Prostějov, Radnice a Radniční věž

Publikováno 10.04.2019 13:40 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Prostějov, Radnice a Radniční věž 

Aktualizace: 15.04.2019

Lokalita: mapa

Radnice a Radniční věž se nachází v Prostějově na náměstí T. G. Masaryka 130/14.

Možnosti prohlídky:

Historická budova radnice – prohlídky s průvodcem v provozní době magistrátu, protože je budova plně funkční pro potřeby magistrátu města. Prohlídka interiéru obřadní síně a dalších přístupných prostor, historie radnice, města i kraje. Radniční věž – prohlídky s průvodcem s vyhlídkou z ochozu, hodiny, zajímavosti.

Objednávky prohlídek: Radniční věž - kapacita návštěvníků věže je stanovena maximálně na 13 osob, proto doporučujeme skupinu objednat u pracovnic informační služby na bezplatné telefonní lince v pracovní dny,  pondělí až čtvrtek od 8:00 do 16:00 hod., v pátek od 8:00 do 14:00 hod., osobně vedle budovy radnice nám. T. G. Masaryka 12, nebo v Regionálním informačním centru, Pernštýnské nám. 8 - budova zámku, východní křídlo. Mimo provozní dobu bude prohlídka radniční věže možná  po předchozí objednávce a to minimálně 24 hodin předem, kdy minimální počet návštěvníků je stanoven na 5 osob a prohlídky jsou objednávány v rámci provozní doby magistrátu, vždy však nejpozději hodinu před koncem provozní doby. Historická budova radnice – prohlídky na objednání na Infocentru vedle radnice, nebo telefonicky. 

Kontakt:  Telefon:+420 800 900 001 informace@prostejov.eu

Otevírací doba: Radnice podělí a středa 8:00 – 17:00, úterý 8:00 – 16:00, pátek 8:00 – 14:00

Vstupné:  ZTP 0 Kč, ZTP/P 0 Kč, průvodci 0 Kč,

Trasa: 

Autobusy MHD s číslem 5,6, nebo 9 směr Nemocnice a vystoupíte na zastávce Blahoslavova, lázně. Odtud budete pokračovat ve směru jízdy, vlevo přejdete světelnou křižovatku, poté se dáte vpravo a hned vlevo /kolem rohu budovy/ a dále budete pokračovat podél budov po levé straně chodníku.  Na rohu budovy přejdete na protější chodník a dáte se po jeho pravé straně podél budov až na roh, kde se dáte opět vpravo, a budete na náměstí T.G.M. Zde podél budov po pravé straně dojdete ke hlavnímu vchodu do budovy radnice na náměstí T.G.M.  Vyhledat spojení

Web objektu: Radnice a radniční věž jako kulturní objekt vlastní web nemá. Budova radnice je plně funkční pro potřeby magistrátu města.

Web s informacemi o objektu:  Radnice a radniční věž na Wikipedii

Přístupnost stránek prověřena programem JAWS. Přístupnost je vyhovující. 

Poznámka: 

WC je přístupné v provozní době magistrátu jako veřejné WC zdarma ve dvoře radnice. Přístup: Asi 10 m vlevo od vchodu do Infocentra je vedlejší vchod do radnice, po projití průjezdem a dalšími dveřmi se dostanete na dvůr, zde se dáte podél stěny budovy vpravo a na rohu opět vpravo. Po asi 15 m se nachází vchodové dveře do veřejného WC.

Do interiéru radnice a radniční věže vodicí psi nesmí.

Do 1.7.2019 je IC vedle radnice přemístěno do Regionálního informačního centra na Pernštýnském náměstí č. 8 - budova zámku, východní křídlo.

Fotogalerie: Zonerama

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Audiopozvánka Radnice a radniční věž v Prostějově