Lornon - květen 2016

Publikováno 24.04.2016 21:19 Odbočka Jeseník


Obrázek
Začíná: 01.05.2016
Končí: 31.05.2016
Kde:

 

VÍTR NÁM ČECHRÁ VLÁSKY, PŘICHÁZÍ MÁJ - ČAS LÁSKY.

ABY VÁS PROBOUZEJÍCÍ SE PŘÍRODA NALADILA NA TU SPRÁVNOU VLNU A ABYSTE SE VYSTAVOVALI SLUNEČNÍM PAPRSKŮM, KTERÉ VÁM KROMĚ DOBRÉ NÁLADY DODAJÍ I CHYBĚJÍCÍ VITAMÍN D!

V MĚSÍCI KVĚTNU SE ZAMĚŘÍME NA ČTVRTEČNÍ AKCE.

VE ČTVRTEK 5. 5. V 9.15 SPOLEČNÝ ODJEZD AUTOBUSEM DO SOLNÉ JESKYNĚ V LÁZNÍCH JESENÍK. PO RELAXACI V SOLNÉ JESKYNI  SPOLEČNÁ VYCHÁZKA  PO OZDRAVNÝCH PRAMENECH V LÁZNÍCH.

 VE ČTVRTEK 12. 5. V 9.00 VÁS ZVEME U PŘÍLEŽITOSTI 20. VÝROČÍ SONS DO ZDRAVÉ KAVÁRNIČKY NA ROHU BŘEZINOVY ULICE, KDE PROBĚHNE AUTORSKÉ ČTENÍ – POEZIE A PRÓZA NAŠÍ VLAĎKY MRŇKOVÉ. K TOMU VÁM  ZAZPÍVÁ A NA KYTARU ZAHRAJE NEVIDOMÝ ZDENĚK JANEČEK. V PŘÍPADĚ PŘÍZNIVÉHO POČASÍ PROBĚHNE VENKOVNÍ VÝSTAVA OBRAZŮ NEVIDOMÉHO MALÍŘE JONATHANA HUXLEYHO. TYTO OBRAZY BUDOU K VIDĚNÍ I V INFORMAČNÍM CENTRU KATOVNA V MĚSÍCI ŘÍJNU.

VE ČTVRTEK 19. 5. VE ZDRAVÉ VINOTÉCE VÝSTAVA KERAMIKY Z NAŠÍ TVŮRČÍ DÍLNY V RÁMCI  DNŮ UMĚNÍ NEVIDOMÝCH NA MORAVĚ.

VE ČTVRTEK 26. 5. V 9.00 SPOLEČNÝ NÁKUP ODĚVŮ, DOPLŇKŮ A DOMÁCÍCH POTŘEB U ANIČKY SETÍNSKÉ V MIRISEN – SRAZ U VODNÍ TVRZE.

KERAMIKA KAŽDÉ ÚTERÝ OD 8.00  HODIN V SVČ DUHA, OD 11.00 PROBÍHÁ SOCIÁLNÍ KLUB V ENNEA,MOŽNOST OSOBNÍCH KONZULTACÍ, NÁKUPŮ A VYŘIZOVÁNÍ NA ÚŘEDECH.

KLUBOVÁ ČINNOST KAŽDOU STŘEDU OD 14 - 17 HODIN.

  1. 5. ČTENÁŘSKÝ KLUB POSLECH HUDBY Z INTERNETU, ČETBA ZE ZORY, KŘÍŽOVKY
  2. 5. SEBEOBSLUHA KŘEHKÉ BUBLINKY
  3. 5. ŠIKULA MALOVÁNÍ NA KAMENY, UBROUSKOVÁ TECHNIKA
  4. 5. ESTETIČNO A ROZVOJ OSOBNOSTI  BESEDA S VIZÁŽISTKOU PANÍ SUCHANCOVOU A STOLNÍ HRY PRO NS.

AKCE SEKÁČ ČESKÁ VES

ZAJELI JSME SE PODÍVAT DO SECOND HANDU VEDLE BAZÉNU V ČESKÉ VSI. TI Z NÁS, KTEŘÍ JEJ NAVŠTÍVILI POPRVÉ, BYLI VELICE PŘEKVAPENI VELKÝMI PROSTORAMI A PESTROU NABÍDKOU ZBOŽÍ, A CO VÍC - ZA CENY SKUTEČNĚ NÍZKÉ. KAŽDÝ Z NÁS SI UKOŘISTIL NĚCO K OBOHACENÍ SVÉHO ŠATNÍKU.

VELMI JSME OCENILI BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP, TAKŽE SE S NÁMI MOHL V POHODĚ ZÚČASTNIT I NÁŠ PŘEDSEDA ALEKOS, KTERÝ OBCHOD BRAVURNĚ KŘIŽOVAL NA VOZÍKU. PRO NAŠE ČLENY JE DŮLEŽITÁ ZEJMÉNA KONTROLA ZRAKEM - VZHLEDEM K TOMU, ŽE MNOHDY POTŘEBUJÍ PŘI VÝBĚRU POMOC DRUHÉHO, MĚLI MOŽNOST SE SPOLEČNĚ RADIT. TYTO AKCE BUDOU PROBÍHAT I NADÁLE - TENTOKRÁT V MINIBAZÁRKU MIRSEN U JESENICKÉHO KOSTELA DNE 26.5. V 9.00

TAKÉ JSME SE SNAŽILI OPĚT PODPOŘIT JESENICKÉ TRHY – AKCE PRO VEŘEJNOST, KDE SI DĚTI MOHLY VYZKOUŠET RŮZNÉ HRY PRO NS A VYMALOVAT MANDALY, TVOŘIT Z PLASTELÍNY NEBO SI VZÍT NA PAMÁTKU NAŠE PROPAGAČNÍ VÝROBKY Z KERAMIKY.

RELAXAČNÍ PLAVÁNÍ MĚLO OPĚT VELKÝ ÚSPĚCH A VODNÍ HRÁTKY S BATOLÁTKY, SICE DŘÍVE NAROZENÝMI, ALE O TO VESELEJŠÍMI, MĚLO VELKÝ OHLAS, VODNÍ PÓLO S BAREVNÝMI MÍČKY POTĚŠILO I ČLENY ČACHTAJÍCÍ SE V BUBLINKOVÉ LÁZNI.

JARO NÁS LÁKÁ VEN, A JAK SE POTULUJEME NA ZDRAVOTNÍCH VYCHÁZKÁCH V PARKU, LÁZNÍCH JESENÍK, PROSTĚ VŠUDE TAM, KDE NÁM SLUNÍČKO DÁ POTŘEBNOU ENERGII.

V ÚTERÝ 19. DUBNA JSME  BYLI VE ŠKOLNÍ ZAHRADĚ A V HISTORICKÝCH  SKLENÍCÍCH. ZÁŽITEK VELKÝ. NEJEN NAPROSTO NOVÝ VZHLED ŠKOLNÍHO AREÁLU PO REKONSTRUKCÍCH, ALE I SKLENÍKY SAMOTNÉ A PŘÍSTUP K NIM JE ZCELA JINÝ NEŽ JAK HO PAMATUJEME MY, CO JSME TUTO ŠKOLU NAVŠTĚVOVALI PŘED MNOHA LETY. PŘEKRÁSNÉ SUKULENTY, NÁDHERNÉ KVĚTINY, TROPICKÉ ROSTLINY, AZALKY, MUŠKÁTY, DOKONCE I BAZÉNEK SE ŽELVIČKAMI. A VENKU V KLECI MÝVAL, Z TOHO JSME MĚLI VÁNOCE, PROTOŽE DOKONCE VYLEZL A PÓZOVAL. A TAKY VRČEL NA PSA BERTÍKA, TAKŽE JSME SE TÍM PÁDEM DOVĚDĚLI, ŽE MÝVAL UMÍ VRČET. DOPROVÁZELA NÁS PRACOVNICE ZAHRADY PAVLA, KTERÁ JAKO MLADÁ UTRPĚLA ÚRAZ OKA, A TAK JE JÍ PROBLEMATIKA NAŠÍ ODBOČKY ZNÁMA.  

A PROTOŽE SE CELÁ TA PŘÍRODNÍ SCENÉRIE NACHÁZÍ V BÝVALÉM AREÁLU KLÁŠTERA, NAPADLO MĚ, CO BY NA TO ŘEKLY SESTRY VORŠILKY, KDYBY TU KRÁSU VIDĚLY. 

  1. 5. NÁS  OPĚT ČEKÁ SOBOTNÍ AKCE, PREZENTACE PRO VEŘEJNOST NA JESENICÝCH  TRZÍCH – SOUSEDSKÁ A DĚTSKÁ  TRHOVÁ SLAVNOST.

 V SOBOTU 21. 5. RESTAURANT DAY  NA NÁMĚSTÍ SVOBODY, KDE OD 10.00 HODIN BUDE PROBÍHAT PREZENTACE SONS VÝROBKY Z KLUBU SEBEOBSLUHY.