Praha, Národní divadlo

Publikováno 23.04.2019 12:42 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Praha, Národní divadlo

Aktualizováno: 21.05.2019

Lokalita: mapa

Adresa Národního divadla je Ostrovní ulice 1, Praha 1, hlavní vchod pro návštěvníky je z Národní třídy.

Možnosti prohlídky:

Skupinová prohlídka s průvodcem interiérem divadla od základních kamenů až po otevřenou terasu. Výstup na terasu je dle individuálních, časových a fyzických možností návštěvníků, na terasu je celkem 130 schodů. Délka prohlídky trvá 60 min. K haptické prohlídce jsou busty v prostorách divadla, některé i s popisky v Braillově písmu, reliéfně zdobený interiér hlediště a v suterénu základní kameny.

Na prohlídku Národního divadla je potřeba vždy vytvořit skupinu s podobnými potřebami a fyzickými možnostmi návštěvníků. Objednávání prohlídek na míru u Mgr. Sylvany Šoleové.

Kontakt: tel.  420 224 901 506, 420 778 449 535  e-mail: s.soleova@narodni-divadlo.cz

Otevírací doba: Národního divadla jako kulturního a historického objektu je září až červen v době divadelní sezóny. Červenec a srpen je zavřeno, jsou divadelní prázdniny.

Vstupné: ZTP 60 Kč, ZTP/P 60 Kč, doprovod 0 Kč

Trasa: Vlakem: Ze stanice Praha hlavní nádraží. Před nádražní budovou se vydáte vpravo a dojdete na tramvajovou zastávku na ulici Bolzanova. Nastoupíte do tramvaje č. 9, směr Sídliště Řepy a vystoupíte ne zastávce Národní divadlo. Dále půjdete po směru jízdy, vlevo přejdete přes přechod pro chodce na protější chodník a podél levé strany chodníku dojdete až ke vchodu do budovy Národního divadla.

Autobusem: Z autobusového nádraží Praha Florenc pojedete metrem trasa B směr Zličín. Vystoupíte ve stanici Národní třída, kde přestoupíte na tramvaj č.9, směr Sídliště Řepy a vystoupíte ne zastávce Národní divadlo. Dále půjdete po směru jízdy, vlevo přejdete přes přechod pro chodce na protější chodník a podél levé strany chodníku dojdete až ke vchodu do budovy Národního divadla.

Vyhledat spojení

Mikrobus: Příjezd přímo k divadlu pouze na výstup a nástup, parkování za mostem.

Velký autobus: Parkování za mostem a pěšky dojít k divadlu.

Web objektu:  Národní divadlo Praha

Web s informacemi o objektu: 

Národní divadlo Praha na Wikipedii

Návštěva Národního divadla pro handicapované - vstupné, parkování, přístup pro handicapované, jak zakoupit vstupenky, předplatné, zvláštní místa v hledišti atd.. Přístupné jsou všechny scény.

Přístupnost webů je prověřena odečítači JAWS a NYDA.

Poznámka: 

WC je přístupné v rámci prohlídky v divadle, nebo veřejné WC na náměstí Václava Havla.

Do Národního divadla vodicí psi nesmí.

Fotogalerie: Zonerama

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3


Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Národní divadlo Praha audiopozvánka