Lorňon - říjen 2016

Publikováno 08.10.2016 23:43 Odbočka Jeseník


Obrázek
Začíná: 01.10.2016
Končí: 31.10.2016
Kde:

 

PODZIM ZAČAL OPRAVDU SE VŠÍ SILOU, MÁME TADY DÉŠŤ A POLETUJÍCÍ SNÍH, ALE NAŠE AKTIVITY TO VŮBEC NEOVLIVNÍ, A TAK SE TĚŠÍME NA SETKÁNÍ S VÁMI V MĚSÍCI ŘÍJNU. PROGRAM BUDE OPĚT VELMI RŮZNORODÝ TAK, ABYSTE SI VŠICHNI MOHLI VYBRAT Z ŠIROKÉ NABÍDKY. NEZAPOMÍNEJTE SI HLÍDAT I KULTURNÍ AKCE MKZ VE VEČERNÍCH HODINÁCH. SCHÁZÍME SE VŽDY NA VERNISÁŽI.

PROGRAM:

V ÚTERÝ 11. 10. U PŘÍLEŽITOSTI MEZINÁRODNÍHO DNE BÍLÉ HOLE SE V 10.00 BUDE KONAT BOWLINGOVÝ TURNAJ U AUTOBUSÁKU. SRAZ V 9.40 U VSTUPU NA BOWLING.

VE STŘEDU 12. 10. OD 8.00 – 16.00 PREZENTACE SONS PRO VEŘEJNOST NA NÁMĚSTÍ. V PRVNÍ BUDCE PROBÍHÁ PREZENTACE VEŘEJNÉ SBÍRKY BP SONS, MOŽNOST VYZKOUŠET SI CHŮZI S BH, HMATOVÉ A SLUCHOVÉ HRY PRO NS.

VE ČTVRTEK 20. 10. V 14.50 SRAZ U BAZÉNU V LÁZNÍCH JESENÍK, ZDRAVOTNÍ PLAVÁNÍ PRO 22 OSOB. MÍSTA JE DOST, NEMUSÍTE SE PŘEDEM PŘIHLAŠOVAT.

OD PONDĚLÍ 24. 10. DO ČTVRTKA 27. 10. OZDRAVNÝ POBYT VE ZLATÝCH HORÁCH. ZÁJEMCI VOLEJTE 736 671 586

KLUBOVÁ ČINNOST KAŽDOU STŘEDU OD 14.00 DO 17.30

PRVNÍ STŘEDA V MĚSÍCI ČTENÁŘSKÝ KLUB

  1. 10. Ludvík Aškenazy – Milenci z bedny

DRUHÁ STŘEDA V MĚSÍCI SEBEOBSLUHA

  1. 10. Těstovinový salát

TŘETÍ STŘEDA V MĚSÍCI KLUB ŠIKULA

  1. 10. Dekorace z podzimního listí

ČTVRTÁ STŘEDA V MĚSÍCI ESTETIČNO A ROZVOJ OSOBNOSTI

  1. 10. Hudební posezení při kytaře

VE ČTVRTEK 6. 10. POLETUJE SNÍH, DO TOHO PRŠÍ A NAJEDNOU PŘI BESEDĚ S HASIČI, KDY SI VZÁJEMNĚ PŘEDÁVÁME INFORMACE O SVÉ ČINNOSTI, DÝM, HOUKÁNÍ POŽÁRNÍCH VOZŮ A VŠECH DEVĚT JESENICKÝCH HASIČŮ S PLYNOVÝMI MASKAMI VBÍHÁ DO BUDOVY NA TOVÁRNÍ ULICI. NAŠI ČLENOVÉ SE DOCELA VYDĚSILI, ČEKALI JSME VZDĚLÁVACÍ BESEDU, ALE SIMULOVNÝ ZÁSAH HASIČŮ SE VŠÍM VŠUDY NÁS ZASTIHL NEPŘIPRAVENÉ. VYVÁDĚNÍ NS, MASKY NA OBLIČEJI, ZÁCHRANA NAŠEHO PŘEDSEDY NA INVALIDMÍM VOZÍKU, VNITŘNÍ PANIKA ZÚČASTNĚNÝCH ČLENŮ SONS. ANO, JEDNÁ SE O CVIČENÍ ZÁSAHU PŘI POŽÁRU.

CO DODAT? VELKÝ OBDIV HASIČŮM, KTEŘÍ DOKÁŽÍ POMÁHAT DRUHÝM A CHRÁNIT TO NEJCENNĚJŠÍ - NÁŠ ŽIVOT.

V ÚTERÝ 4. 10. BYLA ZA ÚČASTI STAROSTY, MÍSTOSTAROSTKY MĚSTA JESENÍK A VEŘEJNOSTI NA ZREKONSTRUOVANÉ PŮDĚ KATOVNY OTEVŘENA VERNISÁŽ S NÁZVEM VIDÍME SRDCEM POŘÁDANÁ SONS JESENÍK. PŘESTOŽE SE NEBE ROZHODLO OSPRCHOVAT JESENÍKY, NÁVŠTĚVNÍKY DEŠTIVÉ POČASÍ NEODRADILO. ATMOSFÉRA BYLA SKVĚLÁ.

VERNISÁŽ ZAHÁJILA IVA MALÁ, VYZDVIHLA ZEJMÉNA ZAPOJENÍ OBČANŮ NEVIDOMÝCH A SLABOZRAKÝCH DO ČINNOSTÍ, KDE MOHOU UKÁZAT OSTATNÍM, CO DOVEDOU. A BYLO SE SKUTEČNĚ NA CO DÍVAT. OBRÁZKY, KERAMIKA, PANENKY, BATIKA A SPOUSTA JINÝCH VÝROBKŮ – VŠE SE SETKALO S VELKÝM OHLASEM. A COŽ TEPRVE HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ NAŠEHO NEVIDOMÉHO ZDEŇKA JANEČKA A SPOLUŽAČEK Z PRAKTICKÉ ŠKOLY V LIPOVÉ LÁZNÍCH. ZAHRÁT A ZAZPÍVAT PŘIŠEL I NEVIDOMÝ RADOMÍR ZAPLETAL ZE ZLATÝCH HOR JAKO ZÁSTUPCE NAŠICH ČLENŮ . PAN STAROSTA A MÍSTOSTAROSTKA MĚSTA JESENÍK BYLI NADŠENI A VE SVÉM PROJEVU SLÍBILI VĚTŠÍ PODPORU NAŠÍ ODBOČCE I BARIÉRÁM NA JESENICKÝCH KOMUNIKACÍCH

V KLUBU SEBEOBSLUHY JSME SE POSTARALI O VÝBORNÉ OBČERSTVENÍ, KTERÉ JEN ZNÁSOBILO DOJMY NÁVŠTĚVNÍKŮ.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ MKZ JESENÍK, KTERÉ NÁM ZAPŮJČILO SVÉ PROSTORY.

VERNISÁŽ BUDE K VIDĚNÍ V PROSTORÁCH KATOVNY AŽ DO KONCE ŘÍJNA. A JE PREZENTOVÁNA VE VŠECH NA ŠUMPERSKO - JESENICKU DOSTUPNÝCH MÉDIÍCH.

 

Lorňon říjen 2016

 


Obrázky