Rubriky


Prezentace firmy DMA, s. r. o., Praha

Publikováno 25.07.2017 23:21 Odbočka Jičín


     Dne 19. července 2017 se členové oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, z. s., v Jičíně sešli na první schůzce ve 3. čtvrtletí na městském úřadě.

     V tento den nás navštívila firma DMA, s. r. o., Praha. Proběhla prezentace s praktickými ukázkami kompenzačních a zdravotnických pomůcek.

     Nejdříve pan Wencl představil kompenzační pomůcky pro zrakově postižené  (čočky, konturovací pasta, rolničky, papíry a další). Poté se pokračovalo opěrnou holí s názornou ukázkou a možnými vychytávkami, dále různé typy vozíčků, chodítek.

     Další kategorií byly pomůcky do koupelny, které slouží k eliminaci rizika pádů – různé protiskluzové podložky, sedáky do vany, sedáky na vanu, madla.

     Pomůcky pro usnadnění hygieny – kartáče, hřebeny, pomůcka na šampón při mytí vlasů s ergonomickou úpravou (při omezení pohybu), kartáč na nohy, navlékač ponožek.

     Tyto další pomůcky nám byly názorně předvedeny: drtič léků, půlič léků, otvírač (lahví, plechovek, sklenic, sáčků), podavač předmětů, samozatahovací tkaničky, různé kloboučky – láhve, sklenice, další větší kloboučky na židle, postel (pro lepší vstávání).

     Prodejny nabízí i další sortiment zboží, co se týče zdraví a péče o tělo.

     Naši členové byli překvapeni širokým sortimentem a vychytávkami všeho druhu pro usnadnění. Pan Wencl zodpověděl spoustu dotazů.

     Zazněly pochvaly na pracovnice místní prodejny DMA v Jičíně paní Ivetu Kastlovou a Jitku Sedláčkovou. Někteří členové hned po skončení schůzky navštívili tuto prodejnu.

     Chtěli bychom poděkovat firmě DMA a především panu Mgr. Radku Wenclovi, který přijel za námi až z Prahy, za perfektní prezentaci s názornými ukázkami spousty pomůcek.

     Děkujeme firmě DMA, s. r. o., Praha za finanční příspěvek pro místní odbočku v Jičíně.Tento příspěvek bude využit na pokrytí nákladů na volnočasové aktivity našich členů.

Za OO SONS, z. s., Jičín,

předsedkyně Ing. Lucie Strašíková

Obrázky


 Podpora

Technické informace

811080 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2018 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.