Rubriky


Bílá pastelka 2015

Publikováno 22.02.2016 15:07 Králová Taťána


Bílá pastelka 2015

Ve středu 14. října 2015 proběhl u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 16. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Její výtěžek podpoří speciální služby pro těžce zrakově postižené poskytované v celé ČR. Pořadatelem sbírky je SONS ČR ve spolupráci se svými dceřinými obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a krajskými TyfloCentry.

Každý, kdo si koupí pastelku, přispívá na projekty SONS ČR, Tyfloservisu, o. p. s., a krajských TyfloCenter. Výtěžek sbírky podporuje zejména výcvik vodicích psů, odstraňování dopravních, orientačních a dalších bariér, přípravu pro rekvalifikaci a vstup na pracovní trh (práce s počítačem, masérský kurs a další povolání), volnočasové a sportovní aktivity, vydávání časopisů pro zrakově postižené, převod tištěných knih do podoby, ve které je mohou nevidomí číst za pomoci počítače. Značná část prostředků se používá na služby spojené s návratem lidí osleplých v dospělosti zpět do běžného života (nácvik prostorové orientace a chůze s bílou holí, výuku Braillova písma aj).

V Praze vyvrcholil program veřejné sbírky Koncertem pro Bílou pastelku, jehož partnerem bylo hlavní město Praha.

Během 16. ročníku sbírky vybraly dvojice dobrovolníků v ulicích našich měst a obcí částku 1 731 350 korun.

U příležitosti Dne nevidomých pořádala SONS ČR akci Poděkování nejlepším. V pátek 13. listopadu byly v pražské primátorské rezidenci opět oceněny vítězné dvojice soutěže dobrovolníků. Hosty malé slavnosti na magistrátu hlavního města byli opět kromě nejlepších prodejců také poskytovatelé služeb pro osoby s těžkým zrakovým postižením a zástupci spolupracujících institucí.

Nejplnější pokladničku letos odevzdala dvojice Iva Zúchová a Ludmila Zúchováze Severočeského kraje. Nejúspěšnější dvojice nasbírala 8 680 korun.

Zlatým hřebem slavnostního dopoledne byla vřelá zdravice představitelů Lions Club, kteří do rukou prezidenta SONS odevzdali šek vypsaný na částku 70 tisíc korun.

 

 

Obrázky Podpora

Technické informace

811080 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2018 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.