Praha, Muzeum hlavního města Prahy

Publikováno 16.04.2019 14:23 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Praha, Muzeum hlavního města Prahy

Aktualizováno 4.6.2020

Lokalita: mapa

Muzeum hlavního města Prahy se nachází v ulici Na Poříčí 52/1554, Praha 8, v těsné blízkosti autobusového nádraží Praha Florenc.

Vedlejší budova – Dům U Zlatého prstenu se nachází v Týnské ulici č. 630/6, vedle Staroměstského náměstí, Praha Staré město. 

Možnosti prohlídky:

Hlavní budova v ulici Na poříčí je od  15. 6. 2020 pro veřejnost uzavřena z důvodu dlouhodobé rekonstrukce vnitřních prostor.

Dům U Zlatého prstenu na Starém městě v ulici Týnská nabízí také komentované prohlídky s haptickými předměty a dětskou činnostní hernu s názvem Po stopách Karla IV., která je zaměřená na dobu Karla IV.. Je zde 5 zastavení: tržiště, krejčovská dílna, kuchyně, trůnní sál, stavebnice a audio nahrávky s krátkými ukázkami dobové hudby a Karlova vlastního životopisu. V prvním patře je stálá expozice Praha Karla IV., což je audiovizuální program, představující architektonické proměny Prahy v tomto období. Nově nabízí haptický program pro návštěvníky se zrakovým omezením: Co po sobě zanechali Pražané Karla IV. Více informací zde.

Objednávání:  Prohlídky objednávejte nejlépe e-mailem, případně telefonem.

Kontakt:  telefon 721 330 470  e-mail  lektori1@muzeumprahy.cz

Otevírací doba:  Hlavní budova denně kromě pondělí  9:00 až 18:00 každá poslední středa v měsíci otevřeno do 20:00. Dům U Zlatého prstenu denně kromě pondělí 9:00 až 20:00.

Vstupné: na komentované prohlídky s lektorem ZTP/P 50 Kč, ZTP 50 Kč, doprovod  0Kč. Prodej vstupenek končí 30 minut před ukončením otevírací doby.

Trasa:

Dům U Zlatého prstenu: Vlakem: Ze stanice Praha hlavní nádraží se dáte před budovou vpravo na tramvajovou zastávku na ulici Bolzanova a nastoupíte do tramvaje č. 15, směr Kotlářka. Vystoupíte na zastávce Malostranská a přestoupíte na autobus č. 194, směr Staroměstská. Vystoupíte na zastávce Staroměstské náměstí. Projdete kolem Domu U Kamenného zvonu a Týnského chrámu do ulice Týnská,  kde se Dům U Zlatého prstenu nachází.  Busem: Z autobusové stanice Praha Florenc pojedete Busem MHD č. 194, směr Staroměstská a vystoupíte na zastávce Staroměstské náměstí, Projdete kolem Domu U Kamenného zvonu a Týnského chrámu do ulice Týnská, kde se Dům U Zlatého prstenu nachází. Vyhledat spojení

Web objektu: Muzeum hlavního města Prahy 

Web s informacemi o objektu: Muzeum hl.m.Prahy na Wikipedii

Přístupnost stránek je prověřena programem JAWS a NVDA. Přístupnost je vyhovující. 

Poznámka: 

Sledujte mimořádná opatření vlády, a v případě plánované návštěvy kontaktujte muzeum.

WC je přístupné v rámci otevírací doby muzea, kustodi rádi navedou. 

Do obou objektů Muzea Hlavního města Prahy vodicí psi mohou.

Fotogalerie: Muzeum hl.m.Prahy - hlavní budova, ul. Na Poříčí

                     Muzeum hl.m.Prahy - Dům U Zlatéo prstenu, ul. Týnská

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Muzeum hl.m.Prahy audiopozvánka