Akce


Hledat akci dle názvu, místa konání nebo datumu:

Chystané akce:


Benefiční bleší trh

Začátek: 01.06.2021 15:00
Konec: 24.09.2021 17:00
Kde: Dolní náměstí Olomouc, pod kostelem Zvěstování Páně

Velmi si vážíme dlouholeté příjemné spolupráce s bratry kapucíny, kteří se rozhodli pro nás tuto akci uspořádat. Rádi bychom vás pozvali do podzemí pod terasou kapucínského kláštera u kostela "Zvěstování Páně" v Olomouci.

KDY: od pondělí 1. června 2021 do září 2021, každý všední den čase od 15:00 do 17:00.

KDE: Vstup do podzemí je z olomouckého Dolního náměstí vedle vchodu do kapucínského kostela.

pozvánka: BENEFIČNÍ BLEŠÍ TRH 2021 


Víc informací ...

SONS Šumperk plán akcí na září 2021

Začátek: 01.09.2021
Konec: 30.09.2021
Víc informací ...

Akce září 2021

Začátek: 01.09.2021
Konec: 30.09.2021

Pojďte s námi někam vyrazit, nebo jen tak pobejt.


Víc informací ...

Začátek: 01.09.2021
Konec: 30.09.2021
Kde: Bruntál, Krnov a okolí

 

 

 

 

 

 

                                                 

 

                                                     SONS je tu pro nás už 25 let

 

MOTTO: Nejsme organizace, která za nevidomé rozhoduje a jedná; jsme nevidomí a slabozrací občané, kteří rozhodují a jednají sami za sebe. Zásady našeho počínání jsou: svépomoc, partnerství, solidarita, úcta k lidské důstojnosti, svobodná volba, zdravý rozum.

 

V České republice žije podle střízlivých odhadů a porovnání se sousedními vyspělými zeměmi přibližně 19 000 úplně nevidomých lidí a asi 70 000 dalších osob se závažnou poruchou zraku – tedy těch, kdo by např. neměli v žádném případě řídit auto nebo střílet vzduchovkou po vrabcích. Tito lidé mají již přes sto let vlastní svépomocné organizace, jejichž nejnovější hrdou pokračovatelkou je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Tento celostátně působící zapsaný spolek oslaví 16. června pětadvacáté narozeniny – a to bez fanfár a táborů lidu; žijeme v kovidové době a nezbývá než setkávat se převážně on-line. To nám však nebrání ve sdělení veřejnosti, čeho jsme dosáhli, co od veřejnosti čekáme, zač jí vděčíme a kam kráčíme.

 

Svět kolem nás je z drtivé většiny o dívání,“ říká Rudolf Volejník, viceprezident a tiskový mluvčí SONS, „a my musíme lidi, kteří vidět přestanou nebo přestávají, naučit ve vizualizovaném světě žít bez zraku. V tom se skrývá jedno z našich poslání – vracet lidi zpátky do života, znovu samostatně chodit, starat se o domácnost, číst a psát, rekvalifikovat se nebo se vrátit do původního zaměstnání, bavit se, cestovat atd., atd. SONS i její dceřiné společnosti poskytují registrované sociální služby i další služby, které zájemci nikde jinde nenajdou. Každý, kdo nás může potřebovat, se může obrátit na oblastní odbočku SONS v místě svého bydliště, na krajské TyfloCentrum nebo celostátní Tyfloservis. Učíme však také příkladem: Při spolkových aktivitách (výlety, besedy, tematická setkávání) se scházejí lidé s podobným údělem, vyměňují si zkušenosti a ti noví mezi námi zjišťují, že ztrátou zraku či jeho vážným poškozením život nekončí.

 

Dotacemi nám pomáhá stát, pomáhají kraje, obce, firmy i jednotlivci. Jsme zvlášť hrdí na programy, kde stát pomáhá minimálně a my je přesto dokážeme udržet a rozvíjet. Jedním z nich je Knihovna digitálních dokumentů, která zahrnuje na 32 000 elektronických knih, periodika, učebnice – je zkrátka pokladnicí umění, zábavy a vzdělání. Existuje již po 30 let mimo systém veřejných knihoven a jakožto autorizovaný subjekt poskytující autorská díla v alternativních formátech ji uznává i Světová organizace duševního vlastnictví. Další službou, která není nijak štědře dotovaná, je navigační centrum, jehož pracovníci pomáhají nevidomým lidem při samostatném cestování za použití moderních technologií. Ve vydavatelství Zora vydáváme vlastní časopisy určené všem nevidomým a slabozrakým i veřejnosti.

 

Vlajkovou lodí, která láká návštěvníky každého věku (když se to smí), je naše středisko výcviku vodicích psů, člen Mezinárodní federace výcvikových škol.

 

SONS je tu pro každého - mládeží počínaje a seniory konče. Vítáme ve svých řadách i příznivce, přátele a rodinné příslušníky bez zrakové vady.

 

Od roku 2000 má SONS i svoji celonárodní veřejnou sbírku Bílá pastelka. Skrze její pořádání se opakovaně přesvědčujeme o kladném vztahu veřejnosti k nevidomým a slabozrakým lidem.

 

Kontakt:

 

Rudolf Volejník

viceprezident SONS

e-mail: volejnik@sons.cz

tel. 777 722 793

 

Mgr. Veronika Pokorná

výkonná ředitelka SONS

e-mail: pokorna@sons.cz

tel. 602 685 770

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Červen 2021

 

                                                        Západ Slunce, Vlčí Mák, Pole

                                                    

Krásný červnový den milé členové,                  ,

 

epidemiologická situace se nám uklidnila a věřím, že budeme moci opět pořádat akce a výlety. Přináším Vám další vydání Bruntálských aktualit, kde naleznete čerstvé informace týkající se dění na naší OO SONS Bruntál.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Květen 2021

 

                                            

                                     Začátek Jara, Okrasná Třešeň

Krásný květnový den,

přinaším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Duben 2021

 

                                    Krokus, Květ, Krokusy, Jaro, Nachový                 

 

Krásný dubnový den,

přinaíším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Každý den s citátem:

Jednou, jakmile bude vše v pořádku a Vy se podíváte zpět, budete nesmírně rádi, že jste se tenkrát nevzdali a pokračovali dále.

                                                    

                                                                Thank you, Mr. President, you are always with us… « Museum Montanelli

V pondělí 22. března obdržela naše oblastní odbočka SONS Bruntál respirátory třídy FFP2 DAREM od Městské policie Bruntál a zároveň také od Eurotopie Bruntál jmenovitě od paní Bc. Ivety Jančíkové. Za dar velmi děkujeme jak výše zmíněným, tak panu starostovi Bruntálu tak i MěÚ Bruntál paní Mgr. Pavle Sohrové, která zprostředkovala dodávky pro členy našeho spolku. Respirátory budou osobně předány na odbočce nebo zaslány členům spolku SONS s pravidelným vydáním Bruntálských aktualit.

                  Za poskytnutý dar všem moc děkujeme a Vážíme si pomoci v této době.

 

 

                                           RESPIRÁTORY 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

                                       HAVÁRIE - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ | Město Březová

  

 

!!!!!!! Vážení členové, vážení uživatelé našich sociálních služeb a vážená veřejnosti, v souvislosti s vyhlášením omezeného pohybu obyvatelstva Vládou ČR oznamujeme, že pracovníci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. (dále jen „SONS“) budou výkon svých činností zajišťovat převážně z domova. Telefonické a elektronické konzultace zajišťují pracovníci, jejichž kontakty naleznete níže. Platí od 1. 3. 2021 do odvolání. Děkujeme za pochopení.!!!!!!

 

!!!!!!!!!!Celozávodní dovolená od 15.3.2021 do 19.3.2021!!!!!!!!!!!!

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Bžezen 2021                                      

 

                                                         Tulipány, Jasný, Kytice, Květiny, Květ     

 

Krásný březnový den milí členové,

i v této velmi složité době mám pro Vás další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o aktuálním dění na  odbočce SONS Bruntál. 

 

 

Bruntálské aktuality BŘEZEN

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

ÚNOR 2021

 

                                       

                                                     Hory, Sníh, Moře, Zamrzlý, Zima, Voda

 

Krásný únorový čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ÚNOR

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

LEDEN 2021

                                               

                                                      Zima, Jehličnany, Západ Slunce, Sníh

 

Krásný lednový den milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2021.

Přeji všem členům a jejich rodinám klidný rok 2021 pevné zdraví a těším se na nové zážitky při společných aktivitách a výletech naší odbočky SONS Bruntál.

 

Bruntálské aktuality LEDEN

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

PROSINEC

                                                          Vlak, Přeprava, Zima, Sezóna, Krajina            

 

Krásný adventní čas milí členové,

přikládám poslední vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2020.

Přeji všem členům a jejich rodinám příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 přeji pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti a těším se na další spolupráci a osobní setkání.

 

Bruntálské aktuality PROSINEC

 

 

                                                ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

LISTOPAD

                                                      Díkůvzdání, Roh Hojnosti, Ovoce, Podzim

 

Krásný podzimí čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality LISTOPAD 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ŘÍJEN 

                                      

                                                    Podzim, Jezero, Strom, Příroda, List

Krásný říjnový čas milí členové,

přikládám druhé vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde je aktuální informace o zájezdě do Kunína a Nového Jičína a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ŘÍJEN 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ZÁŘÍ

                                      

                                                Les, Cesta, Západ Slunce

Krásný den čas milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde budete mít informace o akcích, pozvánky na výlety a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ZÁŘÍ                    


Víc informací ...

Den bez bariér 2021 v Praze

Začátek: 17.09.2021 08:30
Konec: 17.09.2021 12:45
Kde: MHMP Charvátova

Pozvánka na Den bez bariér za účasti SONS ČR, z. s. Letošní ročník této vzdělávací akce v oblasti bezbariérové přístupnosti pro odbornou veřejnost nese podtitul „Jak odstranit bariéru od A do Z"


Víc informací ...

Přátelské posezení u Danušky

Začátek: 23.09.2021 11:00
Konec: 23.09.2021
Kde: SEMILY

UKÁZKA KOMUNITNÍHO CHOVU SLEPIC, VLASTNÍHO  CHOVU OVCÍ + PŘÁTELSKÉ POSEZENÍ S OBČERSTVENÍM  (DOBROTAMI Z UDÍRNY)


Víc informací ...

Pozvánka - slavte s námi

Začátek: 24.09.2021 09:00
Konec: 24.09.2021 22:00
Kde: Kyjov

NAROZENINY VE TMĚ

Vážení přátelé, v letošním roce si připomínáme 25 let od sloučení dvou organizací sloužící zrakově postiženým v ČR - SNS a Únie slabozrakých a nevidomých ve Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých České republiky. Ale pro nás kyjovské máme další významné výročí a to 30 let naší existence v Kyjově. A právě touto třicítkou se chceme více přiblížit zdravé veřejnosti a spolu s ní slavit.

Srdečně zváni jste vy, vaši blízcí, přátelé, kamarádi, sousedé, na prezentační den naší činnosti a dovednosti spojený s kulturními pořady. Vše proběhne pod záštitou starosty města Kyjova, Mgr. Františka Lukla, MPA v pátek, 24. září od 9:00 hod. do 22:00 hod. Vybírat můžete dle chuti a nálady:

ve stáncích kolem radnice a kulturního domu budete mít možnost si vyzkoušet zvukovou střelbu, aplikovaný stolní tenis neboli showdown s klapkami na očích a zároveň se zapojit do soutěže o ceny v těchto sportech. Na devíti stanovištích se můžete seznámit s Braillovým písmem, základy gramotností zrakově postižených, ukázkou výcviku vodících psů a digitálních pomůcek pro nevidomé a zrakově postižené, vyzkoušet si můžete chůzi s bílou holí, dovednosti bez zraku jaké používáte v domácnosti, dílně, orientaci v mikroprostoru, citlivost vašeho hmatu a společenské hry, opět bez kontroly zraku. Tyto dovednosti budou propojeny soutěžemi o drobné ceny.

Na pódiu před radnicí budou současně probíhat tato vystoupení:

9:00                 Dětské kočovné divadýlko Kyjov

10:00               Vystoupení MŠ Kyjov

10:30               Dětské kočovné divadýlko Kyjov

13:00               Zahájení odpoledního bloku

13:30               Pěvecký sbor Pastelky OO SONS Kyjov

14:00               Tomáš Kramosil a Jakud Brychta, nevidomí zpěváci CSS pro zrakově postižené Brno-Chrlice

14:45               Taneční vystoupení Domov Horizont Kyjov

15:00               Vyhodnocení zrakově postižených sportovců za reprezentaci OO SONS Kyjov

15:15               Radek Žalud,  populární nevidomý zpěvák

16:15               Vystoupení dětského folklórního souboru Kyjovánek II

17:00              Hudební kapela nevidomých muzikantů Kyklop band z Olomouce

18:00              Vyhodnocení sportovních soutěží ve zvukové střelbě a showdownu

18:15             Benefiční koncert na podporu nevidomých a slabozrakých v Kyjově.
Vystoupí hudební skupina Návrat z Kyjova,  mladá cimbálová muzika Vojara, Rocková skupina Šroti z Dolních Bojanovic, Začalovec pop-big-beat Kyjov.

Po dobu konání naší akce budou k dispozici stánky s občerstvením.


Víc informací ...

Dolánky - ZRCADLOVÁ KOZA

Začátek: 30.09.2021 09:30
Konec: 30.09.2021 14:30
Kde: Dolánky

 

PROCHÁZKA PODÉL JIZERY

Z DOLÁNEK K ZRCADLOVÉ KOZE NA OBĚD A ZPĚT


Víc informací ...

Celostátní sbírka - Bílá Pastelka 2021

Začátek: 11.10.2021
Konec: 13.10.2021
Kde: Celá ČR

Celostátní sbírka Bílá pastelka


Víc informací ...

Rekondiční pobyt Velké Losiny 25. – 30. 10.

Začátek: 25.10.2021
Konec: 30.10.2021

Vzhledem k tomu, že jsme pro obsazenost museli přesunout letošní slibovaný pobyt v Sezimově Ústí na příští rok, připravili jsme si pro vás pobyt náhradní.

Rekondiční pobyt v hotelu Diana ve Velkých Losinách zaměřený na zlepšování dovedností osob se zrakovým postižením. Během pobytu budeme využívat hotelové wellness centrum a navštěvovat termální park, také si prohlédneme významné stavby a památky Velkých Losin a uskutečníme výlet do okolí. Stravování je formou polopenze, doprava vlastním autobusem. Cena pobytu je předběžně 4.000 Kč na osobu, zájemci se mohou hlásit na našem pracovišti.


Víc informací ...

Proběhlé akce:


Koncert v rámci festivalu DUN: VojoDeyl, Daisy

Začátek: 16.09.2021 18:00
Konec: 16.09.2021 19:30
Kde: Moravská filharmonie, Mozartův sál

Vážení naši členové a příznivci,

OO SONS Olomouc Vás v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě srdečně zve na koncert zrakově postižených umělců - Dua VojoDeyl a Daisy. Koná se ve čtvrtek 16. září od 18:00  v Mozartově sále Moravské filharmonie Olomouc na Horním náměstí. 

Vstupné pro členy SONS, držitele průkazu ZTP a ZTP/P je 50 Kč, pro veřejnost 100 Kč. Vstupenky bude možno po domluvě vyzvednout v kanceláři odbočky.

Velice rádi se s Vámi na našem koncertě opět setkáme.

Pracovníci Oblastní odbočky

plakát: VojoDejl, Daisy_Olomouc_2021 

Pozvánka 16_09 - koncert VojoDeyl_Daisy - Olomouc 

 

 


Víc informací ...

Loučení s létem v kempu Běloves

Začátek: 15.09.2021 10:00
Konec: 15.09.2021 17:00
Kde: Náchod- Běloves

Opékání vuřtů za doprovdu hudby


Víc informací ...

Výlet na státní zámek Hrádek u nechanic

Začátek: 15.09.2021 08:45
Konec: 15.09.2021 15:00

Oblastní odbočka Jičín pořádá výlet na státní zámek Hrádek u Nechanic.


Víc informací ...

ZAHRADA ČECH

Začátek: 15.09.2021 06:00
Konec: 15.09.2021 18:00
Kde: LITOMĚŘICE

VÝSTAVA ZAHRADA ČECH


Víc informací ...

Den sociálních služeb Dvůr Králové nad Labem

Datum: 13.09.2021

Přijďte se podívat na prezentaci sociálních služeb působících ve Dvoře Králové nad Labem a okolí.


Víc informací ...

Lanovkou na Pláň

Začátek: 09.09.2021 08:30
Konec: 09.09.2021 18:30
Kde: ŠPINDLERŮV MLÝN

ZE ŠPINDLU NA PLÁŇ A PO NAUČNÉ STEZCE K PŘEHRADĚ NA LABI


Víc informací ...

Malování v kancelářských prostorech oblastní odbočky Ostrava

Datum: 06.09.2021

Od 6. 9. bude v kancelářích oblastní odbočky Ostrava probíhat malování. Prosíme tedy všechny, kdo chtějí přijít osobně na odbočku, aby nás předem telefonicky kontaktovali na výše uvedených číslech. 

Děkujeme a věříme, že toto období společně zvládneme co nejlépe :)


Víc informací ...

Slavnosti Hořických trubiček

Začátek: 04.09.2021 09:00
Konec: 04.09.2021 17:00
Kde: nám. Jiřího z Poděbrad, Hořice

Vezměte děti na další místní oblíbenou Slavnost Hořických trubiček. My tam opět budeme s našim stánkem!!!


Víc informací ...

Pozvánka na setkání členů na myslivecké chatě v Bludově

Začátek: 04.09.2021
Konec: 04.09.2021
Víc informací ...

Honza Jareš a kapela - koncert festivalu Dny umění nevidomých na Moravě

Začátek: 02.09.2021 17:00
Konec: 02.09.2021 19:00

Honza Jareš s kapelou vystoupí na druhém z koncertů v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě.
Hvězdné obsazení v jeho kapele slibuje famózní kulturní zážitek. Přijďte podpořit Honzu, ale také naše Uherskohradišťské pracoviště SONS. Letos slavíme 25 let existence, takže to náležitě oslavíme.


Víc informací ...

BOWLING

Začátek: 02.09.2021 10:30
Konec: 02.09.2021 15:30
Kde: TURNOV

BOWLING V TURNOVĚ


Víc informací ...

Odpoledne nevidomých a slabozrakých umělců

Začátek: 01.09.2021 13:00
Konec: 01.09.2021 16:00
Kde: K-klub, Valdštejnovo náměstý 99, Jičín

Sjednocená organizace nevidomých
a slabozakrých ČR, z. s. oblastní odbočka Jičín

 

vá srdečně zve na

Odpoledne nevidomých
a slabozrakých umělců

v rámci 27. ročníku festivalu

Dny umění nevidomých


Víc informací ...

Akce září 2021

Začátek: 01.09.2021
Konec: 30.09.2021

Pojďte s námi někam vyrazit, nebo jen tak pobejt.


Víc informací ...

SONS Šumperk plán akcí na září 2021

Začátek: 01.09.2021
Konec: 30.09.2021
Víc informací ...

Začátek: 01.09.2021
Konec: 30.09.2021
Kde: Bruntál, Krnov a okolí

 

 

 

 

 

 

                                                 

 

                                                     SONS je tu pro nás už 25 let

 

MOTTO: Nejsme organizace, která za nevidomé rozhoduje a jedná; jsme nevidomí a slabozrací občané, kteří rozhodují a jednají sami za sebe. Zásady našeho počínání jsou: svépomoc, partnerství, solidarita, úcta k lidské důstojnosti, svobodná volba, zdravý rozum.

 

V České republice žije podle střízlivých odhadů a porovnání se sousedními vyspělými zeměmi přibližně 19 000 úplně nevidomých lidí a asi 70 000 dalších osob se závažnou poruchou zraku – tedy těch, kdo by např. neměli v žádném případě řídit auto nebo střílet vzduchovkou po vrabcích. Tito lidé mají již přes sto let vlastní svépomocné organizace, jejichž nejnovější hrdou pokračovatelkou je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Tento celostátně působící zapsaný spolek oslaví 16. června pětadvacáté narozeniny – a to bez fanfár a táborů lidu; žijeme v kovidové době a nezbývá než setkávat se převážně on-line. To nám však nebrání ve sdělení veřejnosti, čeho jsme dosáhli, co od veřejnosti čekáme, zač jí vděčíme a kam kráčíme.

 

Svět kolem nás je z drtivé většiny o dívání,“ říká Rudolf Volejník, viceprezident a tiskový mluvčí SONS, „a my musíme lidi, kteří vidět přestanou nebo přestávají, naučit ve vizualizovaném světě žít bez zraku. V tom se skrývá jedno z našich poslání – vracet lidi zpátky do života, znovu samostatně chodit, starat se o domácnost, číst a psát, rekvalifikovat se nebo se vrátit do původního zaměstnání, bavit se, cestovat atd., atd. SONS i její dceřiné společnosti poskytují registrované sociální služby i další služby, které zájemci nikde jinde nenajdou. Každý, kdo nás může potřebovat, se může obrátit na oblastní odbočku SONS v místě svého bydliště, na krajské TyfloCentrum nebo celostátní Tyfloservis. Učíme však také příkladem: Při spolkových aktivitách (výlety, besedy, tematická setkávání) se scházejí lidé s podobným údělem, vyměňují si zkušenosti a ti noví mezi námi zjišťují, že ztrátou zraku či jeho vážným poškozením život nekončí.

 

Dotacemi nám pomáhá stát, pomáhají kraje, obce, firmy i jednotlivci. Jsme zvlášť hrdí na programy, kde stát pomáhá minimálně a my je přesto dokážeme udržet a rozvíjet. Jedním z nich je Knihovna digitálních dokumentů, která zahrnuje na 32 000 elektronických knih, periodika, učebnice – je zkrátka pokladnicí umění, zábavy a vzdělání. Existuje již po 30 let mimo systém veřejných knihoven a jakožto autorizovaný subjekt poskytující autorská díla v alternativních formátech ji uznává i Světová organizace duševního vlastnictví. Další službou, která není nijak štědře dotovaná, je navigační centrum, jehož pracovníci pomáhají nevidomým lidem při samostatném cestování za použití moderních technologií. Ve vydavatelství Zora vydáváme vlastní časopisy určené všem nevidomým a slabozrakým i veřejnosti.

 

Vlajkovou lodí, která láká návštěvníky každého věku (když se to smí), je naše středisko výcviku vodicích psů, člen Mezinárodní federace výcvikových škol.

 

SONS je tu pro každého - mládeží počínaje a seniory konče. Vítáme ve svých řadách i příznivce, přátele a rodinné příslušníky bez zrakové vady.

 

Od roku 2000 má SONS i svoji celonárodní veřejnou sbírku Bílá pastelka. Skrze její pořádání se opakovaně přesvědčujeme o kladném vztahu veřejnosti k nevidomým a slabozrakým lidem.

 

Kontakt:

 

Rudolf Volejník

viceprezident SONS

e-mail: volejnik@sons.cz

tel. 777 722 793

 

Mgr. Veronika Pokorná

výkonná ředitelka SONS

e-mail: pokorna@sons.cz

tel. 602 685 770

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Červen 2021

 

                                                        Západ Slunce, Vlčí Mák, Pole

                                                    

Krásný červnový den milé členové,                  ,

 

epidemiologická situace se nám uklidnila a věřím, že budeme moci opět pořádat akce a výlety. Přináším Vám další vydání Bruntálských aktualit, kde naleznete čerstvé informace týkající se dění na naší OO SONS Bruntál.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Květen 2021

 

                                            

                                     Začátek Jara, Okrasná Třešeň

Krásný květnový den,

přinaším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Duben 2021

 

                                    Krokus, Květ, Krokusy, Jaro, Nachový                 

 

Krásný dubnový den,

přinaíším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Každý den s citátem:

Jednou, jakmile bude vše v pořádku a Vy se podíváte zpět, budete nesmírně rádi, že jste se tenkrát nevzdali a pokračovali dále.

                                                    

                                                                Thank you, Mr. President, you are always with us… « Museum Montanelli

V pondělí 22. března obdržela naše oblastní odbočka SONS Bruntál respirátory třídy FFP2 DAREM od Městské policie Bruntál a zároveň také od Eurotopie Bruntál jmenovitě od paní Bc. Ivety Jančíkové. Za dar velmi děkujeme jak výše zmíněným, tak panu starostovi Bruntálu tak i MěÚ Bruntál paní Mgr. Pavle Sohrové, která zprostředkovala dodávky pro členy našeho spolku. Respirátory budou osobně předány na odbočce nebo zaslány členům spolku SONS s pravidelným vydáním Bruntálských aktualit.

                  Za poskytnutý dar všem moc děkujeme a Vážíme si pomoci v této době.

 

 

                                           RESPIRÁTORY 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

                                       HAVÁRIE - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ | Město Březová

  

 

!!!!!!! Vážení členové, vážení uživatelé našich sociálních služeb a vážená veřejnosti, v souvislosti s vyhlášením omezeného pohybu obyvatelstva Vládou ČR oznamujeme, že pracovníci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. (dále jen „SONS“) budou výkon svých činností zajišťovat převážně z domova. Telefonické a elektronické konzultace zajišťují pracovníci, jejichž kontakty naleznete níže. Platí od 1. 3. 2021 do odvolání. Děkujeme za pochopení.!!!!!!

 

!!!!!!!!!!Celozávodní dovolená od 15.3.2021 do 19.3.2021!!!!!!!!!!!!

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Bžezen 2021                                      

 

                                                         Tulipány, Jasný, Kytice, Květiny, Květ     

 

Krásný březnový den milí členové,

i v této velmi složité době mám pro Vás další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o aktuálním dění na  odbočce SONS Bruntál. 

 

 

Bruntálské aktuality BŘEZEN

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

ÚNOR 2021

 

                                       

                                                     Hory, Sníh, Moře, Zamrzlý, Zima, Voda

 

Krásný únorový čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ÚNOR

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

LEDEN 2021

                                               

                                                      Zima, Jehličnany, Západ Slunce, Sníh

 

Krásný lednový den milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2021.

Přeji všem členům a jejich rodinám klidný rok 2021 pevné zdraví a těším se na nové zážitky při společných aktivitách a výletech naší odbočky SONS Bruntál.

 

Bruntálské aktuality LEDEN

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

PROSINEC

                                                          Vlak, Přeprava, Zima, Sezóna, Krajina            

 

Krásný adventní čas milí členové,

přikládám poslední vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2020.

Přeji všem členům a jejich rodinám příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 přeji pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti a těším se na další spolupráci a osobní setkání.

 

Bruntálské aktuality PROSINEC

 

 

                                                ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

LISTOPAD

                                                      Díkůvzdání, Roh Hojnosti, Ovoce, Podzim

 

Krásný podzimí čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality LISTOPAD 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ŘÍJEN 

                                      

                                                    Podzim, Jezero, Strom, Příroda, List

Krásný říjnový čas milí členové,

přikládám druhé vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde je aktuální informace o zájezdě do Kunína a Nového Jičína a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ŘÍJEN 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ZÁŘÍ

                                      

                                                Les, Cesta, Západ Slunce

Krásný den čas milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde budete mít informace o akcích, pozvánky na výlety a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ZÁŘÍ                    


Víc informací ...

UZAVŘENÍ ODBOČKY

Začátek: 30.08.2021 08:30
Konec: 30.08.2021 16:30
Kde: SEMILY

V PONDĚLÍ 30. SRPNA 2021 BUDE ODBOČKA UZAVŘENA


Víc informací ...

Letní Jarmark v knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně

Začátek: 28.08.2021 09:00
Konec: 28.08.2021 16:00
Kde: Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně, Denisova 400, Jičín

Zveme Vás a především Vaše děti na sobotní Letní Jarmark v knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně!!!


Víc informací ...

Opékání

Začátek: 26.08.2021 11:30
Konec: 26.08.2021 16:30
Kde: BENECKO

PŘÁTELSKÉ POSEZENÍ A OPÉKÁNÍ U NAŠÍ ČLENKY NA BENECKU


Víc informací ...

Výlet na zámek v Častolovicích

Začátek: 26.08.2021 08:30
Konec: 26.08.2021 16:00
Kde: Náchod

Komentovaná prohlídka zámku


Víc informací ...

Prohlídka jilemnického zámku

Začátek: 26.08.2021 08:30
Konec: 26.08.2021 11:30
Kde: JILEMNICE

NÁVŠTĚVA  A PROHLÍDKA ZÁMKU V JILEMNICI


Víc informací ...


Zobrazena stránka 1 z 59 (celkem 1169 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 59