Lorňon - červen 2016

Publikováno 23.05.2016 21:23 Odbočka Jeseník


Obrázek
Začíná: 01.06.2016
Končí: 30.06.2016
Kde:

 

JARO JE V PLNÉM PROUDU. VELICE SE MI LÍBÍ POHLED Z OKNA Z NAŠEHO SEDMÉHO NEBE, ODKUD JE ROZHLED NA VŠECHNY STRANY. STROMY, JEŠTĚ NEDÁVNO HOLÉ, JSOU OBALENY SVĚŽÍMI LÍSTKY. PŘÁLA BYCH NÁM VŠEM, ABYCHOM BYLI STEJNĚ SVĚŽÍ A JARO ABY NÁM POHLADILO SRDÍČKA. VE STŘEDU 8. 6. SE OD 13.00 USKUTEČNÍ JEDNÁNÍ OO RADY.

V ÚTERÝ 7. 6. BUDEME OPĚT RELAXOVAT V SOLNÉ JESKYNI V LÁZNÍCH.

OD STŘEDY 8. 6. DO PÁTKU 10. 6. SE BUDE KONAT OZDRAVNÝ POBYT VE ZLATÝCH HORÁCH SPOJENÝ S ŘADOU VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT.

ZÁJEMCI O SOLNOU JESKYNI A POBYT VE ZLATÝCH HORÁCH VOLEJTE 736 671 586.

V SOBOTU 11. 6. A TAKÉ V SOBOTU 25. 6. OD 8.30 DO 12.00 HODIN OPĚT PROBĚHNOU PREZENTACE PRO VEŘEJNOST NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ, KDE SI DĚTI MOHOU VYZKOUŠET RŮZNÉ HRY PRO NS, MALOVAT, TVOŘIT Z PLASTELÍNY NEBO SI ODNÉST DOMŮ NAŠE PROPAGAČNÍ VÝROBKY Z KERAMIKY.

V PONDĚLÍ 13. 6. PROBĚHNE OD 9.00 DO 16.00 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA SONSU. ZÁJEMCŮM PŘEDVEDEME KOMPENZAČNÍ POMŮCKY, PŘEDSTAVÍME NAŠI ČINNOST A SEZNÁMÍME VEŘEJNOST S OČNÍ PROBLEMATIKOU.

VE STŘEDU 15. 6. OD 9.00 DO 16.00 HODIN SE BUDE KONAT PREZENTACE NAŠÍ ODBOČKY SONS NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ, KDE BUDOU PREZENTOVÁNY VÝROBKY NAŠÍ ODBOČKY A ZÁROVEŇ PROBĚHNOU HRY PRO DĚTI, KTERÉ JISTĚ ZAUJMOU I NEJEDNOHO DOSPĚLÉHO. KAŽDÝ SI MŮŽE VYZKOUŠET MALOVÁNÍ, SKLÁDAČKY A DALŠÍ TVOŘENÍČKO A K TOMU OCHUTNAT DOBRŮTKU Z KLUBU SEBEOBSLUHA. V TENTO DEN ZÁROVEŇ PROBÍHÁ PREZENTACE KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK V KAPLI, KDE JE MOŽNO SI VYZKOUŠET NEJRŮZNĚJŠÍ POMŮCKY VČETNĚ NOVINEK PRO NEVIDOMÉ A SLABOZRAKÉ.

VE ČTVRTEK 23. 6. SE BUDE OPĚT KONAT VE ZDRAVÉ KAVÁRNĚ PREZENTACE VÝROBKŮ Z KERAMIKY Z NAŠÍ TVŮRČÍ DÍLNY V RÁMCI DNŮ UMĚNÍ NA MORAVĚ, KTERÁ SE VŽDY SETKÁVÁ S VELKÝM ÚSPĚCHEM.

KLUBOVÁ ČINNOST KAŽDOU STŘEDU OD 14.00 DO 17.00 HODIN.

  1. KLUB ČTENÁŘSKÝ ANEKDOTY, ČTENÍ VÝBĚRU ANEKDOT, VTIPŮ A VTÍPKŮ
  2. 6. SEBEOBSLUHA SEKANÁ S OVESNÝMI VLOČKAMI
  3. 6. ESTETIČNO A ROZVOJ OSOBNOSTI O ŽIVOTĚ V DOMOVĚ DŮCHODCŮ SE SESTŘIČKOU DANOU HOFMANOVOU

 

V MĚSÍCI KVĚTNU JSME MĚLI OPĚT BOHATÝ PROGRAM.

NAVŠTÍVILI JSME SOLNOU JESKYNI V LÁZNÍCH, AKCE SE JAKO VŽDY SETKALA S VELKÝM ÚSPĚCHEM.

V KLUBU ŠIKULA PROCVIČUJEME JEMNOU MOTORIKU RUČNÍM ŠITÍM MALÝCH LÁTKOVÝCH PANENEK. VÝROBKY SICE NEJSOU EXKLUZÍVNÍ, NICMÉNĚ NAŠE BÁBUŠKY MILUJEME.

V KERAMICE JSME SE ZAMĚŘILI NA VÝROBKY PRO DALŠÍ TRHY, JSOU TO ZVÍŘÁTKA S MAGNETY NA ZADNÍ STRANĚ, KTERÁ OZDOBÍ MNOHOU LEDNICI ČI KOVOVÉ RÁMY DVEŘÍ.

VE ČTVRTEK 12. KVĚTNA PROBĚHLO PŘI PŘÍLEŽITOSTI OSLAV 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SONS VE ZDRAVÉ KAVÁRNĚ AUTORSKÉ ČTENÍ VLAĎKY MRŇKOVÉ PROKLÁDANÉ HROU NA KYTARU A ZPĚVEM NAŠEHO ZDENKA JANEČKA, KTERÝ SI TENTOKRÁT S SEBOU PŘIVEDL KAMARÁDKU JANU IGNAČÁKOVOU. JEJICH DVOJHLAS SKVĚLE LADIL A PŘINESL NÁM KRÁSNÝ ZÁŽITEK. TÉTO AKCE SE ZÚČASTNIL I VEDOUCÍ ODBORU SOCIÁLNÍCH VĚCÍ MĚSTA JESENÍK JIŘÍ KOVALČÍK, KTERÝ POPŘÁL SONSU MNOHO ÚSPĚCHŮ A POCHVÁLIL NAŠE DOSAVADNÍ AKTIVITY. PANÍ LEDNICKÁ Z MALTÉZSKÝCH RYTÍŘŮ NABÍDLA POMOCNOU RUKU V RÁMCI DOBROVOLNICTVÍ. NEJVÍC NÁS POTĚŠILI NAŠI KAMARÁDI ZE STACIONÁŘE ŠIMON, KTEŘÍ NÁM UPLETLI KRÁSNÝ SRDÍČKOVÝ KOŠÍK.

VE ČTVRTEK 19. KVĚTNA JSME PROŽILI KRÁSNÝ DEN VE ZDRAVÉ KAVÁRNĚ, KDE JSME VYSTAVOVALI ENKAUSTICKÉ FANTAZIE, KERAMIKU A ZÁROVEŇ SE VYŘÁDILI KULTURNĚ, KDYŽ NAŠE JANA JANÍČKOVÁ SKLÁDALA BÁSEŇ, VE KTERÉ ZMÍNILA KAŽDÉHO Z PŘÍTOMNÝCH A DO TOHO BROŇKA HYVNAROVÁ NAMALOVALA TAKŘKA PROFESIONÁLNÍ PORTRÉT OLGY KALENSKÉ. OBOJÍ SI MŮŽETE NAJÍT NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH WWW.SONS.CZ/JESENIK

V SOBOTU 21. 5. SE USKUTEČNILA V RESTAURANTU DAY PREZENTACE VÝROBKŮ Z KLUBU SEBEOBSLUHY. ŠKODA, ŽE BÁBOVKU HONZY DOBROVSKÉHO JSME SNĚDLI UŽ V KLUBU A NA TUTO PREZENTACI SE NEDOSTALA.

VE ČTVRTEK 26. 5. JSME SE ZÚČASTNILI SPOLEČNÉHO NÁKUPU ODĚVŮ, DOPLŇKŮ A DOMÁCÍCH POTŘEB U ANIČKY SETÍNSKÉ V MIRSEN.

BÁSNIČKA PRO PANA GILA, KTERÝ NÁS NAVŠTÍVIL SE SVÝM ASISTENTEM MARTINEM MACHÁČKEM VE STŘEDU 11. KVĚTNA.

 

NA PÁR CHVIL, NA PÁR CHVIL

PAN GIL SE TU OBJEVIL.

MÁTE SE DNES MILE,

PANE PEPO GILE?

JE VÁM DOBŘE? JAK SE MÁTE?

DOUFÁME, ŽE NESTRÁDÁTE.

PROTOŽE VÁS RÁDI MÁME,

PUSINKU VÁM S LÁSKOU DÁME.

SLADKOU PUSU NA LÍČKO,

UVAŘÍME KAFÍČKO.