Valašská olympiáda 2020 s novým moderátorem

Publikováno 28.08.2020 18:04 Odbočka Vsetín


Obrázek

V pátek 21.8.2020 se uskutečnil již 6. ročník Valašské olympiády, která byla součástí celodenní akce Ukončení léta organizované Oblastní odbočkou SONS Vsetín, ve spolupráci s FC Lhotka n. B. Naše pozvání opět, jako i v loňském roce, přijala paní místostarostka Města Valašského Meziříčí Mgr. Zdislava Odstrčilová, role moderátora se tentokrát ujal nám známý redaktor časopisu Naše šance pan Petr Mašek.

Jako již tradičně se této olympiády mimo našich členů zúčastnili i členové z OO Přerov, Zlín, Olomouc a vlastně i z jiných koutů naší země jako hostující členové naší vsetínské odbočky.

Soutěžilo se jako vždy v deseti disciplínách – běh na vzdálenost 50 m s průvodcem, směr přímý, skok do dálky z místa, kop na bránu, hod na ozvučený cíl, střelba tenisovým míčkem na branku, odhad míry, odhad váhy, jízda na tandemu (duplex), chůze s bílou holí na přesnost a čas s překážkami a plněním soutěžních disciplín. Soutěžící s klapkami na očích zápolili o získání co největšího počtu zlatých medailí v jednotlivých disciplínách, neboť na základě počtu získaných těchto dílčích zlatých medailí bylo pak vyhlášeno pořadí na prvních třech stupních vítězů olympiády.

Absolutním vítězem letošní olympiády se stal Jaroslav Machala z přerovské odbočky, který tímto získal valašskou klobásu XXXL (1m dlouhou), druhé místo obsadil náš známý lidový vypravěč Václav Valášek, který byl odměněn valašským frgálem s věnováním psaným hruškovou náplní. Na třetím místě se umístil kytarista, písničkář a hudební skladatel Milan Hradil ze Zlína a ten byl oceněn pravou valašskou slivovicí. Milan Hradil nejen že úspěšně sportoval, ale ještě nás jako každý rok stíhal po celou dobu akce potěšit a pobavit svými písněmi.

Po skončení sportovního zápolení představili novinky z oblasti kompenzačních pomůcek pracovníci dodavatelských firem SAGITTA Ltd., spol. s r.o. z Brna a Adaptech s.r.o. z Prahy.

Petr Mašek pozvedl úroveň této tradiční letní akce profesionálním ozvučením, vtipným moderátorským slovem a výborně zvolenou podkreslenou hudbou nevidomých interpretů a navíc překvapil zprostředkováním živých telefonních vstupů zajímavých osobností Báry Hrzánové, Báry Mirgové, Radka Žaluda a Miroslava Orsága.

Závěr této celodenní akce patřil koncertu úspěšné nevidomé zpěvačky Aleny Terezie Vítek, který proběhl v rámci festivalu DUN 2020. Alenka zazpívala nejen klasické písně, ale i písně Jaroslava Ježka a další oblíbené písně na přání publika.  Na závěr s Alenkou zpívali všichni přítomní.

Akci finančně podpořili Zlínský kraj, Město Valašské Meziříčí a obec Lešná, věcné dárky poskytli Tesco V.M., Město Valašské Meziříčí a další místní sponzoři. Všem shora jmenovaným a zároveň všem dobrovolníkům a průvodcům patří obrovské poděkování za empatii a celkovou pomoc.

Akce se dle vyjádření všech účastníků – soutěžících, diváků, dobrovolníků a organizátorů - velmi vydařila a již dnes se všichni, včetně moderátora, těší na další ročník, který je plánován na pátek 20.8.2021.

 

Ludmila Pavelková


Obrázky