Lorňon - prosinec 2016

Publikováno 24.11.2016 12:02 Odbočka Jeseník


Obrázek
Začíná: 01.12.2016
Končí: 31.12.2016
Kde:

NASTÁVÁ KRÁSNÝ VÁNOČNÍ ČAS, BRZY ROZSVÍTÍME PRVNÍ SVÍČKU NA ADVENTNÍM VĚNCI. POMALU SE BLÍŽÍ ŠTĚDRÝ DEN. BYLO BY KRÁSNÉ, KDYBY TENTO ČAS VŠICHNI PROŽILI V KLIDU A MÍRU, BEZ ZBYTEČNÉHO ROZČILOVÁNÍ A STRESŮ. KRÁSNÉ PROŽITÍ POSLEDNÍHO MĚSÍCE V ROCE A HODNĚ ZDRAVÍ VŠEM SONSÁČKŮM NEJEN V ROCE 2017. NAŠE ODBOČKA BUDE SLAVIT V LEDNU 15 LET TAK MŮŽETE NA BESÍDCE VYMYSLET JAK JE SPOLEČNĚ OSLAVIT.

KLUBOVÁ ČINNOST PROBÍHÁ KAŽDOU STŘEDU OD 14.00 DO 17.30 HOD.

  1. 12. ČTENÁŘSKÝ KLUB – POVÍDÁNÍ O VÁNOČNÍCH ZVYCÍCH NAŠICH PŘEDKŮ, KOLEDY
  2. 12. KLUB SEBEOBSLUHY – BRAMBORÁKY S PŘEKVAPENÍM

VE STŘEDU 6. 12. VE 13.00 JEDNÁNÍ OO RADY.

V ÚTERÝ V 9.00 V ENNEY PROBÍHÁ SOCIÁLNÍ KLUB. KAŽDOU STŘEDU OD 8.30 TVOŘÍME V KERAMICE V SVČ DUHA. CHOD KANCELÁŘE ZAJIŠTUJE ALEKOS BARDOŃ . VÁNOČNÍ BESÍDKA VE ČTVRTEK 15.12. V SÁLE PRVNÍ PATRO, V PŘÍPADĚ REKONSTRUKCESÁLU NÁHRADNÍ PROGRAM. SRAZ OD 12.00, UKONČENÍ 18.00

Z DŮVODU ČERPÁNÍ CELOZÁVODNÍ DOVOLENÉ BUDE PROVOZ UKONČEN VE ČTVRTEK 15.12.

V MĚSÍCI LISTOPADU JSME SE ZAMĚŘILI NA VYÚČTOVÁNÍ DOTACÍ A GRANTŮ Z POSKYTNUTÝCH 5 MĚST A 10 OBCÍ NA JESENICKU A ZÁROVEŇ JSME VYTVÁŘELI NOVÉ ŽÁDOSTI NA ROK 2017. NA OBLASTNÍM SHROMÁŽDĚNÍ JSME BYLI INFORMOVÁNÍ O AKTUÁLNÍCH ZMĚNÁCH SONS ZAPSANÉHO SPOLKU A CHYSTANÉM PROGRAMU NA ROK 2017 V ZÁVĚRU PROBĚHLO KRÁSNÉ POSEZENÍ U KYTARY, KDE JSME ŘEŠILI RŮZNÉ NÁPADY A NÁVRHY NAŠICH ČLENŮ.PODĚKOVÁNÍ ZA SBÍRKU Z EVANGELICKÉHO KOSTELA ZA PROSINEC 2016 JSME POSLALI DĚKOVNOU BÁSEŇ, KTERÁ BUDE RECITOVÁNA NA PRVNÍM ADVENTNÍM KONCERTĚ V EVANGELICKÉM KOSTELE, KAM VÁS SRDEČNĚ KAŽDOU ADVENTNÍ NEDĚLI ZVEME. ZAČÁTEK VŽDY V 17 HODIN.

TVOŘENÍ A SETKÁVÁNÍ V MĚSÍCI PROSINCI BUDE ZAMĚŘENÉ PŘEDEVŠÍM NA VÁNOČNÍ POKLIDNOU ATMOSFÉRU A VZÁJEMNOU KAMARÁDSKOU SPOLUPRÁCI.

OPĚT BUDE PROBÍHAT SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ CUKROVÍ A PROSÍM NEZAPOMEŇTE NA NAŠI TRADICI NOSIT KRÁSNĚ ZABALENÉ DÁRKY PRO DRUHÉ. OPĚT SI MŮŽETE DÁREČKY VYBRAT POMOCÍ HMATU V NAŠÍ KOUZELNÉ KRABICI .

KRÁSNOU ATMOSFÉRU JSME JIŽ TRADIČNĚ ZAŽILI V OBECNÍM DOMĚ V LIPOVÉ LÁZNÍCH, KDE PROBÍHALA VÁNOČNÍ PREZENTACE PRAKTICKÉ ŠKOLY, KTEROU NAŠI ČLENI SONSU NAVŠTĚVUJÍ. ZPĚV MARTINA A ZDENKA NÁS OPĚT POTĚŠIL A UKÁZKA VÁNOČNÍCH VÝZDOB BYLA ÚŽASNÁ. JSME RÁDI, ŽE DO TÉTO ŠKOLY MŮŽOU CHODIT ŽÁCI I NAD 20 LET A S RÚZNÝM POSTIŽENÍM. NAŠE VÝPRAVA BYLA  NADŠENÁ A CESTOU ZPĚT JSME  SI POZPĚVOVALI KOLEDY. DOKONCE JSME ZNALI I SLOVA - HURÁ.

 

KOSTEL SE MAJESTÁTNĚ TYČÍ

A KOLEM JISKŘÍ PROSINEC.

I TEN CO NEVIDÍ

PŘICHÁZÍ CESTOU

BOŽÍM SLOVEM DLÁŽDĚNOU

VSTUPUJE TAM

KDE HŘEJE TEPLO LIDSKÝCH SRDCÍ

A SVÍČKY Z ADVENTNÍCH VĚNCŮ.

A V TUTO CHVÍLI

I BEZE ZRAKU

VIDÍ TO CO OSTATNÍ.

VŠUDE ZNÍ HUDBA

A JEJÍ TÓNY

SE DO DUŠE VPLÉTAJÍ.

PŘICHÁZÍ SLAVNOSTNÍ

VÁNOČNÍ ČAS

A ON STOJÍ

OČI PLNÉ SLZ DOJETÍ

V KOSTELE

CO SE MAJESTÁTNĚ TYČÍ

A ZA OKNY JISKŘÍ PROSINEC.

Lorňon - prosinec 2016 


Obrázky