci co nejlépe zvládnout a lépe se orientovat v nařízeních vlády ČR.

Bohužel není v silách nás, pracovníků odbočky, zajistit našim členům vše, co je v těchto těžkých dnech potřebné, proto jsme nesmírně potěšeni, že nám od začátku nabízela svou nezištnou pomoc řada dobrovolníků, příznivců, organizací, institucí. Velice rádi jsme jejich pomoc přijali a našim členům dále zprostředkovali.

Jednalo se zejména o zajištění a distribuci zdravotnických pomůcek - roušek, filtrů a dezinfekce a také nákupů pro naše členy. Rovněž jsme se na ně obraceli s prosbou o venčení pejsků našich těžce zrakově postižených uživatelů. Důležitá byla pro naše členy i možnost si „jen“ popovídat po telefonu nebo prostřednictvím programu Skype.

Na tomto místě bychom všem níže uvedeným chtěli z celého srdce poděkovat za veškerou jejich pomoc a podporu. Všichni jsme se ocitli v situaci, kterou jsme nikdy dříve nepoznali, a každý přijímal zprávy o šíření
a pandemii koronaviru s obavami a nejistotou. A právě v této chvíli nabídnutá pomoc měla nesmírnou váhu! Všichni naši členové a samozřejmě i pracovníci odbočky si této podpory velmi váží a je pro ně důležitá také díky vědomí, že nejsou v těchto dnech na vše sami.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 11.05.2020 10:56, Odbočka Olomouc

POMÁHEJ POHYBEM

Obrázek

Tato výzva zaznívá v názvu mobilní aplikace EPP (Energie Pomáhej Pohybem), díky které Nadace ČEZ finančně podpoří vybrané projekty neziskových organizací, škol nebo obcí. Stačí si aplikaci stáhnout do svého chytrého telefonu a svým pohybem (chůze, běh, jízda na kole atd.) tak získávat body. A pak tyto body některému z projektů můžete darovat.

Také naše olomoucká odbočka měla možnost zařadit do aplikace svůj projekt s názvem„Nové počítače slouží nevidomým“.


Počet obrázků: 5

 

Publikováno 06.05.2020 08:37, Odbočka Olomouc

Jak probíhalo testování v souvislosti s COVID-19

Obrázek

Doba je neklidná, nejistá a nevyzpytatelná, proto jsme využili možnosti zjistit, jestli jsme se již setkali s touto nemocí a prodělali ji, a současně se ujistili, že jí nyní opravdu nemáme a nejsme tudíž ani přenašeči bez příznaků. Všech 6 pracovníků naší odbočky se zapojilo do unikátní studie kolektivní imunity SARS-CoV-2-CZ-Preval. Věříme, že tato studie zásadním způsobem přispěje k ověření aktuální situace v ČR a bude sloužit k odpovědnému rozhodnutí o dalších krocích ke snížení dopadů této nemoci.


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 05.05.2020 15:55, Odbočka Olomouc

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 14

Obrázek

Důležité informace č. 14

pro členy a příznivce OO SONS Olomouc

 

Vážení přátelé!

Určitě i vy vnímáte, že se pomalu, ale jistě blíží doba, kdy se budeme postupně vracet k běžnému způsobu života.

I my se připravujeme na návrat do normálního provozu našich služeb a aktivit pro vás, naše členy a uživatele.

Už také připravujeme Olomoucký informátor na květen a červen, jen čekáme na pokyny z vedení SONS ohledně postupu návratu k běžnému režimu.

Dříve, než nový Informátor obdržíte, vám posíláme několik aktuálních informací, ale také něco málo pro uvolnění a pousmání.

A nezapomeňte na luštění kvízů a hádanek z Důležitých informací č. 13. Odpovědi můžete posílat do 7. května.

 

Vaši pracovníci oblastní odbočky SONS Olomouc


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 04.05.2020 12:11, Odbočka Šumperk

Za Františkem Skoumalem - vzpomíná Jan Příborský

Obrázek

Předseda olomoucké odbočky Jan Příborský vzpomíná na svého dlouholetého přítele Františka Skoumala v krásném článku, který stojí za přečtení

 

  

Publikováno 29.04.2020 14:12, Odbočka Šumperk

Nahlédněte do kroužku Trénování paměti

Obrázek

Mezi velmi oblíbené kroužky, které za obvyklého režimu u nás na odbočce probíhají, patří kroužek Trénování paměti. Jak to vněm chodí nám napsala vedoucí kroužku a vy si to teď můžete přečíst.  

 

  

Publikováno 29.04.2020 09:02, Odbočka Přerov

Zpravodaj květen 2020

Obrázek Květnový Zpravodaj plný kvízů a informací ze sociální oblasti

 

Publikováno 27.04.2020 12:28, Odbočka Olomouc

Důležité upozornění 13

Obrázek

Důležité informace č. 13

pro členy a příznivce OO SONS Olomouc

Vážení přátelé!

Jsme zde opět s dalšími informacemi, jedním povzbudivým dopisem a mimo jiné také se na vás obracíme se zajímavou výzvou. Najdete zde odkazy na videa s důležitými radami a taktéž posíláme veselou písničku na aktuální téma.

V závěru nabízíme krizová telefonní čísla na linky důvěry pro seniory i neseniory.

V samostatné příloze přicházíme s nabídkou něčeho zábavného či možnosti procvičit si trochu své znalosti a paměť.

Věříme, že jste statečně zvládali již poněkud dlouhou dobu izolace a nejrůznějších omezení.

Tak to ještě chvíli společně vydržme a mějme naději, že se již opět „blýská na lepší časy“.

Vaši pracovníci Oblastní odbočky SONS Olomouc


Počet obrázků: 2
Počet mp3: 1

 

Publikováno 27.04.2020 10:23, Odbočka Olomouc

Otevření prodejny Tyflopomůcek v Olomouci

Obrázek

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás informovat, že se prodejna Tyflopomůcek v Olomouci opět otevírá našim zákazníkům, i když v trochu jiné otevírací době.

Od 27. 4. do 10. 5. 2020 bude prodejna otevřena každý den od 7:00 do 14:00 hod. Prodejna bude uzavřena 1. 5. a 8. 5. 2020.

Děkujeme Vám za pochopení. Všem přejeme hodně zdraví a těšíme se na vás.

 Pracovnice Tyflopomůcek Olomouc

  

Publikováno 22.04.2020 12:46, Odbočka Přerov

Velkoobjemové kontejnery v Přerově do léta přistaveny nebudou

Velkoobjemové kontejnery tentokrát nebudou v Přerově a jeho místních částech přistavovány na obvyklá stanoviště. Rovněž svoz nebezpečného odpadu z místních částí se konat nebude. Rozhodnuto tak bylo v souvislosti se současnou situací a nebezpečím nákazy.

„Původní harmonogram, nastavený na květen až červenec, letos neplatí. Máme ale otevřeny sběrné dvory v ulicích Na Hrázi a Želatovská, kam mohou Přerované odložit větší odpad,“ řekl jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Kontejnery bývají do ulic města obvykle přivezeny na začátku března – letos ale došlo ke změně, neboť areál Technických služeb města Přerova procházel rekonstrukcí spočívající v rozšíření sběrného dvora - a nebylo možné skloubit stavbu a zároveň třídění odpadů z kontejnerů. Proto bylo rozhodnuto, že kontejnery budou rozvezeny na stanoviště až v květnu, do záměru ale vstoupilo bezpečnostní opatření.

(Zdroj: https://www.prerov.eu/cs/magistrat/tiskove-centrum/tiskove-zpravy-2020/tz-duben-2020/kontejnery-na-jarni-odpad-se-v-ulicich-neobjevi-prerovane-museji-do-sbernych-dvoru.html)


 

Publikováno 22.04.2020 12:41, Odbočka Přerov

Úřední hodiny


Bratrská 34, náměstí T. G. Masaryka 16, Smetanova 7. Tyto tři adresy přerovského magistrátu budou od pondělí 20. dubna otevřeny pro veřejnost, a to vždy v pondělí a ve středu – pouze s hodinovou polední pauzou. Občané tedy mohou přijít vyřizovat své úřední záležitosti v těchto dvou dnech od 8 do 11.30 a od 12.30 do 17 hodin.

(Zdroj:https://www.prerov.eu/redakce/index.php?subakce=news&lanG=cs&xuser=#akt3513, upraveno)


 

Publikováno 16.04.2020 13:12, Odbočka Olomouc

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 12

Obrázek

Důležité informace č. 12

pro členy a příznivce OO SONS Olomouc

 

Vážení přátelé!

Věříme, že jste ty poněkud jiné Velikonoce prožili v klidu, pohodě a svornosti alespoň v kruhu těch nejbližších. Možná, že jste využili i pěkného počasí a vyrazili jste do blízkého či vzdálenějšího okolí...

Děkujeme za mnohá velikonoční přáníčka, která nás opravdu potěšila.

Někteří nám napsali i o tom, jak prožívají současnou situaci.

Níže najdete e-mailové zprávy alespoň od tří  z vás.

Ještě předtím přinášíme několik důležitých informací a v závěru něco pro zkrácení volné chvíle včetně upřesnění ohledně Školy sudoku.

A také jeden hudební pozdrav z Moravského divadla.

Přejeme vám všem i do dalších dnů hodně sil a trpělivosti! Určitě nastane doba příznivější a pak už budeme myslet na opětná společná setkávání.

Tak se držte, jsme s vámi!

Vaši pracovníci Oblastní odbočky SONS Olomouc 

Publikováno 06.04.2020 08:54, Odbočka Olomouc

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 11

Obrázek

Důležité informace č. 11

pro členy a příznivce OO SONS Olomouc

Vážení přátelé!

Zdravíme vás i o víkendu! Už jste si přečetli mimořádné vydání Olomouckého informátoru? Nebo alespoň ty nejdůležitější informace nebo naopak něco na odlehčení vážné situace?

Dnes si hlavně přečtěte nabídku našich mladých kolegyň na virtuální besedu po Skype. Ještě předtím se chceme dodatečně omluvit Klárce Hájkové, kterou jsme ze zvyku podepsali pod její článek v Důležitých informacích č. 9, odeslaných emailem, jejím svobodným jménem, níže to už bude v naprostém pořádku.

A jako vždy vám přejeme i přes omezený pohyb a možnost scházení se na akcích, či při jiných příležitostech dobrou náladu a trpělivost a někdy i pevné nervy!

Jsme s vámi!

Vaši pracovníci Oblastní odbočky SONS Olomouc

 


Počet mp3: 1

 

Publikováno 03.04.2020 12:29, Odbočka Olomouc

Olomoucký Informátor 4/2020 - MIMOŘÁDNÉ VYDÁNÍ

Vážení členové, uživatelé a příznivci, kolegyně a kolegové v odbočkách!

Přinášíme vám mimořádné vydání Olomouckého informátoru. Níže Vám prostřednictvím Úschovny předáváme jeho zvukovou verzi.
V obsahu najdete vše, co je obsahem i tištěné verze.
Navíc si zde můžete poslechnout:
* Návod k manipulaci s rouškami v provedení herečky Národního divadla Taťjány Medvecké. Nahrávka vznikla z iniciativy Nadace profesora Vejdovského.
* Poděkování našim dobrovolníkům a dárcům, kteří nám pomáhají se získáním a doručením roušek a dezinfekce. Jako drobný projev našeho uznání jim posíláme pěknou melodii.
* Pěknou lidovou písničku posíláme také našim jubilantům.
* Poslechnout si můžete rovněž písničku na aktuální koronavirové téma a v záběru pak píseň, kterou zpívá známá nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková spolu se zpěvačkou Leny.
* No a samozřejmě si poslechnete i naše přání pevného zdraví a pohodově prožitých Velikonoc.
To přejeme vám všem i z tohoto místa.
Zde odkaz ke stažení:

https://www.uschovna.cz/zasilka/XD454ZNHFE6JD3Y8-WF8https://www.uschovna.cz/zasilka/XD454ZNHFE6JD3Y8-WF8

Přejeme příjemný poslech!

Srdečně zdravíí jménem všech pracovníků odbočky J. Příborský 

Publikováno 31.03.2020 13:28, Odbočka Olomouc

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 10

Obrázek

Důležité informace č. 10

pro členy a příznivce OO SONS Olomouc

Vážení přátelé!

Zdravíme z prozatímních domácích pracovišť, kde všichni naši pracovníci nyní fungují. Samozřejmě, každý ve svém bytě. Do kanceláře také docházíme, ale jen ve velmi omezeném čase (pondělí, středa nebo čtvrtek).
Určitě posloucháte rozhlas nebo televizi a dozvídáte se spoustu zpráv o současném dění. Hlavně o nouzovém stavu a o tom, co vše nám přináší (či spíše odnáší). Výběr nejdůležitějších z nich jsme pro vás připravili i my. 
Pokud budete potřebovat pomoc nebo alespoň radu, volejte nás! Společně jistě najdeme řešení. Nebuďte smutní a snažte se odreagovat, pomoci mohou třeba zvukové knihy, telefonáty či dopisování si např. emaily s přáteli, ruční práce atd.
A tak vás všechny prosíme, napište, nebo zavolejte nám, jak trávíte volný čas doma, co vás baví, co vás potěší, co doporučíte ostatním, když nemůžete ven... Už teď se těšíme na vaše nápady!
V současné době můžeme dále rozdávat látkové roušky a domluvit s pomocníky z řad studentů nákupy. V nejbližších dnech obdržíme i další dezinfekci, takže se ozvěte, kdo jí máte málo nebo vám už došla. Buďte prosím trpěliví, když chvíli potrvá, než vaše přání splníme.

Zde máme jedno doporučení:

Na webových stránkách Nadace prof. Vejdovského je umístěna nahrávka s návodem jak zacházet s rouškou a dezinfekcí. Pro Nadaci profesora Vejdovského a tím i pro všechny zrakově postižené ji načetla herečka Národního divadla Taťjana Medvecká.

Zde odkaz: www.inpv.cz

Mějte se všichni v rámci možností dobře, buďte opatrní a zbytečně neriskujte. Buďte trpěliví a věřte, že společně krizi překonáme!

Jsme s vámi! Vaši pracovníci Oblastní odbočky SONS Olomouc


Počet mp3: 1

 Zobrazena stránka 1 z 34 (celkem 671 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 30 .. 34