Vsetín, Muzeum regionu Valašsko

Publikováno 29.05.2019 10:00 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Vsetín, Muzeum regionu Valašsko

Aktualizováno: 2.7.2019

Lokalita: mapa

Muzeum regionu Valašsko se nachází v budově zámku ve Vsetíně, na Horním nám. 2, v blízkosti autobusové zastávky MHD.

Možnosti prohlídky:

Komentovaná prohlídka – Program na míru pro nevidomé ke stálým expozicím: Ohýbaný nábytek, Tradiční rukodělná výroba textilu a Partyzánský odboj.

V rámci speciálního programu na míru pro nevidomé jsou prohlídkové předměty k haptické prohlídce s interaktivním programem ve všech stálých expozicích. Ohýbaný nábytek: demonstrační smyčková židle, vyrobená ze dvou čtyřmetrových bukových prutů, lisovaný sedák, plastický obraz z hovězí kůže a další. V expozici Tradiční rukodělná výroba textilu: hapticky sušené rostliny, drhlen na drhání lnu, lamka na lámání lnu, vochle na česání lnu, kolovrátek, surová ostříhaná vlna, krample na česání vlny, formy na pletení rukavic a čepic a další předměty k ruční výrobě textilu tradičním způsobem, kterou si návštěvníci v rámci programu sami vyzkouší. V expozici Partyzánský odboj:  samopal Špagin, pistole Tokarev, německá helma z II. světové války, kozácká čepice a sovětská důstojnická čepice a vojenské odznaky.

Též možnost výstupu na zámeckou věž s vyhlídkou na město Vsetín.

Dřevěný 3D model zámku je umístěn ve vstupním prostoru blízko pokladny. je umístěn ve vstupním prostoru zámku vlevo za otevřenou přepážkou prodeje vstupenek a upomínkových předmětů.

Objednávání: Při objednávání prohlídky pro skupinu zrakově postižených osob je třeba požádat o Speciální program na míru pro nevidomé.   

Kontakt: tel.: 571 411 690, email: zamek.vsetin@muzeumvalassko.cz  muzeum@muzeumvalassko.cz.

Otevírací doba:  Celoroční provoz, úterý až neděle 9:00 až 17:00.

Vstupné:  ZTP 30 Kč  ZTP/P 0 Kč,  doprovod  0 Kč při vstupu jednotlivě do celého muzea. Vstupné pro skupinu na Speciální program na míru pro nevidomé vedený kurátorem je 15 Kč/os. 

Trasa: Vlakem: Před nádražní budovou se dáte vpravo podél pravé strany nádražní budovy a dále pravé strany chodníku, vlevo přes žlutě namalovaný přechod pro chodce a ještě další kratší přechod, za ním vpravo podél budovy, dojdete na ostrůvek zastávky MHD č. 31 na autobusovém nádraží. Odtud pojedete busem MHD č. 6, směr Sychrov. Vystoupíte na zastávce U Zámku a vydáte se proti směru jízdy podél budovy zámku, která bude po levé straně. Na rohu zahnete vlevo a na dalším rohu opět vlevo. Hlavní vchod se nachází vlevo, uprostřed jihovýchodní stěnyzámku. Busem: Přijedete na autobusové nádraží, zde přejdete přes ostrůvky na stanoviště MHD č. 31, nacházející se nejdále od rušné cesty. Odtud pojedete busem MHD č. 6 směr Sychrov. Další popis trasy vis cesta vlakem. Vyhledat spojení

Web objektu:

Muzeum regionu Valašsko

Web s informacemi o objektu: 

Zámek Vsetín

Zámek na stránkách města Vsetína

Region Valašsko na Wikipedii

Přístupnost stránek je prověřena programem JAWS a NVDA. Přístupnost je vyhovující. 

Poznámka: 

Do muzea vodicí pes může, při objednávání prohlídky je nutno nahlásit jeho přítomnost.

WC je přístupné v rámci prohlídky muzea, nasměruje průvodce.

Fotogalerie: Zonerama   

poslední foto fotoarchiv MuRV. O. 

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


SPUSTIT/STÁHNOUT | Muzeum regionu Valašsko audiopozvánka