Koncert v zahradě Hospicu Citadela se opět vydařil

Publikováno 02.08.2022 13:43 Odbočka Vsetín


Obrázek

Stalo se již tradicí uspořádat v rámci letního festivalu „Dny umění nevidových na Moravě“ koncert v zahradě Hospicu Citadela ve Valašském Meziříčí. Koncert pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR,  z.s., Oblastní odbočka Vsetín.

Tak jako v minulých 8 ročnících se nám i letos dostalo od vedení Diakonie milého a vlídného přijetí. V Diakonii měli možnost obyvatelé zmíněného zařízení a přilehlých budov, naši členové, ale i široká veřejnost strávit příjemné chvíle za zvuku melodií skupiny VojoDeyl z Jižní Moravy. Dva mladí a talentovaní hudebníci Martin Deyl a nevidomý Radim Vojtek rozezpívali 50 přítomných svými nejprve moderními písněmi, poté melodiemi různého žánru z oblasti Moravy.

U příležitosti letos již 28. ročníku tohoto festivalu předvedli lidé se zrakovým handicapem své dovednosti. Což ocenilo nejen vedení hospicu, ale i místostarosta města pan Ing. Josef Vrátník, dále preventistka HZS paní Ing. Anna Hubová. Patří jim velké díky, že naše akce vždy kladně ocení a podpoří.Velké díky samozřejmě patří ředitelce paní Mgr. Květoslavě Othové a manažerce paní Mgr. Zuzaně Venturové za organizaci a připravené občerstvení.

Ještě jednou tedy všem velmi srdečně děkujeme za organizaci, aktivní účast a podporu, které si nesmírně vážíme. Atmosféra této akce byla velmi příjemná. Vystupující byli mile překvapeni drobnými dárky.

Již se moc těšíme na další ročníky festivalu a doufáme opět v podporu Ministerstva kultury, Zlínského kraje a hlavně města Valašského Meziříčí.

 

Rada Oblastní odbočky SONS Vsetín


Obrázky