Rubriky

SONS Šumperk a rekondiční cyklopobyt 2016

Publikováno 26.07.2016 11:21 Odbočka Šumperk


Obrázek

 

REKONDIČNÍ CYKLOPOBYT 2016

V MORAVSKÉ NOVÉ VSI

 

 

Druhou červencovou sobotou začal pro nahlášené účastníky šumperské odbočky SONS týdenní, a to v pořadí již 13., rekondiční cyklopobyt.

Rozhodnutí, kam se letos pojede, nebylo složité. Opět vyhrála jižní Morava. Její nádherné okolí a krásné cyklostezky jsou pro letité účastníky srdcovou záležitostÍ. Tentokrát zázemí na celý týden všem 19 rekreačním sportovcům zajišťoval velmi útulný rodinný penzion Selský dvůr v Moravské Nové Vsi.

Rekondiční pobyt byl zaměřen na sportovní aktivity, převážně na cykloturistiku, plavání a turistiku. I když jsme se během našeho pobytu potýkali s parnými i deštivými dny, nic nebránilo tomu, abychom společně na tandemech poznávali krásy Břeclavska a Lednicko- valtického areálu. Navštívili jsme např. Hradiště v Mikulčicích, kde jsme nasávali starobylou atmosféru vykopávek, odvážnější z nás vystoupali i na rozhlednu, kde byly k vidění vinice z širokého okolí. Nezapomenutelný byl i Janův hrad, zámek Buchlovice, Valtice. Velice se nám líbil lednický zámek s překrásnými zahradami. Odměnou po dlouhé cestě v sedle kol byl i  výlet lodí z přístaviště v Hodoníně.

Musím však podotknout, že hnacím motorem velké skupiny za sebou jedoucích tandemových kol, byl jásavý obdiv malých i velkých kolemjdoucích. Snad budu psát za všechny zúčastněné, že na rekondičním pobytu se nám moc líbilo. Za poměrně krátkou dobu jsme poznali tolik krásy z jižní Moravy, užili si spoustu zábavy, legrace a načerpali novou energii do pracovních dní.

Pobyt probíhal hladce díky profesionálnímu vedení Renaty Jandrtové a vždy připravenému ,,servismanovi“ Petru Knápkovi, který opravil všechny defekty. Naše poděkování patří i Městu Šumperk za finanční podporu této akce.

 

 

Alena Rosaková

 

 

Obrázky

01 01
02 02
03 03
04 04
05 05
06 06
07 07
08 08
09 09

 Podpora

Technické informace

833559 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2019 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.