Olomouc, Arcibiskupský palác

Publikováno 14.02.2019 13:53 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Olomouc, Arcibiskupský palác

Aktualizováno: 21.2.2019

Lokalita:  mapa 

Arcibiskupský palác se nachází v Olomouci, na ulici Wurmova č. 9,  asi 3 minuty pěší chůze od tramvajové zastávky U Dómu.

Možnosti prohlídky:

Komentované prohlídky speciálně vyškoleným průvodcem s haptickými předměty během prohlídky, například růženec, sošky, dřevořezby na nábytku a knihovně, kožešiny atp.. K dispozici u průvodce je též publikace o paláci v Braillově písmu a zvětšeném černotisku, doplněný reliéfními obrázky, například reliéfním obrázkem průčelí paláce a dalšími.

Objednávání:  Haptickou trasu je třeba vždy předem rezervovat, lépe pro menší skupiny. Specializovaná haptická prohlídka je časově náročnější. Povinností prohlídky jsou bílé rukavice, které jsou k zapůjčení u pokladny. Prohlídku je též nutno absolvovat v zapůjčených pantoflích z důvodu ochrany původních intarzovaných dřevěných podlah.

Kontakt: tel.: 587 405 421 email.  prohlidkypalace@ado.cz

Otevírací doba:

Sezóna: v dubnu a říjnu 10:00 – 17:00 je otevřeno pouze v sobotu a ve státní svátky (správa může návštěvní dobu upravit podle provozní situace), od května do září 10:00 až 17:00 pondělí až sobota a státní svátky. Poslední výprava hodinu před koncem návštěvní doby. Nádvoří je přístupné jen v návštěvní době od května do září pondělí až sobota. Je třeba sledovat aktuální otevírací dobu. Změny mohou nastat z důvodu konání akcí jiných subjektů v prostorách paláce.

Mimo sezónu, to je v dubnu a říjnu  od úterý do pátku, a od listopadu do března od pondělí do pátku, je návštěva možná jen pro předem ohlášené a informačním centrem Arcibiskupského paláce potvrzené výpravy.

Vstupné:  ZTP 50 Kč, ZTP/P 50Kč, doprovod  0Kč.

Trasa:

Tramvají, vystoupit na zastávce „U Dómu“, přejít přes dvoje tramvajové koleje a podél levé strany budov, kolem rohu odbočit vlevo a podél budov ulicí Wurmova, po asi 100 metrech, po levé straně naleznete vstup do Arcibiskupského paláce. Zde se podél pravé strany stěny dostanete ke vchodu do pokladny a vrátnice. 

V Olomouci průběžně probíhají opravy komunikací. Je proto vhodné si před plánovanou cestou Vyhledat spojení

Web objektu: Arcibiskupský palác

web s informacemi o objektu:  Arcibiskupský palác na Wikipedii

Přístupnost stránek prověřena programem JAWS a NVDA. Přístupnost je vyhovující. 

Poznámka: 

Do Arcibiskupského paláce vodící psi nesmí z důvodu ochrany původních intarzovaných dřevěných  podlah.

WC je bezbariérové, přístupné v době návštěvní doby paláce. Je umístěno v přímém směru za pokladnou a vrátnicí vlevo v čekárně. Zde je též možnost občerstvení z automatu na nápoje a také si zde návštěvníky vyzvedává průvodce.

Fotogalerie: Zonerama

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Arcibiskupský palác Olomouc audiopozvánka


SPUSTIT/STÁHNOUT | Arcibiskupský palác Olomouc audiopozvánka - rozšířená