Dny umění nevidomých 2019 na Novojičínsku

Publikováno 26.03.2019 15:31 Odbočka Nový Jičín


Začíná: 05.04.2019
Končí: 30.09.2019
Kde: Novojičínsko

Veřejnost na Novojičínsku bude mít již podeváté možnost se seznámit s uměním nadaných profesionálních nevidomých a slabozrakých interpretů a umělců. Od dubna do května proběhne v každém z měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín a Frenštát pod Radhoštěm jeden hudební večer. Festival bude na Novojičínsku ukončen zářiovým slavnostním koncertem v kostele Povýšení svatého Kříže v Kuníně a Logo festivalu Dny umění nevidomých na Motravěvýstavou počítačové grafiky a ilustrací Mgr. Markéty Evjákové

Festival Dny umění nevidomých na Moravě pořádaný Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, z. s., se koná již po pětadvacáté v různých moravských městech a každoročně se do něj zapojují další odbočky. Na Novojičínsku jej organizuje oblastní odbočka SONS ČR, z. s. v Novém Jičíně.

PROGRAM
Dny umění nevidomých na Novojičínsku 2019
termín začátek podtitul a umělec/umělci město místo
Hudební
večery
       
05. 4.
pátek
18:00 Setkání s hudbou 7 století
J. Jelínek (kytara, loutna)
Kopřivnice Kavárna Vila Machů
Štefánikova 47
06. 4.
sobota
17:00 Setkání s hudbou 7 století
J. Jelínek (kytara, loutna)
Příbor Piaristický klášter v Příboře
Refektář, Lidická 50
28. 4.
neděle
17:00 Večer písní s duchovní tématikou
E. Blažková (zpěv, příčná flétna)
L. Poledna (klavírní doprovod)
Nový Jičín Modlitebna FS ČCE
Janáčkových sady 1
10. 5.
pátek
17:30 K. Schejbalová, F. Moravec
(kytarové duo)
Frenštát pod
Radhoštěm
Kostel sv. Jana Křtitele
horní kostel
29. 9.
neděle
14:00 Musica Pro Sancta Cecilia
(vokálně instrumentální sobour
dobové hudby)
Kunín kostel Povýšení sv. Kříže
Výstava
fotografií
       
10. 9.

10. 10.
V provozní
době knihovny
Markéta Evjáková Nový Jičín Městská knihovna
Husova 1151/2

Pozvánka na hudební večery DUN v Kopřivnici a v Příboře.Kopřivnice

V pátek 5. dubna od 18 hodin proběhne v Kavárně Vily Machů „Setkání s hudbou sedmi staletí“, kde na loutnu a kytaru zahraje a slovem provede nevidomý hudebník a učitel hudby pan Jiří Jelínek z Jilemnice.

Příbor

Tento komponovaný pořad pana Jelínka si budou moci v sobotu 6. dubna od 17 hodin vychutnat i posluchači v Refektáři piaristického kláštera v Příboře.

Pozvánka na hudební večer DUN v Novém Jičíně.Nový Jičín

Následovat bude v neděli 28. dubna od 17 hodin Hudební večer v Evangelickém sborovém domě v Novém Jičíně. Svým zpěvem a hrou na příčnou flétnu rozezní sál slečna Eva Blažková. Posluchači se mohou těšit na večer písní s duchovní tématikou od baroka po romantismus za klavírního doprovodu MgA. Lukáše Poledny, Ph.D.

Pozvánka na hudební večer DUN ve Frenštátu pod Radhoštěm.Frenštát pod Radhoštěm

Potřetí vystoupí zrakově postižení umělci ve Frenštátě pod Radhoštěm. Své umění nám v pátek 10. května od 17:00 hodin v kostele Sv. Jana Křtitele představí kytarové duo MgA. Kateřina Schejbalová s MgA. Filipem Moravcem.

KunínPozvánka na hudební večer DUN v Kuníně.

Festivalové aktivity vyvrcholí v neděli 29. září slavnostním koncertem vokálně instrumentálního souboru dobové hudby gotiky, renesance a baroka Musica Pro Sancta Cecilia. Koncertu bude předcházet dopolední mše Svatá v Kostele Povýšení svatého Kříže za zrakově postižené a jejich přátele. Samotný koncert proběhne od 14 hodin a bude součástí tradiční aktivity Zámku Kunín „Růže pro paní hraběnku“.

Výstava v Novém JičíněPozvánka na DUN výstavu M. Evjákové v Novém Jičíně.

10. září bude v hale Radnice v Novém Jičíně Městské knihovně Nový Jičín zahájena výstava grafik a ilustrací Mgr. Markéty Evjákové. Výstava bude ke zhlédnutí až do 10. října.

Vstupné na všechny akce je dobrovolné a bude využito na financování kulturních aktivit zrakově postižených. Aktivity festivalu Dny umění nevidomých na Moravě organizované na Novojičínsku se konají s finanční podporou Moravskoslezského kraje, měst Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a Frenštát pod Radhoštěm a společností Jednota, s. d. v Hodoníně a Pila Příbor, s. r. o.

Přijďte si poslechnout krásnou hudbu, prohlédnout zajímavou výstavu a především strávit příjemné chvíle v milé společnosti lidí, kterým sice osud mnoho vzal, ale nadělil také talent a touhu rozdávat světu krásu ze svého srdce.

Srdečně zvou pořadatelé Martin, Hanka a Petr.