Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Publikováno 29.10.2019 11:55 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě: 

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Aktualizováno 17.2.2020

Lokalita: mapa

Muzeum loutkářských kultur se nachází v Břetislavově ulici v těsném sousedství hlavního Resselova náměstí, dostupné z autobusové zastávky Tyršovo náměstí.

Možnosti prohlídky: 

Komentované prohlídky pro zrakově postižené, jejíchž součástí je návštěva expozice českého a světového loutkářství s možností prohlédnout, osahat a vyzkoušet si různé druhy loutek používaných v loutkovém divadle. Vedle Spejbla a Hurvínka a dalších českých loutek můžete  poznat, jak funguje třeba i asijské stínové divadlo. Můžete se zde zúčastnit i tematické tvořivé dílny.

Objednávání:  Komentované prohlídky pro nevidomé objednávejte na recepci telefonicky, nebo mailem pouze na pracovní dny pro minimálně 5 členné skupiny.

Kontakt:  +420 569 620 310   puppets@puppets.cz

Otevírací doba:  pondělí až neděle 8:30 – 17:00

Vstupné: komentovaná prohlídka - 200 Kč za skupinu + ZTP a ZTP/P 40  Kč, doprovod zdarma, komentované prohlídky pro skupiny od 5 osob, vzdělávací programy a workshopy pro ZTP – 50 Kč/os. (zahrnuje i vstupné do muzea)

Trasa:

Z hlavního autobusového i vlakového nádraží vede značená cesta cca 1 km (pouze pro osoby s doprovodem). Je možno využít i autobusy MHD. Před vlakovým nádražím, mírně vlevo, se nacházejí tři stanoviště autobusů MHD. Na stanovišti č. 1 nastoupíte do linky 503 směr Na Větrníku a vystoupíte na zastávce Tyršovo náměstí. Odsud budete dále pokračovat proti směru jízdy v přímém směru přes  Školní náměstí, a kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie na Resselovo náměstí, kde se dáte vlevo. Budete pokračovat rovně kolem vchodu do kostela a dalších budov až k pravému hornímu rohu náměstí. Zde přejdete ulici a zahnete vlevo. Vstup do muzea je asi 10 metrů po pravé straně. Vstup do muzea je možno také popsat, jako cca 10 m z pravého horního rohu Resselova náměstí po pravé straně ulice Břetislavova.

Vyhledat spojení 

Orientace po budově:

Za vstupními dveřmi se po pravé straně nachází recepce. Pohyb po budově pro objednané skupiny na speciální komentované prohlídky je vždy s průvodcem. Je snazší výtahem, jsou zde příkré schody.

Webové stránky: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Web s informacemi o objektu: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi na Wikipedii

Přístupnost stránek prověřena programem JAWS a NYDA. Přístupnost je vyhovující.

Poznámka:  

Vodicí psi do muzea mohou po předchozí dohodě.

WC pro návštěvníky je přístupné v rámci prohlídky.

Fotogalerie:  Zonerama 

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi audiopozvánka