Olomouc, radnice

Publikováno 19.02.2019 15:50 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Olomouc, Radnice

Aktualizováno: 24.6.2019

Lokalita: mapa

Gotická budova radnice se nachází v Olomouci, uprostřed Horního náměstí a je dostupná z tramvajové zastávky „U Svatého Mořice“.

Možnosti prohlídky:

Komentované prohlídky radnice a radniční věže s průvodcem se z důvodu oprav nekonají, obnoveny budou od roku 2020. Průvodce vás povede po Horním náměstí, zavede vás k bronzovému modelu města, kde poznáte všechny budovy, kostely a paláce, které jsou v centru města. Již bez průvodce můžete vstoupit do budovy radnice, kde je haptický dřevěný model radnice. Na Info centru je možno si zapůjčit haptickou knihu o Olomouci a jejích památkách, psanou v černotisku a Braillově písmu s reliéfními obrázky významných budov a paláců, radnice, orloje a olomouckých barokních kašen. Případně je též k zapůjčení i audio průvodce pro radnici, orloj, a další důležité stavby města Olomouce asi na 1,5 hodiny. Na náměstí v blízkosti radnice je ještě možno si v letním období i hapticky prohlédnout, zvířecími motivy ozdobené, pítko.

Objednat prohlídky pro skupinu i jednotlivce je možno na Infocentru vedle orloje. Prohlídka v letních měsících (19. 3. - 31. 12.) standardně s průvodcem, v zimním období (2. 1. - 18. 3.) je k dispozici pouze audioprůvodce pro radnici a orloj. Průvodce pouze po domluvě pro skupiny. Nevidící si ale může budovu projít s vidícím doprovodem a audioprůvodcem, nebo jen vyslechnout informace.     

Kontakt: Telefon: 585 513 385, 585 513 392  e-mail:  infocentrum@olomouc.eu

Otvírací doba: 19. 3. - 31. 12. Informační centrum Olomouc, podloubí radnice, vpravo od orloje, pondělí až neděle 09:00 až 19:00, 2. 1. - 18. 3. pondělí až pátek 09:00 až 18:00, sobota a neděle 09:00 až 17:00. Prohlídky budovy radnice s věží a orlojem jsou s průvodcem od 1. 4. pravidelně v 11:00 a 15:00.

Vstupné: ZTP 30 Kč, ZTP/P 30 Kč, doprovod 30 Kč

Trasa:

Vlakem: Před vlakovým nádražím, od hlavního vchodu mírně vlevo, se nachází stanoviště tramvají s ozvučeným panelem – ovládání VPN. Pojedete tramvají č. 2, 4 nebo 6 směr centrum a vystoupíte na zastávce U Sv.Mořice. Přejdete kolmo dvoje tramvajové koleje a stále v přímém směru, podél levé strany budov ulice Opletalova, přijdete na Horní náměstí. Na rohu se otočíte vpravo, přejdete ulici a budete pokračovat podél pravé strany budov cca 20 metrů. Zde se otočíte vlevo a půjdete přes náměstí přímo k podloubí budovy radnice, kde se nachází Infocentrum (vpravo od orloje). 

Autobusem: Po projití podchodu a přejití tramvajových kolejí pojedete ze zastávky Autobusové nádraží, podchod tramvají č. 4 směr centrum a vystoupíte na zastávce U Sv.Mořice. Přejdete kolmo dvoje tramvajové koleje a stále v přímém směru, podél levé strany budov ulice Opletalova, přijdete na Horní náměstí. Na rohu se otočíte vpravo, přejdete ulici a budete pokračovat podél pravé strany budov cca 20 metrů. Zde se otočíte vlevo a půjdete přes náměstí přímo k podloubí budovy radnice, kde se nachází Infocentrum (vpravo od orloje). 

V Olomouci průběžně probíhají opravy komunikací. Je proto vhodné si před plánovanou cestou Vyhledat spojení

web objektu: 

Radnice Olomouc

web s informacemi o objektu: 

Olomoucká radnice na Wikipedii

Radnice Olomouc na portále TOPS

Přístupnost stránek je prověřena programem JAWS a NVDA. Přístupnost je vyhovující.

Poznámka:

Vstup s vodícím psem na prohlídku budovy radnice není povolen, je pouze možný do prostor informačního centra.

WC pro návštěvníky je k dispozici v rámci otevírací doby radnice.

Fotogalerie: Zonerama

Audio pozvánka: k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Radnice Olomouc audiopozvánka