Zaslání roušek

Publikováno 20.03.2020 12:38 Odbočka Uherské Hradiště


Vážení,
pro ty z vás co mají nedostatek hygiennických roušek, přináším pozitivní informaci. Kdo z nás je těžce zrakově postižený a nedokáže si roušku obstarat sám, má nyní možnost si zdarma nechat až 2 roušky poslat.
Podrobné informace naleznete v textu níže. Pokud by kdokoliv z vás měl problém s objednáním, může se ozvat a rádi mu s tím pomůžeme.

Včerejším dnem se stala ochranná rouška povinnou výbavou pro kohokoli, kdo potřebuje vyjít z domu. Jsme si vědomi toho, že pro mnohé zrakově postižené je velmi náročné roušku si opatřit či vyrobit. Díky dobrovolníkům z Úřadu městské části Praha 7, z Magistrátu hl. m. Prahy a dalším nyní můžeme těm, kdo nemají možnost roušku si opatřit jiným
způsobem, zajistit rozeslání ručně šitých roušek poštou. Vše je poskytováno zdarma.

O zaslání roušky mohou požádat jen ti, kdo jsou těžce zrakově postižení a nemají jinou možnost, jak si roušku opatřit. Vzhledem k omezeným kapacitám je možné požádat o zaslání jedné nebo maximálně dvou roušek.

Zaslání roušky lze objednat dvěma způsoby:
- Buď napište na e-mailsnyrych@sons.cz  a ve zprávě uveďte
úplnou poštovní adresu a zda potřebujete zaslat jednu, nebo dvě roušky
– nebude-li uvedeno, bude zaslána automaticky jedna,
- nebo vyplňte poštovní adresu a počet roušek ve webovém
formuláři na této adrese:https://forms.gle/78TWqETrvF7a8EXB9

První várka roušek se bude rozesílat už v pátek 20. 3. ráno. Pokud tedy roušku potřebujete akutně, objednejte si její zaslání nejpozději do 20. 3. do 8:00. V případě většího zájmu budou ale roušky rozesílány i v dalších dnech.

Pro informaci připojuji ještě odkaz na instrukce, jak o látkové
roušky pečovat, aby co nejlépe sloužily svému účelu:
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/domaci-rousky-ochranne-prostredky-koronavirus-v-cesku-hygienicke-zasady_2003181744_onz

Informaci, prosím, předejte i dalším zrakově postiženým.

Přejeme všem hlavně zdraví a ať ty roušky budeme moci co nejdříve zase odložit.