Kosmonautika převážně nevážně - Aneb Co dělají kosmonauti, když se řídicí středisko nedívá!

Publikováno 30.05.2022 12:37 Odbočka Praha západ a KC Vrchlická


Začíná: 30.05.2022 17:30
Končí: 30.05.2022 19:00
Kde: Praha

Hezký den,

jménem moderátora Radka Seiferta Vás zvu na další „nesmírnou debatu“ s názvem „Kosmonautika převážně nevážně“. Naším průvodcem bude Milan Halousek (předseda Astronautické sekce České astronomické společnosti, předseda vzdělávacího spolku Kosmos-news, člen České kosmické kanceláře, popularizátor kosmonautiky atd.). Akce se koná samozřejmě opět na Clubhousu, v klubu Potměchuť, a to v pondělí 30. května 2022 od 17.30 do 19.00. Odkaz na místnost Kosmonautika převážně nevážně

Anotace: Aneb Co dělají kosmonauti, když se řídicí středisko nedívá! Létat do kosmu je zodpovědné a nebezpečné povolání – ale i při velkém množství práce si kosmonauti musí najít čas na jídlo, spánek a relaxaci. Co se děje na oběžné dráze, když se řídicí středisko nedívá? Jak si kosmonauti připravují oběd, jak se myjí a chodí na záchod, a jak se kosmonautům ve vesmíru spí? Jak to tam je s alkoholem? A je v kosmu místo třeba i na sex?

Kosmonautické akce plánované na první půlrok 2022 jsme uvedli na Pélionu v článku Nesmírné kosmonautické besedy a přednášky pro první polovinu roku 2022! Výpis plánovaného programu je také na stránkách nesmir.cz/program.

Budeme rádi za další sdílení této akce všem zájemcům.

S přáním všeho hezkého

Petr Dušek