Rubriky


Odkazy


CS v televizi (www.youtube.com/watch?v=H6ek4_IsAAU&t=9m36s)

Naše deváté celostátní shromáždění se objevilo v regionálním televizním zpravodajství z Havlíčkova Brodu. Nebyli jsme sice první zprávou dne, o to podrobněji se však o SONS mluvilo. Za hlavní pozitivum považuji skutečnost, že se nad slepými lidmi – jak někdy bývá zvykem – ve sdělovacím prostředku ani neplakalo, ba naopak ani nejásalo nad výjimečným výkonem mediální nevidomé hvězdičky, která však celku přinese jen málo.


Dinasys s.r.o. (www.dinasys.cz)

logoDinasys 


NOVOROČENKA (www.sons.cz/mladaboleslav)

PŘEJEME VŠEM ČLENŮM A PŘÁTELŮM SONS, z. s., KRÁSNÉ VÁNOCE A DO NOVÉHO ROKU 2018 MNOHO ÚSPĚCHŮ A PŘEDEVŠÍM PEVNÉ ZDRAVÍ.

ODBOČKA ML. BOLESLAV


Podívejte se na náš facebook ... (www.facebook.com/groups/367056870148110/about/)

"Buďme IN"

Naše odbočka má svoji skupinu na facebooku

https://www.facebook.com/groups/367056870148110/

 

Reportáž o projektu Naviterier a Navigačním centru SONS (www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/216411000100520/obsah/472723-navigace-pro-nevidome)

Česká televize, pořad Události, vysíláno dne 20.5.2016.

http://naviterier.cz

http://navigace.sons.cz


Seriál o vodicích psech v Rusku (www.radiovos.ru/archiv.php?cid=1442244179891359)

Ruská organizace nevidomých (VOS) provozuje internetové rádio s pravidelným vysíláním.

Toto Rádio odvysílalo i 12dílný pořad o vodicích psech. Co to pro mne bude znamenat, když s rozhodnu si pořídit vodicího psa, jak o psa pečovat, o krmení a výživě psa i ukázky z praktického života nevidomých držitelů a rozhovory s nimi o běžném životě s vodicím psem.

Pořady jsou v ruštině.


Stránky Bílé pastelky (www.bilapastelka.cz)


Včera o naší odbočce a Renatě Moravcové psal Rychnovský deník
Včera o naší odbočce a Renatě Moravcové psal Rychnovský deník (rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/navsteva-poodhalila-zakum-skoly-svet-nevidomych-20180208.html)

Návštěva poodhalila žákům školy svět nevidomých

Rychnov n. Kn. - Koncem ledna navštívila rychnovskou školu ZŠ Mozaika paní Renata Moravcová z Dobrušky, která je předsedkyní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Dobrušce a v Rychnově a současně i předsedkyní celorepublikového Klubu držitelů vodicích psů. Jezdí po školách a knihovnách, pořádá spoustu akcí, ve kterých se snaží propojit dva světy. Spolu s paní Moravcovou přijel i obrovský čtyřnohý pomocník Xanto.  Jak říká paní Moravcová: „Xantíka už neberu jako svého pomocníka, Xantík je moje druhá polovička." Při besedě se snažila přiblížit „Svět nevidomých, a nás, koukavců, jak si pro sebe pojmenovala lidi, kteří vidí." Děti si při besedě vyzkoušely hladinku - pomůcku při nalévání vody do hrnku, slepecké hole bílé barvy, slabikáře pro nevidomé, test-color - tento přístroj nevidomému sdělí barvu oblečení, kterou má na sobě, mobilní telefon s hlasovým výstupem. Dále mohou takto handicapovaní lidé využívat GPS navigaci pro nevidomé, což není případ paní Moravcové - má Xantíka. Ve spolupráci s Městem Dobruška paní Moravcová pořádá kulturní vystoupení s názvem „Barevná tma". Na akci mohou lidé zavítat letos 22. března. Program začíná již o půl šesté večer. Výtěžek z vystoupení bude použit na pomůcky a potřeby zrakově postižených dětí, dospělých a jejich čtyřnohých pomocníků.  


Vládní výbor pro zdravotně postižené občany (vvzpo.vlada.cz)

Zvukový magazín o vodicích psech na Slovensku (www.vodiacipes.sk/)

Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy v Bratislavě vydává zvukový magazín "Vodiaci pes".

Jedná se o podobný časopis pro držitele vodicích psů jako je naše příloha časopisu Zora s názvem "Azor". Na stránce školy v aktualitách najdete nejen nejnovější číslo magazínu Vodiaci pes, ale i čísla předchozí.

Magazín je ve Slovenštině.Podpora

Technické informace

717608 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2018 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.