Tajný výlet - krajem krále Ječmínka

Publikováno 01.10.2017 17:29 Odbočka Semily


Obrázek

Ve dnech 11. - 15. září jsme uskutečnili tajný výlet - krajem krále Ječmínka, ze kterého jsem se vás snažil za použití Instagramu průběžně informovat a na našem fb profilu: www.facebook.com/sonssemily  zveřejňovat fotečky i krátké komentáře z této akce. 
Od pondělního odpoledne do středy jsme pobývali v lázních Slatinice  v Penzionu Majorka. V těchto sice malých, ale o to skvělejších lázních nám byly poskytnuty i procedury - 2x siřičitá perličková koupel se suchým zábalem, 1x částečná masáž a 2x po jedné hodině plavání v bazénu a vířivka. Ve středu po obědě nás můj přítel p. Martin Cigánek, zdarma a na svoje náklady, odvozil svým autem do Dubu nad Moravou, kde nám předtím na zdejší faře zajistil ubytování na další 2 noci. I když měl k dispozici auto pro 7 osob, tak nás musel ze Slatinic odvézt nadvakrát - 10 osob, členů semilské SONS + jejich zavazadla. 
Ve čtvrtek jsme mikrobusem, objednaným/nasmlouvaným ve firmě p. Leonarda Janíka z Bukovan, vyrazili na celodenní výlet po okolí Olomouce. Nejprve jsme vyrazili do Loštic do muzea výroby tvarůžků, následně chutně poobědvali v místní restauraci Na Růžku a po obědě si prohlédli nedaleký hrad Bouzov. Při zpáteční cestě do Dubu jsme ještě navštívili Svatý kopeček u Olomouce. 
V pátek ráno hned po snídani pro nás přijel Martin a ve dvou autech - to druhé řídila jeho manželka, nás přepravili do Olomouce, kde se nám Martin po celou dobu až do našeho odjezdu ve 14.31 hodin plně věnoval. Provázel nás především historickou částí města. Pobyt zde jsme zakončili plavbou Ololodí, ke které nás Martin hned po obědě opět odvozil. Ihned po plavbě nás postupně odvážel na nádraží k vlaku. Musel nás odvézt natřikrát - 4/4/2 (auto pro 5 osob) a bylo to na "knop", protože poslední dvojice - moje maličkost a můj doprovod, doběhla na 3. nástupiště, ze kterého odjížděl náš rychlík do Pardubic, 2 minuty před jeho odjezdem. 
DÍKY MOC, MARTINE, ZA TVOJI VELIKOU A NEZIŠTNOU POMOC, bez které bychom toho tolik nezvládli. Naše díky patří i Tvé manželce, která nám dělala taxikářku z Dubu do Olomouce společně s Tebou!


předseda semilské Oblastní odbočky SONS ČR, z. s.


Obrázky

odjezd ze Semil - na semilském nádraží ČD odjezd ze Semil - na semilském nádraží ČD
Slatinice - cesta od vlaku Slatinice - cesta od vlaku
Pention Majorka - ubytování Pention Majorka - ubytování
Penzion Majorka Penzion Majorka
lázně Slatinice lázně Slatinice
lázeňský park lázeňský park
jídelna na faře v Dubu nad Moravou jídelna na faře v Dubu nad Moravou
Loštice - muzeum Loštice - muzeum


prodejna tvarůčků prodejna tvarůčků
Svatž kopeček u Olomouce Svatž kopeček u Olomouce

Olomouc - katedrála sv. Václava Olomouc - katedrála sv. VáclavaOlolo Ololo