Den seniorů v Příbrami

Publikováno 23.09.2024 12:00 Odbočka Příbram


Obrázek

V pátek 20. září jsme se účastnili oslav Mezinárodního dne seniorů, k němuž se v Příbrami každoročně naše město připojí.

Den seniorů normálně připadne na první říjnový den, my si ho ale mohli užít o pár dní dřív.

Akce se konala na náměstí 17. listopadu od 13:30 do 17:00 hodin.

V letošním roce při oslavě Dne seniorů vystoupila Petra Černocká, Jakub Machulda a Kroky Michala Davida (revival).

S kolegyní jsme obsadily část společného stánku, který nám byl propůjčen. Spolu s námi své služby prezentovali ještě CNN (Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé), SPCCH (Svaz postižených civilizačními chorobami) a SeniorPoint.

Účast na akci byla poměrně vysoká a věkově rozmanitá.

U našeho stánku se zastavilo množství zájemců, z nichž někteří byli pouze zvědaví, ale pár lidí skutečně projevilo zájem o služby konkrétních organizací. Co člověk, to příběh a my si jich skutečně pár vyslechli.

Zájem byl o některé kompenzační pomůcky. Lidé se ptali, co bychom pro ně vlastně dokázali udělat a vesměs se shodli na tom, že bude nejlepší, když za námi přijdou osobně. Někdo řešil zrakové postižení starší kamarádky, někdo své vlastní, nebo i problém, jaké služby, pomůcky by mohlo využívat dítě.

Našlo se i několik zvědavých dětí, které se nebály nasadit si klapky, popadnout bílou hůl a zkoušet se zorientovat.

Bylo krásné teplé počasí a čas uběhl rychle.

Děkujeme za zajímavý zážitek a těšíme se na shledanou.

Odbočka Příbram


Obrázky