Rubriky

Šumperský turnaj v showdownu 2016

Publikováno 31.01.2017 13:38 Odbočka Šumperk


Obrázek

 

 

TURNAJ "O ŠUMPERSKÝ POHÁR"

 

Showdown neboli aplikovaný stolní tenis pro zrakově znevýhodněné patří k vyhledávaným sportovním aktivitám. Má své příznivce jak mezi mladšími, tak i mezi staršími zrakově postiženými sportovci. V minulém roce jsme v Šumperku oslavili 15. výročí počátku hraní showdownu na šumperské odbočce. A s hraním pokračujeme i nyní.

Jednou z posledních akcí, kterou naše šumperská odbočka SONS v roce 2016 uspořádala, byl turnaj „O šumperský pohár“. Toto, již tradiční setkání hráčů z nejrůznějších koutů České republiky, se může pyšnit svou oblibou a velmi kvalitním organizačním zajištěním.  Navzdory rozmáhající se chřipkové epidemii dorazilo změřit své síly 6 dvojic. I když počet účastníků nebyl takový, jak se původně plánovalo, i tak turnaj probíhal v soutěživém duchu. Hráči byli rozděleni do 3 skupin po 4, postupovali vždy dva zvítězivší. Následovala hra každý s každým a výsledné skóre odpovídalo vynaloženým silám a přípravě. Všichni se do soubojů pustili s plným nasazením a nedali se jen tak něčím odradit. Někomu se dařilo více, někomu méně. Vyhrát však mohl jenom jeden. To se poštěstilo Davidu Hájkovi z oddílu SK Sigma Olomouc – MŹ, který tak obhájil vítězství z loňského roku. Své soupeře tzv. roznesl na kopytech. O něco slabší výkon podal Martin Pouch z TJ Zora Praha, z. s. a obsadil tak 2. místo.  Jako třetí skončila Květa Trnečková, další zástupkyně oddílu SK Sigma Olomouc - Mž. Nižší příčky patřili Václavu Komůrkovi (TJ Zora Praha, z.s.), Jirkovi Skálovi a Janu Řežuchovi (SK Sigma Olomouc- MŽ). I když jejich výkony na bednu nestačili, rozhodně nám neudělali ostudu. Ukázalo se, že pravidelné páteční tréninky „šumperáků“ mají smysl. I přes velkou rivalitu vládla mezi přítomnými přátelská a uvolněná atmosféra.

Krásné výkony všech zúčastněných byly odměněny drobnými předměty, které pro tuto akci věnovalo Město Šumperk, kterému tímto velmi děkujeme.

Je známo, že naše šumperské turnaje v showdownu se těší velkému zájmu mezi „showdownisty“ u nás i v zahraničí. Proto do budoucna plánujeme rozšířit herní kapacitu a umožnit tak účast většímu množství hráčů.

 

Libuše Skálová

 

 

Obrázky

Hráči Hráči
David Hájek David Hájek
Květoslava Trnečková Květoslava Trnečková
Vítěz David Hájek Vítěz David Hájek

 Podpora

Technické informace

850084 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2019 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.