Pozvání na výstavu obrazů německé nevidomé malířky SILJI KORN

Publikováno 04.05.2016 10:25 Odbočka Olomouc


Obrázek
Začíná: 03.05.2016 17:00
Končí: 27.05.2016 17:00
Kde: Olomouc

Výstava se koná v prostorách pobočky Knihovny města Olomouce na Brněnské ulici
od 3. do 27. května 2016

Vernisáž výstavy – 3. května 2016 v 17 hodin
Program doplní hudební vystoupení žáků ZUŠ Iši Krejčího z Olomouce
Silja Korn

Její motto: „Naslouchej nejen ostatním, ale také sobě“

Silja Korn se narodila v Berlíně v roce 1966. V šesti letech začala navštěvovat školu pro zrakově postižené. Ve 12 letech při autonehodě přišla o zrak zcela a musela přejít do školy pro nevidomé. Vystudovala obor vychovatelství. Po skončení studia se stala první diplomovanou nevidomou vychovatelkou a v této pozici pracuje doposud.
Silja Korn je vdaná, má 1 syna a spoustu koníčků. Její vášní je především malování a fotografování. Na webových stránkách Insider v posledních třech letech vystavovala svá fotografická díla. Na webové stránce handicap24 byla některá její fotografická díla nominována na fotografii měsíce. Své obrazy vystavovala na více než 50 výstavách. Má i stálou výstavu obrazů v restauraci Gemeinschaft blinder Freunde (Společenství nevidomých přátel) v Berlíně. Během kampaně Rovné příležitosti pro všechny byla jmenována tváří roku.
Sama o sobě říká, že její svět není tmavý, ale mnohobarevný.

Jak maluje

Používá pastovité, většinou akrylové barvy, které silně nanáší štětcem, špachtlí nebo rukama. Kromě toho pracuje s různými pastami, pískem, provázkem, tvrzeným papírem a jinými materiály. Výslednou povrchovou strukturu obrazu lze po zaschnutí nahmatat. Říká, že fantazie nezná hranic a každý si může pod jejím obrazem představit něco jiného.
Její obrazy jsou velmi barevné, maluje abstraktní akvarely na plátně.

Dny umění nevidomých na Moravě - festival zrakově postižených umělců a souborů, jejichž jsou nevidomí a slabozrací rozhodujícími činiteli.
Koná se každoročně již od roku 1995 v období jara a léta ve vybraných městech především střední a východní Moravy.
Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti.

Na hojnou účast veřejnosti se těší
pořadatelé

Obrázky

Silji Korn.jpg Silji Korn.jpg