Roztoky, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Publikováno 02.04.2019 09:43 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Roztoky, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Aktualizováno: 06.05.2019

Lokalita:  mapa

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy se nachází v objektu zámku, na adrese Zámek 1, v blízkosti vlakového nádraží ve městě Roztoky. nacházejícíse severně od Prahy na levém břehu řeky Vltavy.

Možnosti prohlídky:

Komentované a interaktivní prohlídky s haptickou prohlídkou exponátů ve všech prostorách zámku, zejména v zámecké kuchyni. Haptická prohlídka vybavení kuchyně včetně zásob, například: obilí, hrách, divočák, zajíc, bažant, dobové nádobí a další. Dle domluvy může být prohlídka doplněná ochutnávkou dobových jídel. V prostorách půdy je umístěno 5 3D modelů, mapujících stavební proměny zámku v průběhu staletí s popisky v Braillově písmu. Na nádvoří je kostelní zvon z kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Ořechu od zvonaře Brikcího z Cinperka z roku 1590. Možnost prozkoumat zámek od sklepa po půdu. Okolo zámku je v rámci otevírací doby zámku a muzea volně přístupný park.

Objednávání:  Konkrétní prohlídku a domluvu programu je třeba vždy předem objednat a domluvit na pokladně zámku v rámci otevírací doby.

Kontakt: tel.: 420 233 029 060 — pokladna, e-mail  pokladna@muzeum-roztoky.cz  

Otevírací doba: Celoroční provoz muzeum, zámek středa až neděle 10:00 – 18:00.

Vstupné: ZTP/P 0 Kč, ZTP 0 Kč, doprovod  0Kč. Prohlídky s tvořivou dílnou, či s ochutnávkou dobových pokrmů jsou zpoplatněny. Cena dle domluvy při objednávání prohlídky.

Trasa: Vlakem i autobusem: vlevo před budovou vlakového nádraží se nachází autobusová zastávka Roztoky, nádraží. Odtud se vydáte vlevo. Chodník se později stáčí vlevo a ke krátkému tunelu pod železniční tratí, za nímž se nachází brána do zámeckého parku. Hned za branou se nachází první objekt v areálu, na jeho rohu odbočíte vlevo a prvními dveřmi, před nimiž je jeden schod nahoru, vstoupíte do pokladny. V pokladně si můžete zakoupit vstupenky, upomínkové předměty, a z ní pak společně s průvodcem pokračovat do objektu zámku.

Vyhledat spojení

Web objektu: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

web s informacemi o objektu: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy na Wikipedii

                                                Středočeské muzeum všemy smysly-hmatové modely

Přístupnost stránek je prověřena programem JAWS a NVDA. Přístupnost je vyhovující. 

Poznámka:

Vstup s vodicím psem je vítán. V pokladně jsou připraveny pro vodící pejsky od paní vedoucí keksíky.

WC je vedle pokladny nebo v přízemí zámeckého nádvoří přístupné vždy v rámci otevírací doby muzea.

Fotogalerie: Zonerama

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3


Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Středočeské muzeum a zámek Roztoky u Prahy audiopozvánka