Dny umění nevidomých 2018 na Novojičínsku

Publikováno 05.03.2018 14:33 Odbočka Nový Jičín


Začíná: 13.04.2018 17:00
Končí: 20.05.2018 11:00
Kde: Novojičínsko

Nejen očima lze vnímat krásu. I bez zraku lze tvořit a rozdávat radost. Přesvědčit se o tom mohou lidé na Moravě a ve Slezsku. 

Logo festivalu Dny umění nevidomých na Motravě24. ročník festivalu Dny umění nevidomých 

si stále klade za cíl představit tvorbu zrakově postižených profesionálních umělců široké veřejnosti. Na Novojičínsku se můžete těšit na hudební večery ve městech Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a Frenštát pod Radhoštěm a originální výstavu fotografií. Pořadatelem je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, oblastní odbočka Nový Jičín. 

PROGRAM
Dny umění nevidomých na Novojičínsku 2018
termín začátek umělec/umělci město místo
Hudební
večery
       
13. 4.
pátek
17:00 B. Mirgová (zpěv. z Makabary)
M. Orság (doprovod)
Nový Jičín Modlitebna FS ČCE
Janáčkových sady 1
14. 4.
sobota
16:00 B. Mirgová (zpěv. z Makabary)
M. Orság (doprovod)
Kopřivnice Kulturní dům Kopřivnice
Malý sál
20. 4.
pátek
17:00 B. Mirgová (zpěv. z Makabary)
M. Orság (doprovod)
Příbor Piaristický klášter v Příboře
Refektář
28. 4.
sobota
17:00 MAKABARA - vokální trio Frenštát pod
Radhoštěm
Kostel sv. Jana Křtitele
horní kostel
Výstava
fotografií
       
13. 4.

20. 5.
Út 15-17 hod
Ne 10-11 hod
Lubomír Pavelčák Nový Jičín Modlitebna FS ČCE
Janáčkových sady 1

Pozvánka na Hudební večer v Novém Jičíně a Kopřivnici v rámci DUN na Moravě.Novojičínská část festivalu Dny umění nevidomých na Moravě odstartuje v pátek 13. dubna od 17:00 hodin hudebním večerem v Modlitebně Českobratrské církve evangelické v Janáčkových sadech. Veřejnost se může těšit na vystoupení Barbory Mirgové, s pásmem swingových i filmových melodií kabaretních kupletů, hebrejských a romských písní s klavírním a akordeonovým doprovodem Miroslava Orsága. Na hudebním večeru bude zahájena také výstava fotografií „Cwaků“ pana Lubomíra Pavelčáka, která bude probíhat do 20. května. Prostřednictvím uměleckých fotografií budeme moci nahlédnout do světa viděného špatně vidícím jedním okem za hledáčkem fotoaparátu. Výstavu je možné navštívit v neděli od 10:00 do 11:00 hodin a v úterý od 15:00 do 17:00.

Již tradičně se uskuteční hudební večer v Malém sále Kulturního domu Kopřivnice. V sobotu 14. dubna od 16:00 hodin zde vystoupí, stejně jako v Novém Jičíně Barbora Mirgová a pan Miroslav Orság. Svou premiéru bude mít festival v Příboře.

Pozvánka na Hudební večer v Příboře v rámci DUN na Moravě.Hudební večer proběhne v pátek 20. dubna od 17:00 hodin v refektáři Příborského piaristického kláštera. Zpívat bude opět Barbora Mirgová, tentokrát za klavírního doprovodu Ráchel Skleničkové. Příborské publikum se může těšit na písně stříbrného plátna.

Podruhé vystoupí zrakově postižení umělci ve Frenštátě pod Radhoštěm. Své umění nám v sobotu 28. dubna od 17:00 hodin v horním kostele sv. Jana Křtitele předvede vokální trio MAKABARA. Barokní prostor římskokatolického kostela rozezní spirituály, písně české a moravské lidové nebo hebrejské v podání zpěvaček Marie, Kateřiny a Báry.

Pozvánka na Hudební večer ve Frenštátu pod Radhoštěm v rámci DUN na Moravě.Vstupné na všechny akce je dobrovolné a bude využito na financování kulturních aktivit zrakově postižených. Aktivity festivalu Dny umění nevidomých na Moravě organizované na Novojičínsku se konají s finanční podporou Moravskoslezského kraje, měst Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a Frenštát pod Radhoštěm a společnosti Pila Příbor, s. r. o. Za spolupráci děkujeme Farním sboru Českobratrské církve evangelické v Novém Jičíně, Kulturnímu domu a knihovně Kopřivnice, Římskokatolické farnosti ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Přijďte si poslechnout krásnou hudbu, prohlédnout zajímavou výstavu fotografií a především strávit příjemné chvíle v milé společnosti lidí, kterým sice osud mnoho vzal, ale nadělil také talent a touhu rozdávat světu krásu ze svého srdce.

Srdečně zvou pořadatelé Martin, Hanka a Petr.