Praha, Muzeum hlavního města Prahy

Publikováno 15.05.2019 14:23 Hejčová Alena


Obrázek

 Památka k návštěvě:

Praha, Muzeum hlavního města Prahy

 

Lokalita: mapa

Muzeum hlavního města Prahy se nachází v ulici Na Poříčí 52/1554, Praha 8, v těsné blízkosti autobusového nádraží Praha Florenc. Vedlejší budova – Dům U Zlatého prstenu se nachází v Týnské ulici č. 630/6, vedle Staroměstského náměstí, Praha Staré město.

 

Možnosti prohlídky:

Hlavní budova muzea Na poříčí: Komentovaná prohlídka s haptickou výstavou Slabikář návštěvníka památek prezentuje románský a gotický sloh. K dispozici jsou modely středověkých staveb od románské rotundy po model gotické katedrály a některé architektonické detaily s popisky v černotisku a bodovém písmu. Dětská herna, která se jmenuje Vítejte ve středověkém domě s haptickými předměty. Interiér představuje repliku pražského středověkého domu z období 14 – 15 století, ve kterém se všechno dá prozkoumat hmatem a nabízí interaktivní programy pro návštěvníky se zrakovým postižením.

Dům U Zlatého prstenu na Starém městě v ulici Týnská nabízí také komentované prohlídky s haptickými předměty a dětskou činnostní hernu s názvem Po stopách Karla IV., která je zaměřená na dobu Karla IV.. Je zde 5 zastavení: tržiště, krejčovská dílna, kuchyně, trůnní sál, stavebnice a audio nahrávky s krátkými ukázkami dobové hudby a Karlova vlastního životopisu. V prvním patře je stálá expozice Praha Karla IV., což je audiovizuální program, představující architektonické proměny Prahy v tomto období.

Objednávání prohlídky nejlépe e-mailem, případně telefonem.

 

Kontakt:  telefon 721 330 470  e-mail  lektori1@muzeumprahy.cz

 

Otevírací doba:  Hlavní budova denně kromě pondělí  9:00 až 18:00 každá poslední středa v měsíci otevřeno do 20:00. Dům U Zlatého prstenu denně kromě pondělí 9:00 až 20:00.

 

Vstupné:  ZTP/P 0 Kč, ZTP 0 Kč, doprovod  0Kč. Prodej vstupenek končí 30 minut před ukončením otevírací doby.

 

Trasa: Hlavní budova v ulici Na Poříčí: Vlakem: Z hlavního vlakového nádraží Praha hlavní nádraží nastoupíte do metra trasa C směr Letňany a vystoupíte ve stanici Florenc. Busem: Z Hlavního autobusového nádraží Praha Florenc sem dojdete pěšky.

Dům U Zlatého prstenu: Vlakem: Ze stanice Praha hlavní nádraží se dáte před budovou vpravo na tramvajovou zastávku na ulici Bolzanova a nastoupíte do tramvaje č. 15, směr Kotlářka. Vystoupíte na zastávce Malostranská a přestoupíte na autobus č. 194, směr Staroměstská. Vystoupíte na zastávce Staroměstské náměstí. Projdete kolem Domu U Kamenného zvonu a Týnského chrámu do ulice Týnská,  kde se Dům U Zlatého prstenu nachází.  Busem: Z autobusové stanice Praha Florenc pojedete Busem MHD č. 194, směr Staroměstská a vystoupíte na zastávce Staroměstské náměstí, Projdete kolem Domu U Kamenného zvonu a Týnského chrámu do ulice Týnská, kde se Dům U Zlatého prstenu nachází. Vyhledat spojení

 

Web objektu: Muzeum hlavního města Prahy 

Web s informacemi o objektu: Muzeum hl.m.Prahy na Wikipedii

Přístupnost stránek je prověřena programem JAWS a NVDA. Přístupnost je vyhovující. 

 

Poznámka: 

WC je přístupné v rámci otevírací doby muzea, kustodi rádi navedou. 

Do obou objektů Muzea Hlavního města Prahy vodicí psi mohou.

 

Fotogalerie: Muzeum hl.m.Prahy - hlavní budova, ul. Na Poříčí

                     Muzeum hl.m.Prahy - Dům U Zlatéo prstenu, ul. Týnská

 

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


STÁHNOUT | Muzeum hl.m.Prahy audiopozvánka