Rubriky


Dny umění nevidomých na Moravě 2018

 
Publikováno 14.08.2018 10:51, Filgasová Dagmar

Pozvánka na koncert Musica Pro Sacta Cecilia ve Starém Městě

12. 10. 2018 v 18.00 hodin - Staré Město, Kostel Sv. Ducha

Srdečně zveme všechny pracovníky, členy, průvodce a příznivce na závěrečný koncert festivalu Dny umění nevidomých na Moravě. Pozvánku s podrobnými informacemi přikládáme níže a plákát přílohou.

 

Pozvánka

Dny umění nevidomých Staré Město u Uherského Hradiště

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých SONS ČR, z.s. oblastní odbočka Uherské Hradiště vás srdečně zve na závěrečný koncert festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, který se uskuteční dne 12. října ve Starém Městě v kostele sv. Ducha a v Jezuitském sklepě tamtéž.

Vystupující:

Musica Pro Sancta Cecilia

Vokálně – instrumentální soubor, který se zaměřuje především na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka. V repertoáru má skladby Alessandra Orologia, Melchiora Francka, Tomasa Luis de Victorii, Diega Ortize, Adama Michny z Otradovic, Karla Václava Holana Rovenského, Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Claudia Monteverdiho, Archangella Corelliho, Antonia Vivaldiho a řady dalších. Soubor vznikl v roce 1992 na půdě Pražské konzervatoře a ladičské školy Jana Deyla. Dnes v souboru působí 7 absolventů této konzervatoře. Pod současným názvem Musica pro Sancta Cecilia soubor vystupuje od roku 1994.

Cimbálová muzika Falešnica

CM Falešnica ze Slovácka, přesněji okolí Boršic u Blatnice a Blatničky, která vznikla mezi lety 2010 a 2011 vedená nevidomým primášem Radimem Vojtkem hraje a sklízí obrovské uznání na renomovaných folklórních akcích po celé republice. Její nezaměnitelný náboj a pojetí i některých novodobých písní si podmaní každého posluchače a roztančí mnohé lenochy.

 

program akce:

18:00 zahájení

18:10 koncert Musica Pro Sancta Cecilia v kostele sv. Ducha

19:45 posezení s CM Falešnica v Jezuitském sklepě spojené s ochutnávkou vín

Kapacita sklepa je zhruba 130 míst k sezení, takže průvodci a přátelé jsou také srdečně zváni. Velmi snažně prosíme pracovníky všech odboček, aby tuto pozvánku rozeslali všem členům. Na koncert zveme velmi důležité hosty, takže chceme, aby bylo vidět, že dokážeme i velké věci na úrovni. Také všichni pracovníci, pro které tento nápad vznikl, nechť tuto akci berou jako jakousi třešničku a poděkování za velkou spoustu nelehké práce s pořádáním DUNu ve všech koutech Moravy a Slezska. Zatím nenahlášení zájemci nechť nás kontaktují na email: zeleznik@sons.cz nebo na tel: 778768383. Pro nahlášené zájemce je již zajištěno ubytování v ceně 600 Kč vč. snídaně ve dvoulůžkových pokojích, nebo 560 Kč ve třílůžkových pokojích. Také včetně snídaně. Počty a rozložení ubytovaných budeme řešit dodatečně za chodu. Ubytování je zajištěno v hotelu Grand v Uherském Hradišti. http://www.granduh.cz/

 

Vstupné na obě části koncertu je dobrovolné. 

Publikováno 14.08.2018 10:40, Filgasová Dagmar

Pozvánka na koncert Pavly Flámové ve Frýdku-Místku

27. 9. 2018 od 17 hodin - Frýdek- Místek, sál ZUŠ

 

Přijďte si poslechnout soprán Pavly Flámové za klavírního doprovodu Nikol Bókové, které nám předvedou své umění v Základní umělecké škole ve Frýdku-Místku.

Pozvánku naleznete v příloze.

  

Publikováno 14.08.2018 10:29, Filgasová Dagmar

Pozvánka na koncert Aleny Terezie Vítek ve Lhotce nad Bečvou

17. 8. 2018 v 15.30 hodin - Lhotka nad Bečvou, Sportovní areál FC Lhotka n. B.

 

Srdečně vás zveme na koncert nevidomé zpěvačky Alenky Terezie Vítek, který se uskuteční ve sportovním areálu FC Lhotka nad Bečvou. Můžete se těšit na písně z klasické i muzikálové tvorby. Přikládáme pozvánku.

 

  

Obrázek

Oblastní odbočka v Jeseníku v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2018 zorganizovala vernisáž obrazů nám již dobře známé slabozraké grafičky Markéty Evjákové, o které se dočtete v přiložené zprávě.


Počet obrázků: 10

 

Publikováno 25.07.2018 08:18, Filgasová Dagmar

Pozvánka na cimbálovou muziku Falešnica do Vsetína

Obrázek

9. 8. 2018 od 15 hodin - Vsetín, Domov Harmonie

 

Zveme příznivce cimbálové hudby do vsetínského domova pro seniory, kde nám v rámci Dnů umění nevidomých na Moravě zahraje cimbálová muzika Falešnica z Ostrožska.

V příloze naleznete pozvánku. 

Publikováno 16.07.2018 11:09, Filgasová Dagmar

Koncert cimbálové muziky Falešnica ve Zlíně

Obrázek

Ve zlínské odbočce se v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě sešli členové a milovníci cimbálové muziky, aby si zazpívali a užili si krásnou atmosféru. Přikládame zprávu z odbočky o této akci spolu s několika fotografiemi.


Počet obrázků: 2

 

Obrázek

Níže přikládáme zprávu z oblastní odbočky Olomouc, kde proběhla vernisáž obrazů slabozraké grafičky Markéty Evjákové a kde bude až do konce prázdnin tato výstava ke shlédnutí. Zároveň se dočtete o expozici kreslených vtipů o životě nevidomých, která je umístěna v nedalekém Regionálním centru.

 


Počet obrázků: 9

 

Publikováno 16.07.2018 09:57, Filgasová Dagmar

Zdařilý koncert Radka Žaluda a Filipa Moravce v Šumperku

Obrázek

Níže naleznete zprávu šumperské odbočky o koncertě Radka Žaluda a Filipa Moravce v klášterním kostele v Šumperku, který se konal v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě.

 

 

 


Počet obrázků: 4

 

Obrázek

Krásná hudba a poutavé vyprávění Jiřího Jelínka nadchly posluchače koncertu v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě v Kroměříži. Zprávu a fotografie z tohoto koncertu naleznete v příloze.


Počet obrázků: 2
Začátek: 31.05.2018
Konec: 31.05.2018
Kde: Kroměříž

 

Publikováno 26.06.2018 09:19, Filgasová Dagmar

Humor poslepu aneb život nevidomých jinak

2. - 28. 7. 2018 - výstava, Regionální centrum Olomouc

 

Zveme vás na výstavu kreslených vtipů o životě nevidomých

Humor o lidech, kterým zrak úplně či částečně chybí, ale i o zraku jako takovém.

I zrakově postižení dokáží brát svůj handicap s humorem, důkazem toho je i tato výstava.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska připravila mezinárodní soutěž kreslených vtipů o světě nevidomých s názvem

Videnie nevidenia – i videnia

Do soutěže bylo přihlášeno několik set námětů.  Díla, která máte možnost si prohlédnout ať už zrakem nebo hmatem na naší výstavě, pochází z 1. ročníku této soutěže.

Uspořádal ji pan Josef Zbranek, ředitel SINA Nitra, n. o. (Strediska integračných aktivít pre zrakovo a viacnásobne postihnutých občanov) a jejím zadáním byl kreslený humor na téma zrakového postižení. Soutěže se zúčastnilo 99 autorů z 32 zemí světa.  Z několika set došlých námětů jich bylo vybráno cca 160. Z nich byly 25 dále vybraným vtipům Slovenskou knihovnou v Levoči zhotoveny reliéfní plastové kontury. Každý z těchto 25 vtipů má popisek ve zvětšeném černotisku a Braillově písmu. Celý soubor je vystavován ve formátu A4. Vtipy s popisky jsou uchyceny na plastovém podkladě v rozměru A3 (na šířku nebo na výšku).
Výstava probíhá v rámci festivalu DUN ve velkých městech Moravy. Je vtipným doplňkem pohledu veřejnosti na život těžce zrakově postižených spoluobčanů.

V příloze naleznete pozvánku na tuto výstavu.

  

Publikováno 25.06.2018 11:18, Filgasová Dagmar

Hejtman Zlínského kraje zahájil výstavu Markéty Evjákové ve Zlíně

Obrázek

Dne 5. 6. 2018 se v knihovně Františka Bartoše ve Zlíně sešla početná skupina členů odbočky SONS ve Zlíně spolu se zástupci Zlínského kraje, aby zahájila výstavu slabozraké grafičky Markéty Evjákové. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek v úvodu vernisáže vyzdvihl význam tvůrčí činnosti osob se zdravotním postižením a poděkoval Markétě Evjákové za její krásná díla.

Barevná díla s motivem ženských postav zaujmou pozorovatele na první pohled a jsou námětem k přemýšlení nad souzněním lidského života s prvky přírody. Vernisáž doplnili svým slovem rovněž radní Zlínského kraje Michaela Blahová, vedoucí odboru kultury Zlínského kraje Radana Habartová a koordinátorka festivalu Dny umění nevidomých na Moravě Dagmar Filgasová. Tóny kytary Zdeňka Hradila podtrhly příjemné odpoledne a přítomní odcházeli s pocitem hezkých chvil strávených s obrazy Markéty Evjákové.


Počet obrázků: 3
Začátek: 05.06.2018
Konec: 05.06.2018
Kde: Zlín

 

Publikováno 20.06.2018 11:42, Filgasová Dagmar

Koncert a promítání Petra Bazaly nadchl obecenstvo v Olomouci

Obrázek

V Domově seniorů Pohoda proběhl nejen koncert na klavír i akordeon v podání Petra Bazaly, ale také jeho zajímavá přednáška, o které se dočtete v níže přiložené zprávě.

 


Počet obrázků: 7
Začátek: 08.06.2018
Konec: 08.06.2018
Kde: Olomouc

 

Obrázek

Nezapomentutelný zážitek si odnesli posluchači z Mozartova sálu díky koncertům Milana Arnera a Stupkova kvarteta.

Zprávu spolu s fotografiemi z této akce naleznete níže.


Počet obrázků: 6
Začátek: 06.06.2018
Konec: 06.06.2018
Kde: Olomouc

 

Publikováno 18.06.2018 12:38, Filgasová Dagmar

Zdařilé akce v rámci festivalu DUN na Novojičínsku

Obrázek

V příloze naleznete zprávu o proběhlých hudebních večerech ve městech Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a Frenštát pod Radhoštěm doprovázené výstavou fotografií „Cwaků“ pana Lubomíra Pavelčáka alias Lichoočka.

 

  

Publikováno 18.06.2018 11:02, Filgasová Dagmar

Pozvánka na letní koncert Radka Žaluda ve Valašském Meziříčí

26. 7. 2018 od 15 hodin - Diakonie ČCE – Hospic CITADELA, Valašské Meziříčí

 

Přijměte naše pozvání na další koncert v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, kde zpěvák Radek Žalud v zahradě Diakonie ve Valašském Meziříčí zazpívá písně ze svého pestrého repertoáru.

Bližší informace naleznete v pozvánce. 

Publikováno 13.06.2018 08:54, Filgasová Dagmar

Pozvánka na vernisáž a výstavu Markéty Evjákové v Olomouci

3. 7. 2018 v 15 hodin - vernisáž, Knihovna města Olomouce - pobočka Jungmannova

3. 7. - 31. 8. 2018 - výstava obrazů, Knihovna města Olomouce - pobočka Jungmannova

 

Úspěšné putování obrazů grafičky Markéty Evjákové po moravských galeriích pokračuje výstavou v Knihovně města Olomouce.

Pozvánka na vernisáž této výstavy je uvedena v příloze.

 

 

 

  

Publikováno 13.06.2018 08:14, Filgasová Dagmar

Pozvánka na koncert cimbálové muziky Falešnica ve Zlíně

21. 6. 2018 v 16 hodin - SONS Zlín

Slovácké a valašské lidové písničky se ponesou klubovnou SONS ČR oblastní odbočky Zlín a přenesou vás do světa tradičního moravského folklóru.

Bližší informace naleznete v pozvánce.

  

Publikováno 05.06.2018 08:59, Filgasová Dagmar

Pozvánka na besedu s cimbálovou muzikou Falešnica v Kyjově

15. 6. 2018 od 17 hodin - Městská knihovna Kyjov

 

Struny cimbálu a krásné moravské písničky se rozezní v přednáškovém sále Městské knihovny v Kyjově. Falešnica vás zve k poslechu i tanci na svůj letní koncert.

Podrobnosti naleznete v přiložené pozvánce. 

15. 6. 2018 v 16 hodin - Domov pro seniory, Rožnov p. R.

 

Lahodné tóny kytarových umělců Kateřiny Schejbalové a Filipa Moravce se rozezní v prostorách Domova pro seniory v Rožnově pod Radhoštěm.

Bližší informace v přiložené pozvánce. 

Publikováno 29.05.2018 12:05, Filgasová Dagmar

Pozvánka na koncert Petra Bazaly ve Vsetíně

6. 6. 2018 v 9.00 hodin - jídelna SONS Vsetín

 

Mistrovské umění hbitých prstů virtuoza Petra Bazaly ve hře na akordeon zcela jistě zaujme širokou odbornou i laickou veřejnost na koncertu ve Vsetíně.

Bližší informace naleznete v pozvánce. Zobrazena stránka 1 z 3 (celkem 52 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3

Podpora

Technické informace

717608 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2018 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.