Pozvánka na koncert Musica Pro Sacta Cecilia ve Starém Městě

Publikováno 14.08.2018 10:51 Filgasová Dagmar


12. 10. 2018 v 18.00 hodin - Staré Město, Kostel Sv. Ducha

Srdečně zveme všechny pracovníky, členy, průvodce a příznivce na závěrečný koncert festivalu Dny umění nevidomých na Moravě. Pozvánku s podrobnými informacemi přikládáme níže a plákát přílohou.

 

Pozvánka

Dny umění nevidomých Staré Město u Uherského Hradiště

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých SONS ČR, z.s. oblastní odbočka Uherské Hradiště vás srdečně zve na závěrečný koncert festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, který se uskuteční dne 12. října ve Starém Městě v kostele sv. Ducha a v Jezuitském sklepě tamtéž.

Vystupující:

Musica Pro Sancta Cecilia

Vokálně – instrumentální soubor, který se zaměřuje především na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka. V repertoáru má skladby Alessandra Orologia, Melchiora Francka, Tomasa Luis de Victorii, Diega Ortize, Adama Michny z Otradovic, Karla Václava Holana Rovenského, Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Claudia Monteverdiho, Archangella Corelliho, Antonia Vivaldiho a řady dalších. Soubor vznikl v roce 1992 na půdě Pražské konzervatoře a ladičské školy Jana Deyla. Dnes v souboru působí 7 absolventů této konzervatoře. Pod současným názvem Musica pro Sancta Cecilia soubor vystupuje od roku 1994.

Cimbálová muzika Falešnica

CM Falešnica ze Slovácka, přesněji okolí Boršic u Blatnice a Blatničky, která vznikla mezi lety 2010 a 2011 vedená nevidomým primášem Radimem Vojtkem hraje a sklízí obrovské uznání na renomovaných folklórních akcích po celé republice. Její nezaměnitelný náboj a pojetí i některých novodobých písní si podmaní každého posluchače a roztančí mnohé lenochy.

 

program akce:

18:00 zahájení

18:10 koncert Musica Pro Sancta Cecilia v kostele sv. Ducha

19:45 posezení s CM Falešnica v Jezuitském sklepě spojené s ochutnávkou vín

Kapacita sklepa je zhruba 130 míst k sezení, takže průvodci a přátelé jsou také srdečně zváni. Velmi snažně prosíme pracovníky všech odboček, aby tuto pozvánku rozeslali všem členům. Na koncert zveme velmi důležité hosty, takže chceme, aby bylo vidět, že dokážeme i velké věci na úrovni. Také všichni pracovníci, pro které tento nápad vznikl, nechť tuto akci berou jako jakousi třešničku a poděkování za velkou spoustu nelehké práce s pořádáním DUNu ve všech koutech Moravy a Slezska. Zatím nenahlášení zájemci nechť nás kontaktují na email: zeleznik@sons.cz nebo na tel: 778768383. Pro nahlášené zájemce je již zajištěno ubytování v ceně 600 Kč vč. snídaně ve dvoulůžkových pokojích, nebo 560 Kč ve třílůžkových pokojích. Také včetně snídaně. Počty a rozložení ubytovaných budeme řešit dodatečně za chodu. Ubytování je zajištěno v hotelu Grand v Uherském Hradišti. http://www.granduh.cz/

 

Vstupné na obě části koncertu je dobrovolné.

Stáhnout soubor