Ambientní Online Poslechovka - Únor 2021.

Publikováno 10.03.2021 12:10 Novotný Karel


Obrázek

Ambientní Online Poslechovka - Únor 2021

 

Dobrý den,

 

aktuálně nemáme možnost se potkat osobně a proto posílám další hudební balíček online. Pokud tento stav bude trvat dál, budu vám rád co měsíc posílat další tipy. Občas to budou samostatné skladby. Jindy celé koncerty nebo poslechové pořady. Doma každý máme více prostoru a taky si můžeme poslech upravit podle aktuální nálady.

 

Začal bych fascinující belgickou jazzovou zpěvačku Mélanie De Biasio, kterou jsme si představili během naší čtvrté poslechovky. Je to taky jméno, které se snažím prosadit do hodinového profilu pro Český rozhlas Jazz. Stejně jako na rozhovor do Harmonie. Z jejího profilu na sociálních sítích to vypadá, že finalizuje novou desku. Nejvyšší čas, protože poslední album vydala v roce 2017. I u nás má řadu fanoušků a to nejen po koncertě v roce 2016 v Paláci Akropolis. Dodnes na to třeba můj otec rád vzpomíná.

 

V odkaze posílám její koncert, který mi doma hraje pravidelně.

https://www.youtube.com/watch?v=3tRYJ9WN9vQ

 

 

Když už jsme u toho rozhlasu, tak ten má výhodu, že tu jsou hodinové audio pořady, ve kterých stejně jako osobně povídám svá moudra a prokládám to hudbou. Tady posílám nejnovější díl a to o trumpetistovi z Manchesteru jménem Matthew Halsall.

 

https://jazz.rozhlas.cz/matthew-halsall-svezi-vitr-z-manchesteru-8424758

 

Dále posílám severskou formaci Wardruna, která výborně pracuje s odkazy Vikingů a tradicemi severských národů. Hrají na tradiční nástroje a přestože nejde o metal, největší fanouškovskou základnu mají mezi metalisty. Letos plánují vystoupení na Colours Of Ostrava, ale je otázkou, zdali to vyjde. Rád bych vám pustil osobně další skladbu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JjfnenT-whs

 

Dále pak posílám celé album holandské formace Autumn - Cold Comfort se zpěvačkou Marjen. Letos toto album bude slavit deset let. Má pro mě obrovský význam. Vždycky jsem se pomocí tohoto alba přepnul do jiného světa nebo si navodil úžasnou pohodu. Byla mi hodně velkou oporou, když jsem si zvykal třeba nový život během studií ve Španělsku. Má to prvky melancholie, ale tak akorát, aby to mělo i pozitivní efekt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rziOxKhTo7w&list=OLAK5uy_kJsmOif4Hb0F2n6Y63XYNc2OxFa4PsyCo

 

No a na závěr je tu hudební tip od Vladimíra:

František Segrado - Chtěl jsem ti říct

 

https://www.youtube.com/watch?v=on5c29hMgPA

 

Přeji pevné nervy a pokud možno dobrou náladu.

Dan Sywala