Rubriky


Výlet k luhačovickým pramenům

Publikováno 09.08.2017 14:22 Odbočka Přerov


Obrázek
Výlet k luhačovickým pramenům

Naše odbočka využila nabídky SONS Kroměříž absolvovat společně výlet do Luhačovic. 26. července jsme odjeli z Přerova vlakem přes Hulín, kde přistoupili členové z Kroměříže. Dál jsme již pokračovali společně.
Po příjezdu na luhačovické vlakové nádraží nás čekala paní průvodkyně a objednaný vláček s třemi vagónky, který nás dovezl – netradičně po silnici – do centra města, odkud jsme se k pramenům vydali již po svých. Paní průvodkyně nám u každého povyprávěla, k jaké léčbě slouží a jejich historii. První, který jsme ochutnali, byl pramen dr. Šťastný, pojmenovaný po rodáku z Luhačovic, umučeném za II. sv. války. Po ochutnávce dalšího pramene - Nového Jubilejního, veřejnosti otevřeného v roce 2013, jsme se přesunuli k nejznámějšímu – k Vincentce, kde jsme se posadili na židle a poslouchali další historii lázní. Poté jsme se hned vedle na kolonádě vrhli do obchůdku s oplatkami a nakoupili nejen pro sebe, ale i jako pozornost domů. Ještě jsme se zastavili u pramene Aloiska, ke kterému jsme museli trochu do kopce. Odměnou nám bylo příjemné lesní prostředí a opravdu výtečná chuť tohoto pramene, kterou si všichni čepovali i s sebou. Poté jsme sešli zpět dolů k vláčku, jenž nás dovezl přes město na vlakové nádraží. Celou cestu se nám řinulo z reproduktorů příjemné povídání paní průvodkyně o tom, co právě míjíme, jaká je historie budov postavených světoznámými stylově odlišnými architekty, jako byli například Jurkovič, Králík, Kotěra nebo Fuchs .
Po chutném obědě jsme se na vlakovém nádraží ještě společně vyfotografovali pod stylovým nápisem Luhačovice a nasedli do vlaku směr Přerov.
Výlet se všem líbil a těší se na další. A kam to bude? Nechte se překvapit a sledujte pozorně Zpravodaj odbočky s kalendářem akcí.
Ještě jednou děkujeme kroměřížské odbočce za nevšední zážitek.
Více fotografií si můžete prohlédnout na stránkách kroměřížské odbočky.

Za odbočku SONS Přerov Jana Doupalová

Obrázky

 Podpora

Technické informace

811592 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2018 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.