Akce


Hledat akci dle názvu, místa konání nebo datumu:

Chystané akce:


Nácvik sebeobsluhy

Začátek: 27.01.2000 12:00
Konec: 27.01.2022 16:00
Kde: Semily - klubovna SONS

VAŘENÍ - ZAPEČENÉ TĚSTOVINY + OKURKOVÝ SALÁT


Víc informací ...

Akce na leden

Začátek: 01.01.2022
Konec: 31.01.2022
Víc informací ...

Akce leden 2022

Začátek: 01.01.2022
Konec: 31.01.2022

Přijďte pobejt, nebo s námi někam vyrazit.


Víc informací ...

SONS Šumperk plán akcí na leden 2022

Začátek: 03.01.2022
Konec: 31.01.2022
Víc informací ...

Výstava obrazu Bridské malířky Sally Booth

Začátek: 12.01.2022
Konec: 14.02.2022
Kde: Městská knihovna Jihlava
Víc informací ...

Výstava v rámci festivalu DUN: Markéta Evjáková

Začátek: 12.01.2022 17:00
Konec: 18.02.2022
Kde: Městský klub Litovel, nám. Přemysla Otakara 753/11

Vážení přátelé,

OO SONS Olomouc ve dnech 12. 1.  - 18. 2. 2022 pořádá výstavu slabozraké grafičky Markéty Evjákové. Koná se ve výstavní síni Městského klubu Litovel, vernisáž výstavy se zde za dodržení protiepidemických opatření uskuteční dne 12. 1. od 17:00, vstupné dobrovolné.
Výstava je součástí již 28. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě. V přiloženém plakátu a pozvánce naleznete bližší informace.

Srdečně Vás zveme!

Plakát_Markéta Evjáková_Litovel_2022 

Pozvánka_Markéta Evjáková_Litovel_2022 

Pracovníci Oblastní odbočky

 


Víc informací ...

Proběhlé akce:


Cvičení na židli a zvuková střelba

Začátek: 20.01.2022 12:00
Konec: 20.01.2022 16:00
Kde: Semily - klubovna SONS

ZVUKOVÁ STŘELBA


Víc informací ...

Komentované promítání "Ze života odbočky" II.

Začátek: 20.01.2022 09:00
Konec: 20.01.2022 13:00
Kde: Náchod
Víc informací ...

Začátek: 19.01.2022
Konec: 19.01.2022
Kde: Bruntál, Krnov a okolí

                                  

         ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

                                             Účast na přednášce VČERA, DNES A ZÍTRA

 

Dne 21.10.2021 se členky SONS BRUNTÁL účastnili v prostorách konferenčního sálu OPÁL- Havlík  přednášky Vše, co potřebujete vědět o příspěvku na péči o které nám přednášela Mgr. Andrea Pražáková, DiS. Bylo to zajímavé, získali jsme nové informace .

Dále zde byla možnost:

Vyšetrení paměti - hodinkový test

Diagnostika chodidel pomocí prístroje PODOSKOP

Prezentace zdravotních pomůcek (chodítka, ortopedické pomůcky, pomůcky do koupelny)

Meření krevního tlaku, hladiny cukru v krvi, BMI

Od 10.00–16.30 hod. - ZDARMA masáž šíje 15 min / 1 osoba

Ochutnávka zdravé výživy

Akci počádala společnost Fosanima, pod vedením paní Rychlíkové, účastnici byli moc spokojení a těší se na další akci.

 

                               

                               

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

                                               SONS zamířil do Krnovské synagogy

 

Dne 13.10.2021 členky SONS Bruntál jeli navštívili Krnovskou synagogu. V komentované prohlídce pod vedením B.Th. Tomáše Sedláka DiS. jsme se dozvěděli jak historii vzniku, tak současné fungování synagogy.

Rekonstrukce synagogy proběhla v rámci revitalizace židovských památek v ČR. Bylo nám nastíněno, jaké jsou plány do budoucna a jak zdejší krásné prostory chtějí využít ke koncertům a výstavám. Součástí prohlídky byla i výstava obrazů Patchworku od Chedvy Meroz. V prvním patře je umístěna výstava židovských průmyslníků, vynálezců a podnikatelů napříč dějinami, jednotlivými průmysly a Českou republikou.

V současné době je poslední činnou synagogou na severní Moravě a ve Slezsku, kde se pravidelně konají šábesové bohoslužby a slaví židovské svátky. Domluvili jsme si na příští rok V.I.P. prohlídku s návštěvou míst mimo běžný turistický okruh, ochutnávkou tradičních jídel a vín z Izraele a zpěvy písní.

Celý výlet jsme si užili i v chladném počasí, na zákusek a kávu již nezbyl čas autobus nepočká. Děkuji členkám za účast.

Nábytek Alfa finančně podpořil tento výlet.

 

 

                   

 

           

 

           

        

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

          

Vážení členové, milí přátelé a příznivci,

v rámci 27. ročníku festivalu DUN, jsme uspořádali  výstavu slabozraké grafičky Markéty Evjakové, slavnostní zahájení bylo 4.10.2021 výstava potrvá do 30.10.2021 v HLAVNÍM SÁLE BRUNTÁLSKÉHO ZÁMKU.

 

 

                             

 

 

                                                                    DUN NA BRUNTÁLSKÉM ZÁMKU

 

Dne 4.10.2021 byl na Bruntálském zámku zahájen festival DUN - DNY UMĚNÍ NEVIDOMÝCH NA MORAVĚ. Festival se koná již od roku 1995 v období od jara do podzimu ve všech městech především střední a severní Moravy a Slezska.

Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý či slabozraký člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti. Jedná se o výstavy, hudební nebo slovesně dramatická umělecká vystoupení nevidomých či těžce zrakově postižených umělců v různých oblastech umění. Jedná se o prestižní akci nadregionálního významu.

Prvním rokem se rozhodla také OO SONS Bruntál pořádat tento festival v krásných prostorách Bruntálského zámku.

Festival nám zahájila hudebním vystoupením na příčnou flétnu paní Eva Blažková. Následovala vernisáž paní Mgr. Markéty Evjakové, která nás na úvod seznámila, jak její díla vznikají i přes její zrakové postižení. Návštěvníci měli také možnost si zakoupit obrázky, pohlednice a upomínkové předměty této výtvarnice a grafičky. Výstava potrvá do 31.10.2021 v prostorách Bruntálského zámku, všichni jste srdečně zváni.

Po celou dobu festivalu panovala příjemná atmosféra, těšíme se již na další ročník.

Velké poděkování patří paní Mgr. Květoslavě Málkové a Bc. Janě Lesákové a všem zaměstnancům zámku za skvělou spolupráci a také všem návštěvníkům festivalu, kteří nás i umělce přišli podpořit. 

 

                 

                         

 

           

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

                                                 

 

                                                     SONS je tu pro nás už 25 let

 

MOTTO: Nejsme organizace, která za nevidomé rozhoduje a jedná; jsme nevidomí a slabozrací občané, kteří rozhodují a jednají sami za sebe. Zásady našeho počínání jsou: svépomoc, partnerství, solidarita, úcta k lidské důstojnosti, svobodná volba, zdravý rozum.

 

V České republice žije podle střízlivých odhadů a porovnání se sousedními vyspělými zeměmi přibližně 19 000 úplně nevidomých lidí a asi 70 000 dalších osob se závažnou poruchou zraku – tedy těch, kdo by např. neměli v žádném případě řídit auto nebo střílet vzduchovkou po vrabcích. Tito lidé mají již přes sto let vlastní svépomocné organizace, jejichž nejnovější hrdou pokračovatelkou je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Tento celostátně působící zapsaný spolek oslaví 16. června pětadvacáté narozeniny – a to bez fanfár a táborů lidu; žijeme v kovidové době a nezbývá než setkávat se převážně on-line. To nám však nebrání ve sdělení veřejnosti, čeho jsme dosáhli, co od veřejnosti čekáme, zač jí vděčíme a kam kráčíme.

 

Svět kolem nás je z drtivé většiny o dívání,“ říká Rudolf Volejník, viceprezident a tiskový mluvčí SONS, „a my musíme lidi, kteří vidět přestanou nebo přestávají, naučit ve vizualizovaném světě žít bez zraku. V tom se skrývá jedno z našich poslání – vracet lidi zpátky do života, znovu samostatně chodit, starat se o domácnost, číst a psát, rekvalifikovat se nebo se vrátit do původního zaměstnání, bavit se, cestovat atd., atd. SONS i její dceřiné společnosti poskytují registrované sociální služby i další služby, které zájemci nikde jinde nenajdou. Každý, kdo nás může potřebovat, se může obrátit na oblastní odbočku SONS v místě svého bydliště, na krajské TyfloCentrum nebo celostátní Tyfloservis. Učíme však také příkladem: Při spolkových aktivitách (výlety, besedy, tematická setkávání) se scházejí lidé s podobným údělem, vyměňují si zkušenosti a ti noví mezi námi zjišťují, že ztrátou zraku či jeho vážným poškozením život nekončí.

 

Dotacemi nám pomáhá stát, pomáhají kraje, obce, firmy i jednotlivci. Jsme zvlášť hrdí na programy, kde stát pomáhá minimálně a my je přesto dokážeme udržet a rozvíjet. Jedním z nich je Knihovna digitálních dokumentů, která zahrnuje na 32 000 elektronických knih, periodika, učebnice – je zkrátka pokladnicí umění, zábavy a vzdělání. Existuje již po 30 let mimo systém veřejných knihoven a jakožto autorizovaný subjekt poskytující autorská díla v alternativních formátech ji uznává i Světová organizace duševního vlastnictví. Další službou, která není nijak štědře dotovaná, je navigační centrum, jehož pracovníci pomáhají nevidomým lidem při samostatném cestování za použití moderních technologií. Ve vydavatelství Zora vydáváme vlastní časopisy určené všem nevidomým a slabozrakým i veřejnosti.

 

Vlajkovou lodí, která láká návštěvníky každého věku (když se to smí), je naše středisko výcviku vodicích psů, člen Mezinárodní federace výcvikových škol.

 

SONS je tu pro každého - mládeží počínaje a seniory konče. Vítáme ve svých řadách i příznivce, přátele a rodinné příslušníky bez zrakové vady.

 

Od roku 2000 má SONS i svoji celonárodní veřejnou sbírku Bílá pastelka. Skrze její pořádání se opakovaně přesvědčujeme o kladném vztahu veřejnosti k nevidomým a slabozrakým lidem.

 

Kontakt:

 

Rudolf Volejník

viceprezident SONS

e-mail: volejnik@sons.cz

tel. 777 722 793

 

Mgr. Veronika Pokorná

výkonná ředitelka SONS

e-mail: pokorna@sons.cz

tel. 602 685 770

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Červen 2021

 

                                                        Západ Slunce, Vlčí Mák, Pole

                                                    

Krásný červnový den milé členové,                  ,

 

epidemiologická situace se nám uklidnila a věřím, že budeme moci opět pořádat akce a výlety. Přináším Vám další vydání Bruntálských aktualit, kde naleznete čerstvé informace týkající se dění na naší OO SONS Bruntál.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Květen 2021

 

                                            

                                     Začátek Jara, Okrasná Třešeň

Krásný květnový den,

přinaším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Duben 2021

 

                                    Krokus, Květ, Krokusy, Jaro, Nachový                 

 

Krásný dubnový den,

přinaíším Vám milí členové další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, naleznete zde aktuální informace týkající se  dění na naší OO SONS Bruntál.

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Každý den s citátem:

Jednou, jakmile bude vše v pořádku a Vy se podíváte zpět, budete nesmírně rádi, že jste se tenkrát nevzdali a pokračovali dále.

                                                    

                                                                Thank you, Mr. President, you are always with us… « Museum Montanelli

V pondělí 22. března obdržela naše oblastní odbočka SONS Bruntál respirátory třídy FFP2 DAREM od Městské policie Bruntál a zároveň také od Eurotopie Bruntál jmenovitě od paní Bc. Ivety Jančíkové. Za dar velmi děkujeme jak výše zmíněným, tak panu starostovi Bruntálu tak i MěÚ Bruntál paní Mgr. Pavle Sohrové, která zprostředkovala dodávky pro členy našeho spolku. Respirátory budou osobně předány na odbočce nebo zaslány členům spolku SONS s pravidelným vydáním Bruntálských aktualit.

                  Za poskytnutý dar všem moc děkujeme a Vážíme si pomoci v této době.

 

 

                                           RESPIRÁTORY 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

                                       HAVÁRIE - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ | Město Březová

  

 

!!!!!!! Vážení členové, vážení uživatelé našich sociálních služeb a vážená veřejnosti, v souvislosti s vyhlášením omezeného pohybu obyvatelstva Vládou ČR oznamujeme, že pracovníci Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. (dále jen „SONS“) budou výkon svých činností zajišťovat převážně z domova. Telefonické a elektronické konzultace zajišťují pracovníci, jejichž kontakty naleznete níže. Platí od 1. 3. 2021 do odvolání. Děkujeme za pochopení.!!!!!!

 

!!!!!!!!!!Celozávodní dovolená od 15.3.2021 do 19.3.2021!!!!!!!!!!!!

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Bžezen 2021                                      

 

                                                         Tulipány, Jasný, Kytice, Květiny, Květ     

 

Krásný březnový den milí členové,

i v této velmi složité době mám pro Vás další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o aktuálním dění na  odbočce SONS Bruntál. 

 

 

Bruntálské aktuality BŘEZEN

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

ÚNOR 2021

 

                                       

                                                     Hory, Sníh, Moře, Zamrzlý, Zima, Voda

 

Krásný únorový čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ÚNOR

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

LEDEN 2021

                                               

                                                      Zima, Jehličnany, Západ Slunce, Sníh

 

Krásný lednový den milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2021.

Přeji všem členům a jejich rodinám klidný rok 2021 pevné zdraví a těším se na nové zážitky při společných aktivitách a výletech naší odbočky SONS Bruntál.

 

Bruntálské aktuality LEDEN

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

PROSINEC

                                                          Vlak, Přeprava, Zima, Sezóna, Krajina            

 

Krásný adventní čas milí členové,

přikládám poslední vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality v roce 2020.

Přeji všem členům a jejich rodinám příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 přeji pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti a těším se na další spolupráci a osobní setkání.

 

Bruntálské aktuality PROSINEC

 

 

                                                ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

LISTOPAD

                                                      Díkůvzdání, Roh Hojnosti, Ovoce, Podzim

 

Krásný podzimí čas milí členové,

přikládám další vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde informujeme o akcích, které budou probíhat nebo již proběhly a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality LISTOPAD 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ŘÍJEN 

                                      

                                                    Podzim, Jezero, Strom, Příroda, List

Krásný říjnový čas milí členové,

přikládám druhé vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde je aktuální informace o zájezdě do Kunína a Nového Jičína a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ŘÍJEN 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ZÁŘÍ

                                      

                                                Les, Cesta, Západ Slunce

Krásný den čas milí členové,

přikládám první vydání našeho časopisu Bruntálské aktuality, kde budete mít informace o akcích, pozvánky na výlety a jiné zajímavosti týkající se odbočky SONS v Bruntále. 

 

 

Bruntálské aktuality ZÁŘÍ                    


Víc informací ...

Nácvik motoriky

Začátek: 13.01.2022 12:00
Konec: 13.01.2022 16:00
Kde: Semily - klubovna SONS

VÝTVARNÁ ČINNOST


Víc informací ...

Výstava v rámci festivalu DUN: Markéta Evjáková

Začátek: 12.01.2022 17:00
Konec: 18.02.2022
Kde: Městský klub Litovel, nám. Přemysla Otakara 753/11

Vážení přátelé,

OO SONS Olomouc ve dnech 12. 1.  - 18. 2. 2022 pořádá výstavu slabozraké grafičky Markéty Evjákové. Koná se ve výstavní síni Městského klubu Litovel, vernisáž výstavy se zde za dodržení protiepidemických opatření uskuteční dne 12. 1. od 17:00, vstupné dobrovolné.
Výstava je součástí již 28. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě. V přiloženém plakátu a pozvánce naleznete bližší informace.

Srdečně Vás zveme!

Plakát_Markéta Evjáková_Litovel_2022 

Pozvánka_Markéta Evjáková_Litovel_2022 

Pracovníci Oblastní odbočky

 


Víc informací ...

Výstava obrazu Bridské malířky Sally Booth

Začátek: 12.01.2022
Konec: 14.02.2022
Kde: Městská knihovna Jihlava
Víc informací ...

Komentované promítání "Ze života odbočky" I.

Začátek: 10.01.2022 09:00
Konec: 10.01.2022 13:00
Kde: Náchod
Víc informací ...

Klubové posezení při kávě

Začátek: 06.01.2022 12:00
Konec: 06.01.2022 16:00
Kde: Semily - klubovna SONS

OHLEDNUTÍ ZA ROKEM 2021


Víc informací ...

SONS Šumperk plán akcí na leden 2022

Začátek: 03.01.2022
Konec: 31.01.2022
Víc informací ...

Akce na leden

Začátek: 01.01.2022
Konec: 31.01.2022
Víc informací ...

Akce leden 2022

Začátek: 01.01.2022
Konec: 31.01.2022

Přijďte pobejt, nebo s námi někam vyrazit.


Víc informací ...

Vánoce a uzavření odbočky

Začátek: 23.12.2021 00:01
Konec: 31.12.2021 23:59
Kde: OO SONS ČR Semily

OD ČTVRTKA 23.12. DO KONCE ROKU 2021 BUDE ODBOČKA UZAVŘENA

VÁNOČNÍ SVÁTKY A DOVOLENÁ NA ZOTAVENOUI


Víc informací ...

Adventní koncert 2021

Začátek: 18.12.2021 17:00
Konec: 18.12.2021 18:30
Kde: Pražské kreativní centrum

V tento den se uskuteční poslední akce Aktivklubu v tomto roce.
Na adventním koncertu Aktivklubu vystoupí Trio Makabara, Kamila Koncová a Adam Blažek, Ráchel skleničková a Míša Blažková.

Těšit se můžete na Hebrejské písně v podání Tria Makabara, Jazzové vánoční písně od Kamily a Adama, nebo klasickou hudbu od Ráchel s Míšou. Počet míst na koncertu je kvůli vládním nařízením omezen a proto je třeba si místo rezervovat. Kontakty naleznete na této stránce na úvodní straně. Aby ale nikdo nepřišel zkrátka, budeme koncert vysílat i online. Sledovat jej můžete v události facebookové skupiny Aktivklubu SONS ČR. Odkaz níže.
Záznam také zveřejníme na youtube kanálu Aktivklubu.

Odkaz na událost na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1025876474935984/

Těšíme se na vaši účast, ať už osobně, tak i v živém vysílání.


Víc informací ...

Adventní koncert 2021

Začátek: 18.12.2021 17:00
Konec: 18.12.2021 18:30
Kde: Pražské kreativní centrum

Aktivklub vám zpříjemní závěr adventu krásným koncertem v Pražském kreativním centru


Víc informací ...

Nácvik sebeobsluhy

Začátek: 16.12.2021 12:00
Konec: 16.12.2021 16:00
Kde: Semily - klubovna SONS

NÁCVIK SEBEOBSLUHY s VÁNOČNÍ BESÍDKOU


Víc informací ...

Vánoční beseda

Datum: 16.12.2021

V klubovně ostravské odbočky proběhla beseda na téma Vánoce a zvyky u nás i ve světě s PhDr. Hanou Vavříkovou.


Víc informací ...

Ambientně rocková projekce s Danem Sywalou

Začátek: 14.12.2021 17:00
Konec: 14.12.2021 19:30
Kde: Praha 1, Krakovská 21

Úterý 17 – 19:30 h. Zveme na "Ambientně rockovou projekci s Danem Sywalou". Prostor zde získají formace ze všech koutů planety od Indie, přes Austrálii, až po Island. Vřele doporučujeme fanouškům post metalu, space rocku, ambientní elektroniky a inteligentního popu. Nicméně, smyslem života je vývoj a objevování. Dejte tak s naší pomocí prostor nepoznaným hudebním krásám.

Danovo doporučení k poslechu album Buckingham Nicks:

https://www.youtube.com/watch?v=E1kHeix-55c

 


Víc informací ...

Vánoční dílnička pro zrakově postižené

Začátek: 13.12.2021 09:00
Konec: 13.12.2021 14:00
Kde: Náchod

Výroba vánočních dekorací


Víc informací ...

Vánoční koncert 2021

Datum: 12.12.2021 00:00:18

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých SONS ČR, z.s, OO Prostějov

oznamuje všem členům a přátelům našeho SONSu, že Aventní koncert se ruší z důvodu pandemie covidu. Omlouváme se, že jste přišli o krásný zážitek.

Kolektiv SONS Prostějov


Víc informací ...

Pozvánka na předvánoční setkání v G klubu Domu kultury Šumperk

Začátek: 10.12.2021 14:00
Konec: 10.12.2021
Víc informací ...


Zobrazena stránka 1 z 63 (celkem 1243 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 63