Lorňon - duben 2016

Publikováno 30.03.2016 20:04 Odbočka Jeseník


Obrázek
Začíná: 01.04.2016
Končí: 30.04.2016
Kde:

banner noviny (jpg; 49 KB)

VÍTÁME JARO A MÁME RADOST, ŽE SLUNÍČKO UŽ SVÝMI PAPRSKY S NÁMI TAK MILE LAŠKUJE.

- 6. 4. OBLASTNÍ RADA  VE 13.00 HODIN

- 11. 4. V 9.00 VE ZDRAVÉ KAVÁRNĚ   RANNÍ KLUB - TENTO KLUB SE KONÁ PRVNÍ PONDĚLÍ V MĚSÍCI   A PŘIPRAVUJÍ SE ZDE  SPOLEČNÉ AKCE PRO VEŘEJNOST S JINÝMI NNO NA JESENICKU.

- 14. 4. AKCE S NÁZVEM JARNÍ ÚPRAVA ŠATNÍKU - SPOLEČNÝ NÁKUP VE VYHLÁŠENÉM SECOND HANDU V ČESKÉ VSI. ODJEZD V 9.00 Z AN

MĚSÍC BŘEZEN OPLÝVAL BOHATÝM PROGRAMEM. USKUTEČNILA SE OSLAVA 40. NAROZENIN NAŠEHO PŘEDSEDY ALEKOSE BARDONĚ, KTERÉHO JSME ROZVESELILI NEJEN DÁRKY, ALE TAKÉ KULTURNÍMI PŘÍSPĚVKY. VELMI AKTIVNĚ JSME SE VĚNOVALI PREZENTACI NA AKCI PRO VEŘEJNOST - VELIKONOČNÍ TRHY NA JESENICKÉM NÁMĚSTÍ, KTERÁ BYLA VELMI ÚSPĚŠNÁ A  SEŠLY SE STOVKY NAŠICH SPOLUOBČANŮ. LETOŠNÍ ROK KROMĚ PREZENTACE DUN, SE SNAŽÍME SE SKUPINOU JESENICKÉ TRHY OŽIVIT NAŠE NÁMĚSTÍ A  SVÝMI VÝTVORY Z KLUBU ŠIKULA A SEBEOBSLUHY PREZENTOVAT SVĚT NEVIDOMÝCH A SLABOZRAKÝCH. TO JE JEDEN Z NAŠICH ÚKOLŮ - DOKÁZAT SOBĚ I DRUHÝM, ŽE HANDICAPEM ŽIVOT NEKONČÍ.

KERAMIKA KAŽDÉ ÚTERÝ OD 8. DO 11 HODIN V SVČ DUHA.

PO KERAMICE ZAČÍNAJÍ SOCIÁLNÍ KLUBY ZAMĚŘENÉ NA SPOLEČNÁ  POSEZENÍ,  ŘEŠENÍ  OSOBNÍCH  PROBLÉMŮ,  INDIVIDUÁLNÍ
POHOVORY  A    VYŘIZOVÁNÍ  OSOBNÍCH  ZÁLEŽITOSTÍ  ČLENŮ  SONS.

SRAZ ZÁJEMCŮ JE V ENEA -  REGIONÁLNÍ PRODUKTY   V 11.00.

VE ČTVRTEK 7. 4. JE V 15.00  RELAXAČNÍ PLAVÁNÍ   V LÁZNÍCH JESENÍK. BAZÉN  MÁ KAPACITU 22 OSOB 

KLUBOVÁ ČINNOST KAŽDOU STŘEDU OD 14 - 17.30 HOD

6. 4.    ČTENÁŘSKÝ KLUB - LUŠTĚNÍ KŘÍŽOVEK Z ČASOPISU ZORA

13. 4.   SEBEOBSLUHA - HRNÍČKOVÝ MOUČNÍK

20. 4. KLUB ŠIKULA - VÝROBA PŘÁNÍČEK SPECIÁLNÍ RAZÍCÍ TECHNIKOU, PŘÍPRAVA NA PREZENTACI PRO VEŘEJNOST

27. 4.    ESTETIČNO A ROZVOJ OSOBNOSTI - RELAXAČNÍ POSLECH PTAČÍHO ZPĚVU

VE  STŘEDU  9.  3.    SE  KONAL  JARNÍ    BOWLINGOVÝ  TURNAJ  VE SKVOŠI U AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ. ZA ŽENY SOUTĚŽILA POUZE NAŠE ERIKA DOBROVSKÁ. CHLAPI SE PŘEDHÁNĚLI VE SRÁŽENÍ KUŽELEK OSTOŠEST. VÍTĚZSTVÍ SI NAKONEC ODNESL NÁS MÍSTOPŘEDSEDA ROMAN PLÁŠEK. A OSTATNÍ SI ODNESLI KRÁSNÝ POCIT ZE SPORTOVNÍHO DNE, KTERÝ SE SKUTEČNĚ VYDAŘIL,

16. BŘEZNA PROBÍHALO V SVČ  DUHA  JESENÍK OKRESNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE. V POROTĚ ZASEDLY ZA SONS  I IVA MALÁ A VLAĎKA MRŇKOVÁ, KTERÁ PŮSOBÍ JAKO POROTCE NA DĚTSKÉ SCÉNĚ DÉLE NEŽ 20 LET. DĚTI NESKUTEČNĚ PŘEKVAPILY NEUSTÁLE SE ZVYŠUJÍCÍ ÚROVNÍ PŘEDNESU I VÝBĚRU BÁSNÍ. BYLO TĚŽKÉ VYBRAT TY NEJLEPŠÍ RECITÁTORY.

V NEDĚLI 20. 3. SE KONEČNĚ PODAŘILO OŽIVIT JESENICKÉ NÁMĚSTÍ PREZENTACÍ NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ A BOHATÝM KULTURNÍM PROGRAMEM. NEODRADILO NÁS ANI POČASÍ, U STÁNKU S VÝROBKY ČLENŮ SONS NAŠÍ ODBOČKY BYLO PO CELOU DOBU ŽIVO. A TO AKCE PROBÍHALA OD 9TI AŽ DO 15TI HODIN. DĚTI SI OD NÁS ODNÁŠELY KOUZELNÉ HŮLKY NA PŘIVOLÁNÍ JARA, KRABIČKY NA TAJEMSTVÍ, ENKAUSTICKÁ VAJÍČKA OZDOBENÁ ČOKOLÁDOVÝMI BERUŠKAMI A MNOHO DALŠÍCH VÝROBKŮ, KTERÉ VZNIKLY V KLUBU ŠIKULA. ROVNĚŽ SI MOHLY VYZKOUŠET HRY PRO NS  A MALOVAT JARNÍ MANDALY. DOSPĚLÍ SI ODNÁŠELI KYTIČKY V MALOVANÝCH KVĚTINÁČÍCH, NÁMI VYROBENÉ KERAMICKÉ  ZÁPICHY DO KVĚTINÁČŮ, DĚTSKÁ TRIKA S VESELÝMI POTISKY, BALÍČKY S KOUPELOVOU SOLÍ, KERAMIKU S VELIKONOČNÍ TEMATIKOU, HÁČKOVANÉ ZAJÍČKY A OBHÁČKOVANÁ VEJCE OD NAŠÍ MARUŠKY, ZDOBENÉ  DÓZIČKY S BÁBOVKOVÝM KOŘENÍM A DOBRŮTKY Z KLUBU SEBEOBSLUHY - VÝROBKY, NA KTERÝCH JSME SE VŠICHNI VYŘÁDILI, ABYCHOM PŘINESLI NAŠIM SPOLUOBČANŮM TROCHU JARNÍ RADOSTI.

21. 3. SE V KAVÁRNIČCE NA NÁMĚSTÍ KONALO AUTORSKÉ ČTENÍ Z BÁSNICKÝCH SBÍREK VLAĎKY MRŇKOVÉ ZA DOPROVODU ZRAKOVĚ POSTIŽENÉHO  KYTARISTY A ZPĚVÁKA ZDEŇKA JANEČKA S NÁZVEM JARNÍ NÁVRATY.  TENTO VEČER BYL  POJAT I JAKO PREZENTACE SONS JESENÍK VČETNĚ JEDNÉ Z BÁSNÍ, KTERÁ ZDE ZAZNĚLA A KTERÁ BYLA VĚNOVÁNA LIDEM S VADOU ZRAKU.

UŽ NYNÍ JSME DOMLUVILI S ŘEDITELEM MKZ JESENÍK PANEM JIŘÍM JURÁŠEM DALŠÍ VYSTOUPENÍ.

SVĚT TMY, ANEB TI, CO SE VE TMĚ NEZTRATÍ - TO JE  NÁZEV VÝSTAVY, KTERÁ SE USKUTEČNILA 22. 3. A POTRVÁ  DO 15. 6. VE VLASTIVĚDNÉM MUZEU. MOHLI JSME ZDE VIDĚT ÚŽASNÉ PROPOJENÍ VŠECH ŽIVOČICHŮ, KTEŘÍ SE MUSÍ ORIENTOVAT VE TMĚ. KROMĚ NAŠÍ ORGANIZACE BYLO ZASTOUPENO I TYFLOCENTRUM OLOMOUC, KTERÉ SLAVÍ 25. VÝROČÍ VZNIKU.