Galerie

 
Publikováno 03.10.2018 09:19, Chlanda Luboš

Tyfloart na Vsetíně se vydařil 

Publikováno 17.07.2019 11:21, Odbočka Most

Zámek Duchcov


 

Publikováno 17.07.2019 11:21, Odbočka Most

Zámek Duchcov

 Děkujeme všem pracovníkům zámku Duchcov , o nevšední zážitek pro naše členy. 

Hlavně správci depozitáře panu Ladislav Nepožitek, za tak skvělé přizpůsobování našim klientům. Krásně jsme si to užili. Ještě jednou děkujeme. 

 


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 16.07.2019 10:45, Odbočka Kroměříž

Pobyt v Luhačovicích

Obrázek

Začátek prázdnin jsme využili k uspořádání letního pobytu pro naše členy v lázních Luhačovice, který se uskutečnil ve dnech od 08. do 10. července.


Počet obrázků: 19

 

Publikováno 08.07.2019 10:20, Odbočka Kroměříž

Klubové odpoledne se společností Sagitta

Obrázek

Ve středu 3. července jsme se sešli na pravidelném klubovém odpoledni, které proběhlo ve znamení příprav na relaxační pobyt v Luhačovicích naplánovaný ve dnech od 08. 07. do 10. 07. a pobytu ve Velkých Losinách, který se uskuteční od 05. do 07. srpna. Naši členové se mohli také přihlásit na výlet do Brna se speciálně připravovanou komentovanou prohlídkou vily Thugendhat a vily Löw-Beer.

 


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 03.07.2019 08:51, Odbočka Mladá Boleslav

Oblastní shromáždění 26. 6. 2019

Obrázek

Dne 26. 6. 2019 se v salonku restaurace v Domě kultury v Mladé Boleslavi konalo Oblastní shromáždění naší odbočky. Ze Shromáždění přinášíme několik fotografií.


Počet obrázků: 2

 

Publikováno 01.07.2019 13:14, Odbočka Kyjov

Na měsíc červenec jsme pro vás připravili:

Obrázek

 

 

 

 

 

2.7.                      v 10:00 hodin

Trénink paměti

 

4.7.                      Turistika

Jestřabice

 

10.7.             v 10:00 hodin

Letní soutěž se Sagitou na Jančovce (viz. níže)

 

18.7.             Turistika

Cimburk

 

25.7.               ve 14:00 hodin

Vastoupení pěveckého sboru Pastelky na DPS

 

26.7.              ve 14:00 hodin

Zkouška pěveckého sboru Pastelky v Žeravicích

 

24.7.             v 08:00 hodin

Křížem krážem přes Chřiby 

Publikováno 27.06.2019 21:16, Odbočka Kyjov

Ukončená

Obrázek

Poslední osvětová beseda v tomto školním roce je za námi.


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 25.06.2019 23:55, Odbočka Kyjov

Musíme jenom chválit

Obrázek

Koho?

Co?

A proč?


Počet obrázků: 13

 

Publikováno 24.06.2019 10:05, Odbočka Kroměříž

Procvičování Braillova bodopisu

Obrázek

Ve středu 19. června jsme se sešli u procvičování čtení a psaní Braillova bodového písma, tentokrát zaměřeném především na psaní na Pichtově psacím stroji, následnou kontrolu a čtení vlastnoručně psaných textů.

 


Počet obrázků: 4

 

Publikováno 23.06.2019 20:05, Odbočka Kyjov

Setkání zrakově postižených v Kyjově

Obrázek

Již po osumnácté se sešli zrakově postižení z celé republiky v Kyjově.

Někteří se zde schází pravidelně, někteří přijeli poprve a letos to některým z těch "stálic" nevyšlo. Počasí nám přálo, stihli jsme mezi kapkami deště nejdřívě naše hosty přivítat snídaní na knihovně, pak cestou autobusem rozdat pytličky se svačinkou a přivítat se s nimi v Národní kulturní památce Slovanské hradiště v Mikulčicích. Celým areálem nás provázel příjemný průvodce. V Hodoníně jsme si dali společný oběd a za doprovodu deště jsme ujížděli zpět do Kyjova, kde po kapkách nebylo ani vidu, ani slechu. Na knihovně jsme si vypili odpolední kávu s něčím sladkým, zapili vínkem něco slaného a v přátelském, pohodovém a družném hovoru jsme vydrželi do rozjedu účastníků.

Je prima, že na naši akci pokaždé zavítá někdo nový, koho zaujme nabízená aktivita, či prostě jenom naše město, nebo pověst o těchto vydařených setkání. A to je cílem našeho snažení - poznávat nové přátele a setkávat se s těmi starými. Velké poděkování pak patří těm, kteří pomohli s napečením dobrot - velké  díky :-)


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 21.06.2019 10:45, Odbočka Přerov

Turistika v okolí rekreačního areálu Troják

Obrázek Krásná procházka plná kyslíku
Počet obrázků: 6

 

Publikováno 18.06.2019 19:21, Odbočka Kyjov

Interaktivní osvěta

Obrázek

Základní škola v Bučovicích pro své žáky koncem školního roku připravuje výukové projekty s určitým zaměřením a žáci si dle svého zájmu jednotlivé obory vybírají. S jedním projektem máme vcelku dlouholetou a pravidelnou zkušenost i my - Život ve tmě. Letos žáci přijeli k nám a my tak měli možnost je seznámit s některými sportovními aktivitami zrakově postižených, nechyběla ukázka kompenzačních pomůcek, výuka chůze s bílou holí a zásady pomoci nevidomým a také  seznámení s bodíky Braillova písma, se kterým dále pracovali. Měli za úkol vyluštit zadání v Braillově písmu a podle něj vybrat bez kontroly zraku určitý druh oblečení k určité příležitosti. A to bylo rozčarování, když zjistili že pouhým hmatem v mnoha případech nerozeznají pyžamo od společenské košile, či noční košili od plesových šatů. Ale my byli hodní, měli určité nápovědy, třeba že společenské šaty většinou mají nějaký ozdobný prvek, apod. Ti odvážní se do vybraného oblečení i oblekli a v kalupu pak proběhla i módní přehlídka plesových šatů s kabelčičkou, oblečení spací, do deště, na hory, pánský společenský oděv. Snad se žákům taková hravá forma líbila a v určitých situacích si vzpomenou, že těm zrakově postiženým je třeba jakoukoliv dostupnou formou život ulehčit.

 


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 17.06.2019 23:34, Odbočka Kyjov

Den otců

Obrázek

Třetí červnová neděle je nepsaným, neoficiálním, avšak všeobecně známým a mohutně oslavovaným dnem všech otců! My si s oslavou "našich" tátů počkali na pondělní setkání. A svátek bez práce?- to je nuda! Sladkou odměnu si museli zasloužit!
Připravili jsme si pro ně práci ne ledajakou, vybírali jsme tak, aby exelovali ve své obratnosti, nápaditosti s využitím všech, za ta léta, načerpaných dovedností, i když někteří bez kontroly zraku. Co je na tom za nemožného podojit krávu? I ti nevidomí měli dostatek fantazie, aby hupsli do naší reality! Poodkryli jsme zahalené monstrum na stole a hle-vykoukly připravené dva dojící exempláře. Kráva byla sice na obrázku, připevněná na židli, ale vemínko, plné mléka se pěkně houpalo pod ní. Čtyři struky, jak má být a mísa na mléko. Něchyběl ani ochranný oděv v podobě cyklistického ponča a chirurgických jednorázových rukavic, ze kterých bylo i ono zmiňované vemínko :-)

Tak táto a ukaž se jak ti to jde :-), ze solidarity se přidaly i některé z žen. Byla sranda, prima jsme se pobavili a hlavně opět si dokázali, co všechno dokážem, někteří třeba poprvé, ale zkusit se má všechno a dohnat není nikdy pozdě.
Jste prima parta, nezkazíte žádnou srandu a pořád se učíte, trénujete jemnost, zručnost i netradičně :-)


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 17.06.2019 09:49, Odbočka Mladá Boleslav

Výlet na zámek v Mnichově Hradišti

Obrázek

Dne 15. 6. 2019 se členové naší odbočky vydali na výlet na zámek v Mnichově Hradišti. Z výletu přinášíme několik fotek.


Počet obrázků: 3

 

Publikováno 15.06.2019 10:37, Odbočka Kroměříž

Bowlingový turnaj

Obrázek

Ve středu 12. června jsme si po delší pauze opět zasportovali při bowlingovém turnaji ve sportcentru Paráda v Kroměříži.

 


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 10.06.2019 09:43, Odbočka Kroměříž

Klubové odpoledne s Lucií Kutrovou

Obrázek

Ve středu 5. června jsme se sešli na pravidelném klubovém odpoledni uspořádaném ve spolupráci s Poradenským centrem pro sluchově postižené Kroměříž.


Počet obrázků: 8

 

Publikováno 07.06.2019 21:35, Odbočka Kyjov

A jak se těm nevidomým žije?

Obrázek

Osvěta pro žáky základních škol je vždy příjemná. Tentokrát celým dopolednem jsme formou zábavného programu provázely světem nevidomých žáky čtvrtých ročníků.

Po všeobecných informacích přišel na řadu pes, nejen přítel člověka, ale také věrný pomocník nevidomých či lidí se zbytku zraku. nechyběl tradiční chumel kolem pejska, děti měly dovoleno hladit a pomazlit se, Crusoe si to patřičně vychutnával, protože takové potěšeníčko není každý den.

A pak děti "pracovaly", nasadily si klapky, u nás tedy "pandičky" což jsou bílé klapky s oušky a tvářičkou medvídka Pandy, mooooc oblíbené i u dospělých :-) a zkoušely jak se cítí nevidomý člověk a co vnímá během dne, jaké to je používat všechny smysly kromě zraku, vše zábavnou formou, přijatelnou jejich věku, Zodpovídali jsme na všetečné otázky a jsme rádi, že i touto formou jsme mohli rozšířit povědomí takto malých dětí o slepotě, o životě v ní a hlavně posílit empatii ke všem, kteří byť krapet jiní, projdou jejich životem.


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 05.06.2019 22:27, Odbočka Kyjov

A mají si kde hrát?

Obrázek

Na svém klubovém setkání jsme si připoměli svátek dětí, Mezinárodní den dětí. Všichni jsme děti, my někteří už trochu přerostlí, pravda, ale i tak si zasloužíme trochu pozornosti, nějaké to překvapení.
A ještě odpověď na otázku v záhlaví - u nás si naši členi mají kde hrát a také s čím :-)
Tentokrát jsme vyměnili notoricky u dětí oblíbenou plastelínu za perníkové těsto, které jsme dostali darem od pracovníků Městké knihovny v Kyjově, kteří jej dostala darem ......

Začali jsme tvořit. Někteří se přiznali, že takto s těstem pracují porvé. No, ona to nebyl vlastně jenom hra, ale hlavně prima nácvik jemné motoriky při výkonu sebeobslužných úkonů prováděných bez kontroly zraku. Použili jsme netradiční vykrajovátka a už i toto byl oříšek- poznat veverku, žirafu, dinosaura, želvu a šneka a jiné infantilní tvary :-) Také jsme využili koletivní přístup, vzájemnou pomoc a výsledek?
Prima prožité odpoledne, svátek oslaven prací a navíc, každý si ten svůj voňavý výtvor odnesl domů a tam ještě mohl udělat radost svým blízkým - takže sečteno a podtrženo - vše bylo na výbornou :-)


Počet obrázků: 7

 

Publikováno 04.06.2019 18:43, Odbočka Kyjov

Na měsíc červen jsme pro vás připravili:

Obrázek

 

 

 

 

 

3.6.               ve 14:00 hodin

Aktivity k MDD

 

3.6.               v 16:00 hodin

Zkouška souboru Pastelky

 

3.6.               v 17:00 hodin

Zkouška souboru Panterky

 

5.6.               ve 14:00 hodin

Výtvarná dilna

 

5.6.               v 18:00 hodin

Vystoupení souboru Panterky na festivalu DUN v Olomouci

 

6.6.               Turistika

Mutěnice, rozhledna

 

6.6.               v 08:00 hodin

Osvětová beseda pro žáky ZŠ Kyjov

 

7.6.               v 17:00 hodin

Koncert v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě

Pražírna Kyjov – Martin Rous

 

10.6.      v 10:00 hodin

Literární kroužek

 

10.6.      14:00 hodin

Agentura na zážitky

 

10.6.             v 16:00 hodin

Zkouška souboru Pastelky

 

12.6.      v 10:00 hodin

Trénink paměti

12.6.      ve 14:00 hodin

Fit Club

 

14.6.      v 08:00 hodin

Vystoupení souboru Pastelky na pasování prvňáčků v Městské knihovně Kyjov

 

17.6.      ve 14:00 hodin

Klubové setkání Kyjov s programem

 

18.6.      v 08:00 hodin

Osvětová beseda pro žáky ZŠ Bučovice

 

19.6.      ve 14:00 hodin

Výtvarná dílna

 

20.6.      Turistika

Statek Zikmundov

 

20.6.      ve 14:00 hodin

Vystoupení souboru Pastelky pro obyvatele DPS Kyjov

 

21.6.      10:00 hodin

Slovácké divadlo – Chicágo

 

23.6.      9:00 hodin

Setkání zrakově postižených

 

24.6.      ve 14:00 hodin

Klubové setkání Kyjov

 

25.6.             v 08:00 hodin

Osvětová akce pro žáky ZŠ Brno

 

26.5.             v 08:00 hodin

Osvětová beseda pro střední školu Hodonín

 

26.5.      14:00 hodin

Fit Club Zobrazena stránka 1 z 24 (celkem 477 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 24