Akce


Hledat akci dle názvu, místa konání nebo datumu:

Chystané akce:


POZVÁNKA NA VÝSTAVU

Začátek: 27.05.2021 17:00
Konec: 19.06.2021
Kde: Galerie a klub KUPÉ, Janská 7, Opava

Festival Dny umění nevidomých na Moravě 2021.


Víc informací ...

SONS Šumperk plán akcí na červen 2021

Začátek: 01.06.2021
Konec: 30.06.2021
Víc informací ...

Akce na červen 2021

Začátek: 01.06.2021
Konec: 30.06.2021

Konečně se můžeme setkávat /za určitých pravidel stanovených vládou/, tak neseďte doma a vyberte si akci podle svého gusta... TĚŠÍME SE NA VÁS!


Víc informací ...

Bruntálské aktuality

Začátek: 01.06.2021
Konec: 30.06.2021
Kde: Bruntál, Krnov a okolí

 

                                                 

 

                                                     SONS je tu pro nás už 25 let

 

MOTTO: Nejsme organizace, která za nevidomé rozhoduje a jedná; jsme nevidomí a slabozrací občané, kteří rozhodují a jednají sami za sebe. Zásady našeho počínání jsou: svépomoc, partnerství, solidarita, úcta k lidské důstojnosti, svobodná volba, zdravý rozum.

 

V České republice žije podle střízlivých odhadů a porovnání se sousedními vyspělými zeměmi přibližně 19 000 úplně nevidomých lidí a asi 70 000 dalších osob se závažnou poruchou zraku – tedy těch, kdo by např. neměli v žádném případě řídit auto nebo střílet vzduchovkou po vrabcích. Tito lidé mají již přes sto let vlastní svépomocné organizace, jejichž nejnovější hrdou pokračovatelkou je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Tento celostátně působící zapsaný spolek oslaví 16. června pětadvacáté narozeniny – a to bez fanfár a táborů lidu; žijeme v kovidové době a nezbývá než setkávat se převážně on-line. To nám však nebrání ve sdělení veřejnosti, čeho jsme dosáhli, co od veřejnosti čekáme, zač jí vděčíme a kam kráčíme.

 

Svět kolem nás je z drtivé většiny o dívání,“ říká Rudolf Volejník, viceprezident a tiskový mluvčí SONS, „a my musíme lidi, kteří vidět přestanou nebo přestávají, naučit ve vizualizovaném světě žít bez zraku. V tom se skrývá jedno z našich poslání – vracet lidi zpátky do života, znovu samostatně chodit, starat se o domácnost, číst a psát, rekvalifikovat se nebo se vrátit do původního zaměstnání, bavit se, cestovat atd., atd. SONS i její dceřiné společnosti poskytují registrované sociální služby i další služby, které zájemci nikde jinde nenajdou. Každý, kdo nás může potřebovat, se může obrátit na oblastní odbočku SONS v místě svého bydliště, na krajské TyfloCentrum nebo celostátní Tyfloservis. Učíme však také příkladem: Při spolkových aktivitách (výlety, besedy, tematická setkávání) se scházejí lidé s podobným údělem, vyměňují si zkušenosti a ti noví mezi námi zjišťují, že ztrátou zraku či jeho vážným poškozením život nekončí.

 

Dotacemi nám pomáhá stát, pomáhají kraje, obce, firmy i jednotlivci. Jsme zvlášť hrdí na programy, kde stát pomáhá minimálně a my je přesto dokážeme udržet a rozvíjet. Jedním z nich je Knihovna digitálních dokumentů, která zahrnuje na 32 000 elektronických knih, periodika, učebnice – je zkrátka pokladnicí umění, zábavy a vzdělání. Existuje již po 30 let mimo systém veřejných knihoven a jakožto autorizovaný subjekt poskytující autorská díla v alternativních formátech ji uznává i Světová organizace duševního vlastnictví. Další službou, která není nijak štědře dotovaná, je navigační centrum, jehož pracovníci pomáhají nevidomým lidem při samostatném cestování za použití moderních technologií. Ve vydavatelství Zora vydáváme vlastní časopisy určené všem nevidomým a slabozrakým i veřejnosti.

 

Vlajkovou lodí, která láká návštěvníky každého věku (když se to smí), je naše středisko výcviku vodicích psů, člen Mezinárodní federace výcvikových škol.

 

SONS je tu pro každého - mládeží počínaje a seniory konče. Vítáme ve svých řadách i příznivce, přátele a rodinné příslušníky bez zrakové vady.

 

Od roku 2000 má SONS i svoji celonárodní veřejnou sbírku Bílá pastelka. Skrze její pořádání se opakovaně přesvědčujeme o kladném vztahu veřejnosti k nevidomým a slabozrakým lidem.

 

Kontakt:

 

Rudolf Volejník

viceprezident SONS

e-mail: volejnik@sons.cz

tel. 777 722 793

 

Mgr. Veronika Pokorná

výkonná ředitelka SONS

e-mail: pokorna@sons.cz

tel. 602 685 770

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Červen 2021

 

 

                                                   

 

 

Krásný červnový den milé členové                   ,

 

epidemiologická situace se nám uklidnila a věřím, že budeme moci opět pořádat akce a výlety. Přináším Vám další vydání Bruntálských aktualit, kde naleznete čerstvé informace týkající se dění na naší OO SONS Bruntál.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Květen 2021

 

                                            Volnočasové aktivity pro květen, měsíc zamilovaných | Seznamte se

 

Krásný květnový den,

přinaším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Duben 2021

 

 

 

                                          Astrologův duben v kostce | CESTY K SOBĚ - internetové vysílání

 

Krásný dubnový den,

přinaíším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Každý den s citátem:

Jednou, jakmile bude vše v pořádku a Vy se podíváte zpět, budete nesmírně rádi, že jste se tenkrát nevzdali a pokračovali dále.

                                                    

                                                                Thank you, Mr. President, you are always with us… « Museum Montanelli

V pondělí 22. března obdržela naše oblastní odbočka SONS Bruntál respirátory třídy FFP2 DAREM od Městské policie Bruntál a zároveň také od Eurotopie Bruntál jmenovitě od paní Bc. Ivety Jančíkové. Za dar velmi děkujeme jak výše zmíněným, tak panu starostovi Bruntálu tak i MěÚ Bruntál paní Mgr. Pavle Sohrové, která zprostředkovala dodávky pro členy našeho spolku. Respirátory budou osobně předány na odbočce nebo zaslány členům spolku SONS s pravidelným vydáním Bruntálských aktualit.

                  Za poskytnutý dar všem moc děkujeme a Vážíme si pomoci v této době.

 

 

                                           RESPIRÁTORY 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

                                       HAVÁRIE - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ | Město Březová

  

 

!!!!!!! Vážení členové, vážení uživatelé našich sociálních služeb a vážená veřejnosti, v souvislosti s vyhlášením omezeného pohybu obyvatelstva Vládou ČR oznamujeme, že pracovníci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. (dále jen „SONS“) budou výkon svých činností zajišťovat převážně z domova. Telefonické a elektronické konzultace zajišťují pracovníci, jejichž kontakty naleznete níže. Platí od 1. 3. 2021 do odvolání. Děkujeme za pochopení.!!!!!!

 

!!!!!!!!!!Celozávodní dovolená od 15.3.2021 do 19.3.2021!!!!!!!!!!!!

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Bžezen 2021                                      

 

                                        Pranostiky na měsíc březen

 

 

 

Krásný březnový den milí členové,

i v této velmi složité době mám pro Vás další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o aktuálním dění na  odbočce SONS Bruntál. 

 

 

Bruntálské aktuality BŘEZEN

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

ÚNOR 2021

 

                                       Extralife.cz – Víte, proč má únor jenom 28 dní? Mohou za to starověcí Římané

 

 

Krásný únorový čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ÚNOR

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

LEDEN 2021

                                               

                                     

 

Krásný lednový den milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2021.

Přeji všem členům a jejich rodinám klidný rok 2021 pevné zdraví a těším se na nové zážitky při společných aktivitách a výletech naší odbočky SONS Bruntál.

 

Bruntálské aktuality LEDEN

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

PROSINEC

                                      Program na měsíc prosinec - Bonanza Vendolí, z. ú.                                

 

Krásný adventní čas milí členové,

přikládám poslední vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2020.

Přeji všem členům a jejich rodinám příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 přeji pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti a těším se na další spolupráci a osobní setkání.

 

Bruntálské aktuality PROSINEC

 

 

                                                ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

LISTOPAD

                                        KALENDÁRIUM – říjen / listopad - Zahrádkářův rok

 

Krásný podzimí čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality LISTOPAD 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ŘÍJEN 

                                      ŘÍJEN 2018: Štíři, Kozorozi, Vodnáři, Ryby - Blogy - ŽENY s.r.o.

 

 

Krásný říjnový čas milí členové,

přikládám druhé vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde je aktuální informace o zájezdě do Kunína a Nového Jičína a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ŘÍJEN 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

                                      A takový byl měsíc září 2018

   

Krásný den čas milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde budete mít informace o akcích, pozvánky na výlety a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ZÁŘÍ                    


Víc informací ...

Benefiční bleší trh

Začátek: 01.06.2021 15:00
Konec: 24.09.2021 17:00
Kde: Dolní náměstí Olomouc, pod kostelem Zvěstování Páně

Velmi si vážíme dlouholeté příjemné spolupráce s bratry kapucíny, kteří se rozhodli pro nás tuto akci uspořádat. Rádi bychom vás pozvali do podzemí pod terasou kapucínského kláštera u kostela "Zvěstování Páně" v Olomouci.

KDY: od pondělí 1. června 2021 do září 2021, každý všední den čase od 15:00 do 17:00.

KDE: Vstup do podzemí je z olomouckého Dolního náměstí vedle vchodu do kapucínského kostela.

pozvánka: BENEFIČNÍ BLEŠÍ TRH 2021 


Víc informací ...

Vítání léta

Datum: 23.06.2021

Zveme vás na pravidelnou akci Vítání léta, která se uskuteční 23. 6. ve známém prostředí Vinárny Sklípek ve Vřesině. Sraz účastníků je ve 13:30 na zastávce Vřesinská. Užijeme si tradiční společné grilování a posezení u kávy. Těšíme se na vás :)


Víc informací ...

OPÉKÁNÍ u Bumbalky

Začátek: 24.06.2021 12:00
Konec: 24.06.2021 16:00
Kde: Semily

Přátelské posezení a  poklábosení u "Bumbalky"


Víc informací ...

Posezení v Heřmanicích

Začátek: 26.06.2021 15:00
Konec: 26.06.2021 18:00
Kde: Hřište u Klubovny, Heřmanice

Zveme Vás na první osvětu a prezentaci v tomto roce na veřejné akci Posezení v Heřmanicích.


Víc informací ...

Minigalerie OO SONS Vrchlabí

Začátek: 12.07.2021 09:00
Konec: 31.08.2021 16:00
Kde: Slovanská 1116

Ve spolupráci s amatérskou malířkou Věrou Jandejskovou pro vás připravujeme...... 


Víc informací ...

Proběhlé akce:


NOUZOV - nejnižší rozhledna

Začátek: 17.06.2021 10:30
Konec: 17.06.2021
Kde: NOUZOV

Cimrmanova nejnižší rozhledna u Nouzova


Víc informací ...

Káva na slepo

Začátek: 16.06.2021 10:00
Konec: 16.06.2021 18:00
Kde: Kavárna Republika, Valdštejnovo nám., Jičín

Přijďte s námi oslavit 25. let výročí Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky v Kavárné republika vypitím kávy po slepu.


Víc informací ...

CHuchelna - výstava bonsají

Začátek: 10.06.2021 12:00
Konec: 10.06.2021
Kde: CHUCHELNA
Víc informací ...

Výlet do Malých lázní v Bělovsi

Začátek: 10.06.2021 10:00
Konec: 10.06.2021 15:00
Kde: Náchod- Běloves

Výlet do Malých lázní v Bělovsi a posezení v cukrárně


Víc informací ...

DUN 2021

Datum: 08.06.2021 16:00
Kde: Frýdek - Místek

Koncert v rámci festivalu  "Dny umění nevidomých na Moravě 2021" 


Víc informací ...

Vysoké nad Jizerou - Muzeum

Začátek: 03.06.2021 09:00
Konec: 03.06.2021 15:30
Kde: Vysoké nad Jizerou

Krakonoš 100x jinak - výstava s výkladem


Víc informací ...

Procházka po Frýdku - Místku

Datum: 03.06.2021
Kde: Frýdek - Místek

Společná procházka na Vršavec ve Frýdku - Místku


Víc informací ...

Benefiční bleší trh

Začátek: 01.06.2021 15:00
Konec: 24.09.2021 17:00
Kde: Dolní náměstí Olomouc, pod kostelem Zvěstování Páně

Velmi si vážíme dlouholeté příjemné spolupráce s bratry kapucíny, kteří se rozhodli pro nás tuto akci uspořádat. Rádi bychom vás pozvali do podzemí pod terasou kapucínského kláštera u kostela "Zvěstování Páně" v Olomouci.

KDY: od pondělí 1. června 2021 do září 2021, každý všední den čase od 15:00 do 17:00.

KDE: Vstup do podzemí je z olomouckého Dolního náměstí vedle vchodu do kapucínského kostela.

pozvánka: BENEFIČNÍ BLEŠÍ TRH 2021 


Víc informací ...

Bruntálské aktuality

Začátek: 01.06.2021
Konec: 30.06.2021
Kde: Bruntál, Krnov a okolí

 

                                                 

 

                                                     SONS je tu pro nás už 25 let

 

MOTTO: Nejsme organizace, která za nevidomé rozhoduje a jedná; jsme nevidomí a slabozrací občané, kteří rozhodují a jednají sami za sebe. Zásady našeho počínání jsou: svépomoc, partnerství, solidarita, úcta k lidské důstojnosti, svobodná volba, zdravý rozum.

 

V České republice žije podle střízlivých odhadů a porovnání se sousedními vyspělými zeměmi přibližně 19 000 úplně nevidomých lidí a asi 70 000 dalších osob se závažnou poruchou zraku – tedy těch, kdo by např. neměli v žádném případě řídit auto nebo střílet vzduchovkou po vrabcích. Tito lidé mají již přes sto let vlastní svépomocné organizace, jejichž nejnovější hrdou pokračovatelkou je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Tento celostátně působící zapsaný spolek oslaví 16. června pětadvacáté narozeniny – a to bez fanfár a táborů lidu; žijeme v kovidové době a nezbývá než setkávat se převážně on-line. To nám však nebrání ve sdělení veřejnosti, čeho jsme dosáhli, co od veřejnosti čekáme, zač jí vděčíme a kam kráčíme.

 

Svět kolem nás je z drtivé většiny o dívání,“ říká Rudolf Volejník, viceprezident a tiskový mluvčí SONS, „a my musíme lidi, kteří vidět přestanou nebo přestávají, naučit ve vizualizovaném světě žít bez zraku. V tom se skrývá jedno z našich poslání – vracet lidi zpátky do života, znovu samostatně chodit, starat se o domácnost, číst a psát, rekvalifikovat se nebo se vrátit do původního zaměstnání, bavit se, cestovat atd., atd. SONS i její dceřiné společnosti poskytují registrované sociální služby i další služby, které zájemci nikde jinde nenajdou. Každý, kdo nás může potřebovat, se může obrátit na oblastní odbočku SONS v místě svého bydliště, na krajské TyfloCentrum nebo celostátní Tyfloservis. Učíme však také příkladem: Při spolkových aktivitách (výlety, besedy, tematická setkávání) se scházejí lidé s podobným údělem, vyměňují si zkušenosti a ti noví mezi námi zjišťují, že ztrátou zraku či jeho vážným poškozením život nekončí.

 

Dotacemi nám pomáhá stát, pomáhají kraje, obce, firmy i jednotlivci. Jsme zvlášť hrdí na programy, kde stát pomáhá minimálně a my je přesto dokážeme udržet a rozvíjet. Jedním z nich je Knihovna digitálních dokumentů, která zahrnuje na 32 000 elektronických knih, periodika, učebnice – je zkrátka pokladnicí umění, zábavy a vzdělání. Existuje již po 30 let mimo systém veřejných knihoven a jakožto autorizovaný subjekt poskytující autorská díla v alternativních formátech ji uznává i Světová organizace duševního vlastnictví. Další službou, která není nijak štědře dotovaná, je navigační centrum, jehož pracovníci pomáhají nevidomým lidem při samostatném cestování za použití moderních technologií. Ve vydavatelství Zora vydáváme vlastní časopisy určené všem nevidomým a slabozrakým i veřejnosti.

 

Vlajkovou lodí, která láká návštěvníky každého věku (když se to smí), je naše středisko výcviku vodicích psů, člen Mezinárodní federace výcvikových škol.

 

SONS je tu pro každého - mládeží počínaje a seniory konče. Vítáme ve svých řadách i příznivce, přátele a rodinné příslušníky bez zrakové vady.

 

Od roku 2000 má SONS i svoji celonárodní veřejnou sbírku Bílá pastelka. Skrze její pořádání se opakovaně přesvědčujeme o kladném vztahu veřejnosti k nevidomým a slabozrakým lidem.

 

Kontakt:

 

Rudolf Volejník

viceprezident SONS

e-mail: volejnik@sons.cz

tel. 777 722 793

 

Mgr. Veronika Pokorná

výkonná ředitelka SONS

e-mail: pokorna@sons.cz

tel. 602 685 770

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Červen 2021

 

 

                                                   

 

 

Krásný červnový den milé členové                   ,

 

epidemiologická situace se nám uklidnila a věřím, že budeme moci opět pořádat akce a výlety. Přináším Vám další vydání Bruntálských aktualit, kde naleznete čerstvé informace týkající se dění na naší OO SONS Bruntál.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Květen 2021

 

                                            Volnočasové aktivity pro květen, měsíc zamilovaných | Seznamte se

 

Krásný květnový den,

přinaším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Duben 2021

 

 

 

                                          Astrologův duben v kostce | CESTY K SOBĚ - internetové vysílání

 

Krásný dubnový den,

přinaíším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Každý den s citátem:

Jednou, jakmile bude vše v pořádku a Vy se podíváte zpět, budete nesmírně rádi, že jste se tenkrát nevzdali a pokračovali dále.

                                                    

                                                                Thank you, Mr. President, you are always with us… « Museum Montanelli

V pondělí 22. března obdržela naše oblastní odbočka SONS Bruntál respirátory třídy FFP2 DAREM od Městské policie Bruntál a zároveň také od Eurotopie Bruntál jmenovitě od paní Bc. Ivety Jančíkové. Za dar velmi děkujeme jak výše zmíněným, tak panu starostovi Bruntálu tak i MěÚ Bruntál paní Mgr. Pavle Sohrové, která zprostředkovala dodávky pro členy našeho spolku. Respirátory budou osobně předány na odbočce nebo zaslány členům spolku SONS s pravidelným vydáním Bruntálských aktualit.

                  Za poskytnutý dar všem moc děkujeme a Vážíme si pomoci v této době.

 

 

                                           RESPIRÁTORY 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

                                       HAVÁRIE - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ | Město Březová

  

 

!!!!!!! Vážení členové, vážení uživatelé našich sociálních služeb a vážená veřejnosti, v souvislosti s vyhlášením omezeného pohybu obyvatelstva Vládou ČR oznamujeme, že pracovníci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. (dále jen „SONS“) budou výkon svých činností zajišťovat převážně z domova. Telefonické a elektronické konzultace zajišťují pracovníci, jejichž kontakty naleznete níže. Platí od 1. 3. 2021 do odvolání. Děkujeme za pochopení.!!!!!!

 

!!!!!!!!!!Celozávodní dovolená od 15.3.2021 do 19.3.2021!!!!!!!!!!!!

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Bžezen 2021                                      

 

                                        Pranostiky na měsíc březen

 

 

 

Krásný březnový den milí členové,

i v této velmi složité době mám pro Vás další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o aktuálním dění na  odbočce SONS Bruntál. 

 

 

Bruntálské aktuality BŘEZEN

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

ÚNOR 2021

 

                                       Extralife.cz – Víte, proč má únor jenom 28 dní? Mohou za to starověcí Římané

 

 

Krásný únorový čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ÚNOR

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

LEDEN 2021

                                               

                                     

 

Krásný lednový den milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2021.

Přeji všem členům a jejich rodinám klidný rok 2021 pevné zdraví a těším se na nové zážitky při společných aktivitách a výletech naší odbočky SONS Bruntál.

 

Bruntálské aktuality LEDEN

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

PROSINEC

                                      Program na měsíc prosinec - Bonanza Vendolí, z. ú.                                

 

Krásný adventní čas milí členové,

přikládám poslední vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2020.

Přeji všem členům a jejich rodinám příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 přeji pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti a těším se na další spolupráci a osobní setkání.

 

Bruntálské aktuality PROSINEC

 

 

                                                ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

LISTOPAD

                                        KALENDÁRIUM – říjen / listopad - Zahrádkářův rok

 

Krásný podzimí čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality LISTOPAD 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ŘÍJEN 

                                      ŘÍJEN 2018: Štíři, Kozorozi, Vodnáři, Ryby - Blogy - ŽENY s.r.o.

 

 

Krásný říjnový čas milí členové,

přikládám druhé vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde je aktuální informace o zájezdě do Kunína a Nového Jičína a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ŘÍJEN 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

                                      A takový byl měsíc září 2018

   

Krásný den čas milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde budete mít informace o akcích, pozvánky na výlety a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ZÁŘÍ                    


Víc informací ...

Akce na červen 2021

Začátek: 01.06.2021
Konec: 30.06.2021

Konečně se můžeme setkávat /za určitých pravidel stanovených vládou/, tak neseďte doma a vyberte si akci podle svého gusta... TĚŠÍME SE NA VÁS!


Víc informací ...

SONS Šumperk plán akcí na červen 2021

Začátek: 01.06.2021
Konec: 30.06.2021
Víc informací ...

On-line beseda

Datum: 28.05.2021 10:00

Oblastní odbočka Ostrava zve všechny své příznivce na on-line besedu s paní Bělou Svobodovou, pracovnicí zvukového oddělení Knihovny města Ostravy. Zájemci se mohou hlásit emailem nebo telefonicky.


Víc informací ...

POZVÁNKA NA VÝSTAVU

Začátek: 27.05.2021 17:00
Konec: 19.06.2021
Kde: Galerie a klub KUPÉ, Janská 7, Opava

Festival Dny umění nevidomých na Moravě 2021.


Víc informací ...

Online přednáška/beseda o Pákistánu

Začátek: 19.05.2021 17:00
Konec: 19.05.2021 19:00

Pozvánka na přednášku Pákistán – země krásná a neznámá


Víc informací ...

On-line beseda

Datum: 14.05.2021

Dne 14. 5. od 10:00 proběhne na online platformě Microsoft Teams beseda, kterou si pro nás připravila pracovnice paní Karla Mikulová. Provede nás ostrovem Malta. Zájemci se mohou hlásit na telefonních číslech nebo emailech uvedených výše.


Víc informací ...

Nabídka respirátorů a dezinfekce

Datum: 13.05.2021

Nadace prof. Vejdovského zajistila pro osoby s těžkým zrakovým postižením certifikované respirátory třídy FFP2. Pro zájemce z řad našich členů i uživatelů jsou k dispozici zdarma na odbočkách SONS po celé ČR. Každý z nich na vyžádání obdrží 3 respirátory. Dále máme pro vás k dispozici dezinfekci. Pokud máte zájem, kontaktujte nás na výše uvedeném emailu nebo telefonních číslech.


Víc informací ...

On-line beseda

Datum: 07.05.2021

Dne 7. 5. se můžeme těšit na další on-line cestovatelský zážitek. Tentokrát se podíváme na západní pobřeží USA. Naše cesta začne na letišti v Los Angeles a dále se přesuneme na jih až do San Diega. Cestou navštívíme San Francisco i Las Vegas, prohlédneme si národní parky plné úžasných přírodních krás a navštívíme i známou věznici Alcatraz. Besedu si pro nás připravila pracovnice paní Tereza Sahbi. Zájemci se mohou hlásit na výše uvedených kontaktech.


Víc informací ...

SONS Šumperk plán akcí na květen 2021

Začátek: 03.05.2021
Konec: 31.05.2021
Víc informací ...

On-line beseda

Datum: 30.04.2021

Dne 30. 4. proběhne další on-line beseda. Tentokrát se společně vydáme na cestu po Velké Británii. Dozvíme se zajímavosti ze života královské rodiny i běžných angličanů, zjistíme, co dobrého si dát v tradičním "pubu" a která místa určitě navštívit. 


Víc informací ...

Dotazník spokojenosti uživatele s kvalitou poskytovaných služeb v době koronavirové epidemie

Datum: 26.04.2021

Vážené naše členky, vážení členové, uživatelé!

Více než rok žijeme ve změněném režimu, který se výrazně dotkl života nás všech, ale i chodu naší odbočky a poskytování sociálních a dalších služeb. Přesto bylo naší maximální snahou zajišťovat alespoň některé služby a aktivity náhradním způsobem - individuální komunikací po telefonu či e-mailem, pořádáním besed a přednášek prostřednictvím Skypu. Formou série "Důležitých informací", zasílaných elektronicky, jsme vám poskytovali rady a informace zejména ty, které se týkaly koronavirové epidemie, vládních opatření a související zdravotnické problematiky. Mnoho času a energie jsme věnovali zajišťování ochranných prostředků a jejich distribucí zejména starším a osaměle žijícím zrakově postiženým členům a uživatelům.

Nyní jsme se rozhodli vás oslovit se žádostí o vyplnění dotazníku za účelem získání zpětné vazby od vás, kteří jste našimi členy či uživateli a využíváte některé naše služby a zúčastňujete se pořádaných aktivit.

Dotazník Vám rádi na vyžádání dají osobně nebo zašlou pracovníci odbočky.

Předem velmi děkujeme za vyplněný dotazník a čas, který mu budete věnovat. Ujišťujeme vás, že budeme reagovat na vaše podněty či připomínky k naší práci, zejména v období koronavirové krize. Vyplněním dotazníku tak můžete přispět k dalšímu zkvalitňování naší práce a rozšiřování nabídky aktivit.

Za všechny pracovníky odbočky

J. Příborský, předseda

 


Víc informací ...


Zobrazena stránka 1 z 56 (celkem 1109 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 56